wtorek, 5 kwietnia 2022

'Mega szansa' - 500 zł do zgarnięcia w Paribas

Paribas rusza dziś z promocją o dość szumnej nazwie Mega Szansa w której do zgarnięcia jest niemało bo nawet 500 zł. Zwykle to górny próg na jaki możemy liczyć, ale wymagania są większe niż w pozostałych promocjach o mniejszej premii. Jak jest tym razem?

Zaczynamy od karencji, która w przypadku Paribasa jest przyjazna. Nie idzie on drogą Santandera czy Millennium, które to banki sukcesywnie wydłużają nam odsiadkę. Francuzi na sztywno dają nam rok odsiadki, więc jeśli nie miałeś tutaj konta od 12 miesięcy możesz wracać po premię.

Tutaj zgarniesz 500 zł w promocji Mega szansa w Paribas

Promocja może potrwać najdłużej do 30 kwietnia 2022, z naciskiem na słowo może. Promocje z większą premią zwykle kończą się przed czasem przez fakt, że każda z tego typu ofert Paribasa jest limitowana, a ta ma tylko 3000 sztuk.

Co trzeba zrobić by zgarnąć 500 zł?


1) 150 zł za... jeden przelew w maju

Paribas to prawdziwy krezus rozdający na prawo i lewo kasę za nic. Na początek wystarczy zrobić jeden banalny przelew z kompa do dowolnego banku i już za to mamy aż 150 zł. Nie pamiętam tak sowitej premii za praktycznie codzienną czynność.

Nie ma znaczenia kiedy go zrobimy, ważne by zmieścić się w przyszłym miesiącu. Nie musimy więc uważać z datami jak w przypadku kart, na których księgowanie płatności wiąże się z poślizgiem, Przelew jest księgowany w dniu przelewu, oczywiście z wyjątkiem dni wolnych od pracy. Miłą premię praktycznie za nic dostaniemy w czerwcu.

2) 200 zł za 6 przelewów w czerwcu

W kolejnym miesiącu  robi się jak zwykle nieco trudniej, ale niewiele. Mamy bowiem do spełnienia dwa warunki:

 • 5 przelewów do innego banku
 • 1 wpływ na 1000 zł

Nie musimy nic robić kartą w sklepach, wystarczą zwykłe przelewy. Kiedyś BOŚ za jeden przelew dawał nam 1 zł i wykonanie 15 przelewów w miesiącu dawało 15 zł premii. Tutaj za 6 przelewów mamy 200 zł, różnica jak widać jest kolosalna. 


3) 150 zł za płatności kartą w kolejnych 3 miesiącach

Trzeci warunek jest już ostatnim, co w przypadku Paribasa zrobiło się regułą, ale niestety ostatni warunek został rozciągnięty w czasie na kolejne 3 miesiące: lipiec, sierpnie oraz wrzesień. W tych miesiącach przelewy nie są już wymagane, za to potrzebna będzie karta i tym razem bank nie będzie premiował ilościowych płatności.

Warunek ostatni jest dość nietypowy, Paribas stawia na cashback w wysokości 10% za płatności kartą za dowolną rzecz. Przy tym w każdym miesiącu do zgarnięcia jest maksymalnie po 50 zł co w sumie daje nam 150 zł.

To oznacza, że w praktyce aby zgarnąć całą premię musimy w każdym z wymieniowych wyżej miesięcy wydać 500 zł. To i tak nieźle, ja przykładowo od lat za wydanie 500 zł zgarniam tylko 25 zł co miesiąc, tutaj zaś mamy 2x większą premię. Ale trudno to nazwać mega szansą, ot po prostu dobra promocja, choć nie mega.

Tutaj zgarniesz 500 zł w promocji Mega szansa w Paribas

Spośród kart jakie mamy do wyboru wybieramy oczywiście tę, która może być za darmo. To Karta Otwarta na dzisiaj, która darmowa jest po wykonaniu 3 płatności na dowolną kwotę. Pozostałe są płatne, więc warto je omijać szerokim łukiem.


Zgadza się więc to co napisałem na początku, że wyższa premia wiąże się z trudniejszymi warunkami. Inna sprawa, że w dobie szalejącej inflacji warunki kwotowe stają się łatwiejsze do spełnienia, bo wydać kasę i tak musimy, ważne by jak najwięcej wróciło z nich do naszego portfela:)

Regulamin promocji Mega szansa na 500 zł

6 komentarzy:

 1. Ostatni pkt. jest "slaby", bo to wydatek 1500zl, szczegolnie jak jestesmy uwiklani w inne kwotowe promocje za platnosci karta. Jeszcze mam okres karencji do czerwca, ale znajac Paribasa warunki kazdej promocji sa czesto zupelnie inne, wiec nalezy zaczekac na te ktora najlepiej nam pasuje.
  Ostatnio bralem udzial w mikolajowej/choinkowej z 2020r., gdzie bardzo latwo zgarnalem 400zl w gotowce za same przelewy. Zobaczymy co ciekawego przyniesie lato w Paribasie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie nie jest "słaby". 3 miesiące po 500 zł - to nie taki wielki wysiłek przy obecnej inflacji.
   Jeśli inny bank daje Ci zwrot np. 2 lub 3% od płatności, to wiadomo które płatności wybrać jako pierwsze.

   Usuń
 2. No, no, całkiem, całkiem ciekawa oferta. Zastanawiam się czy w to wejść - nigdy nie miałam tam konta. Pewnie znów skan dowodu osobistego. Czy to bezpieczne ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli po zamknięciu konta ponad rok temu (w 2020r.), bank nie usunął dostępu do systemu (działa login i hasło bez numeru rachunku), to można przystąpić do promocji?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wchodzę w to, bo nareszcie promocja, która nie każe mi bawić się blikiem, instalować apki... (żadnego smartfona nie mam i nie chcę mieć). Jeśli chodzi o zakupy kwotowe, to u mnie, niestety, żaden problem, ponieważ posiadam niechlubny nałóg tytoniowy, a zakupy tej używki robię hurtowo raz w miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od dziś nowa edycja w Alior konto Megaoszczędnościowe - 3% do 100 tys. zł przy wpływach na konto co najmniej 2.000 zł (w 22. edycji było - 2,5%).

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...