czwartek, 28 kwietnia 2022

Od dziś w nowej promocji 3% na KO w Consumer

Ojojoj. Wczoraj premiera rankingu kont oszczędnościowych a od dziś już pojawia się dużo nowości. Będzie co opisywać, bo nazbierało się tego trochę, ale na pierwszy ogień idzie konto, które do niedawna było hitem ze względu na brak konieczności posiadania konta osobistego i gwarantującego nieograniczoną ilość darmowych przelewów.

 


Mowa o banku Consumer. Nową ofertę konta ze stawką 1,90%-2% opisywałem całkiem niedawno bo 2 tygodnie temu, ale okazało się, że to stawka podstawowa. Wiadomo było zatem, że to tylko kwestia czasu kiedy bank zaproponuje stawkę promocyjną - i oto jest od dziś mamy 3% czyli tyle samo ile w Getin czy Alior.

Tutaj założysz KO w Consumer ze stawką 3% i darmowymi przelewami

Dla przypomnienia Consumer nie nazywa tego produktu kontem lecz Rachunkiem Oszczędnościowym ze względu na fakt, że nie jest to konto, więc z definicji nie trzeba nic robić by było darmowe, w przeciwieństwie do Getin czy Alior. Tutaj mamy wszystko za friko na start i z gwarancją braku zmian w przyszłości.

Niestety minusem jest fakt, że promocyjnym oprocentowaniem objęta jest jedynie kwota do 50.000 zł. To zdecydowanie najmniej spośród wszystkich kont, warto jednak przypomnieć, że nadwyżka ponad tę kwotę będzie oprocentowana nieco lepiej niż nadwyżki w innych bankach.

Mimo to owa nadwyżka jest wciąż standardowa w innych bankach, bo tam promocja obejmuje wyższe kwoty niż 50k. Przypomnijmy, że do tej pory do 50k mieliśmy stawkę 1,90% zatem dzisiejsza nowa stawka modyfikuje to co zobaczyliśmy przed dwoma tygodnia i od dziś wygląda to następująco:

 • 3% dla kwoty do 50k
 • 1,95% dla przedziału 50k-200k
 • 2% dla kwoty powyżej 200k

Pozostaje pytanie dotyczące daty badania nowych środków, bo do tej pory daty były mocno uwsteczniane. Z tego co się dowiedziałem podobno jest to od dziś!

Patrząc na wczorajszy ranking, który dziś wieczorem zostanie zaktualizowany jak pojawią się wszystkie nowości o których dowiedziałem się wczoraj, nie jest to jakaś super oferta. Nareszcie jednak coś ruszyło i teraz raczej już nie ma wątpliwości, że w maju Getin i Alior będą musiały odpowiednio zareagować.

16 komentarzy:

 1. Fajne by przeczekać do czasu nowych ofert w Aliorze i Getinie

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Żeby brać udział w promocji w ING, trzeba mieć kartę. A jeśli "nie wyrobisz" nią 300,00 zł, to pobiorą opłatę. No i jeszcze ten ichni "okres rozliczeniowy" - można łatwo zapomnieć, w jaki sposób rozumieją słowo "miesiąc".

   Usuń
  2. Następny analfabeta. Gdzie wyczytałeś, że trzeba mieć kartę?

   Usuń
  3. skąd wziąłeś informację o karcie ? Nie widzę nic takiego w regulaminie OKO.

   Usuń
 3. Ciekawe czy Getin podniesie % na EKO i lokatach w maju

  OdpowiedzUsuń
 4. Wczoraj analitycy MF podawali prognozowane dane inflacji. W tym roku 9,9% dalej 7,5% w 2024 5,8% a w 2025 - 3,6%. Czyli majątek ciułaczy skurczy się przez 4 lata netto ponad 20%!!! Czy warto się zabijać i oszczędzać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jaki masz lepszy pomysł? Przepuścić wszystko w rok?

   Usuń
 5. Mnie ciekawi oferta ING z 4%. Jeśli dobrze zrozumiałem regulamin to osoba, która wcześniej miała konto OKO to ponownie nie może skorzystać z promocyjnego oprocentowania ale nie stoi chyba nic na przeszkodzie aby uruchomić ponownie konto OKO i skorzystać z 4% na koncie OKO Bonus ? Bo z tego co rozumiem można ulokować 2x 200 tys.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam lepszy pomysł, nie ciułać bo i tak wszystko stracisz prędzej czy później... Dlatego szukam chętnego na wylot na Wyspy Zielonego Przylądka w czerwcu. Mam umowę z Itaki, szukam chętnego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale szukasz sponsora, czy sam chcesz komuś wycieczkę zafundować, żeby pozbyć się "nawisu inflacyjnego"?

   Usuń
  2. Ile/twarz i skąd wylot?

   Usuń
 7. Opłacasz wylot na Wyspy Zielonego Przylądka ? A pobyt też ?

  OdpowiedzUsuń
 8. UWAGA! Ciechanów nie chce mi oddać mojej kasy. Z zakończonych i zerwanych lokat kasa na przypisany do rachunku depozytowego nr konta - na ostatnim etapie wylogowuje z banku. Też tak mieliście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy próbowałeś "odświeżać" stronę (bo na przykład sesja ci się kończyła i chciałeś mieć więcej czasu)? W takim wypadku (dla bezpieczeństwa) następuje samoczynne wylogowanie. Też tak miałam. Zalogowałam się powtórnie, sprawniej wszystko wypełniłam i poszło. Robiłam to wczoraj (28.04).

   Usuń
 9. Getin też już daje 4%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...