sobota, 30 kwietnia 2022

4% na KO w ING do 200k oraz 200 zł na start

Jak wynika z komentarzy wielu z Was obawia się wchodzenia po opisane wczoraj 4% na KO w Getin w związku z kłopotami jakie ma ten bank. Dla takich osób istnieje alternatywa w postaci takiej samej stawki 4% w ING. To dość nieoczekiwany ruch w banku, który zwykle był gdzieś na samym końcu ogona rankingów KO.

 

Sytuacja jest jednak ostatnio mocno dynamiczna na rynku kont oszczędnościowych, ale na dziś to właśnie ta oferta jest jedną z najlepszych. Na oprocentowanie 4% można się załapać krótko bo tylko do 11 maja 2022. A że jest to opcja z kontem warto przy okazji załapać się na 200 zł jakie ten bank oferuje na start.

Tutaj zyskasz do 200 zł za otwarcie konta oraz 4% na KO w promocji ING

Nie wiadomo jaka będzie stawka po 11 maja. ING należy do gigantów wśród banków na polskim rynku więc może się okazać, że szybko ta oferta będzie mniej atrakcyjna. Wszak Bank Śląski nie potrzebuje tyle kasy ile mniejsze banki czy banki z notorycznymi kłopotami.

Stawka 4% obowiązuje do kwoty 200.000 zł czyli połowę tego co oferuje Getin i trwa przez 3 miesiące. To zresztą i tak dużo jak na ING, nadwyżka zaś oprocentowana jest tylko na 0,50% co opłacalne już nie jest. Data badania salda przypada na 25 kwietnia 2022.


Niżej przypominam warunki dla zgarnięcia 200 zł

Kto może z oferty  200 zł na start w ING skorzystać? Na plus w tym banku jest sukcesywne skracanie karencji. Na dziś oferta dotyczy osób, które nie miały tutaj konta po 1 stycznia 2021 czyli krótko w porównaniu do innych banków.

Tutaj zyskasz do 200 zł za otwarcie konta w promocji ING

Koniec zapisów na bieżącą promocję przypadnie na 30 czerwca 2022., a więc znów zakończy się w pierwszym półroczu bieżącego roku.  I zapewne od 1 lipca ruszy nam nowa edycja na kolejny kwartał, a powyższy link promocyjny sam się odnowi:)

Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł? Zaczynamy od wersji dla mocno dorosłych czyli osób po 26 roku życia dla których przeznaczone jest konto Direct. W przeciwieństwie do innych kont tutaj obowiązkowo otwieramy ror wraz z KO, które Bank Śląski nazywa od lat OKO. Premia jak zwykle podzielona jest na 2 części.

1) 120 zł za płatności niekoniecznie kartą

Tutaj mamy klasykę pomarańczowych, ale już bez wymogu płatności kartą, która kosztuje od lat 7 zł. Na szczęście kartę można olać i nie martwić się tą opłatą, zaś wymagane zakupy zrobić blikiem lub portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay). Zwyczajowo trzeba wydać 1000 zł w terminie do 30 września 2022.

2) 80 zł za 2 lub 3 łatwe warunki

Dodatkowe 80 zł można zdobyć za:

 • wykonanie 3 płatności Blik
 • wpływy na konto na 1000 zł
 • założenie jednego celu na OKO i odłożenie nań 300 zł

Nie są to więc jakoś szczególnie trudne warunki. W podtytule z numerem 2 napisałem celowo '2w lub 3 warunki' co oznacza, że jeśli w pierwszym punkcie wybieramy płatności Blikiem, to liczą się one do dodatkowych 80 zł przez co tak naprawdę pozostają nam tylko 2 warunki: wpływu i celu na KO.

Tutaj zyskasz do 200 zł za otwarcie konta w promocji ING

Nagrodę otrzymamy do 17 października 2022 i wtedy też można zamknąć tutaj konto i poczekać na powrót po nową premię. Bo do niczego innego ten bank się raczej nie nadaje, ale premię fajnie jest zgarnąć.

Tyle dla osób zakładających konto Direct czyli mających powyżej 26 lat. 

 

 KONTO MOBI

 

Młodzi jak zwykle mają łatwiej i szybciej!

3) 200 zł za 3 warunki

Co ciekawe młodzi mogą liczyć na więcej niż w poprzedniej edycji, kiedy do zgarnięcia było 80 zł. Tym razem studenci mogą zyskać całe 200 zł jeśli do końca wakacji czyli 31 sierpnia:

 • wykonają 10 transakcje BLIK (w tym 3 w sklepach internetowych)
 • założą smart savera powiązanego z kontem
 • będą posiadać 30 zł w dniu 31 sierpnia na smart saver

Mają oni jednak inny termin bo tylko do 31 sierpnia 2022.

Podobnie jak w przypadku konta Direct po zgarnięciu premii warto pozamykać niepotrzebne już konta w ING. Młodzi mogą zrobić to dużo szybciej bo już 16 września 2022. kiedy mają otrzymać obiecaną premię:)

Regulamin konta OKO bonus z oprocentowaniem 4%

Regulamin promocji do 200 zł za konto Dorect powyżej 26 lat w ING

Regulamin  promocji do 200 zł za konto Mobi do 26 lat w ING

30 komentarzy:

 1. Polcan tak naprawdę można ulokować w ING na 4% kwotę 399 999,99 zł. Bo oprócz wyższego oprocentowania na OKO tzw. "bonus na start" jest jeszcze OKO Bonus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To w takim przypadku, pomijając różne warunki kont osobistych, KO jest praktycznie to samo.
   Niestety nie skorzystam jednak z żadnej opcji, bo wpakowałem większość środków na lokatę 1M w BFF, a to co zostało w Aliorze jest na bieżące wydatki na kolejny, majowy wyjazd.

   Usuń
  2. Ale w ING odsetki (4 %) dostaniemy po trzech miesiącach a nie co miesiąc jak na typowych KO.

   Usuń
 2. OKO wymaga posiadania RORu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytam o konieczność posiada ROR, bo wcześniej nie miałem go przy OKO a na stronie ING jest napisane "nie musisz zakładać konta osobistego"

   Usuń
  2. W regulaminie OKO bonus jest wymagane posiadanie OKO w wersji dowolnej (direct, premium, dream saver). Pytanie jest zatem czy podstawowe OKO można posiadać bez ror. Ja takiej sytuacji nie pamiętam, ale dawno nie byłem już klientem tego banku, więc może w międzyczasie coś się tutaj zmieniło. Jednak chociaż nie jestem klientem ING opisuję ich oferty co kwartał i do tej pory trzeba było łączyć OKO z ror, chyba że coś mi umknęło.

   Usuń
 3. Z Regulaminu Promocji "Bonus na start":
  5. Podwyższone oprocentowanie Bank nalicza od wszystkich środków poniżej 200 000 PLN
  (słownie: dwieście tysięcy złotych), zgromadzonych na rachunku OKO przez 3 miesiące licząc
  od dnia otwarcia tego rachunku. Dotyczy ono rachunków OKO otwieranych do 11.05.2022 r.
  6. Odsetki wynikające z podwyższonego oprocentowania Bank naliczy od środków
  zgromadzonych przez 3 miesiące od dnia otwarcia rachunku OKO i dopisze do salda rachunku
  OKO w kolejnym dniu, następującym po upływie tego okresu.
  Czyli jak ktoś przeleje te środki wcześniej do innego banku przed upływem 3 miesięcy to nie załapie się na te 4% tylko policzą mu standardowo 0,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, możesz wypłacić kiedy chcesz bez utraty odsetek. Patrząc według twojego rozumowania w druga stronę mógłbym wpłacić pierwszego dnia xxx, drugiego dnia wypłacić i wpłacić ponownie na dzień przed końcem promocji i policzyli by mi odsetki za cały okres? Trochę absurdalne ;)

   Usuń
 4. Jaki kurs euro bierze się pod uwagę w przypadku korzystania z BFG? Ten w chwili upadku banku, czy jest jakiś dzień określony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do obliczenia wartości euro w złotych przyjmuje się ogłaszany przez Narodowy Bank Polski kurs średni z dnia spełnienia warunku gwarancji (tj. z dnia wskazanego w decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, jako dzień zawieszenia działalności banku lub kasy i ustanowienia odpowiednio zarządu lub zarządcy komisarycznego oraz wystąpienia do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości lub też z dnia wystąpienia przez BFG do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości, w związku z prowadzoną przymusową restrukturyzacją banku lub kasy).

   Usuń
  2. Sredni kurs NBP z dnia ogloszenia upadlosci. To jest zawsze ruletka, mozesz zyskac lub stracic przez kilka dni (jak masz walute na koncie), bo srodki BFG zawsze wyplaca z ok. tygodniowym poslizgiem w PLN. Jak chodzi Ci o max kwote gwarantowana, to tez bedzie to przeliczenie 100tys. EUR na PLN po kursie srednim NBP z dnia ogloszenia upadlosci.

   Usuń
 5. Ktoś pisał, ze przy przelewie z Getina dostał ofertę lokaty "zawrotnej" na 4,5%. Na jaki okres deponowania i do jakiego banku był ten przelew?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na 2 lub 4 mc, przelew do alior.

   Usuń
  2. Dzięki. Trochę "po fakcie", bo już maksa ze swojego Getina (KO - 3%) dałam do męża (też Getina - KO 4% ) i w międzyczasie wypróbowałam symulację do Aliora. Ale mnie nie skusiła, bo to jednak blokada środków, bo sytuacja z upadającym bankiem bardzo dynamiczna i mogą na "zwrotkach" dawać coraz więcej.

   Usuń
  3. do Anonimowy2 maja 2022 16:27 Warto rozważnie opisywać zachodzące zjawiska. Bardzo dynamiczna? A może, jak na razie, "dynamiczna"? Defetyzm w cenie. Getin działa na podstawie prawa polskiego (z płynącymi z tego konsekwencjami), a nie - na przykład - rosyjskiego. Idąc tym tokiem myślenia, trzeba by zamknąć wszystko w Getin. I to dziś.

   Usuń
  4. @Gesso
   Sytuacja Getina nie jest jakims hot newsem, wiadomo wszystko od dawna, a wrzutki medialne dzialaja na zachowanie ludzi. Z drugiej strony wlasciciel powinien dokapitalizowac bank, skoro uwaza, ze dobrze rokuje na przyszlosc. Brak dokapitalizowania banku wczesniej czy pozniej skonczy sie tak jak Idea, bo wymogi w PL i EU sa jasno okreslone. Nam ciulaczom generalnie nie wiele grozi, jak mamy PLN i depozyty do rownowartosci 100 tys EUR. Przy walucie jest zawsze gorzej, bo w razie upadlosci wszystko ulega przeliczeniu na PLN a nie kazdy sobie tego zyczy.
   Osobicie moja przygoda z Getinem dobiega powoli konca, ale tylko dlatego, ze mam inne lepsze alternatywy w innych bankach dla PLN i USD.

   Usuń
  5. Z Getinem poczekam. Różnca 4% czy 5% to około 800,00 zł przy maksymalnej kwocie na KO. Zobaczę, jak będzie po jutrzejszym posiedzeniu RPP.

   Usuń
 6. Credit Agricole wycofał bank lokatę że zmiennym oprecentowaniem widać banki kombinują

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale zostawił rachunek oszczędnościowy. Np. z codzienną kapitalizacją 3,49%, a z kwartalną 3,79%.

   Usuń
 7. A dlaczego ja mam 4 Rachunki Oszczędzam w Credit TYLKO na 2,43%?

  OdpowiedzUsuń
 8. Sprawdz dzisiaj jest wyższe

  OdpowiedzUsuń
 9. Prawdę mówiąc, nie wiem dlaczego ...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bo aktualizacja jest koniec pierwszego dnia miesiaca

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziś podczas przelewu w Millennium Oferta Specjalna 2,25% na 3 miesiące do 50 tys. Dziś podczas przelewu w Alior - Oferta dla Ciebie 2,5% na 91 dni.

  OdpowiedzUsuń
 13. I słusznie !!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Dzisiaj przy przelewie z Getinu propozycja lokaty 4 mies na 4,9%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może zwiastować inflację pod 20%. Tylko nie piszcie, że bzdury gadam!

   Usuń
  2. A jak bodajże w 2012 roku były lokaty i KO na 8% to inflacja wynosiła 30 czy 40%?

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...