poniedziałek, 25 kwietnia 2022

Zmiany w Millennium oraz nowa promocja z 360 zł wraz KO na 2,50%

W ubiegłym tygodniu opisywałem nową promocję KO w Millennium, gdzie stawkę podniesiono do 2,50%. Dziś rusza nowa promocja konta 360 stopni, gdzie jak zwykle do zgarnięcia jest znów 360 stopni. Jednocześnie w komentarzach pojawiły się niepokojące wieści o pewnych zmianach dotyczących konta, które sobie niżej omówimy.


Zaczynamy standardowo od nowej promocji konta czyli od tego kto jest adresatem tej promocji czyli w zasadzie od karencji. Tutaj niestety nic się nie zmienia, dalej premię mogą zgarnąć osoby, które nie były klientem Millennium od 1 stycznia 2019. Co więcej konta otwierane od dziś mają nowy TOiP o czym niżej.

Tutaj zgarniesz 360 zł za założenie konta wraz z KO na 2,50%

Nowa promocja konta potrwa tym razem bardzo długo bo aż do 31 lipca 2022. Bank zastrzega sobie jednak, że może się ona skończyć wcześniej, bo jest tutaj limit. Ilość konto przeznaczonych na tę promocję jest jednak bardzo wysoki wynosi bowiem aż 40 tysięcy sztuk, więc nie sądzę by akcja promocyjna skończyła się przed połową wakacji. 

Co trzeba zrobić by zgarnąć 360 zł

No właśnie i tu przechodzimy do meritum. Tak jak w poprzedniej promocji premię podzielono na dwie części. Pierwsza jest jeszcze bez zmian, ale w drugiej mamy już zmiany.

1) 180 zł za jedną płatność kartą

Zaczyna się banalnie aż do przesady. Za niemała kasę bo 180 zł bank wymaga abyśmy:

 • aktywowali apkę Millennium
 • wykonali jedną płatność kartą na dowolną kwotę

o wyrażeniu zgód nie piszę, bo to oczywistość, że dla premii zgody są wymagane. Choć warunek spełnimy w minutę, to czasu mamy aż nadto, bank daje nam termin do końca miesiąca następującego po miesiącu w którym otworzyliśmy konto.

 


2) 180 zł za typową aktywność w Millennium

W drugiej części premii mamy już zasadniczą zmianę. Do tej pory we wszystkich promocjach konta bank wymagał tylko 1 płatności kartą. Ten warunek pozostawiono tylko dla osób w wieku 18-26 lat, dla osób starszych pojawia się konieczność 5 płatności kartą

 • wpływ na konto na 500 zł
 • 5 płatności kartą lub blikiem

powyższe czynności należy wykonać przez 3 kolejne miesiące.Millennium idzie więc drogą jaką od początku tego roku wytyczył Getin, tyle że zmiany dotyczą klientów zakładających konto od dziś, a nie dotyczą dotychczasowych klientów.

Tutaj zgarniesz 360 zł za założenie konta wraz z KO na 2,50%

Jakie jeszcze mamy zmiany mamy na koncie? Na plus jest zwiększenie limitu przelewu. Do tej pory mieliśmy limit w wysokości 50.000 zł jeśli przelew autoryzowaliśmy smsem. Jednocześnie kto zainstalował apkę mógł jednorazowo przelewać 100k i tutaj mamy zmianę: przelew apką na dziś pozwala wytransferować za jednym zamachem 200k czyli tyle ile wynosi limit dla promocyjnej stawki na KO.

Wszystkie zmiany można porównać w regulaminach dostępnych poniżej, gdzie widzimy warunki dla nowych klientów (OD 25 kwietnia 2022) oraz dla tych co nie zdecydowali się zamknąć konta (DO 25 kwietnia).


Cashback za zakupy online

Jedną z nowości w reklamie jest możliwość zwrotów za zakupy w sklepach online. Nie jest to zupełna nowość, bo do tej pory Millennium zachęcał do tego w swojej aplikacji teraz jednak dodano tutaj regulamin obowiązujący od dziś. Można tutaj liczyć na zwroty za zakupy dokonywane w np. w MediaMarkt, allegro, pyszne.pl, eobuwiepl czy booking.com

Podsumowując wychodzi na to, że Millennium chce się ustrzec przed likwidowaniem kont przez obecnych klientów, bo powrót będzie się już wiązać z nieco gorszymi warunkami darmowości konta. Dla wielu bowiem różnica między jedną płatnością a 5 jest kolosalna co widzieliśmy przy zmianach w Getin.

Zanosi się na to, że dla większości będzie to raczej bank do wejścia, zgarnięcia bardzo łatwej premii i pożegnania z bankiem. Co prawda jest jeszcze w miarę fajne KO, ale warunki na ror dla nowych klientów niektórych mogą denerwować nawet jeśli warunek 5 płatności można spełnić w kilka minut w markecie samoobsługowym.

Regulamin promocji Zyskaj 360 zł z kontem w Millennium 

Regulamin zakupów online ze zwrotami części kosztów

Regulamin dla nowych kont - zakładanych OD 25 kwietnia 2022 

Regulamin dla starych kont - zakładanych DO 25 kwietnia 2022

36 komentarzy:

 1. Przyłączam się do Twojej opinii Polcan na temat gorszych warunków darmowości konta. Na plus, po zgarnięciu premii można zamknąć kartę i wówczas w porównaniu do starszego wariantu konta, można mieć rachunek za 0 zł bez konieczności spełniania warunku wpływu 1000 zł miesięcznie.
  Na plus co do całej oferty Millennium zauważam też możliwość rezygnacji z udziału w promocji konta oszczędnościowego Profit, nawet po kilkudniowym okresie korzystania, tak aby skorzystać z następnej edycji i przygotować się na to - np. przez zerowanie konta i sprawienie, że każdy wpływ będzie spełniał warunki nowych środków.
  Ogólnie co do oferty banków, mam wrażenie, że wszędzie jest haczyk co do darmowości konta czy karty, tak jakby liczyli że co któryś klient zapomni zapłacić kartą albo nie dokona wpływu. Brakuje mi prostych mechanizmów, a przy nieco skomplikowanych odpowiednio wyższe profity.
  Oddzielna sprawa to kwestia oprocentowania depozytów. Sam od jakiegoś czasu testuję BFF i lokaty Facto. InBank przygasł coś z aktualizacją oferty, od ostatniej podwyżki stóp procentowych ich oferta nie zmieniła się.
  Pozdrawiam wszystkich Czytelników, ja sam jestem tu od dobrych kilku lat i śledzę na bieżąco. Dobra robota Polcan, brawo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem to nie jest 'tak jakby liczyli że co któryś klient zapomni'. To celowe podejście by zarobić na opłatach, bo część ludzi nie ma po prostu głowy do takich spraw i godzi się na drobne opłaty.
   Jak sądzę czytelnicy bloga to grono osób, którzy dobrze dbają o swoje finanse i po prostu albo spełniaja warunki albo żegnają się z bankiem.
   Sam nosiłem się z zamiarem zamknięcia konta w Millennium, ale nowe zmiany raczej mnie do tego zniechęcają. 5 płatności mogę zrobić w Getin, ale w Millenium już tego nie zrobię.

   Usuń
  2. Można spróbować wypowiedzieć rachunek i poczekać na propozycję utrzymaniową. Kiedyś dawali bezwarunkowe konto min. na rok plus zwroty za płatności kartą. Teraz nie wiem jak jest, bo nowy wariant konta jest od dzisiaj - może ktoś spróbuje i się dowiemy...
   Co do wymogu 5 płatności kartą - to właśnie mnie powstrzymało przed powrotem do Getin. A dla celów promocji gdy jest wymóg ilościowy a nie kwotowy w zakresie płatności kartą w jakimkolwiek banku, jeśli jest możliwość blikiem zamiennie, to wykonuję przelewy blik na fundację. I spełniam warunki i pożyteczny cel też dodatkowo spełniony.

   Usuń
  3. Jeżeli mam już machać kartą pięć razy, to wolę to robić w Getinie, bo: 1) lepsza oferta depozytowa, 2) Mogę przelać 200.000,00 z noralnego komputera (smartfona nie posiadam z wyboru).
   Niby w tym nowym koncie 360 stopni nie trzeba już robić przelewu 1.000,00 złotych, ale za to musimy pamiętać, żeby pieniądze tam były na te zwieloktornione zakupy.

   Usuń
  4. Mille to generalnie slaby wybor KO, jak nie korzysta sie z promocji. Alior+Getin w zupelnosci wystarczaja i daja lepsze oprocentowanie, a Alior dodatkowo bezplatne "wieloprzelewy" na ROR. Osobiscie nie korzystam juz z Getina ze wzgl na 5 trans. karta, ale mam stary Nest do oszczedzania oraz Alior i kompletnie nie interesuje mnie Mille.

   Usuń
 2. Niestety, Ciechanów mi nie odpowiedział, czy można przelewać na ich rachunek pieniążki nie ze swojego konta (u mnie żony).

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki forum znalazłem furtkę u syna na jedynym ocalałym 'starym" koncie w Neście i upycham na maksa póki nie zlikwidują Wiboru3M, a coś pisiory zapowiadają od nowego roku. Na resztę ofert banków to szkoda czasu przy inflacji 10-12%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urząd skarbowy upomni się o podatek?

   Usuń
  2. Za 15zl zrob wspolposiadacza do konta w Nest i juz US nie bedzie mial sie do czego czepic, dodatkowo rosnie limit gwarancji BFG, bo jest wtedy dla 2 osob.

   Usuń
  3. Dodanie do konta indywidualnego w Nestbank współwłaściciela to przekształcenie konta indywidualnego we wspólne? Czy skutkuje to podpisaniem nowej umowy ramowej? Jaki będzie wpływ na rachunek oszczędnościowy którego oprocentowanie jak wiemy zależy od daty założenia? Ktoś przerabiał ten temat?

   Usuń
  4. Żeby zwiekszyć gwarancję BFG to trzeba przecież dopisać współwłaściciela do konta oszczędnościowego a nie ROR. Ciekawe co się stanie wtedy z datą otwarcia tego konta, jeżeli zostanie zaktualizowana to można się pożegnać z oprocentowaniem.

   Usuń
  5. W Nest przeksztalcaja cala umowe ramowa w konto wspolne, czyli wszystkie konta , KO, konta walutowe, itd. Warunki, czyli oprocentowanie KO pozostaje bez zmiam, bo daty otwarcia rachunkow sie nie zmieniaja.
   Nie wypisywac bzdur. Trwa to ok. 1 tydz do dwoch i mozna to zrobic tylko w placowce.

   Usuń
  6. Dzięki za potwierdzenie, że przekształcenie konta na wspólne nie wpływa na oprocentowanie konta oszczędnościowego. Super wiadomość.

   Usuń
  7. Dziękuję również za info dotyczące braku wpływu na umowę ramową przy przekształcaniu w konto wspólne w Neście.

   Usuń
 4. Razem z żoną mamy około 25 transakcji do wykonania kartami. Bardzo dobrym rozwiązaniem są kasy samoobsługi, w których jeśli nie ma kolejek robimy za jednym razem kilka transakcji. Zbędne konta staramy się likwidować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, jeżeli teraz macie "około" 25 płatności kartami, to nie wiem, jakie konta zostały wam do likwidowania?:). No - ja bym tak nie dała rady. Co miesiąc odhaczać, ile którą już machnęłam i czy na kontach w licznych bankach coś zostało na kolejne radosne zakupy. A jak nie - to uzupełniać.

   Usuń
  2. Szok i niedowierzanie. Poczytaj o aplikacji Curve i możliwości przesuwania u nich translacji pomiędzy kartami.

   Usuń
  3. Nie poczytam. Z wyboru - nie interesują mnie żadne aplikacje oraz sprzęt konieczny do ich instalowania.

   Usuń
 5. Ciekawe czy Getin podniesie % na EKO i lokatach w maju

  OdpowiedzUsuń
 6. US "z urzędu" nie analizuje tzw. depozytów nieprawidłowych gdy składamy oszczędności na czyimś rachunku (nie ma bezpośredniego dostępu do kont), chyba że zaistniałoby coś co spowodowałby powzięcie takiej informacji z zewnątrz przez Urząd. Lokaty na rachunku rodziny to częsta forma depozytów i jeśli jest zgoda w rodzinie nie ma się czego bać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie no. Zmiana generalnie na plus.
  Przecież teraz można sobie utrzymywać konto bez karty za darmo, co nie było do tej pory możliwe.
  A jak ktoś ma smartfona z NFC, to można płacić telefonem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oświeć mnie. Jak to niby płaci się telefonem bez przyporządkowanej karty?

   Usuń
 8. Aion bank daje 3%

  OdpowiedzUsuń
 9. Aion podnosi %

  Od 28 kwietnia 2022 roku zwiększamy promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych PLN dla obecnych i nowych klientów w planach:
  • Light: łącznie 2% rocznie w PLN (wcześniej 1,5%),
  • Smart: łącznie 2,5% rocznie w PLN (wcześniej 2%),
  • All-Inclusive: łącznie 3% rocznie w PLN (wcześniej 2,5%).

  OdpowiedzUsuń
 10. Neo na nowe środki 3,4% na 3, 7 i 12 miesięcy. Badanie salda nadal na 3 marca.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zna ktoś jakieś forum kolekcjonerskie kart bankowych? Mam trochę kart debetowych z różnych banków i banków już nieistniejących i chciałbym dowiedzieć się czy coś są warte.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A na tych kartach to jakie są dane poufne właściciela ? A jak wpadną w czyjeś ręce?Kiedyś chciałem zapłacić kartą żony w sklepie a na karcie była tylko pierwsza litera imienia i nazwiska a ekspedientka odczytała na terminalu ,że to nie moja karta tylko kobiety. Zastanawiam się dlaczego banki zalecają przecięcie karty np. paska magnetycznego lub czipa. Ktoś wie jakie dane są tam zapisane?

   Usuń
 12. Mam konto bankowe na dowód osobisty z datą ważności dowodu, która upłynęła 2 lata temu. Konto hula i nikt się nie czepia o aktualizację dowodu osobistego.
  Mieszkam w UK mając ciągle tylko polskie obywatelstwo. Czy mogę zaktualizować on-line lub telefonicznie dane konta na podstawie tylko polskiego aktualnego paszportu? Nie wybieram się do PL.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważaj bo jesteś rezydentem UK i podatek od zysków powinieneś płacić część w Polsce i część w UK

   Usuń
 13. Jako stary klient z kontem 360 mam teraz wyrabiać 5 transakcji czy po staremu: 1 transakcja i 1000 zł wpływ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już o tym było, ale...:)
   Jako "stary" klient masz wszystko jak dotychczas: 1.000,00 złotych przelew w poprzednim miesiącu i jeden zakup kartą w bieżącym.

   Usuń
 14. Można stare konto przeflancować na nowe aby nie stracić zwrotów 2 i 5%?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...