poniedziałek, 23 maja 2022

300 zł w gotówce do zgarnięcia za darmową kartę w Consumer

Consumer nie tylko ma fajne konto na 4% z nieograniczoną ilością darmowych przelewów o których pisałem ostatnio. W ofercie pojawiła się także darmowa karta kredytowa, na której można zgarnąć dodatkowe 300 zł.


Kto może z tej promocji skorzystać? Posiadanie konta nie koliduje z udziałem w tej promocji, wyłączone są tutaj jedynie osoby, które miały tutaj limit kredytowy w terminach 1 maja 2021 do 17 maja 2022. Mój kredyt skończył się tutaj w kwietniu, więc załapuję się.

Tutaj zgarniesz 300 zł w nowej promocji Consumera

Promocja potrwa do 12 sierpnia 2022, więc jeszcze jest trochę czasu do namysłu. Dobre okazje nie lubią jednak czekać, a tutaj mamy 300 zł w formie gotówki, a nie bonów do wybranych przez bank współpartnerów.Co trzeba zrobić by zgarnąć trzy stówki? 

Zasady są banalnie proste: robimy zakupy za 300 zł miesięcznie. W zamian bank wypłaci nam premię w wysokości 50 zł w terminie 45 dni po zakończeniu danego miesiąca. Przykładowo w czerwcu płacimy kartą za 300 zł, to do 15 sierpnia dostajemy za to premię.

 

I tak wydawać 300 zł co miesiąc możemy przez pół roku dzięki czemu bank wypłaci nam premię w wysokości 50 zł sześć razy tak by w sumie było tego 300 zł. Jak widać przez pół roku jest to lepsza promocja od tej w której biorę udział od lat w T-mobile, gdzie za wydanie 500 zł dostaję 25 zł na karcie kredytowej.

Co więcej przez bank przez 13 miesięcy nie będzie pobierał opłaty więc nie musimy się martwić o jakiekolwiek opłaty. Oczywiście musimy zadbać o to by oddać kasę w darmowym okresie grace period by bank nie pobrał nam jakiejkolwiek opłaty i zgarnąć 300 zł na czysto.

Tutaj zgarniesz 300 zł w nowej promocji Consumera

Po zgarnięciu całej premii można kartę zlikwidować i czekać na kolejną promocję. Jak widać pojawił nam się kolejny fajny bank, bo nie pamiętam bym opisywał taką promocję do tej pory.

Regulamin promocji Zyskaj 300 zł i ciesz się darmową kartą

21 komentarzy:

 1. Wkurzają mnie promocje w których zamiast dać trzysta na raz, pieprzą się z cedzeniem przez ponad pół roku po piećdziesiąt złotych. A że nie mam zbyt dużej zdolności kredytowej i nie mogę mieć dużo kredytówek, tej karty nie wezmę. Wybieram takie promocje kk gdzie premia jest odczuwalna, jest duża dawka na raz.Może niedługo będą dawać przez dwa lata po 10 złotych ? Nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z perspektywy banku taka promocja ma większy sens - co bankowi z tego, że weźmiesz kartę, za miesiąc kasę i zamkniesz interes? A tak miesiąc po miesiącu przyzwyczajasz się do wydatków to może i kartę na dłużej zostawisz. Poza tym odsieją właśnie takich wyjadaczy wisienek, którzy są niewystarczająco cierpliwi - typ klienta kompletnie bankowi zbędny.
   Generalnie raczej spodziewałbym się ruchów właśnie w tę stronę.

   Usuń
 2. Zainteresował mnie zapis w "Tabeli opłat i prowizji" w Banku Nowym:
  "Wypłata gotówki z tytuły spadkobtania - 0,3% kwoty, nie mnie niż 20 zł".
  Mowa jest o gotówce, nic o tym, jeśli poprosimy o przelew. Czy wie ktoś, jak to w ogóle "rozgryźć"? Pierwszy raz spotykam się z takim jakby dodatkowym "podatkiem od spadku" pobieranym przez bank, a przecież od maksymalnych lokat u nich (BFG) to naprawdę duże pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie analizuję TOiP pod kątem spadków, ale wiem, że za każdy przelew jest aż 1 PLN opłaty ;)

   Usuń
  2. 1 zł opłaty za przelew jak w każdym opisywanym tu spółdzielczaku. Mnie ten punkt o opłacie od spadku zainteresował, ponieważ po raz pierwszy spotkałam się z czymś takim. I nie rozumiem, dlaczego bank ma się bogacić (i to nieźle) na czyjejś śmierci.

   Usuń
 3. Czekam na ten komunikat dotyczący czerwcowych obligacji skarbowych. Ma się ukazać dziś. Chodzi mi o te nowe roczne i dwuletnie, a też przy okazji resztę obligacji. Ale czuję po moich starych kościach, że z dużej chmury będzie mały deszcz, albo wcale nie popada. Gdyby zlikwidowali belkę to widziałbym ich dobrą wolę, ale ministerstwo mówi ze nie pracuje nad takim projektem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczymy do ilu podniosa EDO w I-roku, bo obecnie jest to slabo oplacalne. Jedynie w ramach IKE mozna sie skusic, ale tez I-rok musi byc duzo wiecej niz obecnie. Mam 6,4% w Nest na KO, wiec nie spiesze sie z "zasilaniem" SP przy slabej ofercie.

   Usuń
  2. Ptoku. Nie mogą znieść niestety Belki bo ikze i ike będą bez sensu. Kto zamrozi kasę na tych programach jak będzie miał to samo bez limitu na wolnym rynku?

   Usuń
 4. Inbank daje 6% na 3 mce (lokata lojalna). Można zalozyc kilka lokat do kwoty 50 tys bez wychodzenia z domu. W niedzielę konczy mi sie w facto, mam dylemat czy mrozic na 3 miechy bo pewnie wzrosnie w międzyczasie....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobny dylemat :( Trzymam obecnie na KO w Mile i ING na średnio 4,25%. To jednak sporo mniej niż 6%, ale czy w zasięgu 2-3 m-cy szykuje się jeszcze jakiś "spektakularny" wzrost oprocentowania na lokatach?? I czy obawiać się EKO w chwiejącym się Getinku, czy może tam wpłacić wszystko - bo limit spory i % najlepszy?

   Usuń
  2. Na blogu polak potrafi jest info do mojego komentarza, ze 6% obnizyli na 5,5% - zakladam, ze za dużo chętnych było

   Usuń
 5. A jak zlikwidować Belkę ? Ma ktoś dobry pomysł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin na IKE daje tyle co stopa referencyjna teraz 5,25%. Belki nie będzie jak nie wypłacisz kasy przed emeryturą. No i sa limity wpłat.

   Usuń
 6. Killer potrzebny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Komunikat dotyczący obligacji czerwcowych już jest. Oprocentowanie COi i EDO podskoczyło. Jeżeli ktoś założył EDo lub COI np. w maju to opłaca się zerwać i założyć na nowych zasadach. Czyli ministerstwo finansów zauważy wielkie zrywanie najnowszych edycji. Nie ma natomiast jeszcze listów emisyjnych dotyczących tych nowych rocznych i dwuletnich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest jasne czy kupowac np. COI/EDO, gdyz jezeli papiery roczne i dwuletnie nowych emisji beda "skakac" do stopy regerencyjnej co miesiac, wowczas te indeksowane rowniez musza podskoczyc, co wyklucza ich kupowanie przed zakonczeniem cyklu podwyzek NBP, EDO w I-roku powinny przekroczyc 7% juz w sierpniowej emisji.

   Usuń
  2. Dużo więcej zyskasz na wzroście inflacji .

   Usuń
 8. No, właśnie...

  OdpowiedzUsuń
 9. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jeśli rzeczywiście inflacja będzie w 2023 spadać, to część z zysku z zerwania COI majowych i wykup czerwcowych może zostać zjedzona w kolejnym roku, bo oprocentowanie w 2 roku ustalane na maj może być wyższe niż na czerwiec. To oczywiście tylko gdybanie, bo nie wiadomo jak inflacja będzie się kształtowała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Obligacje oszczędnościowe Skarbu Państwa - jakie oprocentowanie?
  Obligacje o zmiennym oprocentowaniu

  obligacje roczne – to nowy produkt („obligacje Morawieckiego”) o zmiennym oprocentowaniu w wysokości stopy referencyjnej NBP. W pierwszym miesiącu ich oprocentowanie wyniesie 5,25% w stosunku rocznym. Odsetki wypłacane są co miesiąc.
  obligacje dwuletnie – to także nowość w ofercie MF. To papier o zmiennym oprocentowaniu wyznaczanym przez stopę referencyjną NPB powiększoną o 0,25% marży. W pierwszym miesięcznym okresie odsetkowym ich oprocentowanie wyniesie 5,50% w stosunku rocznym. Odsetki wypłacane są co miesiąc.
  obligacje trzyletnie – oprocentowanie w pierwszym sześciomiesięcznym okresie odsetkowym zostało podwyższone z 3,10% do 5,50% w stosunku rocznym. W kolejnych okresach ich oprocentowanie będzie równe stawce WIBOR 6M. Odsetki są wypłacane co pół roku.
  obligacje czteroletnie – w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowanie zostało podniesione z 3,30% do 5,50% w skali roku. W kolejnych okresach oprocentowanie jest zmienne i wyznaczane na podstawie wskaźnika inflacji i marży 1,00%. Odsetki wypłacane są co roku.
  obligacje dziesięcioletnie - w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowanie zostało podniesione z 3,70% do 5,75% w skali roku. W kolejnych okresach oprocentowanie jest zmienne i wyznaczane na podstawie wskaźnika inflacji i marży 1,25%. Odsetki podlegają rocznej kapitalizacji i są wypłacane przy wykupie obligacji.

  OdpowiedzUsuń
 11. lokata lojalna inbank 5,5%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...