poniedziałek, 16 maja 2022

4,5% na KO w Millennium oraz 360 zł na start

Podwyżka do 4% w Millennium trwała tylko... 10 dni. 5 maja poinformowałem o podniesieniu stawki z 2,50% do czwórki, ale już dziś można mieć 4.5%. Wszystko oczywiście przez to, że wystartowała nowa edycja promocji, zaś poprzedni wzrost był tylko nakładką na poprzednią edycję.


W dalszym ciągu pozostałe parametry pozostały bez zmian czyli pakować można do 200k na 2 miechy, a ściślej na 62 dni. O dziwo dzień badania salda dla nowych środków nie został cofnięty zbytnio wstecz. W nowej edycji bank sprawdzi ile mieliśmy w ubiegły piątek 13 maja.

Nowej podwyżki szybko się raczej nie będziemy spodziewać, bo promocja niniejsza potrwa ponad miesiąc do 18 czerwca. Oczywiście bank może znów zrobić jakąś nakładkę, ale inne banki musiałyby odjechać znacznie by bordowi zdecydowali się na taki ruch.

Moje poprzednie dwa skoki w pierwszy dzień promocji kont w Getin na 2% oraz Alior na 2,5% zablokowały mi udział w lepszych stawkach w tych bankach. Następne środki powędrowały na lokaty miesięczne w BFF, dzięki czemu nie połasiłem się na poprzednie, jakże krótkie 4%. Jak widać czasami lokaty są dobrym wyborem.

Warto przy okazji przypomnieć o nowej promocji konta  w której jak zwykle można zgarnąć 360 zł.


Jeśli chodzi o karencję to tutaj niestety nic się nie zmienia, dalej premię mogą zgarnąć osoby, które nie były klientem Millennium od 1 stycznia 2019. Co więcej konta otwierane tutaj dziś dziś mają nowy TOiP o czym niżej.

Tutaj zgarniesz 360 zł za założenie konta wraz z KO na 4%

Nowa promocja konta potrwa tym razem bardzo długo bo aż do 31 lipca 2022. Bank zastrzega sobie jednak, że może się ona skończyć wcześniej, bo jest tutaj limit. Ilość konto przeznaczonych na tę promocję jest jednak bardzo wysoki wynosi bowiem aż 40 tysięcy sztuk, więc nie sądzę by akcja promocyjna skończyła się przed połową wakacji. 

Co trzeba zrobić by zgarnąć 360 zł

No właśnie i tu przechodzimy do meritum. Tak jak w poprzedniej promocji premię podzielono na dwie części. Pierwsza jest jeszcze bez zmian, ale w drugiej mamy już zmiany.

1) 180 zł za jedną płatność kartą

Zaczyna się banalnie aż do przesady. Za niemała kasę bo 180 zł bank wymaga abyśmy:

 • aktywowali apkę Millennium
 • wykonali jedną płatność kartą na dowolną kwotę

o wyrażeniu zgód nie piszę, bo to oczywistość, że dla premii zgody są wymagane. Choć warunek spełnimy w minutę, to czasu mamy aż nadto, bank daje nam termin do końca miesiąca następującego po miesiącu w którym otworzyliśmy konto.

 


2) 180 zł za typową aktywność w Millennium

W drugiej części premii mamy już zasadniczą zmianę. Do tej pory we wszystkich promocjach konta bank wymagał tylko 1 płatności kartą. Ten warunek pozostawiono tylko dla osób w wieku 18-26 lat, dla osób starszych pojawia się konieczność 5 płatności kartą

 • wpływ na konto na 500 zł
 • 5 płatności kartą lub blikiem

powyższe czynności należy wykonać przez 3 kolejne miesiące.Millennium idzie więc drogą jaką od początku tego roku wytyczył Getin, tyle że zmiany dotyczą klientów zakładających konto od dziś, a nie dotyczą dotychczasowych klientów.

Tutaj zgarniesz 360 zł za założenie konta wraz z KO na 4,50%

Jakie jeszcze mamy zmiany mamy na koncie? Na plus jest zwiększenie limitu przelewu. Do tej pory mieliśmy limit w wysokości 50.000 zł jeśli przelew autoryzowaliśmy smsem. Jednocześnie kto zainstalował apkę mógł jednorazowo przelewać 100k i tutaj mamy zmianę: przelew apką na dziś pozwala wytransferować za jednym zamachem 200k czyli tyle ile wynosi limit dla promocyjnej stawki na KO.

Wszystkie zmiany można porównać w regulaminach dostępnych poniżej, gdzie widzimy warunki dla nowych klientów (OD 25 kwietnia 2022) oraz dla tych co nie zdecydowali się zamknąć konta (DO 25 kwietnia).


Cashback za zakupy online

Jedną z nowości w reklamie jest możliwość zwrotów za zakupy w sklepach online. Nie jest to zupełna nowość, bo do tej pory Millennium zachęcał do tego w swojej aplikacji teraz jednak dodano tutaj regulamin obowiązujący od dziś. Można tutaj liczyć na zwroty za zakupy dokonywane w np. w MediaMarkt, allegro, pyszne.pl, eobuwiepl czy booking.com

Podsumowując - od teraz Millennium przestaje być bankiem w którym wchodzimy na chwilę po premię, a KO warto zakładać w innych bankach. Jak widać bank wracił do gry z KO co było jego znakiem rozpoznawczym i niech tak będzie po wsze czasy. 

 

Regulamin 38 edycji KO w Millennium

Regulamin promocji Zyskaj 360 zł z kontem w Millennium 

Regulamin zakupów online ze zwrotami części kosztów

Regulamin dla nowych kont - zakładanych OD 25 kwietnia 2022 

Regulamin dla starych kont - zakładanych DO 25 kwietnia 2022

13 komentarzy:

 1. Santander consumer również podniósł oprocentowanie do 4%, max kwota 200k. Data badania salda 26.04.2022

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. BNP Paribas 5% lokata mobilna 1 % do 50k - zalozona

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba nie ma wyjścia i trzeba iść w obligacje. EDO 13,9%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale EDO , ktore podajesz to historia. 1 rok jest bardzo slabo oprocentowany, przynajmniej na razie, mam 6,4% w Nest i nie zacheca mie to do pakowania sie w obligacje na 3,7% a nie wiadomo jak beda kombinowac z inflacja w nastepnym roku, wiec srednio za okres II lat wcale nie musi byc lepiej niz na KO. Dla dlugiego oszczedzania, to lepsze beda papiery staloprocentowe hurtowe, ale jeszcze troche trzeba czekac, bo podwyzki centralne moga nie byc w pelni zdyskontowane na tych papierach. Jak stopy "dobija" wzrost gospodarczy, to inflacja tez spadnie, dlatego z tym EDO tez to trzeba miec na uwage.

   Usuń
 5. Pytanie o saldo. Znajoma otrzymuje wynagrodzenie do Millennium. Pech chciał, że przyszedł akurat w piątek 13 czyli w dzień badania salda dla powyższej promocji. Wcześniej poradziłem jej by zerowała konto przed startem promocji i ona faktycznie to zrobiła w piątek. Niestety było to już po godzinie granicznej, więc przelew doszedł do innego banku dopiero w poniedziałek.
  Jak interpretuje to Millennium? Czy środki, które zostały wytransferowane są wliczane do salda? PKO przykładowo daje możliwość blokady środków na przelew lub nie (gdyby ktoś się jeszcze rozmyślił) więc teoretycznie w pierwszym przypadku saldo się zmienia, a w drugim nie.
  Jak to jest w Millennium, testował ktoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak to jest w Mille, ale chyba standardowo, sprawdzasz daty ksiegowania srodkow, jezeli przelew zostal w piatek wyksiegowany z rachunku, saldo na koniec dnia nie zawieralo juz przelewu, to wtedy to jest decydujace. To, ze przelew dotarl w poniedzialek nie ma juz wiekszego znaczenia.

   Usuń
  2. Dzięki, jutro jej to sprawdzę. Sam jestem ciekaw jak to Millennium księguje.

   Usuń
  3. Na marginesie powiem, że informacja którą dostałem od konsultantki przydzielonej na stałe w PKO w ramach private bankingu okazała się nieprawdziwa.
   Przypomnę, że na jeden dzień przelałem kasę na KO w PKO. Na drugi dzień system dalej pokazywał 0,01% zaś konsultantka przekazała mi, że w dniu badania salda robiłem przelew. Środki były na koncie tylko 5 minut, jak zwykle w tym banku. Zdaniem konsultantki ten fakt wystarczy by pomniejszyć saldo o kwotę przelewu.
   Teraz widzę, że system naliczył prawidłowo odsetki w wysokości 1,5% za jeden dzień. System mają jak widać wadliwy, a konsultanci wprowadzają w błąd.

   Usuń
 6. To bardzo proste. Wchodzisz w historię i sprawdzasz datę przelewu, księgowania. Obstawiam że jest to poniedziałek 16 tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Macie rację, przelew zaksięgowano w piątek 13, ale za to Millennium znalazł inne sposoby, aby saldo było niezerowe. Po pierwsze znajoma zrobiła wypłatę kartą (bo w banku docelowym nie wszystkie bankomaty są płatne) zaś to zostało zaksięgowane 16 w poniedziałek.
   Po drugie znajoma ma założony jakiś fundusz na który dała się namówić. Bank sam pobiera sobie z ror pewną kwotę co miesiąc. I choć Millennium mógł to zrobić w piątek, wygodniej mu było w poniedziałek, co powiększyło jej saldo.

   Usuń
  2. A od czego macie przelewy na telefon? Chyba że nie macie jeszcze! Takich przelewów można robić ile się chce/dzień lecz max 1 razowo można wysłać 500 zł. Kiedyś pobiłem rekord życiowy i zrobiłem blisko 10 takich operacji.

   Usuń
  3. Przelew na telefon załatwiłby sprawę natychmiastowo w tym samym dniu bez poślizgu z księgowaniem.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...