poniedziałek, 30 maja 2022

Kolejne podwyżki na lokatach w BFF sięgają do 6,25%

Bardzo dobre wieści z obozu BFF, który jak zwykle z kilkudniowym wyprzedzeniem podaje nowe stawki co pozwala nam lepiej rozplanować nasz przyszły cashflow. Wejdą one w życie co prawda dopiero pojutrze i w normalnym trybie opisywałbym je w środę, jednak wraca ranking lokat, więc wszystko ulega nieznacznemu przesunięciu.

Dla mnie ta informacja jest rewelacyjna. Od czerwca wracam do małego inwestowania przez co już na początku zużyję jedyny darmowy przelew w Millennium. Czekać do lipca na kolejny taki przelew to trochę za długo i zastanawiałem się jaki zrobić ruch by skorzystać z nowej edycji Getina w czerwcu.


BFF rozwiązał ten problem informując z wyprzedzeniem o kolejnej podwyżce na lokatach, które startują w czerwcu. Lista do wyboru jest długa, dla nas jednak ważne jest, że zaczyna się ona od 5% i rośnie do 6,25%. Wydaje mi się jednak, że w dalszym ciągu najlepszą opcją jest jak najkrótszy okres czyli jednomiesięczny, a tu mamy tyle samo ile daje Getin.

Tutaj założysz lokatę ze stawkami do 6,25% w BFF

Na tę zmianę nie przyszło nam długo czekać. Jak pamiętamy poprzednia podwyżka miała miejsce 11 maja i tutaj stawki zaczynały się od 4%. Poprzednim razem podwyżka dla stawek jednomiesięcznych wyniosła 0,75pp teraz zaś będzie jeszcze lepiej bo wzrośnie o cały punkt procentowy. Dla porównania niżej możemy sobie zobaczyć jak to wygląda jeszcze dziś i jutro.

Niedawno w BFF kończyła mi się pierwsza seria lokat na 3,25% ale nie było sensu ich przedłużać na trwające jeszcze 4%, skoro Millennium dawało 4,50%. Jednak kolejne lokaty kończące się 11 czerwca już tutaj raczej pozostaną bo oferta Millennium wreszcie została przebita. Środki na KO u bordowych będę mógł bez problemu wyzerować, skoro i tak nie będzie darmowych przelewów. 

Tutaj założysz lokatę ze stawkami do 6,25% w BFF

Przy okazji mam pytanie do czytelników, którzy niedawno dużo tutaj dyskutowali w komentarzach o możliwości natychmiastowego zamknięcia bieżącej edycji KO w Millennium. Wystarczy po prostu napisać w bankowości internetowej oświadczenie o rezygnacji? A potem wrócić w nowej edycji, jeśli stawka będzie lepsza?

15 komentarzy:

 1. Wydaje mi się że te podwyżki były też w aktualnościach na stronie banku. Chyba je tam widziałem. Dziś ich nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzisiaj oferta zatrzymaniowa Getina: 5,7% na dwa miesiące oraz 4,2% na cztery.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli neo nie zmieni daty badania salda, to raczej nie może się spodziewać napływu gotówki. Ale moim zdaniem to działanie celowe - żeby podreperować swoich słabszych braci: Ciechanów i Nowy. Nie mam ochoty na trzeci spółdzielczak, ale ten problem będę miała dopiero na początku lipca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbierają poprzez Bank Nowy. Moje tam już poszły na 6,1%.

   Usuń
 4. Pekao jest 6% z wyplata co kwartal jest to najlepsza oferta

  OdpowiedzUsuń
 5. A mnie to nie rajcuje..mam 6.4% na starym koncie nest. Przy dzisiejszym WIBOrze byłoby 6.6% po 16.06 ale z pewnością jeszcze urośnie.. póki nie zobaczę 7ki z przodu.nie będę pochylać się nad innymi ofertami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja mam 11,75% na COI i nie epatuje tu wszystkich i nie zanudzam. Wiesz dlaczego? Bo to nic nie wnosi do obecnej sytuacji, nie jest dostępne tu i teraz. Nudzisz z tym nestem, a jest to produkt obecnie niedostępny. Ja byłem kiedyś w Czechosłowacji i w Jugosławii i co z tego? Nie ma już Czechosłowacji i nie ma Jugosławii i nie ma dostępnej tej oferty w Neście. Odpuść człowieku, nikomu tu nie zaimponujesz.

   Usuń
  2. Nudzi nie nudzi, informacyjnie pisze. Ja również szukam informacji bo też mam starego nesta, jest indeksowany do wibor3m bodajże. Niedługo wibor zlikwidują to pewnie będzie okazja do "odświeżenia" warunków i temat pójdzie się gonić.

   Usuń
 6. PKO BP lokata 5,75% do 50 tys zł na 24 miesiące dla klientów powyżej 60 +

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wymagane lata, mam pieniądze, ale nie wiem, czy dożyję do końca trwania lokaty:)

   Usuń
  2. Jak dali 5% na 3 miesiące, to szybko im się limit lokat wyczerpał. I zamiast uruchomić następną transzę, to chcą "golić" staruszków, dla których dwa lata to prawie wieczność.

   Usuń
 7. cześć ludowie. Potrzebuję lokatki. Najlepiej bardzo krótkiej - miesięcznej i bez konta. Tak żeby można było założyć od ręki. Ktoś ma jakiś pomysł? Getin odpada bo koczy mi się EKO-promocja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz ją opisaną wyżej, od jutra 5% bez konta osobistego.

   Usuń
  2. A po zakończeniu lokaty Facto wypłaca natychmiastowo środki na konto czy jest jakaś karencja kilku dni? Kiedyś coś takiego było u nich z tego co pamiętam. Czytam dokumenty i nie znalazłem tam jakiegoś zapisu o tym że może być opóźnienie w wypłacie.

   Usuń
 8. Kiedyś bylo tak, że po zerwaniu lokaty przelewali środki do 35 dni, ale od tego odeszli. Juz nie ma tego w regulaminie. Natomiast po zakończeniu lokaty pieniążki wracają na ich konto depozytowe i trzeba sobie zarządzić nimi. Albo przelać na swoje powiązane konto, albo założyć następną lokatę. Czasami trzeba poczekać do 8-mej, 9-tej zanim przeksięgują z lokaty na to konto depozytowe. Musisz się zalogować i zrobić przelew. Ciekawostka, jeżeli lokata kończy się np. w sobotę to trwa ona do poniedziałku i naliczają odsetki za ten okres.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...