czwartek, 12 maja 2022

4% na KO w Alior dla wyższej kwoty oraz już 400 zł na start

Rosną nam ostatnio coraz szybciej nie tylko stawki na KO ale również premie na start. W zasadzie dziś za minimum można już uznać 4%, które niedawno zaskoczyło, gdy zaoferował go taki dziwoląg jak ING. Do 4% dobija też wreszcie Alior, dla mnie główny bank od dobrych kilku lat.

Zasady obowiązujące na KO u melonika wciąż się nie zmieniają. Jak zwykle mamy tutaj dwie promocyjne stawki, które dotyczą nowych środków, te zaś brane są pod uwagę kilka dni przed startem promocji, na dziś jest to 4 maja 2022.:

 • 3,0% dla nowych środków bez dodatkowych warunków
 • 4,0% dla nowych środków za przelew na ror w wysokości 2000 zł

Nowością jest także podwyższenie kwoty objętej promocyjnym oprocentowaniem. Już nie 100k lecz 200k swoich można wpakować i będą one objęte wyższą stawkę. Ba jak już wspominałem w komentarzach standardowe stawki też ulegają zmianie i nie ma tu już chorego 0,01%. Powyżej 200k będziemy mieć 1%.

Kolejna zmiana to fakt, że 4% będzie obowiązywać przez - uwaga 4 miesiące. Sama promocja potrwa tym razem do 9 czerwca i ewentualnych podwyżek można się spodziewać kolejnego dnia. Zależeć to jednak będzie od ruchów innych banków, co widać po bieżącej 24 edycji.

Wniosek prosty, warto tutaj mieć konto, bo stawka dzięki temu rośnie znacznie, a przelać sobie 2k to żaden problem, przy czym karty mieć tutaj nie trzeba. Na dodatek ror w Aliorze daje możliwość skorzystania z 5 darmowych przelewów natychmiastowych, co często się przydaje. 


Nie sposób też przypomnieć o super sprawie jaką jest nieograniczona ilość darmowych przelewów wewnętrznych z KO na ror. Korzystałem z tego non stop co z przelewami natychmiastowymi pozwala optymalizować swój cashflow. W konkurencyjnym Getin i Millennium trzeba już uważać, bo drugi przelew i kolejne są już niestety płatne.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz 400 zł na start

400 zł na start dla nowych

Ponieważ dla podwyższenia stawki do 4,00% potrzebny jest ror i przelewanie nań 2000 zł, warto przypomnieć, że samo założenie konta bank oferuje możliwość zgarnięcia na start 400 zł. A to już jest fajny bonus do jednego z najlepszych KO na rynku. 

Kto może z tego skorzystać? Hmmm, obecnie mamy już trzecią edycję tej promocji. W poprzednich karencja wynosiła 2 lata,w obecnej edycji nie uległo to zmianie. Dalej należy mieć przerwę dwuletnią w posiadaniu tutaj konta by wrócić po premię i liczne bonusy. Dobrze chociaż, że nie ma tu sztywnej daty, która wydłużałaby się w kolejnych edycjach.

Nowa edycja potrwa jeszcze do 30 czerwca 2022. W poprzednim artykule na ten temat linki zostały automatycznie podmienione, więc jak sądzę podobnie będzie od lipca, jeśli oczywiście będzie 5 edycja. Pamiętajcie by przy składaniu wniosku zaznaczać odpowiednie zgody, bo to warunek podstawowy w każdej promocji bankowej - tutaj dotyczy to zgody na wiadomości elektroniczne oraz głosowe.

 


Co trzeba zrobić by zgarnąć o stówę więcej niż poprzednio czyli 400 zł?

400 zł za banalne dwie czynności w miesiącu

Warunki nie są jakoś skomplikowane. Bank wymaga by jedynie by w każdym miesiącu trwania promocji:

 • zalogować się do apki
 • wykonać zaledwie jedną transakcję kartą do konta

Za takie dwie banalne czynności dostaniemy 50 zł. Niniejsza promocja trwa przez 8 miesięcy, więc sumie takich premii można mieć 8 co daje nam tytułowe 400 zł. Jak ktoś przegapi w którymś miesiącu te warunki to przepada mu tylko premia za dany miesiąc, nie ma kar wprzód, Warunki są jednak tak łatwe, że trudno tutaj coś przegapić.

Uwaga: warto na konto przelewać sobie jednorazowo 2000 zł w miesiącu by uniknąć niepotrzebnej opłaty wysokości 10 zł (nie dotyczy osób do 26 roku życia, które nie muszą nic robić).

 


Konto w Alior jest zdecydowanie jednym z najlepszym na rynku i w przeciwieństwie do innych dake dodatkowe korzyści z których prym wiedzie nieograniczona ilość darmowych przelewów wewnętrznych. Dodatkowo do konta można wybrać sobie dwie darmowe korzyści, które w dowolnym momencie można zmieniać w zależności od potrzeb.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz 400 zł na start

Wyżej widzimy przykładowo co jest do wyboru. Przydać się może wybranie 5 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu, a limity wcale nie są tutaj małe. Można, a w zasadzie trzeba także wybrać wyższe oprocentowanie na KO.

Obecnie mam tutaj stawkę 2,50% po ucieczce z 2% w Getin. Ale oczywiście trzymam tutaj tylko środki na bieżące wydatki, bo reszta jest na kończących się lokatach w opisywanym wczoraj BFF. Dzięki temu można się poczuć jak za starych dobrych czasów, gdy w Polbanku mieliśmy.konta pozwalające na to by wszystkie nasze środki pracowały non stop. Oby tak dalej

Regulamin 26 edycji KO w Alior ze stawką 4%

Regulamin IV edycji promocji 400 zł za konto w Alior 

41 komentarzy:

 1. "Ponieważ dla podwyższenia stawki do43,00% "...Polcan, nie przesadziłeś z tymi procentami? Rozumiem gorzała 43%, ale lokata?

  OdpowiedzUsuń
 2. Już takie lokaty są. W Turcji.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie żona ma 3% na getinie na EKO. Jest jakaś oferta utrzymaniowa na 5%? W sensie zwiększenie konta? Bo potrzebuję dostępu do kasy, lokaty to wiem że są tam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ładnie to tak podbierać żonie pieniądze? Aj niedobry ty :)

   Usuń
  2. Akurat jest odwrotnie, bo to ja wiecej zarabiam i u niej kase na EKO chce wrzucic ;)

   Usuń
 4. Nest lokaty na 4 procent juz

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale to wspólne pieniądze - choć Żona prywatna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za info o tych czterech miesiącach, bo czytając regulamin przeoczyłam to. Czlowiek jednak przez lata przyzwyczaja się do warunków:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli marchewka i kijek. Masz 4% na KO, ale ztrzymamy cię na 4 miesiące i w tym czasie nie poszalejesz u nas:). A raczej wszystko pójdzie w górę.

   Usuń
 7. Millennium od poniedziałku 4,5% , ale to dalej mało.

  OdpowiedzUsuń
 8. 5% na 5 mies. w BNP

  OdpowiedzUsuń
 9. W Millennium od 16 maja 4,5% na KO na Nowe środki. Nadal do 200.000,00 złotych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i po bardzo wielu miesiącach pewnie wpłacę na KO w Millennium, bo w Getinie udało mi się załapać tylko na 4%.

   Usuń
 10. A od 16 mają na KO w Millenium 4.5% info z SMS

  OdpowiedzUsuń
 11. A stare środki w millenium ile od poniedziałku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz do nich. Zapytaj. Ale starych to nigdzie nie lubią - nawet na tym blogu.

   Usuń
 12. Wiadomo jak będzie na KO założonym w 2015r w Nest?

  OdpowiedzUsuń
 13. Bank Paribas Lokata Go mobile 3% na 3 miesiące i 5% na 1 miesiąc.Tylko do 50 tys.Jedna Lokata dla klienta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5% ale na 5 miesięcy a nie na miesiąc. Podobno gdzieś pojawił się błąd na stronie jeśli chodzi o czas trwania.

   Usuń
 14. Glapiński zostaje. Strach się bać.

  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-adam-glapinski-zostaje-w-nbp-na-druga-kadencje-sejm-zdecydow,nId,6019451

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja się nie boję.

   Usuń
  2. Bałabym się gdyby to Rostowski został prezesem NBP. Na szczęście nie.,.

   Usuń
 15. Kiedy kupowaliśmy dawno temu:) kawalerkę (z przeznaczeniem dla córki), podpisywaliśmy ze znanym deweloperem umowę, że koszty, czyli wpłacanie kolejnych transz, będą rosły razem z inflacją. No - właściwie nieodczuwalne te zwyżki były, a ze dwa kwartały to nawet deflacja (ale niestety umowa nie przewidywała obniżenia cen za mieszkanie). Dzisiaj nie odważylibyśmy się na takie warunki, chociaż podobno niektóre firmy zastanawiają się nad ich wprowadzeniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Deweloperzy muszą wprowadzić takie zapisy, bo będą padać jak muchy.

   Usuń
  2. W moim mieście spółdzielnia mieszkaniowa stawia dwa bloki. Ze względu na koszty główny wykonawca zszedł z budowy. Wszystkie mieszkania sprzedane. A budowa stanęła. Jeden blok ma fundamenty, a drugi jako dziura w ziemi.

   Usuń
 16. W Banku Nowym 6% na lokacie powitalnej, 5,5% na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rząd ma zaproponować w czerwcu obligacje oprocentowane wg obecnych stóp procentowych. Byłoby to około 5,25 procent. Podobno to dla naszego dobra, dobra ciułaczy. A mnie się wydaje że to ściema. Rząd potrzebuje na gwałt kasy. Banki nie chcą już kupować obligacji bo są zapchane. Zagraniczni inwestorzy też się odwracają od polskich obligacji, rentowność obligacji gwałtownie rośnie, obecnie dziesięciolatki to ponad 7 procent. Ktoś tam pokalkulowal i wyszło mu że taniej będzie wyruchać polskie społeczeństwo i pozyczzyc na 5 procent i jeszcze walnąć od tego podatek belki. Wyjdzie ogółem że rząd nam zapłaci netto około 4 procent przy inflacji 12. Czyli okradną obywateli głośno krzycząc że w ten sposób im pomagają ochraniać oszczędności. Banda złodziei.

   Usuń
  2. Od 16 maja najstarsze KO w Nest 6,4%, inne odpowiednio mniej zaleznie od daty otwarcia.

   Usuń
  3. Stawka dla Nest bedzie znana dopiero po ustalenia dzisiejszego kursu Wibor3M.
   6,4% to stawka z wczorajszego ustalenia (12.05.2022)

   Usuń
  4. Powinni łaskawcy zlikwidować belkę jak chcą nam zrobić dobrze. Dopóki jest ten podatek to wszelkie "pomaganie" deponentom to rzeczywiście ściema. Lokaty trzy razy niżej oprocentowane niż inflacja i jeszcze podatek, to się chyba nazywa "od zysków kapitałowych". Gdzie tu zyski jak jest ewidentna strata.

   Usuń
  5. Anonimowy13 maja 2022 13:26 Dzisiejszy Wibor 3m to 6,41% więc będzie 6,4% i to było do przewidzenia już wczoraj.

   Usuń
  6. Przestrzegam Was przed tymi nowymi detalicznymi obligacjami rządowymi. Na gwałt rząd potrzebuje 5 mld miesięcznie aby utrzymać uchodźców , a do tego absurdalnie rozdęte programy socjalne, niespotykane w Europie rozdawnictwo. Obligacje mają być roczne. Za rok skarb panstwa RP zamelduje bankructwo i co wtedy? Kasa przepadnie z obligacji. Uważam, że patriota dziś jest ten który nie wspomaga obecnego systemu rozdawczo pasożytniczego. Pryncypialnym zadaniem rządu dzisiaj to ściągnąć nadmiar gotówki z rynku, a nie finansować kolejne rozdawnictwo. Było fajnie, wszyscy się wzbogaciliśmy przez 500 plusy ale teraz nadszedł czas oszczędzania.

   Usuń
  7. Gdzie sprawdzić stawkę wibor 3m z danego dnia przed godziną 23?

   Usuń
  8. Do Anonimowy @15:49
   W przypadku bankrucywa calego panstwa Twoje oszczędności nigdsie nie beda bezpieczne, wiec nie wyolbrzymiaj.
   Pewnie zainwestowales gdzieś i teraz boisz sie, ze jednak inni zyskaja wiecej.

   Usuń
  9. wibordzis.pl

   Usuń
  10. Przestancie wypisywac bzdury o niewyplacalnosci panstwa, jestesmy mniej zadluzeni do PKB niz sporo panstwa w Europie. Inna kwestia jest ile bedzie warty PLN i to jest kluczowe pytanie a nie wyplacalnosc panstwa. Banki teraz "podgonia" stawki, szczegolnie na dluzsze terminy, tak, zeby nowy wskaznik dla wybranych kredytobiorcow nie byl wiele nizszy od nielubianego WIBOR-u. Za pare miesiecy recesja zakuka do drzwi i to nie tylko u nas, wtedy sklonnosc bankow centralnych do podwyzek wyraznie ustanie, trzeba to miec tez na uwadze.

   Usuń
  11. Zlikwidować Belkę ? Ale jak ? Ma przecież immunitet !

   Usuń
 17. "W piątek Bank Pekao pochwalił się, że podnosi oprocentowanie depozytów. W przypadku lokaty na 3 lata wyniesie ono 6 proc"

  OdpowiedzUsuń
 18. PKO BP ostro w górę pod koniec maja.

  https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/10718539/pko-bp-odpowiada-na-rosnace-stopy-procentowe-bedzie-znaczaca-zmiana-oprocentowania-lokat.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczymy jak to będzie finalnie. Na razie limity lokat na poziomie 50k są trochę śmieszne. Może dzięki temu konkurencja podniesie procenty

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...