czwartek, 26 maja 2022

Lokata lojalna w Inbank teraz daje 5,50%

Kilka dni temu opisywałem lokatę lojalną w Inbank której stawkę wywindowano do 6% i która okazała się hitem. Niestety od dziś stawka ta została obniżona do 5,50% najwyraźniej bank napchał się już depozytami i nie ma potrzeby oferować tak wysokiej stawki.

Z waszych komentarzy wynika, że niektórzy zastanawiali się czy pakować się w 6% w Inbank czy też jeszcze trochę poczekać, bo być może stawki pójdą w górę. Sam żałuję że założyłem w marcu lokaty na 3% w Getin, które wówczas wyglądały bardzo atrakcyjnie, a dziś są wręcz kulą u nogi;)

Tutaj założysz lokatę lojalną na 5,5% w Inbank

Każde wzrosty mają jednak swoje granice i wygląda na to że właśnie je osiągnęliśmy. Nie należy patrzeć na inflację w oczekiwaniu na podobne stawki na lokatach. Nie ma lokat antyinflacyjnych, jest jedynie patrzenie na to co da konkurencja.

Skoro ING wyskoczyło niedawno nagle z 4% na KO można było spodziewać się zalewu podobnych promocji bo też Bank Śląski nigdy pionierem dobrych stawek nie był i jak sądzę nigdy nie będzie. Do nich należą banki o słabszej kondycji jak Getin czy właśnie Inbank.

Lokaty lojalne w Inbanku w dalszym ciągu są tylko dwie do wyboru: na kwartał i na pół roku. I ciągle stawka dla obu okresów się nie zmienia w obu przypadkach mamy 5,50% więc jeśli wybierać to wybór nie jest trudny - 3 miesiące to najdłuższy obecnie okres na jaki warto pakować swoje środki.

W tym momencie paradoksalnie oferta PKO jest ciekawsza bo daje 5,75% i to na okres 1 miesiąca. Założyłem tę lokatę z jednodniowym opóźnieniem i przypominają się fajne czasy jednodniówek. Okazuje się bowiem, że w szczegółach lokaty PKO pokazuje zysk na dany dzień, kumulując go każdego dnia.

Zysk jest aktualizowany codziennie i fajnie to wygląda. Niestety nie jest to zysk jaki dostaniemy do ręki bo to co widzimy to kwota brutto od której na koniec zapłacimy podatek. Nie wiadomo jednak czy i te 5,75% niebawem nie spadnie do 5,50% dlatego też zależało mi by jak najszybciej założyć tę lokatę którą omawiałem w ubiegły piątek.

Mam nadzieję, że to tylko jednorazowy wyskok banku z obniżką. Dobrze byłoby by 6% zostało z nami na dłużej, będziemy jednak obserwować co robi konkurencja, bo od tego często zależą ruchy innych banków.

11 komentarzy:

 1. Czy od dziś jest już nowa oferta Getin B. na KO ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe ile Getin da od jutra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jakieś wielkie oprocentowanie chyba liczyć nie można ...

   Usuń
  2. W Getin 7 edycja do 22.06.22r bez zmian

   Usuń
 3. Wobec comiesięcznego wzrostu stóp procentowych -tylko konta oszczędnościowe. Jeśli lokaty to też 1 miesięczne. Po zakończeniu cyklu podwyżek - lokaty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Punktem odniesienia sa teraz obligacje roczne i 2-letnie, na dzisiaj 5,25%-5,50%. Zobaczymy czy kolejne serie beda rowniez startowac z aktualna stopa referencyjna NBP.

  OdpowiedzUsuń
 5. PBS Ciechanów - ta witryna jest nieosiągalna :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Upadłość? :O

   Usuń
  2. Spokojnie tam wchodzę? O co chodzi?

   Usuń
  3. Witryna czy logowanie? Bo witryna jak najbardziej dostępna. Nie loguję się, bo jestem "poza" bezpiecznym Internetem, więc wolę tego nie robić.

   Usuń
 6. Getin na KO bez zmian, tylko 5%

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...