środa, 18 maja 2022

6% na lokacie lojalnej w Inbank

No i proszę, docieramy do poziomów, które na początku istnienia bloga były uznawane za minimum. Pewnie mało kto w Was pamięta, że na początku gdy zaczynały się wieloletnie zjazdy szukaliśmy tutaj 6% w różnych bankach i robiliśmy wszystko by nie zjechać poniżej tego fajnego progu.


Teraz 6% mamy od dziś w Inbank, tym samym który omawiałem raptem w ubiegły piątek komentując 5% na lokacie lojalnej. Jak widać bank nie doczekał się takiego napływu klientów jak zakładał i po kilku dosłownie dniach podniósł stawkę do 6%.

Tutaj założysz lokatę lojalną na 6% w Inbank

Jak pamiętamy z piątkowego wpisu od maja tego roku Inbank rozgraniczył lokaty na dwa rodzaje: standardowe oraz lojalne. Standardowe nie są zbyt ciekawe i nawet nie warto tam zaglądać. Jednomiesięczna dalej jest oprocentowana na 1,60% zaś kwartalna skacze już do 4% ale przecież już na KO w Millennium mamy 4,50%.

Nas tutaj interesują tylko lojalne bo te odstają znacznie od reszty. W dalszym ciągu mamy dwie opcje do wyboru

 • 3 miesiące: 6%
 • 6 miesięcy: 6%

Dla przypomnienia lokaty lojalne charakteryzują się tym, że ich zerwanie skutkuje zmianą oprocentowania na standardowe. Przykładowo mamy 5 lokat lojalnych, zrywamy jedną z nich, a wtedy wszystkie pozostałe 4 zostają zamienione na standardowe.

Kto by się spodziewał, że na wiosnę będziemy mieli taki nagły przyrost oprocentowania na lokatach. Nareszcie sytuacja powoli zaczyna wracać do normy i pierwsze lokaty oferują już wyższe stawki niż stopy procentowe.

26 komentarzy:

 1. Lokaty dłuższe niż miesiąc nie mają sensu skoro co miesiąc (a nawet i częściej) podnoszone jest oprocentowanie na kontach oszczędnościowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez tak uważam

   Usuń
  2. Jesli ktos ma czas aby co miesiac pamietac.

   Usuń
 2. BNP lepsze 5% na 1 miesiąc niż te 6% na 3m

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie w BNP jest 5% na 1 miesiąc?

   Usuń
  2. No w Banku Paribas lokata mobilna

   Usuń
  3. Omawiałem ją wczoraj na PP4 i z tego co wiem dla stawki 5% nie ma opcji z 1 miesiącem, lecz na 5 miesięcy.
   https://polakcandwa.blogspot.com/2022/05/5-na-lokacie-mobilnej-w-paribas.html

   Usuń
  4. Polcan co ty mówisz założyłem lokatę na 1 miesiąc na 5% mogę scan wysłać na kwote 50 tysięcy!

   Usuń
  5. https://www.szybkiplik.pl/jt4AhQYZFm

   Usuń
  6. Lepiej sprawdź dobrze. Ona jest na 5 miesięcy.

   Usuń
  7. Dodałem Twój skan do artykułu na PP4

   Usuń
  8. @Polcan. Dajesz się "robić w konia". Temat lokaty w Paribasie jest już szeroko znany. Jeżeli chodzi o lokatę 5 % to mieli babola w systemie. W trakcie zakładania lokaty pokazywało 1 miesiąc, a w momencie kliknięcia "załóż lokatę" system zakłada ją na 5 miesięcy. I gostek to doskonale wie, dlatego wysyła ci screena sprzed założenia lokaty. Niech ci wyśle screna z założoną lokatą na 5% na 5 miesięcy. Nie ma takiej lokaty. Temat wałkowany już na innych grupach. Nie wiem po co gość wprowadza ludzi w błąd.

   Usuń
  9. Niech wyśle screena z założonej na 1 miesiąc na 5 %. Z ZAŁOŻONEJ.

   Usuń
  10. Trolli znajdziesz na każdym forum i tacy mają uciechę jak wprowadzają ludzi w błąd. To element błędnych komentarzy, których nie wychwycisz od razu. Wprowadziłem już korektę i przestrogę do artykułu na PP4 wraz z fragmentem Twojej wypowiedzi. Twoje komentarze podobnie jak Gesso i kilku innych mają tutaj dużą wartość i biorę je na poważnie. Sprawa zatem wyjaśniona i nie ma co jej wałkować.
   Paribas nigdy nie był bankiem dla lokat, więc oferta takiej lokaty była dziwna już na start. Jak widać dalej to się nie zmienia, Paribas to od dawna bank od promocji typu weź, zgarnij i znikaj

   Usuń
 3. @polcan "Dla przypomnienia lokaty lojalne charakteryzują się tym, że ich zerwanie skutkuje zmianą oprocentowania na standardowe. A to i tak dobrze, bo przecież banki za zerwanie karzą zwykle przyznaniem zerowych odsetek"
  Polcan co ty pleciesz? Zerwanie lokaty lokalnej to całkowita utrata odsetek na niej. To nie tak. Zerwanie jakiejkolwiek posiadanej przez ciebie lokaty powoduje obniżenie oprocentowania na wszystkich lojalnych do oprocentowania standardowego. Ta zerwana zostaje zwrócona bez jakichkolwiek odsetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wprowadziłem korektę do artykułu. Dzięki.

   Usuń
 4. Oj dzieje się Panowie i Panie i reszta płci ! Od jutra Bank Nowy daje 6,1% na 3 miesiące.
  A z tymi lojalnymi to Polcan trochę namieszałeś. Zerwanie jakiejkolwiek posiadanej lokaty powoduje utratę promocyjnego oprocentowania na wszystkich lojalnych. Powrót na nich do standardowych procentów. Natomiast konkretna zerwana lokata czy ona lojalna czy nie, to traci wszystkie odsetki. Zerwana lokata- zero odsetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że zanim PKO wypuści swoje oferty lokat to na rynku pod 7% dojdą lokaty u konkurencji...

   Usuń
  2. A Morawieckiego obligi roczne na 5,25 obiecane od czerwca to będą psu na budę. Ale zawsze to wymusi trochę na bankach.

   Usuń
 5. Wyższe stawki %% lokat zwiastują przyrost inflacji o minimum 1% miesięcznie. Nie wierzę w dobrą wolę banków tylko dalsze darcie pierza z depozytariuszy. 6% - belka to daje 4.84% odsetek netto miesięcznie przy inflacji 15-20%

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe czy Getin jeszcze podniesie %

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak to działa? Mam jedną lokatę do 22 czerwca. Rozumiem, że jak teraz założę te lokalne, to pomimo tego, że ona się skończy i wrócą pieniądze na moje konto, to dalej będę miał promocyjne oprocentowanie. Druga sprawa, nie boicie się trzymać dzisiaj pieniędzy w estońskim banku?

  OdpowiedzUsuń
 8. No to na kiedy obstawiamy przekroczenie magicznego pulapu 10% na lokatach?
  Bo, ze taka stawka sie pojawi to juz wiemy na pewno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie...? Nie wiemy na pewno...

   Usuń
  2. Nie pojawi się. Banki teraz próbują próbują udowodnić ze stosowany wibor jest OK i nie jest wyssany z palca. Wyżej jak 7 procent nie prognozuję.

   Usuń
  3. 10% na lokatach się pojawi, gdy inflacja przekroczy 20% a tego się nie spodziewam. Nie ma co się cieszyć z 6% gdy inflacja przekracza 12%. To jest raczej powód do płaczu, że nas tak okradają.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...