środa, 11 maja 2022

Podwyżki na lokatach w BFF -- stawki zaczynają się od 4%

Dużo się dzieje w ostatnich dniach. Od dziś mamy kolejną podwyżkę na lokatach w BFF, co jest pewnie odpowiedzią na to co się dzieje w innych bankach. Dla mnie to świetna wiadomość, bo pierwsza z serii lokat tutaj kończą mi się już w przyszłym tygodniu, więc bardzo możliwe, że nie będę musiał przelewać ich do innego banku.


Klientem BFF zostałem całkiem niedawno o czym zresztą pisałem w osobnym poście. Liczyłem po cichu, że ten bank będzie uaktrakcyjniał oferty na najkrótsze możliwe okresy w przypadku lokat, czego nie widać w innych bankach, które promują minimum 2 miesiące.

Tutaj założysz lokatę na 4% na miesiąc w BFF

Jak wygląda oferta lokat na ten moment w BFF? Patrzymy oczywiście na jak najkrótszy okres, co w praktyce oznacza, że liczą się tylko dwie możliwości:

 • 1 miesiąc - 4,00%
 • 3 miesiące - 4,50% 

Dla dłuższych okresów nic się nie zmienia, okres dwu i trójkwartalny mają taką samą stawkę jak kwartalny. Zmiana dopiero jest widoczna od rocznego okresu, gdzie mamy 5%. Nie ma jednak najmniejszego sensu zakładać lokat w tak długim horyzoncie czasowym.

W przypadku ofert lokat za atrakcyjne przyjmujemy te na najkrótszy okres. W czasach gdy z dnia na dzień zasypywani jesteśmy nowościami lokaty kwartalne, niegdyś najbardziej popularne, ciągną się w nieskończoność.

W Getin są obecnie lepsze stawki, ale na dłuższe okresy. Sam założyłem tutaj lokatę w marcu i ciągnie mi się ona w nieskończoność, a co gorsza  stanowi pułapkę w przypadku powrotu do atrakcyjnego konta dającego dziś 5% o czym pisałem wczoraj.

W efekcie postanowiłem oddzielić lokaty od kont i poczekać do czerwca i wyzerować tam saldo by wziąć udział w nowej edycji KO. Kolejna lokata na miesiąc w BFF powinna załatwić ten problem. Chociaż jest też inna opcja z uruchomieniem KO w Millennium na taką samą stawkę.

Ważne że pojawiają się wreszcie różne opcje do wyboru, najważniejsze by tracić jak najmniej na naszych wyborach. Wybór w marcu lokaty na 3%, który wtedy wydawał się bardzo dobrą opcją, nie okazał się zbyt dobrym pomysłem...

24 komentarze:

 1. Jakby dali nawet 10% na lokacie to i tak za mało. Czereśnie kosztują 260zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Australii w przeliczeniu na złotówki 150 zł. W dodatku sprowadzane z USA. W sezonie kosztują ok. 60 zł. Ale tyle to oni nawet nie robią godziny za minimalną krajową. Tak czy siak nadal jesteśmy w ciemnej dupie. Oprocentowanie dużo poniżej inflacji. Pociesza mnie fakt. Ze nawet jak moje oszczędności stopnieją, to i tak jestem je w stanie odbudować. Po prostu najlepsza inwestycja to nie żadne mieszkania, surowce, kryptowaluty, a inwestycja w siebie.

   Usuń
  2. Czereśnie nie se kosztują i gniją. Jabłka se kup i nie płacz.

   Usuń
 2. Jest 6 procent

  OdpowiedzUsuń
 3. Inbank daje 5 procent na 3 i 6 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od kiedy? Bo na stronie widzę, że jest po staremu. Za to Bank Nowy od jutra ma 5,5% na 3 miesiące a właśnie wczoraj założyłem na 4,5%. Trudno

   Usuń
  2. Tylko dla wybranych

   Usuń
  3. do Irekk11 maja 2022 16:06 Jeśli założyłeś wczoraj lokatę z niższym oprocentowaniem, to warto ją zerwać i założyć nową - z większym (jeden dzień utraty odsetek powetuje nowo założona lokata z wyższym oprocentowaniem).

   Usuń
  4. To zależy jak jest tam skonstruowana definicja nowych środków.

   Usuń
  5. Dzięki za info. Bardziej myślałem, że jest jak w Nestbank. Założyłem lokatę powitalna na 6 miesięcy ale po kilkunastu minutach zorientowałem się że nie będę miał co miesiąc przelewów od pracodawcy i zerwałem. Chciałem założyć na 3 miesiące ale nie było już możliwości. Reklamacja nic nie dała więc szybko ewakuowalem się stamtąd

   Usuń
 4. Bank Nowy od jutra 5% na 3 miesiące. Neobank od jutra 4,9% na 3 miesiące, ale te pajace mają dalej datę badania salda 3 marca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piszesz polcan, że trzymiesięczna lokata na 3% nie była dobrym wyborem. Mnie taka kończy się w połowie czerwca, czyli pracuje już dość długo. Gdybym wtedy "poczekała", to raczej nie byłby to dobry wybór. KO w różnych bankach miałam zatkane albo nie mogłam lub nie chciałam uczestniczyć w ich aktualnej (zwykle marniejszej) promocji. Czyli pieniądze musiałyby gdzieś leżeć bezproduktywnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Neobank liderem. Od jutra 6 % na 6 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie tu jest kłopot. Bo w tabeli oprocentowania obowiązującej od jutra ta neolokata 6 mies jest oprocentowana na 4 procent. Chyba na stronie mają babola.

   Usuń
  2. To Ciechanów lepszy. 6% na 3 m-ce dla nowych ;)

   Usuń
 7. Zaczynają boleć te lokaty na 3%, które już pracują miesiąc, a zostało im jeszcze dwa:). Dobrze chociaż, że to 20% moich oszczędności. Gorzej będzie, jak zaczną doskwierać te na 4%. No ale i lepiej, że dzieje się tak, a nie odwrotnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przejmuj się. Ja mam jeszcze
   COI na 1,3%. :( Ale za cztery dni zacznie pracować na 11,75% :)

   Usuń
  2. Nie przejmuję się za bardzo. Po krojeniu nas przez co najmniej dwa lata nareszcie po tych trzech miesiącach widzę jakiekolwiek pieniądze z odsetek. A zarabiam nadal tak, jak dotychczas - na promocjach "zakupowych". Mam taki sklepik internetowy (nie podam nazwy, żeby nie było "lokowania produktu"), gdzie produkty codzienne kupuję do 30 procent taniej.

   Usuń
  3. jaki to sklepik? podaj proszę

   Usuń
 8. Jest od jutra lokaty na 6 procent ale przez internet

  OdpowiedzUsuń
 9. Podwyżki kredytow, wymuszanie przez rząd podwyżek na lokatach, to wszystko sprawia, ze moje lokaty od kilku miesięcy zakladam juz tylko na 1 miesiąc. Konczy mi sie zaraz 19 maja w FACTO i kolejna zaloze równiez tam na 1 miesiac.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla autora Bloga oczywiście podam nazwę sklepu, ale będzie dla niego raczej nieprzydatny (może dla innych użytkowników?), bo działa on na określonym terenie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...