czwartek, 5 maja 2022

Teraz już 4% na KO w Millennium oraz 360 zł na start

Zupełnie nieoczekiwanie mamy od dziś podwyżkę oprocentowania konta oszczędnościowego w Millennium i to całkiem sporą bo z 2,50% do 4%. I to w sposób zaskakujący rodem z Getin czyli przed czasem co w bankach jest raczej niespotykane. 


Jak pamiętamy z majowego zestawienia kont oferując 2,5% bank ten zajmował bardzo odległe 12 miejsce i oferta miała pozostać niezmieniona do 14 maja. Spodziewaliśmy się zatem podwyżki dopiero kolejnego dnia, a tymczasem podwyżka już jest - 10 dni przed czasem.

Wszystkie inne parametry pozostały bez zmian, a więc można tutaj pakować do 200.000 zł, ale stawka będzie obowiązywała nieco krócej niż w innych bankach bo tylko przez 60 dni. Standardem od lat jak wiemy jest raczej okres 3 miesięczny co widać u głównych konkurentów jak Getin czy Alior.

Co ciekawe Millennium zrobił w zasadzie ten sam ruch co Getin czyli nakładkę na trwającą edycję. W regulaminie czytamy, że trwa ona od... 19 kwietnia do 14 maja czyli tak jak to było w przypadku stawki 2,5% co opisywałem na bieżąco w kwietniu. Teraz terminy są te same, ale stawka zdecydowanie lepsza. Należy jednak przy tym pamiętać, że pozostała też data badania salda, a więc...8 kwietnia.

Z drugiej strony dziś stopy znów poszły w górę o kolejne 0,75pp osiągając poziom 5,25%. Ciekawe zatem co zobaczymy 15 maja u bordowych. Ja jednak mam pecha bo wpakowałem wczoraj kasę znów na lokatę do BFF przed wyjazdem z kraju. Lokaty kończą mi się jednak tam już od 20 maja więc przynajmniej jest gdzie przelać środki.

Warto przy okazji przypomnieć o nowej promocji konta  w której jak zwykle można zgarnąć 360 zł.Jeśli chodzi o karencję to tutaj niestety nic się nie zmienia, dalej premię mogą zgarnąć osoby, które nie były klientem Millennium od 1 stycznia 2019. Co więcej konta otwierane tutaj dziś dziś mają nowy TOiP o czym niżej.

Tutaj zgarniesz 360 zł za założenie konta wraz z KO na 4%

Nowa promocja konta potrwa tym razem bardzo długo bo aż do 31 lipca 2022. Bank zastrzega sobie jednak, że może się ona skończyć wcześniej, bo jest tutaj limit. Ilość konto przeznaczonych na tę promocję jest jednak bardzo wysoki wynosi bowiem aż 40 tysięcy sztuk, więc nie sądzę by akcja promocyjna skończyła się przed połową wakacji. 

Co trzeba zrobić by zgarnąć 360 zł

No właśnie i tu przechodzimy do meritum. Tak jak w poprzedniej promocji premię podzielono na dwie części. Pierwsza jest jeszcze bez zmian, ale w drugiej mamy już zmiany.

1) 180 zł za jedną płatność kartą

Zaczyna się banalnie aż do przesady. Za niemała kasę bo 180 zł bank wymaga abyśmy:

 • aktywowali apkę Millennium
 • wykonali jedną płatność kartą na dowolną kwotę

o wyrażeniu zgód nie piszę, bo to oczywistość, że dla premii zgody są wymagane. Choć warunek spełnimy w minutę, to czasu mamy aż nadto, bank daje nam termin do końca miesiąca następującego po miesiącu w którym otworzyliśmy konto.

 


2) 180 zł za typową aktywność w Millennium

W drugiej części premii mamy już zasadniczą zmianę. Do tej pory we wszystkich promocjach konta bank wymagał tylko 1 płatności kartą. Ten warunek pozostawiono tylko dla osób w wieku 18-26 lat, dla osób starszych pojawia się konieczność 5 płatności kartą

 • wpływ na konto na 500 zł
 • 5 płatności kartą lub blikiem

powyższe czynności należy wykonać przez 3 kolejne miesiące.Millennium idzie więc drogą jaką od początku tego roku wytyczył Getin, tyle że zmiany dotyczą klientów zakładających konto od dziś, a nie dotyczą dotychczasowych klientów.

Tutaj zgarniesz 360 zł za założenie konta wraz z KO na 2,50%

Jakie jeszcze mamy zmiany mamy na koncie? Na plus jest zwiększenie limitu przelewu. Do tej pory mieliśmy limit w wysokości 50.000 zł jeśli przelew autoryzowaliśmy smsem. Jednocześnie kto zainstalował apkę mógł jednorazowo przelewać 100k i tutaj mamy zmianę: przelew apką na dziś pozwala wytransferować za jednym zamachem 200k czyli tyle ile wynosi limit dla promocyjnej stawki na KO.

Wszystkie zmiany można porównać w regulaminach dostępnych poniżej, gdzie widzimy warunki dla nowych klientów (OD 25 kwietnia 2022) oraz dla tych co nie zdecydowali się zamknąć konta (DO 25 kwietnia).


Cashback za zakupy online

Jedną z nowości w reklamie jest możliwość zwrotów za zakupy w sklepach online. Nie jest to zupełna nowość, bo do tej pory Millennium zachęcał do tego w swojej aplikacji teraz jednak dodano tutaj regulamin obowiązujący od dziś. Można tutaj liczyć na zwroty za zakupy dokonywane w np. w MediaMarkt, allegro, pyszne.pl, eobuwiepl czy booking.com

Podsumowując - od teraz Millennium przestaje być bankiem w którym wchodzimy na chwilę po premię, a KO warto zakładać w innych bankach. Jak widać bank wraca do gry z KO co było jego znakiem rozpoznawczym i niech tak będzie dalej. 

 

Regulamin 37 edycji KO w Millennium

Regulamin promocji Zyskaj 360 zł z kontem w Millennium 

Regulamin zakupów online ze zwrotami części kosztów

Regulamin dla nowych kont - zakładanych OD 25 kwietnia 2022 

Regulamin dla starych kont - zakładanych DO 25 kwietnia 2022

50 komentarzy:

 1. Ale w tym regulaminie (pod artykułem) nadal jest oprocentowanie 2,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest na stronie banku

   Usuń
  2. Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego - okres 60 dni, którego zakończenie jest niezależne od Okresu przystąpienia do Promocji, liczony od dnia,
   w którym nastąpi Pierwsze uznanie Nowych Środków na Koncie Oszczędnościowym Profit w Okresie przystąpienia do Promocji, z zastrzeżeniem § 3 ust. 2.
   W Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego po dniu Pierwszego uznania Nowych Środków Uczestnik Promocji może dopłacać wielorazowo Nowe
   Środki („Kolejne uznania Nowych Środków”) z tym, że Oprocentowanie promocyjne dla Kolejnych uznań Nowych Środków będzie obowiązywało do
   60 dnia włącznie licząc od Pierwszego uznania Nowych Środków.

   Usuń
  3. Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego - okres 60 dni, którego zakończenie jest niezależne od Okresu przystąpienia do Promocji, liczony od dnia,
   w którym nastąpi Pierwsze uznanie Nowych Środków na Koncie Oszczędnościowym Profit w Okresie przystąpienia do Promocji, z zastrzeżeniem § 3 ust. 2.
   W Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego po dniu Pierwszego uznania Nowych Środków Uczestnik Promocji może dopłacać wielorazowo Nowe
   Środki („Kolejne uznania Nowych Środków”) z tym, że Oprocentowanie promocyjne dla Kolejnych uznań Nowych Środków będzie obowiązywało do
   60 dnia włącznie licząc od Pierwszego uznania Nowych Środków.

   Usuń
 2. W Ciechanowie zmienili saldo dla Nowych Środków na 4 maja. Ale oprocentowanie zostawili cieniutkie - 3,5%.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale regulaminu chyba nie zmienili i dalej jest 2,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam w apce 4%

   Usuń
  2. Millenium już nie panuje, edycja 37, a w regulaminie dalej 2,50%

   Usuń
  3. Panuje, panuje. Zapewne wydobyłeś z czeluści poprzedni regulamin.

   Usuń
  4. Przeczytaj, czy panuje ze strony banku Millenium godz. 15:50: https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/591/latest

   Usuń
  5. Od wczoraj mam tak:
   file:///C:/Users/Basia/Downloads/KO_019_PROMOTION_37_20220506_203944.pdf

   Usuń
 4. zaraz w getinie bedzie 5,5%

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy dostaliście już bon 150 zł do Biedronki do karty kredytowej Millennium za I okres który miał przyjść sms-em do końca kwietnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Przysłali mi kod do Biedronki smsem dokładnie 29.04 o godz. 15.40.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. Ja i inni klienci jeszcze nie dostali.

   Usuń
 6. Mi dziś Getin dał 4. 2 lokata na rok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata na rok to średnio opłacalny interes. Za długi termin. Stopy procentowe jeszcze pójdą w górę, a nie przesiądziesz się gdzieś na nową ofertę bo zerwanie lokaty oznacza utratę dotychczasowych odsetek.

   Usuń
 7. Nie. Coś się ociągają albo będę musiał złożyć reklamację.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzisiaj pierwszy od wielu miesięcy spadek Wibor 3m, niewielki bo tylko 0,01 ale czyżby to oznaczało koniec wzrostów?

  OdpowiedzUsuń
 9. Neobank 4% na 3 miesiące. Żadna rewelacja na dziś. To już lepiej trzymać na KO w ING, Mille czy Getin. A w dodatku data badania salda na dzień 3 marca. Nie popisali się tym razem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Neo mam zero, ale od 15 marca, więc i tak nie dla mnie. Może i lepiej, bo kiedy zmienią dzień badania salda, to może i oferta będzie atrakcyjniejsza.

   Usuń
 10. No,... kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 11. Bank Nowy (klon Neobanku) 4,5% na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 12. W oddziale internetowym Nowego widzę tylko 3,7% na 3 miesiące i 3,9% na 12 miesięcy. Źle widzę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od 7 maja obowiązuje nowa oferta.

   Usuń
  2. Informujemy, że od 07.05.2022 r. ulega zmianie oferta lokat internetowych
   Oferta dla nowego Klienta:
   NOWYdepozyt 3M GWARANTOWANY - zmiana oprocentowania na 4,5%
   NOWYdepozyt 12M GWARANTOWANY - zmiana oprocentowania na 4,9%

   Usuń
  3. Na 12 miesięcy to GB daj już 5,5%

   Usuń
  4. A na 3 mies getin już w standardzie 4,5 na nowe środki.

   Usuń
 13. Punkt 9 Regulaminu
  9) Oprocentowanie promocyjne – oprocentowanie obowiązujące dla Nowych Środków na Koncie Oszczędnościowym Profit, do 4 maja 2022 r. w wysokości 2,50% w skali roku, a od 5 maja 2022 r. w wysokości 4,00%w skali roku dla Nowych Środków do 200 000 PLN. Dla nadwyżki Nowych Środków ponad 200 000 PLN obowiązuje oprocentowanie zmienne standardowe w wysokości określonej Cennikiem usług – stopy procentowe.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pojaśnijcie proszę abym nie porąbał kolejności: np. dziś otwieram konto i w tym czy w przyszłym miesiącu mam wykonać jedną transakcję? Czy nie rąbną mnie na prowizji za brak 5 transakcji?
  Następnie przez 3 kolejne miechy: 5 x transakcje + 500 zł wpływy/mies.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze napisz, o jaki bank Ci chodzi, to na pewno pomożemy:))

   Usuń
  2. Millennium, wszak artykuł o nim traktuje.

   Usuń
  3. Od 25 kwietnia, żeby nie ponosić opłat, trzeba wykonać pięć transakcji na miesiąc. Wpływ teoretycznie nie jest wymagany, ale jakieś pieniądze trzeba mieć na te zakupy. Piszą, że przez pierwsze dwa miesiące jest za darmo, ale strzeżonego...:)
   Jeśli jednak korzystasz z premii dla nowych klientów (360,00 złotych), to musisz spełnić warunki dodatkowe (opisane w artykule).

   Usuń
  4. Jeżeli po 25 kwietnia otworzysz konto bez karty to będzie zupełnie darmowe bez żadnych warunków.

   Usuń
  5. To jest tak po...kręcone, że nie ogarniam. Jako nowy klient łapię się na 360 zł w dwóch dawkach. Od kiedy wyrobić I etap i od kiedy II?

   Usuń
  6. Kartę trza mieć aby wykonać nią transakcje i tym samym załapać się na premie.

   Usuń
  7. Ściąga w sprawie promki Millennium 360:
   przykład: klient otwiera konto w maju, do 30 czerwca odbębnia 1 warunek do uzyskania premii 180 zł czyli płaci za coś kartą/blikiem i szlus. 1 część premii w w/w wysokości trafia na konto do 31 lipca.
   Aby załapać się na II część premii w tej samej wysokości to należy w 3 kolejnych miesiącach zapewnić wpływy po 500 zł/mies. i wykonać 5 transakcji kart/blikiem.
   II premia będzie wypłacona do końca miesiąca następującego po 3 m-cach od spełnienia tego warunku.
   Przykład: działamy w VI, VII i w VIII a premię zwijamy do 30 września.
   Jeśli coś poknociłem to krzyczcie.

   Usuń
  8. 1. W pierwszej części promocji trzeba jeszcze aktywować apkę - nie dla wszystkich jest to "normalka", niektórzy nie korzystają.
   1a. Również w pierwszej części promocji ten jeden zakup trzeba wykonać KARTĄ. Dlatego żeby skorzystać, trzeba ją mieć.

   Usuń
 15. Do Anonimowy6 maja 2022 13:33
  Jak może być koniec wzrostów, skoro inflację przewidują w październiku 20%???
  Czytałem dzisiaj, że w Turcji inflacja wynosi 70% a Erdogan obniża stopy procentowe!!!
  Czy u nas jest możliwa turecka inflacja?
  20% wydawało się abstrakcją więc kto wie w jakim to pójdzie kierunku?

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam pytanie, może ktoś się orientuje. Nie załapię się na premię bo zamknąłem konto w 2021. Ale czy będę mógł skorzystać z 4% na KObl jeśli otworzę znowu konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi Ci o Millennium - to tak. Plus pięć transakcji, żeby nie pobrali opłaty.

   Usuń
 17. Na rok opłacalne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdechłe 5% vs inflacja to się opłaca? Naprawdę???

   Usuń
 18. Millenium konto oszczędnościowe jest 0.75

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...