czwartek, 29 września 2022

7,2% na KO w BOŚ z ciekawą dodatkową opcją

Bank Ochrony Środowiska bardzo rzadko gości na tym blogu. Kiedyś ofert było tutaj więcej, ale kilka lat temu pozamykał oddziały i zrobiło się o nim cicho. W tym roku jednak powraca, najpierw za sprawą lokaty na 7%, zaś obecnie z kontem oszczędnościowym, które oferuje 7,20%.


Przez wiele lat byłem klientem tego banku, bo też oferta była unikatowa, a premie za coś czego nie oferował żaden inny bank jak np. premiowanie wypłat w bankomatach. W tym roku chętnie wróciłbym, ale trzy próby założenia lokaty na 7% zakończyły się u mnie niepowodzeniem.

Teraz przyszła pora na opisanie kolejnej godnej uwagi ofercie czyli KO, które oprocentowaniem przewyższa to co daje Millennium czy Alior. Tak jak w większości bankach stawka promocyjna obowiązuje do 200k, po czym nadwyżka ponad 200k pracuje na niższej stawce.

Obniżka jednak nie jest jakaś drastyczna bo do drugiego progu czyli aż do 1 miliona nasze środki oprocentowane będą na 6%. Co ciekawe bank daje ofertę nawet dla środków powyżej 1 miliona, ale nikt rozsądny nie trzyma takiej kasy w jednym banku. Tym bardziej jeśli stawka spada jeszcze bardziej bo do 4% które dziś już nie cieszą.

Promocja potrwa dość długo bo nawet do 30 listopada, ale bank nie podaje czasu trwania promocji indywidualnie. Innymi słowy bez względu na to kiedy wejdziemy w tę promocję zakończy się ona z ostatnim dniem listopada. Od grudnia oprocentowanie zapewne ulegnie zmianie.

Za to jest tutaj coś na co warto zwrócić uwagę. Bank daje znać, że do końca marca 2023 jest tutaj możliwość darmowego przelewania środków z KO na lokatę. Znany to już z innego banku, umożliwia to dostęp do gotówki z większej ilości darmowych przelewów aniżeli standardowy jeden. 

W tym tygodniu przerzuciłem swoje środki z KO na lokatę 8%, więc z tej oferty korzystać na pewno nie będę. Czy to dobry ruch czas pokaże, w tym roku zakładanie lokat kwartalnych nie było dobrym pomysłem, bo w międzyczasie stawki potrafiły zajść znacznie wyżej aniżeli stawka na lokacie.

Wszelkie wzrosty mają jednak swój koniec. Ostatnio obserwujemy wyhamowanie w tym trendzie, BOŚ tylko nieznacznie, bo zaledwie o 0,20pp, wychodzi ponad to co oferuje większość banków godnych uwagi na KO. Ale jakoś wątpię czy w perspektywie 2 miesięcy stawki na KO przekroczą 8% na tyle by można było mówić o stratach na lokacie z ósemką z przodu.

27 komentarzy:

 1. Do konca roku glowny jaszczomb z RPP nie ma motywacji do znacznych podwyzek i wzmocnienia PLN, bo trzeba przekazac mega wplate do budzetu a ta jest spora przy wysokim kursie walut obcych do PLN. Po nowym roku - I kw. podwyzki znow wroca bo iflacja pobije 20%. Lokaty z 8% nie sa zle nawet na 6-m, bo znaczniejsza poprawa %% dopiero w I kw. 2023.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest już pierwsze 8% na KO. Co prawda tylko do 50k zł, ale to dobry znak. I to w banku, który do tej pory nie był zbyt szczodry ;) Chodzi o mBank.

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś nie widzę tych 8% w mBanku ?

   Usuń
  2. Moich celów można mieć 8 , to na każdym do 50 k na 8 % ? Proszę o szybką publikację , bo czas ponagla to może jeszcze dzisiaj się dowiem.

   Usuń
 3. Od jutra w Getin następna edycja EKO i nowe oferty lokat na nowe środki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są jakieś już przecieki ?

   Usuń
  2. @Gesso. Getin z jutrzejszą edycją mnie nie rusza, bo mam jeszcze przez miesiąc zapewnione na EKO tylko 6,5%.

   Usuń
  3. Ja mam ostatnie dni z 6%

   Usuń
  4. W Getinie też mamy z mężem "odsiadkę". Ja jeszcze miesiąc, a mąż do poczętku grudnia - na 6,5 i 7%. Wazystko stamtąd wyjechało do Ciechanowa. A Czarneckiego ukarali.

   Usuń
  5. Mam prośbę do Polcana , czy nie dało by się przyśpieszyć komentarzy a najlepiej online jak to na innym blogu bywa. Pół dnia czekam aż komentarz wejdzie i drugie pół na czyjąś odpowiedż a czas to pieniądz . Jeszcze przez to jakaś lokata mnie ominie lub jakieś wystrzłowe KOszczędnościowe.

   Usuń
  6. „Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy, to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy".

   Usuń
  7. do polcan29 września 2022 20:21 Jeśli zostało Ci jeszcze kilka dni, to akurat załapiesz się na następną edycję -w połowie października (przy założeniu, że jutrzejsza edycja będzie trwała tak krótko jak dotychczasowe) - już po posiedzeniu RPP.

   Usuń
  8. @Gesso, To się porobiło. Po 17.10 to nie wiadomo jaka będzie ta promocja i czy w ogóle będzie.

   Usuń
 4. Bank nowy. Nowy klient na 3 miesiące, 8,10%. Nowe środki na 3 miesiące, 8%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba sobie tam (w banku Nowym) założę "na spokojnie" rachunek depozytowy i w "odpowiedniej chwili" z niego skorzystam. Co może nastąpić pod koniec października:)

   Usuń
 5. @Polcan. Ja też przerzuciłem do Ciechanowa na 8%, ale z OKO bonus gdzie miałem 7%. Na zwykłym OKO gdzie mam 7,5% na razie zostawiłem. Czekam na rozwój wypadków.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak stawiacie? Bo ja stawiam że Getin zostanie przejęty na nowy rok. Najprawdopodobniej przez PKO bp.
  https://www.money.pl/gospodarka/olbrzymia-kara-dla-polskiego-milionera-knf-stawia-sprawe-jasno-6817665257962336a.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To teraz nastąpi skok oprocentowania aby pozyskać środki ?

   Usuń
  2. Sądząc po ostanich propozycjach "zawrotnych", to raczej nie. Dają poniżej swojego oprocentowania na KO.

   Usuń
 7. Leszek Czrnecki dostał 20 milionów kary: https://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news-knf-20-mln-zl-kary-dla-leszka-czarneckiego,nId,6316584

  OdpowiedzUsuń
 8. W Getin EKO i lokaty na nowe środki bez zmian - do oferty można przystąpić od 30.09.2022 r. do 17.10.2022 r

  OdpowiedzUsuń
 9. W BOŚ trzeba być czujnym. Ja np. miałem limit dzienny 400000PLN a w chwili próby okazało się, że tylko 300000PLN. Niedawno założyłem też konto oszczędnościowe i okazało się że mam limit wewnętrzny 1000PLN. Zmianę limitu można przeprowadzić w zakładce- zmiana limitu dla osoby upoważnionej. W zakładce ustawienia i limity nie ma takiej opcji. Poza tym przelewy nawet wewnętrzne między własnymi rachunkami mają opóźnienie chyba ok 30 minut. Nie są od razu księgowane tzn. długo środki widnieją na koncie, ż którego wykonujemy przelew.

  OdpowiedzUsuń
 10. Getin przejety przez BFG https://www.money.pl/banki/getin-noble-bank-przejety-6817626783157088a.html

  OdpowiedzUsuń
 11. To konto da się założyć tylko w oddziale?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...