niedziela, 18 września 2022

Nowa tendencja w promocjach bankowych - 450 zł premii do...

W promocjach bankowych daje się ostatnio zauważyć dziwną tendencję ujednolicania wysokości premii. Do niedawna mieliśmy różne wysokości premii zwykle w przedziale 100 do 600 zł i to się nie zmieniało przez wiele lat. 

Tymczasem w ostatnich miesiącach wszystko zaczyna grzęznąć na premii w wysokości 450 zł. Tak jest w przypadku wielu promocji jakie serwuje nam Paribas wystarczy zajrzeć do ostatniej oferty z Mega Okazją, tak jest w przypadku omówionej w poprzednim artykule ofercie konta w Aliorze.

Najbardziej jest to widoczne w przypadku Citi, który zadziałał niczym imadło: promocja konta z 270 skoczyła do 450 zł, zaś promocja karty spadła z 600 zł do... 450 zł, co widzimy na poniższym screenie. Słowem niemal wszędzie mamy ostatnio 450 zł.


Nie wiem skąd taka dziwna tendencja ujednolicania stawek, warto jednak odnotować fakt, że na szczęście dalej jest dostępna promocja z 600 zł. Tę ofertę omawialiśmy już tutaj, warto mieć jednak na uwadze fakt, że w wyniku nowej tendencji taka okazja może się szybko nie powtórzyć.

Na blogu omawiamy jednak zwykle nowości, czas więc omówić najnowszą promocję z 450 zł do Biedronki. Na plus jest tutaj zmieniona definicja nowego klienta w porównaniu do 600 zł do Allegro: teraz mile widziany jest klient, który nie ma karty od 1 stycznia 2020. Karencja zatem uległa wreszcie skróceniu o jeden rok.

Tutaj zgarniesz 450 zł do Biedronki za kartę Citi

Citi wraca do dłuuugiego oferowania promocji. Jak pamiętamy wersja z 600 zł potrwa jeszcze aż do 30 listopada 2022, wersja z 450 zł do Biedronki potrwa jeszcze dłużej bo aż do 16 stycznia 2023. Do tej daty zatem powyszy link powinien być aktywny.

Co trzeba zrobić by zgarnąć całą pulę?

1) 50 zł za wyrażenie zgód

Początkowe 50 zł jak zwykle jest banalne do zdobycia, wystarczy jedynie zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Tak zgodę musimy wyrazić przy każdej promocji i co więcej robimy to za darmo. Fajnie jest dla odmiany dostać za to trochę kasy.


2) 400 zł za płatność kartą

Później mamy już standard czyli premia za płacenie tą kartą. Zresztą ta karta do niczego innego nie powinna nam służyć, jeśli nie chcemy za nią płacić. Płacimy kartą żyjąc na koszt banku, oddajemy kasę zawsze w terminie, dzięki czemu karta jest za darmo i zgarniamy za to premie.

W przeciwieństwie do innych ofert tutaj nie ma podziału premii na fragmentu. 400 zł dostaniemy w całości jeśli wydamy kartą 1000 zł przy czym mamy na to czas do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego po miesiącu w którym dostaliśmy kartę. 

Warunek jest zatem podobny do tego jaki daje nam ING, przy czym tutaj nie musimy dbać o to by środki były przedtem na koncie. Zaletą kart kredytowych jest fakt, że używamy kasy banku, swoją lepiej trzymać na kontach oszczędnościowych, które dziś są całkiem nieźle oprocentowane.


Podsumowując warunki są nieco łatwiejsze aniżeli w wersji z Allegro, tam bowiem wymagane było wydanie 1500 zł, ale niestety tutaj za to jest  mniejsza premia. Jeśli karencja cię nie ogranicza i nie miałeś karty w Citi po 2019 roku lepiej jest skorzystać z oferty z 600 zł premii, którą przypominam niżej.

Tutaj zgarniesz 600 zł do Allegro za kartę w Citi

3) Cykliczne 100 zł premii za rezygnację z karty

Ze swojej strony podpowiem, że dodatkową stówkę można zgarnąć na koniec, gdy będziemy zamykać kartę. Bank od wielu lat oferuje ofertę zatrzymaniową z przyznaniem dodatkowej stówki i co ciekawe można to robić cyklicznie. 


Oferta od lat jest taka sama: wystarczy w ciągu 3 miesięcy od rzekomej rezygnacji wydać 1000 zł by dostać cashback na poziomiie 10%. Nie zliczę już ile dodatkowych stówek zgarnąłem w ten sposób, czekam właśnie na kolejną, bank na wypłatę ma czas do końca września.


Regulamin promocji 450 zł do Biedronki za kartę w Citi

9 komentarzy:

 1. Swoją drogą ta sama tendencja jest widoczna w przypadku oprocentowania oszczędności. Większość banków jest w przedziale 7,5 - 7%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tendencja oprocentowania lokat zawsze jest w przedziale, natomiast zrównanie premii dla kart i kont w Citi jest całkowita nowością w całej historii bloga.

   Usuń
 2. Dla zainteresowanych, dziś przelew do BFF dla 8%, a tymczasem Getin próbuje zatrzymać odpływ kasy ofertami na 6% na 2M lub 6,30% na 4M

  OdpowiedzUsuń
 3. do polcan19 września 2022 12:21 Tez mnie to zastanawia, że do BFF Getin proponuje mniej niż do Millennium czy ING (tak jest od co najmniej 10 dni).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może akurat do tego banku jest mały odpływ, więc nie jest naglącym punktem zmienić algorytm dla wariantu przelewu do BFF.

   Usuń
  2. A była kiedykolwiek sytuacja, że getin "rozpoznawał" BFF albo Inbank? Może zieloni tylko banki w obrębie Polski uwzgledniają?

   Usuń
  3. Kiedys rozpoznawal np. Aion i dawal najwiecej, ale teraz ten bank jest na dole stawki, wiec juz nie ma co sprawdzac. Polityka ofert Getina nie zalezy tylko od banku do ktorego wysylasz, ale od ogolnej sytuacji i zapotrzebowania na depozyty. Jak ludzie pakuja na 7,5% na KO, to nie maja po co "przyciagac" dodatkowego kapitalu. Poza tym zmniejszyli limit do 200 tys., wiec sonduja rynek, czy KO przy tych parametrach bedzie atrakcyjne.

   Usuń
  4. do Anonimowy 20 września 2022 09:04 Rozpoznaje. W zeszłym tygodniu była propozycja 5,8% na 4 miesiące.

   Usuń
  5. Nie do końca to miałem na myśli. Propozycje 5,8% traktuję jako nierozpoznawanie :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...