poniedziałek, 12 września 2022

Akademia inwestowania online czyli jak pokonać inflację

W komentarzach przewijają się różne pomysły na to jak ochronić się przed inflacją. Nic dziwnego mamy dziś dość paradoksalną sytuację, bo mimo iż mamy wreszcie rosnące oprocentowanie kont i lokat, to i tak są one daleko za galopującą inflacją.

Co zatem zrobić by uchronić nasze oszczędności przed inflacją? Nie od dziś wiadomo, że jednym ze sposobów jest po prostu mądre inwestowanie. Jak jednak inwestować mądrze, wszak każdy by chciał wyjść na tym na plus, wiadomo bowiem, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem?


Pierwszym krokiem w tym kierunku jest zdobycie wiedzy na ten temat. Inwestycja w siebie to coś co na pewno się opłaca, jak jednak zrobić pierwsze kroki w tym kierunku? Jest ku temu okazja, bowiem już w przyszłym miesiącu zaczyna się Akademia Inwestowania którą organizuje dobrze nam znany portal i często tutaj cytowany bankier.pl

Tutaj zapiszesz się na Akademię Inwestowania w formie szkolenia

Zapisy na tę Akademię mają dwa terminy: do 22 września oraz do 6 października. Pierwszy termin jest dla nas bardziej korzystny, za to samo szkolenie zapłacimy bowiem 200 zł mniej. Koszt dla tych co nie będą zwlekać wyniesie 290 zł

Akademia inwestowania bankiera będzie się odbywać online, nie trzeba więc jeździć do innego miasta na szkolenie, lecz brać w niej udział we własnym domu. Będzie trwać w terminie 6-26 października. Termin o dziwo nie ma jednak dużego znaczenia, bowiem nawet jeśli nie pasuje nam ten czas to zapisane osoby mają możliwość dostania materiałów szkoleniowych.

Kurs jest adresowany dla osób o zerowym lub niewielkim doświadczeniu w inwestowaniu. Będzie się on składać z 4 webinarów trwających po 1 godzinę każdy, po którym jest możliwość zadania pytań na które przewidziano dodatkowe pół godziny. Każdy webinar zaczyna się o godzinie 15:00.


 

Prelegentem jest dobrze nam znany analityk portalu bankier.pl Krzysztof Kolany, który pisze bardzo fajne artykuły. Znany jest jako Heros Rynków Kapitałowych, tytuł przyznany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Nie jest to oferta dla każdego, wszak przywykliśmy tutaj do zarabiania. To raczej coś dla osób, która mają już dość ciągłego skakania po bankach albo czytania n-ty raz o ofercie, która może i jest atrakcyjna, ale wyklucza nas przez wieloletnią karencję, która z każdą nową ofertą ulega dodatkowo wydłużeniu. Zamiast tego sama chciałaby poznać elementarne zasady poruszania się w świecie finansów.

Dajcie znać czy takie oferty też was interesują. Do tej pory nie zakładałem opisywania tego typu ofert, ale też czasy mamy nietypowe, nie ma już bowiem lokat antyinflacyjnych jakie znamy z Idea bank, kiedy to niebiescy oferowali lokatę której oprocentowanie ulegało podwyższeniu w momencie gdy inflacja szła w górę.

Regulamin uczestnictwa w Akademii Inwestowania


5 komentarzy:

 1. Pytanie czy w dzisiejszych czasach jakiekolwiek inwestowanie pozwoli na "bezpieczny" zarobek na poziomie > 8%. Raczej nie, więc ja zostaję przy lokatach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że tak. Obecnie zarabiam powyżej 10% na obligacjach. Ale tu jest potrzebna wiedza i też bez ryzyka się nie obędzie.

   Usuń
 2. Nie ma zysku bez ryzyka. Najlepiej zawsze zarabiaja ci co szkola. Jakby roznej masci analitycy, blogerzy i jeszcze jak ich tam zwal mieli gotowa recepte na osiaganie ponadprzecietnych zyskow, to juz dawno byliby multimilionerami a nie kurczowo trzymali sie swoich "zajec doradczych".

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam genialny pomysł na inflację. Pozbyć się forsy i nie dusić jej na pieprzonych lokatach.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...