piątek, 16 września 2022

Wreszcie 7% na KO w Alior bank oraz do 450 zł na start

Alior po dłuższej przerwie wreszcie wraca na właściwą ścieżkę, którą podążał przez wiele lat. W czerwcu mieliśmy tutaj bardzo rozczarowującą ofertę, pozostającą daleko w tyle za konkurencją. Teraz to się wreszcie zmienia, na KO mamy skok o 2pp w górę, zaś premia na start dalej wynosi 450 zł.


Nowa stawka na koncie oszczędnościowym wynosi 7%. Trudno to nazwać Mega, taką stawkę oferuje bowiem więcej banków, jest to jednak już godna uwagi oferta, szczególnie ze względu na fakt, że inne banki dają ograniczenie promocyjnego oprocentowania do 200k.

Alior też oferuje limit 200k, ale przebija konkurencję tym, że tutaj mamy darmowe wszystkie przelewy wewnętrzne, w praktyce mamy więc nieograniczony dostęp do gotówki. W dalszym ciągu oprocentowanie obowiązywać będzie dłużej niż w innych bankach bo przez 4 miesiące.

Tym razem oferta nie będzie trwała przez kilka miesięcy, melonik oferować taką stawką będzie tylko do 25 października, więc możliwe, że tego dnia stawka ulegnie zmianie. Kto chce brać udział w bieżącej promocji musi pamiętać, że bank sprawdza saldo na 9 września.


KO dla stawki wymaga konta osobistego na które przelewać będziemy co miesiąc 2000 zł. Gdy tego nie zrobimy stawka będzie wynosić zaledwie 4%. Warto więc zrobić sobie taki przelew z dowolnego banku, a nowi jak zwykle na start mogą zgarnąć do 450 zł i to w naprawdę łatwy sposób.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz do 450 zł na start i 7% naKO

Oferta z premią na start potrwa do 30 września 2022. Mogą w niej brać udział osoby, które nie miały tutaj konta przez ostatnie 2 lata, nie ma tutaj sztywnej daty dla karencji, ulega ona bowiem przesunięciu, więc jeśli nie miałeś tutaj konta od 24 miesięcy możesz wracać.

Co trzeba zrobić by zgarnąć premię za powrót lub start z Aliorem?400 zł za banalne dwie czynności w miesiącu

Warunki nie są jakoś skomplikowane. Bank wymaga by jedynie by w każdym miesiącu trwania promocji:

 • zalogować się do apki
 • wykonać zaledwie jedną transakcję kartą do konta

Za takie dwie banalne czynności dostaniemy każdorazowo 50 zł. Niniejsza promocja trwa przez 8 miesięcy, więc sumie takich premii można mieć 8. Daje nam to w sumie 400 zł, niemało jak za tak łatwe warunki.


2) 50 zł za jedną transakcję na koncie dla młodych

Dodatkowe 50 zł premii dotyczy otwarcia konta dla młodych. Jest to w zasadzie osobna promocja od powyższych 400 zł, więc zawiera ona osobny regulamin o nazwie Młodość na swoje prawa. Zainteresowani znajdą go na końcu artykułu. 

Tak jak w przypadku 400 zł warunki są łatwe, a skoro dotyczy młodych to musi być jeszcze łatwiej. I tak jest w rzeczywistości, bowiem premia zostanie wypłacona za jedną transakcję kartą na dowolną kwotę w terminie 40 dni od zawarcia umowy o konto.


 

Konto w Aliorze to bez wątpienia jedno z najlepszych konto na rynku i gdyby nie konieczność skakania po bankach dla wyciśnięcia jak największej premii tu miałbym stałe konto. Daje bowiem nie tylko darmowe przelewy wewnętrzne, ale korzyści do wyboru wśród których mamy przykładowo natychmiastowe przelewy za darmo. Przy czym nie dotyczy to małych kwot, można przelewać nawet większe kwoty. Jakie korzyści mamy do wyboru widzimy na powyższym screenie.

Podsumowując cieszy, że w końcu porządny bank wraca na właściwe tory. Chociaż od lat przlewam tu co miesiąc 2000 zł, to jednak wstrzymam się jeszcze z uruchomieniem KO do następnej edycji, kto wie czy nie będzie kolejnej podwyżki, wszak jak pamiętamy Getin ostatnio dźwignął stawkę na swoim KO do 7,50%, ale tam jestem wykluczony tak z obecnej jak i przyszłej edycji...


Regulamin 27 edycji KO w Alior ze stawką 7%

Regulamin promocji Bankuj mobilnie edycja V 

Regulamin Młodość ma swoje prawa edycja III

22 komentarze:

 1. Bank Nowy - Lok. 6-cy do 400k - 8%
  Pekao - lok. 12-cy do 1 mln zł - 8%

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank Nowy. Tylko dla nowych klientów. Czyli już nie dla mnie.

   Usuń
  2. do TomTom to dla nowych klientów: Pekao - lok. 12-cy do 1 mln zł - 8%. Lojalni, wierni wieloletni klienci tego Banku nie dostaną NIC.

   Usuń
  3. Gesso w Pekao masz na nowe środki nie dla nowych klientów. "Oferta dostępna wyłącznie w oddziale" <- to akurat głupota.

   Usuń
 2. Akurat mam tu konto ze starej oferty KWJ, ktore ma faktyczne benefity, czyli karte za darmo wraz z bankomatami czy nielimitowane przelewy expres albo sorbnet. Dzisiejsze konto plasuje sie, gdzies w srodku oferty bankow, a wiekszosc tych dodawanych korzysci jest bardzo "slaba", tak jak opisywany expreselixir w ilosci jedynie 5.
  Owszem konto oszcz. KMO ma swoja zalete przelewania "nieograniczonego" na ROR, ale jego dlugosc (promocji) trwania 4-m wyklucza nas czesto z nowej lepszej oferty. Mozna po czesci to obejsc aktywujac promocje na kolejne osoby w rodzinie, gdy stawka promocyjna zmienia sie mocno, jak ostatnio z 5% na 7%. Z "wyzszej kultury bankowosci" nie wiele juz zostalo sprzed kilkunastu lat, gdyz poziom wyedukowania pracownikow jest bardzo niski, niestandardowe sprawy jest trudno zalatwic.
  Ogolnie, sumarycznie, prowizje sa na sensownym poziomie, np. za przelanie waluty (poza EUR) zaplacimy 30zl w standardzie SHA, gdzie taki BOS pobierze nam nawet 300zl za dokonanie identycznego przelewu na wieksza kwote waluty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu akurat racja mam to konto i jeszcze drugie korzystne i lokaty mi nie otworzyli bo umowy ramowej brak

   Usuń
 3. PKO bp, lokata 3 miesiące 7,5% ale tylko na tych wypasionych kontach, na zwykłym ror 7%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem swoje niby wypasione konto i faktycznie jest 7,5%, szkoda jednak że nie w opcji na miesiąc jak było wiosną.

   Usuń
 4. W nest bank już 7.20 na starych kontach. Na niedawnych 6.70. czyli nieźle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tylko 1,5 mies. Czas sie juz powoli ewakuowac, bo KO w innych bankach juz 7-7,5% a w Nest od 1-listop. spadnie o 100 pb, czyli bedziesz miec 6,2% max.

   Usuń
 5. A to niby dlaczego na starych kontach w Nest ma się obniżyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiany ogłoszone przez bank dla wszystkich kont

   Usuń
  2. To nie wejdzie w życie. Czekajcie na wiadomość. Zrobimy akcję w październiku.

   Usuń
  3. Akcje? Żebyście nie pos..li. Chyba że to będzie akcja przelewów wychodzących.

   Usuń
  4. Nie bardzo rozumiem co chcesz zrobic? Ich pokraczne tlumaczenie spadku rentownosci obligacji, nijak sie ma do rosnacych stop NBP. Trzeba by pisac do KNF lub innej nadzorczej instytucji. Pojedynczy klient ma male szanse. Osobiscie i tak juz sie powoli wynosze, bo lokaty 3-m,6-m zaczynaja placic 8% a tego WIBOR3M tak szybko nie osiagnie, ale na biezace potrzeby przydaloby sie i te 7,2%.

   Usuń
 6. Które waszym zdaniem konto oszczędnościowe jest godne założenia, nie wymaga konta osobistego w banku, no i daje wysoki procent? Dziękuję za sugestie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez konta osobistego,darmowe wszystkie przelewy,w tej chwili 6% w Santander Consumer Bank

   Usuń
  2. Nie wymaga konta osobistego? Z tym może być ciężko, no ale jest tak w Santander Consumer. Jednak póki co są trochę w tyle z oprocentowaniem wobec czołówki, na razie jest 6%.

   Usuń
  3. a jak jest w ING? Tam nie ma konta oszczędnościowego bez konta osobistego?

   Usuń
  4. SCB- oprocentowanie za niskie w celu ladowania tam wiekszych oszczednosci. Inni daja 7-7,5%, ale wymagaja niestety konta. Czas juz powoli na lokaty 3-, 6-m, bo te juz zaczynaja byc bardziej konkurencyjne w stosunku do KO, odsetki dochodza do 8% a przy wiekszych kwotach ma to juz znaczenie.

   Usuń
 7. W ING można oko i oko bonus bez ror. Ale wtedy masz na zewnątrz tylko po 1 przelewie w miesiącu. A ror bez karty jest za darmoche. I wtedy dowolną ilość przelewów z "oczu" na ror.

  OdpowiedzUsuń
 8. W Aliorze mam od niedawna konto. Czy za posiadanie karty i samego konta są jeszcze jakieś warunki do spełnienia?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...