czwartek, 8 września 2022

8% na lokacie oraz 555 zł na start w Credit Agricole

Omówiona wczoraj najnowsza oferta lokat w BFF wcale nie była pierwszą lokatą z ósemką z przodu. Za pioniera uznać należy Credit Agricole, który od kilku dni ma w ofercie lokatę mobilną na 8%. A co więcej pozwala zarobić na start nawet 555 zł.


Zaczniemy jak zwykle od lokaty, a skoro to depozyt zakładany z aplikacji, należy tutaj mieć konto. Można ją założyć do 14 dni od momentu założenia konta. Ma jednak limit ustawiony na 75.000 zł więc jest idealna dla osób z mniejszym zapasem wolnych środków i jest oferowana na dość długo bo nawet 270 dni.

Tutaj założysz lokatę na 8% w Credit Agricole

Lepszą opcją na dziś wydaje się BFF, ale ten bank nie oferuje kasy za założenie konta, jest to bowiem bank tylko dla lokat. Credit Agricole zaś pozwala zgarnąć lokatę wraz z premią na start. Dla zainteresowanych podwójną opcją konta z premią link promocyjny jest nieco inny i widzimy go poniżej.

Tutaj zgarniesz do 555 zł na start i założysz lokatę na 8%

Promocja z atrakcyjnym 555 zł na start potrwa do końca roku, a więc do 31 grudnia 2022. Karencja przy tym nie jest zbytnio długa w porównaniu do innych banków, można wracać po premię jeśli nie mieliśmy tutaj konta po 31 grudnia 2020. Zbliża się więc powoli do dwóch lat.Co trzeba zrobić by zgarnąć premię do 555 zł?

Premia jest dość nietypowa dzieli się bowiem na dwie części, przy czy druga część jest wielotorowa. Przy czym wysokość premii zależy od wyboru ścieżki.

 

1) 55 zł na start za przelew na 300 zł

CA nie nagradza nas na start za nadanie PINu do karty, niemniej jednak i tak pierwsza premia jest bardzo łatwa do zgarnięcia. Bank da nam 55 zł jeśli zrobimy przelew na 300 zł. Mamy na to czas najpóźniej do końca następnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu w którym otworzyliśmy konto. Słowem łatwo i przyjemnie.


2) Wybór ścieżki z główną premią do 500 zł

Później mamy do wyboru 3 możliwości, które różnią się praktycznie tylko jednym: długością umowy z bankiem o konto. Przywykliśmy do tego, że konto w banku otwieramy na kilka miesięcy, zgarniamy premię i zamykamy konto.

CA wpadł na pomysł, by wydłużyć tę opcję, ale zarazem nie zniechęcać niecierpliwych, który mają dość banku po pół roku. Stąd mamy 3 opcje do wyboru

 • konto na 6 miesięcy
 • konto na 12 miesięcy
 • konto na 20 miesięcy

Bez względu na to który wariant wybierzemy, korzyść z korzystania konta będzie taka sama, a jest nią cashback na poziomie 3% przy czym nie ma znaczenia czy płacimy kartą czy BLLIKiem. Z tego prosty wniosek, że im dłuższy wariant posiadania konta wybierzemy, tym wyższą premię możemy zdobyć. 

 

Na dobrą sprawę wariant na pół roku jest nieopłacalny, bo da nam najniższą premię w wysokości zaledwie 50 zł cashback, przy wymogu minimum 3 płatności. Dla takiej premii nikt dziś nie otwiera konta, zresztą jeśli ktoś wybierze dodatkowo lokatę na 8% będzie z bankiem dłużej, więc lepszą opcją będą dłuższe okresy.

Wariant z kontem na rok da na premię 150 zł, przy wymogu wykonania minimum 5 płatności miesięcznie. Ten wariant też nie jest zbyt atrakcyjny nawet po dodaniu 55 zł premii na start. Łączna premia 255 zł za rok bycia klientem CA wygląda lepiej niż 105 zł za pół roku, ale szału nie ma.


Wariant na 20 miesięcy jest z pewnością najlepszy, wymaga on jednak wykonanie minimum 10 płatności kartą. Tylko w tym wariancie możliwa jest do zgarnięcia reklamowana pula 555 zł. Przedstawione pokrótce 3 warianty dobrze podsumowuje powyższa tabela.

UWAGA: zrobienie mniejszej ilości niż wymagana w ostatniej rubryce tabeli skutkuje brakiem wypłaty premii za dany miesiąc. Dotyczy to jednak tylko tego miesiąca w którym płatności było mniej niż 3/5/10. Innymi słowy brak wymaganej ilości płatności nie wyklucza nas z wypłaty premii w kolejnych miesiącach.

Tutaj zgarniesz do 555 zł na start i założysz lokatę na 8%

Podsumowując nie jest to jakaś super oferta, a raczej adresowana dla osób, które w większości banków mają odsiadkę, a chciałyby w dalszym ciągu zarabiać na wydaniu kasy. Wszak wydawać kasę będziemy zawsze, a fajnie jest jak bank premiuje każdy zakup bez względu na to w jakim sklepie robimy zakupy

Regulamin promocji 555 zł do zgarnięcia za konto w CA

15 komentarzy:

 1. Jestem w trakcie takiej promocji 18-mies ze zwrotem 3%, max 25zl/mies. Inne promocje typu Paribas sa krotkotrwale, zgarniamy co nasze i mamy odsiadke przez 12-m, stad dobrze miec cos co premiuje ciagle nasze zakupy. Lokata jest zwyklym wabikiem i wcale nie tak atrakcyjnym, cos na wieksza kwote niz standardowe wabiki 10 tys. Dla obecnych klientow CA nie ma zadnej sensownej oferty depozytowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie to jest najgorsze. Mam u nich konto chyba ponad 20 lat i niewiele z tego korzyści. Cały czas promocje tylko dla nowych. I jeszcze w lipcu dyskretnie obniżyli oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do 2,43%.

   Usuń
  2. A to Łobuzy. Banksterzy wręcz !

   Usuń
  3. Może warto zrezygnować z konta, wtedy dadzą coś na utrzymanie, jakies zwroty czy coś. A jak nic nie dadzą, a będzie ci zależeć na zachowaniu konta, wypowiedzenie zawsze można cofnąć.

   Usuń
 2. Nikt na siłę nikogo nie trzyma. Zgarniasz nagrodę, zamykasz konto i czekasz następnej okazji. Tak jak robią to inni i ja też.

  OdpowiedzUsuń
 3. CA daje jeszcze zwrot 550zł za canal+?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Interesuje tu kogoś Canal+? Dostaje propozycje opisania takich ofert z różnych bankow, ale nigdy nie uważałem tego za coś godnego uwagi.

   Usuń
  2. Mnie nie ale nie mówię za wszystkich.

   Usuń
  3. Dlaczego nie jest to godne uwagi? TV za darmo przez rok albo dwa i to nikogo nie interesuje?. Ja jestem w tej promocji CA już 2 czy 3 raz i akurat z nią nie ma żadnych problemów. Zwroty są realizowane po kilku sekundach od zapłaty rachunku.

   Usuń
  4. Pytam bo też sam od ponad 20 lat nie posiadam telewizora, więc nie zwracam uwagi na tego typu oferty. Jeśli jednak w komentarzach pojawia się głosy, że jest to ciekawe mogę omawiac promocje tego typu.

   Usuń
  5. Na razie "po ptakach" gdyż ostatnia promocja skończyła się 31.08. Ale na pewno będzie następna.

   Usuń
 4. Nie macie przypadkiem kłopotów z obligacjami skarbowymi? od kilku dni czekam na odsetki, zamiany też mi nie dokonali. Emitent który nie potrafi wypłacić odsetek na czas to bankrut. Albo jakieś błędy w systemie, albo celowo przetrzymują kasę bo tym imbecylom rządowym już brakuje na uprawianie tego rozdawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Totalne bzdury, jak totalna opozycja. Wypłata odsetek, które przypadają na sobotę lub niedzielę, następuje w pierwszy dzień roboczy to jest poniedziałek. Dzisiaj pierwszą sesją otrzymasz odsetki.

   Usuń
 5. Nie mam żadnych zapadających we wrześniu, ale dotychczas było wszystko OK. Żadnych poślizgów.

  OdpowiedzUsuń
 6. u mnie tez wszystko terminowo, ostatnie w lipcu i sierpniu

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...