poniedziałek, 19 września 2022

Do 400 zł do zgarnięcia za konta w Pekao oraz po 7% na KO

 Z nową promocją konta ruszył Pekao czyli ten od żubra, który przejął klientów Idea bank. Teraz promuje 400zł do zgarnięcia, chociaż w praktyce jest tu podział typu fifty-fifty. Dalej tak naprawdę do zgarnięcia jest 200 zł, ale za to w bardzo łatwy sposób oraz konto na 7% z najdłużej trwającą promocją bo aż przez pół roku.


Zaczynamy tym razem od omówienia promocji z premią, bo KO było już tutaj omawiane. Podstawowe pytanie to czy bank zmienił nastawienie do byłych klientów IB? Nie, dalej z promocji mogą skorzystać tylko osoby, które nie miały tutaj konta po 1 stycznia 2020, więc klienci Idea banku są dalej dyskryminowani, bo tego dnia IB zniknęła z rynku:(

Tutaj zgarniesz do 400 zł za konta w Pekao i założysz KO na 7%

Promocja  potrwa jeszcze blisko miesiąc, a ściślej do 16 października 2022. Na marginesie także do tej daty gwarantowana jest możliwość uruchomienia 7% na koncie oszczędnościowym w tym banku, a na pewno warto otworzyć sobie oba te konta.

Co trzeba zrobić by zdobyć premię?1) 200 zł za założenie Konta Przekorzystnego

a) 50 zł na start

Pierwsze 50 zł można zdobyć za samo założenie konta wraz zz kartą oraz zainstalowanie sobie apki Peopay na swoją komórkę. Jednak, w przeciwieństwie do innych banków, które wypłacają kasę od razu, wypłata tej premii nastąpi po spełnieniu warunków z punktu b. Na szczęście poniższe warunki są bardzo łatwe więc co się odwlecze to nie uciecze.

b) 150 zł za płatności ilościowe

kolejne 50 zł można zdobyć spełniając dwa banalne warunki

 • zalogować się do apki
 • wykonać 5x płatność kartą lub apką na dowolną kwotę

warunek powyższy powinniśmy spełniać przez 3 kolejne miesiące, za każdy miesiąc dostaniemy po 50 zł premii, więc w sumie do zgarnięcia jest 150 zł oraz na koniec 50 zł z punktu a. Słowem 200 zł dostaniemy bez problemu.


2) 200 zł za założenie konta dla dziecka

Druga część promocji to popularna ostatnio akcja z zachętą do założenia konta dla dziecka. Inne banki dają jednak dla dzieciaka zwykle 50 zł lub 100 zł. Pekao bije tutaj rekordy dając aż 200 zł bez względu na to czy dziecko jest w przedziale poniżej czy powyżej 13 lat.

a) 50 zł za założenie dwóch kont dla dziecka

Na początek mamy założyć dwa konta dla dziecka niezależnie od wieku. Są to Konto Przekorzystne dla młodych czyli odpowiednik konta osobistego oraz Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb czyli odpowiednik KO. Ważne by zrobić to do 16 października 2022.


b) 150 zł za banalny warunek

W przypadku drugiej premii warunki są już różne dla różnego przedziału wiekowego:

 • do 13 lat - należy zapewnić na koncie saldo w wysokości 200 zł w dniu 16 listopada
 • powyżej 13 lat - należy wykonać 5x płatność kartą do 16 listopada 

warunek dla dzieci do 13 roku życia jest banalny. Wystarczy wpłacić 200 zł 16 listopada by spełnić warunek. Nie ma znaczenia czy wpłacimy kasę na Konto Przekorzystne dla młodych czy na rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Lepiej jednak wpłacić kasę na drugie konto, te które jest oprocentowane na 7%:)


3) 7% na kontach oszczędnościowych

Na koniec przypomnę, że KO w Pekao oprocentowane na 7% jest tak w przypadku dzieci jak i rodziców. Można tu jednak wpakować tylko 100 tysięcy złotych a więc mniej niż oferują inne banki, ale za to stawka jest gwarantowana najdłużej bo przez 183 dni. W żadnym innym banku nie trwa to tak długo.

Tutaj zgarniesz do 400 zł za konta w Pekao i założysz KO na 7%

Ciekaw jestem kiedy wreszcie Pekao przestanie dyskryminować klientów Idea banku. Zamknąłem tutaj konto w marcu 2020, bo po przejęciu Idea banku miałem tutaj jeszcze lokatę, której nie warto było zrywać. Nie zanosi się jednak na to, że stanie się to szybko...

Regulamin promocji 200 zł za konto przekorzystne

Regulamin promocji 200 zł  za konto dla dziecka

Regulamin konta oszczędnościowego na 7%

65 komentarzy:

 1. Tymczasem już za kilka dni nowa edycja Profit w Millennium - obecna od 29.08.2022 do 24.09.2022 r. Odnośnie do Pekao - z tych ofert także nie mogę skorzystać. I tak dziwne, że w Pekao coś ciekawego w ogóle się dzieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co obstawiacie (odnośnie Millenium)? Utrzymanie 7%? W górę do 7,5%? A może 8%?

   Usuń
  2. Pewnie Millennium utknie na 7%, ale bardziej interesuje mnie Consumer.

   Usuń
  3. Consumer jest zawsze krok do tyłu jeśli chodzi o oprocentowanie.

   Usuń
 2. do Anonimowy 19 września 2022 18:32 Prawdopodobnie 7,5%, choć Millennium ostatnio ma krótkie okresy edycji. Może więc być i tak, że pozostanie na 7%, a w drugiej połowie października -podwyższy. Najbliższe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej zaplanowano na 5 października br. i jej decyzje mogą determinować zmiany.

  OdpowiedzUsuń
 3. RPP powinna co najmniej do I kwartału 2023 co miesiąc podnosić p.p. o 0,25 a mogą teraz wcale i od 2023 zacząć ponosić o 0,50 p.p.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sadze, ze w tym roku tylko w pazdz. podniosa o 25 pb, potem przerwa i obudza sie w I kw. 2023 jak inflacja dobiegnie do 20%. Z duzym prawdopodobienstwem stopy dojda z poczatkiem roku do 8-9%.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Można skorzystać z dwóch promocji w programie Mastercard Bezcenne Chwile! Otrzymasz aż 20 tys. punktów na start, które wymienisz na 5 voucherów 50 zł. Na paliwo Circle K lub zakupy u innych partnerów programu, np. Allegro, empik.com
   Wystarczy, że zarejestrujesz swoją kartę debetową Mastercard i zrobisz transakcje kartą na łączną kwotę 100 zł w ciągu 30 dni od rejestracji.

   Usuń
 4. RPP nie powinna już podnosić stóp. Kto ma kredyty do spłacenia nie chce podnoszenia stóp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wiadomo, ze chcesz realnie mniej oddac niz pozyczyles, ale oszczedzajacy chca tez przechowac realna wartosc swoich oszczednosci, co na razie im sie to nie udaje przy tej inflacji i obecnym poziomie stop NBP.

   Usuń
  2. No właśnie, trudno zadowolić wszystkich...

   Usuń
 5. A gdy miesiąc temu pisałem Wam, że lokaty dojdą na przełomie roku do 10% to mnie wyśmialiście ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. I wcale nie jest prawdą, że lokaty dojdą na przełomie roku do 10%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to poczekaj a zobaczysz nie tylko 10 (na nowe srodki), ale i 11% (dla nowych klientow)

   Usuń
 7. W Alior Banku minęły dwa lata od zamknięcia konta. Chciałem skorzystać z promocji 450zł i założyć nowe. Warunkiem jest otwarcie konta online. U mnie i żony w trakcie składania wniosku pojawia się komunikat, że otwarcie konta jest niemożliwe i zdzwoni konsultant...
  W czym mam problem, podobnie miałem w Paribasie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłoszę ten problem do odpowiedniego działu. Sam jestem ciekaw jaka będzie odpowiedz.

   Usuń
  2. Generalnie w bankach, jak miales konto i zamknales to przy kolejnym otwarciu nie dziala przelew weryfikacyjny z innego banku, wiec nalezy zawsze wybierac opcje przez kuriera lub weryfikacja w placowce. Jak to konkretnie jest w Alior, tego nie wiem.

   Usuń
  3. Niestety w obydwu przypadkach nie dochodziłem jeszcze do punktu przelew/kurier i wywalało mnie z wniosku.
   W Paribasie udało się dopiero gdy wymieniłem dowód, podałem inny adres mail i inny nr tel.
   W Aliorze wniosek zamyka się praktycznie po podaniu podstawowych danych w tym adresu.
   Moje podejrzenie jest takie, że podczas zamykania konta należy zawsze pisemnie żądać usunięcia wszystkich możliwych danych osobowych oraz zamknięcia dostępu do systemu logowania. Inaczej system banku filtruje dane pod katem wcześniejszego korzystania z premii.

   Usuń
  4. W poniedziałek otwierałem w promocji 450 złotych konto w Paribasie na selfie. Poprzednie zamknięte razem z umową ramową na początku września ubiegłego roku. Ten sam od 7 lat dowód, ten sam nr telefonu, ten sam mail co poprzednio. Wszystko przebiegło bez problemu. Już czwarty raz otwieram w Paribasie konto w promocji na te same dane. (mam wszystko zapisane na kompie) Już mam aktywne konto, czekam na kartę. Czyli powód u ciebie jednak chyba jakiś inny. Ciekawostka. Poprzednio 3 razy miałem ten sam nr konta. Teraz iban jest nowy, ale są zapisani odbiorcy zdefiniowani z poprzedniego roku.

   Usuń
  5. A w paribasie zamknałes umowe ramowa? Bo jeżeli nie to to moze byc powodem problemow.

   Usuń
  6. W Paribasie powodem odrzucenia kilkukrotnym było to, że podawanego we wniosku adresu zameldowania nie miałem w starym dowodzie osobistym (puste pole). Wyrobiłem nowy dowód gdzie nie ma meldunku, dodatkowo podałem inny nr tel. i adres mail i wniosek przeszedł.

   Usuń
  7. ale co jest w Aliorze tego nie wiem. Tam nie dochodzę do dowodu i mnie wywala, że nie mogę założyć konta on-line.

   Usuń
  8. Do zainteresowanych otwarciem konta w Alior Banku.
   Tak jak pisałem wyżej podczas otwierania rachunku online wywaliło mnie z komunikatem "otwarcie konta nie jest możliwe, zadzwoni konsultant". I faktycznie zadzwoniła miła pani z Aliora, stwierdziła, że faktycznie komunikat wprowadza w błąd ale wniosek został przez bank zaakceptowany i należna premia będzie wypłacona, dokończyła ze mną procedurę otwarcia konta, uruchomiła bankowość internetową, czekam na kartę debetową i wszystko już hula.

   Usuń
 8. Potwierdzam, że nie jest prawdą, że lokaty dojdą na przełomie roku do 10%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyżby miały dojść do 11-tu?

   Usuń
  2. Prezes Glapinski zawitał na to forum?

   Usuń
  3. Też tak uważam.

   Usuń
 9. Pytanie do znawców. Jaką przewidujecie inflację w grudniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idziemy z inflacja w kierunku 20%, a czy szczyt bedzie w 01-,02-, 2023, to zobaczmy. Spadek inflacji w II-kw. 2023 przy zalozeniu, ze podwyzsza jeszcze w I-kw. Z wlasnych obserwacji widac jak ceny dalej galopuja a PLN jest slaby, wiec nie widac, jakis specjalnych czynnikow mogocych wplynac na silne ograniczenie inflacji.

   Usuń
  2. ok. 17-18% w styczniu i lutym ok. 20%

   Usuń
  3. Ja już nie przewiduję. Widzę co robi rząd i NBP i wystarczy mi tego żeby wiedzieć że oni nic z inflacją robic nie zamierzają. Ja od 4 lat namawiałem tu na kupowanie obligacji indeksowanych inflacją, ale w najczarneijszych snach mi się nie jawiła rzeczywistosć w której przy 20% inflacji szef banku centralnego wywiesza białą flagę i mówi stop podwyżkom.
   Ja ma 4/5 portfela w tych obligacjach. pech że już w tym kończa mi się te które kupowałem 4 lata temu, ale wchodzą nowe jednocześnie. Tak czy siak bedzie strata.
   MM

   Usuń
  4. Nawet EDO przy tak duzej inflacji i po podatku przynosi strate, bo wlasnie im wieksza inflacja tym mamy wieksza realna strate. Jedynie zakup EDO w ramach IKE ma jakis tam sens, bo wtedy czepiemy z tej wysokiej inflacji, ale wiadomo limity IKE sa male i tylko wplacajac systematycznie co roku budujemy jakis tam kapital po paru latach. Wszyscy co oczekuja rajdu na obligacjach hurtowych mocno sie przejada, bo stopy jezeli spadna to niewiele w dluzszym horyzoncie. Produkty oparte o inflacje wydaje sie, ze dadza wiecej zarobic niz obligacje hurtowe zarabiajace w okresie silnych obnizek stop. Musieliby faktycznie dojechac ze stopami w okolice 15% , zeby zbic inflacje, ale na to sie nie zanosi, szczegolnie, ze idzie rok wyborczy.

   Usuń
  5. Też wydaje mi się że tak zachwalane fundusze i bondy hurtowe to wcale nie będzie jakas wielka atrakcja. owszem - dla ludzi którzy samodzielnie inwestują i kupują bezpośrednio obligacje to kupno 10-latki z rentownością 6.5 i trzymanie 10 lat do wykupu może okazać sie bardzo atrakcyjną opcją bo nie patrzy na ceny i po 10 latach dostanie 6.5%x10 razy, ale w funduszach już każde wahnięcie ceny widać w wyniku więc tutaj moga być jeszcze niespodzianki. Poza tym , obecnie fundusze obligacji długoterminowych mają rentowności miedzy 7-8% czyli gdyby ceny stały w miejscu fundusz teoretycznie tyle powinien brutto zarobić w rok, ale ceny nie stoją w miejscu a fundusze nie trzymają obligacji do wykupu. Fundusze mają duration ok 4 lat czyli każdy punkt procentowy spadku rentowności to 4% zysku. prosto policzyć że gdyby w jeden dzien fundusz mający rentowność portfela 7% z rentownością spadł do zera to w ten jeden dzien posiadacz jednostek zarobiłby ok28%. Taki jest potencjał zarobku funduszu na samym spadku ceny. To dużo, ale oczywiscie taki zjazd jest nierealny więc założyć można bardziej scenariusz w którym mamy rentowność portfela np 7 i w ciągu roku np rentowność spadnie do 6 czyli mamy 7% z rentowności za rok i 4% zysku ze spadku rentownosci. 10-11% zysku w rok. I w nastepnym już 6% z rentownosci i 4% ze spadku jesli taki rok by się powtórzył itd itd.
   Fundusz nie jest więc aż tak bez sensu, ale warunki jakie stwarza rząd i RPP tak luźną polityką sprawiają że jest to obarczone bardzo duża porcją ryzyka doznania strat. ja ostatnio takich sobie narobiłem bo zainwestowałem w obligacje amerykańskie. Wydawało mi się że tam już koniec inflacji i FED juz zluzuje no i widac co się dzieje. Juz nie mówię o tym że powszechne było przekonanie że EBC stóp nie bedzie mogło ruszyć.
   Natomiast nie mam pojęcia czy dojdziemy z lokatami do 10%. Po tym co mówił jegomość prezes sugerujący zmuszenie bankow do podniesienia lokat na 8-10% i ruchu PEKAO które zaserwowało 8% to być może tak. Już teraz nie ma właściwie warunków które zmuszałyby do podnoszenia lokat (stopa 6.75) a jednak z jakichś powodów wysypało ósemkami. Z jakich? Nie wiem szczerze mówiąc i nie bardzo mnie to na razie interesuje.
   MM
   MM

   Usuń
 10. Bank Ciechanów się obudził ;)
  8% na 3 lub 6 m-cy, dla nowych i starych klientów. Tylko dla starych muszą być to nowe środki, a o to u nich nie problem bo zaspali na poziomie 5,5% :)

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdzenie salda dla nowych środków na 04.08.2022 r. Kiepsko.

   Usuń
  2. Tajk długo trzymali niskie oprocentowanie (w Ciechanowie), że zdążyliśmy się do tego 4 sierpnia "wyzerować":)

   Usuń
 11. Dostaliście maila z Ciechanowa? 3 i 6 miesięcy na 8 %.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też dostałam (maila z Ciechanowa). I mam problem - czy ściągać środki z KO z Getina i Millenium (w obu mam na 7%) i blokować na 3 miesiące, czy jeszcze poczekać.

   Usuń
  2. do Ptok 22 września 2022 13:59 Czy wiadomo, ile proponuje Getin podczas przelewu do BS w Ciechanowie?

   Usuń
  3. Nie zrobię próby bo nie trzymam kasy w getinie. Getin na KO proponuje mi jeszcze przez miesiąc "aż" 6,5 %, więc mam u nich zero kasy.

   Usuń
  4. do Anonimowy22 września 2022 19:02. Tez nie wiem co robić. Jest czas do zastanowienia czy zakładać do wtorku 27-ego. Bo wcześniej założona 3 miesięczna kończyłaby się w okresie świątecznym.

   Usuń
  5. No i po drodze będzie jeszcze nowa promocja w Millennium.

   Usuń
 12. Czy w Getinie będą nowe oferty na KO i lokaty ? Miały byc chyba po 22 września.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecna promocja w Getinie trwa do 29 września.

   Usuń
  2. Raczej po 29-09, bo tak sa ustawione ostatnie promocje.

   Usuń
 13. Millennium chyba podniesie od niedzieli lub poniedziałku oprocentowanie na oszczędnościowym bo dzisiaj mnie bardzo namawiali do wpłacenia nowych środków na obecne 7.%. Pewnie chcą złapać jelenia wiedząc że od poniedziałku dadzą więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ prosty sposób myślenia.

   Usuń
  2. Mnie tez namawiali akurat wczoraj, przed koncem obecnej promocji. Od niedzieli dadza wiecej?

   Usuń
 14. W Pekao jest 8procent na nowe środki bez ograniczen

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,ale z kontem i na rok, co jest obarczone ryzykiem, bo stawki na depozytach dalej moga isc w gore na poczatku 2023, szczegolnie jak inflacja dobije do 20%.

   Usuń
 15. Dzisiaj po dłuższej przerwie wszedłem na akcje Getinu na giełdzie. Tam dobijanie nieboszczki trwa. Najniższy kurs 0,16złotego/akcja od 5 lat i dalej w dół. Jak bank, który w ciągu 5 lat stracił na wartości 88,92% może przetrwać? Kto jeszcze kupuje papiery tego banku? Czy to już trup? Mam u nich raptem 30tys ale co będzie dalej z Getinem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, ze Getin w kazdej chwili moze doznac kontrolowanego przejecia, ale z pewnoscia brak podmiotu, ktory chcialby to przejac, stad bank ciagnie nadal i nic sie nie dzieje. Dla nas nie ma to kompletnie znaczenia, jak poruszamy sie do kwoty gwarantowanej przez BFG. Zreszta juz inne banki czesto przebijaja oferte depozytowa Getina, nie jest to juz tak atrakcyjne jak zamkniety IB, gdzie lokaty promocyjne przebijaly wszystkie banki. Funkcjonuje juz wiele miesiecy bez Getina i jest ok, moze kiedys wroce, ale na pewno nie z kontem, gdzie trzeba machac 5x karta, tylko z wariantem bezplatnosci za przelew z innego banku lub poziom depozytow.

   Usuń
  2. Nie trzeba machać kartą. Wystarczy poświęcić kilka minut i użyć 5x bliku wydając na to całe 5gr (które będą dostępne do późniejszego wykorzystania, można tak zrobić np. w firmie na I.).

   Usuń
  3. Wystarczy otworzyc konto w II wariancie Noble, gdzie 10 tys. wplywu z innego banku zwalnia z oplaty za konto lub miec saldo depozytow 200 tys. Wymagania nie sa wygorowane i latwiej je spelnic niz wykonywanie transakcji karta/blikiem.

   Usuń
 16. Biorąc pod uwagę, że polski sektor bankowy miał i ciągle ma żniwa, dziwi mnie, że Getin nie radzi sobie na rynku. Pozostało kilka zagranicznych banków i Getin należy moim zdaniem do banków przez Polaków preferowanych, a jednak szoruje po dnie. Nie wiem czy na pewno pieniądze są w nim bezpieczne i czy FG stać na upadłość tak dużego banku. Kto kupił franki i dolary rok temu po 3,80 na pewno jest wygrany. Wszelkie inne inwestycje są ryzykowne. Nieruchomości? Sam nie wiem, Polacy tylko w sierpniu zadłużyli się o ponad 30% więcej. Kto to wytrzyma, kto kogo przetrzyma? Kto odkupi te najtańsze mieszkania po milionie złotych? Za tydzień lecę na piąty urlop w tym roku i to zawsze tu powtarzam najpewniejsza inwestycja.

  OdpowiedzUsuń
 17. Wiemy kto jest właścicielem i kto Getin Bankiem zarządza. To wszystko wyjaśnia. Inne banki dobrze prosperują.

  OdpowiedzUsuń
 18. "Toczymy ciężką walkę o to, żeby banki dały dużo wyższe procenty na wszystkie depozyty, również na rachunkach bieżących, czyli tzw. ROR-ach. Żeby nawet to było na jakieś 2,5 proc. oprocentowane" - powiedział dziś prezes Kaczyński. "A jeśli chodzi o lokaty, począwszy od tych na 3 czy 6 miesięcy, to żeby tam było 6 czy 7 proc., a na te dłuższe 8 proc. oprocentowania" - dodał.

  Kaczor jaki obeznany w naszej tematyce. Polcan, zaproś go tu jakoś może do nas. Zresztą kto wie, może już tu regularnie zagląda...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jasne że zaglądam.

   Usuń
  2. Dzielny wojownik o nasze depozyty (bo nie swoje - on ma wszystko za darmo i brak spadkobierców najbliższych) - szkoda tylko, że tak odklejony od rzeczywistości.

   Usuń
 19. Millennium - od 26 września nowa edycja Profit - 7% - do 400 tys. (było do 200 tys.) i na 100 dni (było 62 dni). Dzień badania salda 3 dni przed rozpoczęciem edycji (dotychczas było 10 dni przed rozpoczęciem). Ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
 20. Millennium nadal 7%. Rozczarowali mnie. W takim razie niestety nic im nie przeleję. Chyba jednak przeleję coś do Ciechanowa.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciechanów ? Dziękuję, postoję...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...