wtorek, 27 września 2022

8% na lokatach także w Ciechanowie

W komentarzach coraz częściej jest mowa o ofercie banku spółdzielczego w Ciechanowie. To kolejny bank, w którym zobaczyliśmy ósemkę z przodu, więc jest nadzieja, że tę bardzo przyjemną cyfrę będziemy niebawem widywać częściej.

 

Jak widzimy na powyższym screenie do wyboru mamy dwie lokaty, które na pierwszy rzut oka różnią się niczym. Obie są oprocentowanie identycznie na 8%, taki sam jest ich czas trwania wynoszący 3 miesiące, a więc okres na który najczęściej zakładamy sobie lokaty.

Co zatem różni te dwie oferty? Pierwsza z nich ekstraLOKATA dedykowana jest tylko dla nowych klientów, więc jest to jednorazówka. Można tutaj jednak pakować nawet do 400k, więc nie jest tak źle jak w bankach komercyjnych, gdzie lokaty wabiki mają zwykle dość znaczne ograniczenie kwotowe.

O dziwo druga superLOKATA jest ofertą na nowe środki, więc wynikałoby z tego, że mogą z niej skorzystać obecni klienci banku. Zwykle takie lokaty są niżej oprocentowane od wabików, bo najlepsze oferty przeznacza się na przyciągnięcie nowego klienta. Tutaj na obecną chwilę tego nie widać. 

Co ciekawe lokata dla klientów, którzy z bankiem są na dłużej wygląda nawet ciekawiej, bowiem tutaj limit wynosi aż 1 milion. W zasadzie do banków pakujemy kasę w wysokości gwarancji BFG, bo tylko tyle możemy dostać zwrotu jeśli z bankiem coś się stanie złego w trakcie aktywności naszego depozytu. 

Jednak przy wzrostach kursu euro, suma gwarancyjna jest dziś dość dużo wyższa aniżeli 400 tysięcy. Kurs euro wynosi dziś 4,79 zł, więc spokojnie wpakować można kilkadziesiąt tysięcy więcej niż limit na ekstraLOKACIE. 

Mamy więc dylemat czy trzymać kasę na KO na stawkach 7-7,5% czy też przenosić je na lokaty ze stawkami 8%, gdzie będą zamrożone przez minimum kwartał. W tym roku już kilkakrotnie przenoszenie środków na lokaty było złym pomysłem, bo stawki na kontach rosły dość szybko. Pytanie czy dalej będzie tak rosło czy dochodzimy już do granic...

24 komentarze:

 1. MSZ odradza wyjazdy do Rosji. Dolar przekroczył 5złotych!!! Czy wszystko idzie w kierunku wojny polsko-rosyjskiej? To co dzisiaj wydaje się jeszcze mało prawdopodobne to po nowym roku może stać się niestety realne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest portal o finansach, a nie o wojnie. Do tego, żeby nie pakować się w tej chwili do Rosji nie są mi potrzebne rady MSZ. Wystarczy rozsądek.

   Usuń
  2. Czy jak $$$ były rok temu po 3,80 wystarczyło Ci rozsądku aby kupić za całość, a teraz sprzedać po 5zeta?

   Usuń
  3. Złotówka straciła 30% siły nabywczej do dolara w rok. Gapiński nie reaguje. 4 października podniesie stopy o 0,25 a Fed w listopadzie podwyższy o kolejne 0,75 i dolar będzie po 6zł.

   Usuń
 2. Niemal czterokrotne podniesienie kwoty wolnej od podatku przy spadkobraniu i prostsze oraz tańsze przyjmowanie darowizn. Taką zmianę przygotowali posłowie. Projekt ustawy jest już w Sejmie. Postanowiono podnieść kwoty do 12-krotności, 9-krotności oraz 6-krotności aktualnego minimalnego wynagrodzenia za pracę (3010 zł). Dla pierwszej grupy podatkowej do 36120 zł, dla drugiej do 27090 zł, zaś dla trzeciej do 18060 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciąg dalszy schlebianiu najgorszym cechom suwerena. przeciez wiadomo że większosć darowizn w rodzinie to tak naprawdę ukrywanie lewych dochodów legalizowanych oszczędnosciami rodziców i teściów. "Mamo... mam kilka tysiecy w gotówce, ale nie mogę wpłacić na konto. Przelejesz mi a ja zgłoszę darowiznę". Żeby choć umowy od czegoś takiego wymagali. A przedsiębiorcę ścigają za kilka niezapłaconych zetów od których urosły odsetki. Dziadowski kraj.

   Usuń
 3. Im krótszy okres lokaty, tym lepiej. A, jak wiemy, są lokaty na 2 miesiące - na 6,8% i 7%. To 8 % w PBS Ciechanów jest kuszące. Emocje studzi jednak zbliżające się posiedzenie RPP - 5 października br.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Polsce stopy wzrosną jedynie gdy stracimy kontrolę nad PLN a że NBP na koniec roku wypłaca zysk rządowi to nie ma mowy aby do końca roku stopy podniosła tak aby PLN-a umocnić. Węgrzy już zakończyli cykl, Czesi też. Myślicie że Glapa bedzie za inflację umierał? najwyżej po przegranych przez PIS wyborach. Wtedy możemy zobaczyć stopy w okolicach 10% bo przecież zmieni się polityczna perspektywa. prawda? Być może zrobią 0.25 podwyżki i koniec. A ze to kretynizm przy 20% inflacji i ultraniskim bezrobociu to inna sprawa.
   Moim zdaniem można już brać roczne lokaty. Pewnie przed wyborami obniża o pół pkt stopy a po wyborach znów podniosą bo inflację to raczej mamy na lata. Może banki potrzebujące płynności dadzą więcej niż 8 albo ktoś je do tego zmusi ,ale na stopy nie ma co już za bardzo liczyć przez dłuższy czas IMHO.

   Usuń
  2. Do konca roku to najwyzej 25pb, ale po nowym roku, jak inflacja przekroczy 20% a USD na trwale pokona 5zl, to moze byc panika w RPP i stopy zaczna znow rosnac.

   Usuń
 4. Pożyjemy, zobaczymy...

  OdpowiedzUsuń
 5. Połowę oszczędności złotówkowych dałam do Ciechanowa, ale "w kawałkach", żeby ewentualnie zastanowić się po 5 października czy i ile zrywać:).

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej żałosny w tym śmiesznym kraju w tych smutnych czasach jest podatek Belki. Toż to okradanie ludzi w białych rękawiczkach... i nikt nie protestuje. To chyba mnie najbardziej zastanawia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto ma niby protestować? Ta garstka myślących ludzi, którzy zamiast wszystko przejadać i zadłużać się, odkładali na przyszłość swoją i dzieci? Którzy nigdy nie krzyczeli, że im się należy, tylko ciężko pracowali, nie licząc na jakieś "plusy" i inne jałmużny? A nawet jakby - to nikt ich nie będzie słuchał, bo to nie jest elektorat jednynej słusznej partii.

   Usuń
  2. Jakiej jedynej słusznej... Wiesz skąd się Belka wywodzi... Taka to piękna jest demokracja że teraz już będą wygrywać tylko ci co dadzą więcej i będą się wzajemnie licytować

   Usuń
  3. Toż na Belce traci każdy gamoń bez względu na polityczne upodobania. W 99% dochody przelewane są przez pracodawców/ZUS na konta bankowe i każdy jest skubany 19% podatkiem.
   A druga sprawa, która mnie śmieszy, to zróżnicowanie wieku emerytalnego!!! Mam 58,5 roku i gdybym nie miał nic między nogami to byłbym w wieku ochronnym. Mam co mam tu i tam to muszę czekać jeszcze 6,5 roku. Toż to znowu nóż w plecy krócej żyjących wbity przez 80% męskich posłów bez podziału politycznego!!! Dlaczego facet, faceta dyma w tym naszym śmiesznym kraju???
   Dlatego od 20 lat nie chodzę na hucpę wyborczą bo czuję się dymany od tylca na każdym kroku...

   Usuń
 7. Getin EKO
  Od 02.09.2022 biorę udział w 12 edycji EKO (92 dni kończą się 03.12.2022).
  Aby wziąć udział w kolejnej edycji powinnam "ominąć" jedną edycję promocji.
  Czyli będę mogła zrezygnować z edycji 12 (poprzez konsultanta) i wziąć udział w edycji 14?
  Czy muszę zrezygnować z edycji 12 w jakimś konkretnym terminie?
  Nie do końca to rozumiem, poproszę o wyjaśnienie, dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Anonimowy 28 września 2022 21:50 W Getin jeśli aktywowałaś edycję EKO, nie możesz z niej zrezygnować, nawet gdy wypłacisz pieniądze podczas jej trwania. Zrezygnować w trakcie edycji można tylko w Millennium z podobnego jak w Getin konta oszczędnościowego o nazwie Profit (ale i tu kluczowe znaczenie ma dzień badania salda).

   Usuń
  2. Nie możesz w Getin rezygnować przez konsultanta, takie rzeczy tylko w Millennium. Musisz w pełni odbębnić swoją promocję i odczekać do końca tej która zazębia się z twoją. W skrócie: jeżeli będzie jakaś n-ta promocja do której można przystąpić w terminie np. od 20.11.2022 do 20.12 2022, to ty możesz przystąpić dopiero do następnej, rozpoczynającej 21.12.2022.

   Usuń
 8. Getin Bank przy przelewie do mBank zaproponował dziś lokaty na 7,2% na trzy lub cztery miesiące.J.

  OdpowiedzUsuń
 9. Marek Belka - minister finansów w 1997 w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza oraz w latach 2001–2002 w rządzie Leszka Millera. Działał w Zrzeszeniu Studentów Polskich oraz Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej[6]. Od 1973 był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W latach 80. był I sekretarzem POP PZPR na Uniwersytecie Łódzkim. Warto o tym wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Warto wiedzieć jak nas Belka z PZPR urządził.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czarnecki z kara, a co z Getinem?
  https://www.money.pl/gospodarka/olbrzymia-kara-dla-polskiego-milionera-knf-stawia-sprawe-jasno-6817665257962336a.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Getin przejęty przez BFG: https://www.money.pl/banki/getin-noble-bank-przejety-6817626783157088a.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...