środa, 14 września 2022

Getin znów na prowadzeniu - 7,50% na KO i do 8% na lokatach

Getin wreszcie wraca tam gdzie jest jego miejsce czyli na szczyt. Od dziś oferuje najlepszą stawkę na KO, do czego przyzwyczaił nas od lat. Mamy już 7,50% na koncie oszczędnościowym, co więcej podrasowano więc ofertę lokat, które sięgają już 8%.


 

Niestety w nowej ofercie jest małe ale, zieloni obniżyli nam limit i nie wynosi on już 400k jak to wiedzieliśmy w wielu poprzednich edycjach. Od teraz mamy tylko połowę tej kwoty ze stawką 7,50%, na szczęście powyżej tej kwoty nie ma jakiegoś gwałtownego spadku, bank da nam7% do dawnego 400k.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin ze stawką 7.50%

Znowu jednak stawka będzie obowiązywać bardzo krótko. Poprzednia zmiana miała miejsce akurat w dniu publikacji rankingu na wrzesień i trwała tylko dwa tygodnie. Podobnie będzie i tym razem - obecna edycja potrwa tylko do 29 września, więc w jednym miesiącu będą aż 3 aktualizacje!

Nie pamiętam by na jakimkolwiek koncie oszczędnościowym tak często zachodziły zmiany. Być może to oczekiwanie na ruch innych banków. Wiosną, gdy okresy były dłuższe mieliśmy tutaj nakładki na bieżące regulaminy co wywoływało małe zamieszanie, dzięki skróceniu czasu trwania można tego uniknąć i lepiej reagować na ruchy konkurencji.

Obecna 13 już edycja zmienia rzecz jasna datę badania salda dla nowych środków. Tym razem sprawdzą nam saldo na 11 września, zaś kto się załapie będzie mieć zagwarantowaną nową stawkę przez 3 miesiące.

Jak widzę daty końca badania salda nie są przypadkowe. Wykluczają one w zasadzie tych którzy aktywnie wskakują na start. Sam wróciłem do Getina po krótkiej przerwie 1 lipca, więc powoli kończy mi się moja edycja. I niestety nie załapię się nawet na start kolejnej 14 edycji, a tricku z Millennium nie da się tutaj zastosować.


Lokaty też uległy podrasowaniu i sięgają najwyższych stawek. Z tą jednak różnicą, że w przypadku Getina dotyczy to najdłużej trwających bo rocznych lokat. Lokaty na pół roku oferują tyle co KO czyli 7,50%. Krótszy okres czyli 4 miesiące jest już całkiem nieatrakcyjny.

Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawkami do 8%

Tak jak w przypadku KO tak i dla lokat mamy tę samą datę badania salda, a więc 11 września. Mamy więc obecnie jeszcze większy wybór dla ósemek z przodu i kto wie czy nie będzie rosnąć to dalej. Słowem robi się coraz ciekawiej

Regulamin 13 edycji KO w Getin ze stawką 7,50%

Regulamin dla lokat w Getin ze stawkami do 8,00%

19 komentarzy:

 1. No to Getin się popisał. A co będzie po 29 września ? Oto jest pytanie !

  OdpowiedzUsuń
 2. lokata 1 rok to stanowczo za długo w obecnych okolicznościach, a niż 4 miesiące, to już lepiej te 6 za 7,5%. I chyba tak zrobię...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam u nich na EKO do 28 października zagwarantowane "wypasione" 6,5%. Czyli prędko mnie tam nie zobaczą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety mam podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Alior zaś od dziś 7% na Megaoszczędnościowym - na 4 miesiące - aż do połowy stycznia 2023 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do trzymania podrecznych srodkow, jak najbardziej sie nadaje. Daje "wielokrotke" przelewow na rach biezacy, nie musimy przetrzymywac kasy na nieoprocentowanym ROR a w razie potrzeby jest natychmiastowe bezplatne zasilenie rach. biezacego.

   Usuń
  2. do Anonimowy 14 września 2022 17:08 Zgadza się, zwłaszcza że w Alior zaletą jest nieograniczona liczba bezpłatnych przelewów z KM (KMO).

   Usuń
  3. dlaczego ja mam ciagle w aliorze na KMO oprocentowanie 5%?

   Usuń
  4. @7:50
   W Aliorze, jak jestes juz w uruchomionej promocji, to trwa ona przez 4-mies. Musi sie zakonczyc, zeby uruchomic nowa. Poza tym aktualne dane pokazuje z dnia poprzedniego.

   Usuń
 6. A wypatrują ciebie ?

  OdpowiedzUsuń
 7. zapakowany w mill, get i alior 7, 7 i 7,5 jest oki

  OdpowiedzUsuń
 8. ładowac w obligacje skarbowe terz 6,5 a po roku bedzie 13% lub wiecej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ciekawa propozycja.

   Usuń
  2. To nie jest odkrycie, przy tej polityce monetarnej, inflacja bedzie "dlugo" podwyzszona, wiec jak oszczedzanie na dluzej, to tylko COI/EDO, zadne 1-czy 2-latki zalezne od stop NBP. Zauwaz, ze banki zaczynja dawac wiecej niz I-rok tych obligacji, stad nie ma az takiego pospiechu, a wg mnie szykuja sie po pauzie kolejne podwyzki na poczatku roku, bo inflacja moze wzrosnac do 20%, szczegolnie jak FED i EBC beda dalej jechaly z podwyzkami. RPP moze wpasc w panike, jak zobaczy inflacje 20% oraz USD okolo 5zl. Niebylbym zdziwiony jak w I kw. 2023 dojdziemy ze stopami NBP w rejon 8-9%.

   Usuń
 9. Dziś podczas przelewu z Getin propozycja lokat na 2 miesiące (6,5%) i na 4 miesiące (6,8%) -do ING.

  OdpowiedzUsuń
 10. Inbank podniósł oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ing mi wyswietla w apce:
  Oprocentowanie zmienne, w skali roku w ofercie BONUS NA START do 2022-11-28:
  poniżej 100 tys. PLN:
  7,50 %
  od 100 tys. PLN:
  7,50 %
  od 200 tys. PLN:
  1,50 %

  Dziwne, bo mialem 7 . Podniesli cos? Na stronie jest 7 tylko.

  OdpowiedzUsuń
 12. Też tak mam. Wzrosło standardowe na 1,5. A jak doliczysz dodatkowe promocyjne czyli wynoszące 6 to wychodzzi 7,5

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dzwoniłem do nich. Od 13.09 jest podniesione. Jedynie słabo, że te promocyjne dopiszą dopiero na koniec promocji, ale trudno.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...