środa, 22 stycznia 2014

5% na lokacie bez haczyków w Expander


Od czasu do czasu firma Expander zaskakuje nas normalną ofertą lokaty. Chociaż wyrażenie 'od czasu do czasu' jest tutaj chyba grubą przesadą. Do tej pory mieliśmy zaledwie dwie normalne oferty, a więc powinienem napisać raz na święty czas.

Święty czas właśnie nadszedł. I kolejny raz oferta jest mniej ciekawa od poprzedniej. Przypomnijmy jak było dotąd: w środku lata pojawiła się pierwsza oferta bez zbędnych struktur, z których słynie Expander. Mieliśmy wówczas 5,70% co wyglądało w miarę dobrze na tle powszechnych spadków.

Na kolejną normalną ofertę przyszło nam poczekać do listopada, ale oprocentowanie spadło o 0,50 pp, chociaż w międzyczasie RPP nic nie majstrowała przy stopach. 5,20% nie było już tak dobre, zwłaszcza, że BFG już pukało do bram SKOKów.


Teraz mamy znowu niczym nieuzasadnioną obniżkę, oprócz widzimisię Meritum. Nie jest bowiem tajemnicą, że jeśli Open Online czy Open Finance to agenci Getin, to Expander działa z ramienia Meritum banku. Z tą różnicą, że Open oferuje dokładnie to samo co Getin, a Expander ma raz na święty czas lepszą ofertę od Meritum, gdzie pierwsza lokata wciąż oferuje tylko 4%.


Kolejna obniżka w Expanderze Źródło: expander.pl


Ostatnią ofertę Meritum nazywało lokatą na 5 z plusem. Teraz plusa już nie ma, bowiem mamy gołe 5% i to w limitowanej edycji. Co ciekawe by zwiększyć zainteresowanie, Expander wstawił sobie w reklamę ograniczenie do 600 sztuk, a więc tylko 600 klientów może założyć tę lokatę z zastrzeżeniem - klient nowy.

Czas trwania jest bardzo krótki bowiem tylko 1 miesiąc. Jedynym plusem jest w miarę duża kwota. Zwykle na wabikach mamy ograniczenie od 10.000 zł do 20.000 zł. Tutaj stawka zaczyna się od 25.000 zł a kończy na 100.000 zł więc co nieco można ugrać.

Pytanie jednak czy warto. Po nieoczekiwanych spadkach w Wołominie oferta Expandera wygląda na pewno atrakcyjniej niż dwie poprzednie. Więc lokatowcy czystej krwi mają okazję na krótkotrwały zysk na średnim poziomie. Pytanie czy nie warto poczekać na przyszłość, gdy będzie tu lepsza gratka, wiemy bowiem, że to jednorazowy skok. Drugi raz z promocyjnej oferty tutaj nikt nie skorzysta.

Expander powinien chyba zmienić nazwę na Shrinker, bowiem trudno tutaj dostrzec jakąkolwiek expanderowość. Wszystko jest obwarowane warunkami, wszystko wymaga wizyty i nachalności doradców. Dla bardziej wymagających inwestorów dobra oferta obligacji dziś na PP2.

21 komentarzy:

 1. Polcan. Czy wiesz już, że wiewióry likwidują 1 % zwrotu z wynagrodzenia ? Choć na stronie BGŻ jeszcze o tym nie piszą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiem, wczoraj o tym zostawił ktoś info w komentarzach. Od dłuższego czasu mówię, że ten rok to rok likwidacji kont. Koniec cashbacku to koniec banków.

   Usuń
  2. Myślę że wiewióry dociągną jeszcze przynajmiej do wakacji by za szybko nie odpaść,

   który bank najdużej wytrzyma z zwrotem kasy ten wygrany

   Usuń
 2. W takim razie zostanie m.in. konto Tanie Zakupy G ONLINE i Toyota o ile będzie wiadomo, czy można wypłacać gotówkę w kasie podczas zakupów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja prawdopodobnie pozostanę w Eurobanku. To najbardziej bezproblemowy bank z jakim się spotkałem. A także bank z najwyżej oprocentowanym kontem oszczędnościowym bez ograniczeń górnych, prawdopodobnie Meritum.

   Cała reszta pójdzie do odstrzału.

   Usuń
  2. PLUS BANK / INVEST BANK
   Lokata na 6,5% v 6,7% na odpowiednio na 3 m v 6 m.
   do 15k zł.

   Można założyć aż 15 lokat.

   Tylko dla nowych klientów.

   http://www.investbank.pl/Dla_Ciebie,3508/Lokaty,3510/Lokata_Dzien_Dobry,5291/index.html

   Usuń
  3. Dominik znów wpadasz w zachwyt nad czymś co już dawno przerabialiśmy na tym blogu, tak jak to było w przypadku SKOKu Nike z 12,25%.

   Sam mi podawałeś sposób jak wyszukiwać na moim blogu informację. Wpisz więc sobie Lokata Dzień Dobry i znajdziesz co trzeba. Nie wygląda to za dobrze.

   Usuń
  4. Faktycznie
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/10/lokata-dzien-dobry-na-670-czyli-sprytny.html

   3,5%

   Szkoda. Nie zwróciłem uwagi na ten sprytny zapis w tabeli.

   Usuń
 3. Można ugrać 25-100zł netto, marnie jak na "wizyty i nachalności doradców".

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan. Posiadam w Getin Banku lokaty w euro, które były tylko na mnie założone jako właściciela, chciałem dla bezpieczeństwa upoważnić drugą osobę tj. syna pełnoletniego. Udałem się do placówki banku w Katowicach razem z synem i tam się okazało ze w tym banku pełnomocnictwo do lokat kosztuje 19.99 zł. i zapłaciłem.
  Spotkałeś się już z czymś taki w innych bankach żeby pełnomocnictwo do lokat było płatne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie spotkałem się, jestem pełnomocnikiem dla brata w ING i nie płaciłem za to ani złotówki. Ciekawe czy w innych bankach jest podobnie, jak będę robił obchód banków, zasięgnę języka w tej sprawie.

   Usuń
 5. Ja też się pierwszy raz spotkałem z tym żeby pełnomocnictwo do lokat bankowych było płatne, a posiadałem i posiadam lokaty w różnych bankach , nie istniejących już jak Polbank, AIG kiedyś był Staropolski, a w istniejących posiadałem lokaty w BGŻ , WBK, ING ,BPH, Invest Bank i jeszcze kilka by się znalazło , ale nigdy nie żądano w banku opłaty za pełnomocnictwo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie trzeba zakładać konta osobistego albo oszczędnościowego żeby skorzystać z lokaty w expander ?ktoś już założył tam lokate na ten 5 % i faktycznie nie ma ukrytych haczyków ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzyj do poprzednich edycji, do których link znajdziesz w artykule. Tam w komentarzach znajdziesz potwierdzenie.

   Usuń
 7. Mam pytanie odnośnie konta w bgż.
  Ja zakładałem je we wrześniu i przelewam swoje pieniądze na konto (5000) co miesiąc i dostaje regularnie premie 50 zł. Nie składałem żadnego zlecenia od pracodawcy. Czy jak teraz zakłada się tam konto jest inaczej, trzeba mieć papier od firmy? Czy są jeszcze inne zmiany ?

  OdpowiedzUsuń
 8. a pisałem chyba wczoraj o tej ofercie, pisałeś że pseudolokat nie analizujesz :)

  OdpowiedzUsuń
 9. wolominek znow opuscil oprocentowanie lokat wrrrr

  OdpowiedzUsuń
 10. Od kiedy Wiewiory lądują 1%. Dajcie info tu lub oddzielny artykuł.
  To po to lajzy wiązali klientów tymi darmowym i pozyczkami po 2 000 Pln, żeby zostali mimo to.
  Zupełnie jak Mille po wycofaniu cash z Dobrego dawało bezpłatny limit w koncie ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wczoraj założyłem lokatę bez problemów po 15 min rozmowie, głównie o programie MDM:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam dzisiaj byłem chciałem założyć lokatę, ale doradca powiedział, że warunkiem jest następnie połowę tej kwoty zainwestować w lokatę lub inny produkt strukturyzowany. Dla mnie to porażka, chodzi tylko o wyłudzenie danych osobowych. Podziękowałem i tyle.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...