czwartek, 30 stycznia 2014

Płacę i wiem praktyczne udogodnienie konta w Getin


Do jednego z ciekawszych kont na rynku czyli Konto Tanie Zakupy, Getin dodał ostatnio ciekawą funkcjonalność o nazwie Płacę i Wiem. Getin słynie z niekonwencjonalnych zagrywek i to mu się chwali, ale trzeba je zawsze analizować gdyż z pozoru nie wiadomo czy to rzecz godna uwagi czy podpucha.

Najnowsza funkcjonalność do szkodliwych nie należy. Do jakoś szczególnie atrakcyjnych może też nie, ale za to na pewno zalicza się do kategorii praktyczne, czyli coś co może się przydać. Mowa o loterii Płacę i Wiem.

Słowo loteria z definicji jest mało atrakcyjne. Na blogu nie opisuję w zasadzie loterii, gdyż prawdopodobieństwo wygranej jest zawsze małe, a wiąże się zwykle z dodatkowymi kosztami. Ale jeśli kosztów nie ma wcale, a i tak robimy coś co może wygrać, to warto wziąć w czymś takim udział.Bezpłatne i praktyczne Źródło: getinonline

Do loterii Płacę i Wiem wystarczy zgłosić się podając jedynie swój numer PESEL. Jest on potrzebny do identyfikacji użytkownika bankowości elektronicznej i po jego wysłaniu ze strony Getin online, otrzymujemy od razu potwierdzenie na komórkę o treści.
Od teraz Twoje płatności kartami Getin banku biorą udział w Loterii Płacę i Wiem. Sprawdzaj sms po każdej transakcji.

Getin należy do banków w których można sobie pozwolić na zakupy pełną parą w przeciwieństwie do płatności CA czy mBanku. Ale od momentu brania udziału w loterii znów warto porcjonować swoje zakupy tak by nie płacić zbyt dużo pojedynczego rachunku najlepiej według podziału stosowanego w mBanku czyli minimum 10 zł za rachunek.

Na czym loteria polega? Po każdej płatności przychodzi do nas sms o treści:
Tym razem nie wygrałeś. Próbuj dalej! STAN KONTA x.xx zł. Płacę i wiem

Smsy są darmowe a sam udział w loterii bezpłatny. Łączna pula nagród to 20.000 zł a jednorazowo można wygrać 10 zł, przy czym nie ma ograniczeń co do ilości wygranych nagród. Mogą w niej brać udział wszyscy posiadacze kont w Getin, czy byłych Get bank oraz Nord bank.

A co jest w niej takiego praktycznego? Przede wszystkim darmowe powiadamianie o stanie konta. Jeśli ktoś ma uruchomione smsowe powiadamianie o transakcjach kartą kredytową, trzeba za to zapłacić. Tutaj nie płacimy nic a dodatkowo wiemy ile wynosi nasz stan konta. Dzięki temu nie musimy tego sprawdzać przez logowanie do banku. Wystarczy wpłata 410 zł (lub 360 zł) i kontrolowanie by konto mniej więcej wyzerować, pamiętając o zapasie 4 zł na opłatę za kartę.

Wielokrotnie sugerowałem w wielu bankach o znakomitej funkcjonalności ING, polegającej na sumowaniu płatności kartą. Każdorazowo wszystkie banki uniżenie kłaniały się, dziękowały za zgłoszone zastrzeżenia i obiecywały coś zrobić w tym zakresie. A sugestie niby to przekazane zostały do działu informatycznego.

 
Coś czego brakuje w bankach Źródło: ingMinęło już kilka lat i nigdy żaden bank nie wprowadził takiej funkcjonalności. To pozwala wyrobić sobie opinię w jak głębokim poważaniu banki mają nasze sugestie, mające usprawnić nam życie. 

Getin nie oferuje czegoś takiego mimo wymogu płacenia rachunków na 400 zł. Ale za to mamy teraz funkcjonalność smsową. Działa może jako countdown, ale spełnia swoją rolę. I uwaga, w przeciwieństwie do ING w przypadku wyzerowania konta nie pozwoli na płatność zbliżeniową a więc do ujemnego salda:)

Loteria ma potrwać do końca kwietnia. Regulamin dla zainteresowanych tutaj.

10 komentarzy:

 1. Mam konto w Getin Banku i nie wiedziałam o tej loterii. Już wysłałam zgłoszenie. Ciekawy post dzięki

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie kurier przywiózł umowę. Tanie zakupy II. Pytanie kiedy dostanę kartę? i jakieś dane do zalogowania się? Niby powinienem dostać login na maila a haslo na sms ale nic takiego nie dostałem.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.sync.pl/aktualnosci/od_kwietnia_zmiany_w_ofercie_alior_sync

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak ci uaktywnią konto (zwrot papierów od kuriera) to powineneś dostać na mejla dane do konta

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za informację, jakoś nie zwróciłam uwagi na loterię getinu.

  OdpowiedzUsuń
 6. ja na razie nic nie wygrałem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Potwierdzam smutną informacje :) najlepszy moim zdaniem bank Sync kończy z premią 5%

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy ktoś może sprawdzić czy przy karcie tanie zakupy cashback liczy się także przy "wyciąganiu" kasy przy zakupach?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nigdy nic nie wygrałam w loterii. Może z Getinem mi się uda ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...