czwartek, 9 stycznia 2014

SKOK Jaworzno z lokatami rentierskimi do 5,25%Omawiany wczoraj SKOK Profit ma jedną zasadniczą wadę, to bardzo malutka Kasa, która ma zaledwie dwa oddziały w dwóch miastach. Dwa lata temu były co prawda trzy oddziały, ale jeden z nich zlikwidowano. Lokalność to zresztą zasadnicza wada zdecydowanej większości Kas.

Dlatego warto poszukać innych SKOKów, gdzie Nowy Rok nie wpłynął na pogorszenie oferty, a dodatkowo oferta jest wciąż oczywiście godna uwagi. W dalszym ciągu nie patrzymy bowiem tam, gdzie nie ma minimum 4%.

Mam nadzieję, że w 2014 nie będę zmuszony do zniżania minimalnego progu oprocentowania lokat. Nie chcę tego robić przynajmniej na początku roku, stąd obecne poszukiwanie SKOKów, które zapewniłyby istnienie rankingu na w miarę przyzwoitym poziomie. Gdzie zatem są jeszcze depozyty powyżej 4% a nawet 5%?

 
Źródło: skokjaw.pl

SKOK Jaworzno posiada 65 oddziałów w 6 województwach, a więc o wiele większy zasięg. Ale co ciekawe tutaj wciąż w ofercie są lokaty posiadające w nazwie... 2012. To dość dziwne, gdyż jeśli cyfry 2012 oznaczają rok, sugerowałoby to oferowanie takich samych stawek przez grubo ponad rok! Jakie to stawki?


1 Lokata Terminowa Zwykła 2012
19-24 miesięcy - 4,75%
25-36 miesięcy - 5,00%
Oczywiście omijam stawki o krótszym terminie, te bowiem posiadają zysk poniżej 4%. Oprocentowanie jest co prawda zmienne, ale przy takich rzadkich zmianach...


2 Lokata Terminowa Rentierska 2012 
Lokaty rentierskie w SKOKach zwykle dzielą się na posiadające miesięczną oraz kwartalną wypłatę odsetek. I jak zwykle kwartalne są nieco wyżej oprocentowane.
a) miesięczna wypłata odsetek
19-24 miesięcy - 4,50%
25-36 miesięcy - 5,00%

b) kwartalna wypłata odsetek
19-24 miesięcy - 4,75%
25-36 miesięcy - 5,25%
Nie są to może stawki rewelacyjne, ale zdecydowanie ciekawsze od jakichkolwiek depozytów w bankach, nawet w porównaniu z wabikami.


3 eLokata
12 miesięcy - 4,25%
Ot przeciętna niby lokata, ale jakby nie patrzeć nadająca się do pierwszej ligi rankingu lokat. I ze względu na czas trwania to jedyna lokata z niniejszego zestawienia, która się tam znajdzie.


4 Lokata Złota
13-24 miesięcy - 4,25%
Chociaż oprocentowanie nie jest jakoś powalające to i tak mamy w tym przypadku dość zaporowe wymagania. Minimalny wkład to aż 100.000 zł, a więc oferta dla klientów z grubszym portfelem. Trzeba przyznać, że to trochę za mały zysk jak na tak dużą kwotę.


5 Lokata Diamentowa 
To zdecydowanie najbardziej rozbudowana oferta, w której oprocentowanie jest uzależnione od ilości udziałów Podobnie jak w przypadku Wołomina jeden udział to wydatek rzędu 30 zł. Dzięki nim możemy spodziewać się podwyżki o 0,30 pp według opisu w poniższej tabeli.Ciekawe jednak czy przedstawiona wyżej oferta faktycznie pochodzi aż z 2012 i jest aktualna do dziś. Czyżby przez cały ubiegły rok nikt w tej Kasie nie podjął decyzji o zmianie chociażby lokat na 2013? Czy też, podobnie jak w przypadku SKOKu Arka, mamy inną ofertę aniżeli to co jest przedstawiane na stronie internetowej.

14 komentarzy:

 1. Ruszył Plus Bank czyli dawny Kredyt Bank

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W porządku tylko czego tu szukać, skoro SKOK Jaworzno bije na głowę cały ten nowy interes drugiej polskiego biznesmena?

   Uważam że oferta opisana w artykule jest o wiele bardziej godna uwagi od tego co prezentuje Plus Bank.

   Usuń
  2. Plus Bank to nie Kredyt Bank tylko Invest Bank po liftingu

   Usuń
  3. Nazywasz to liftingiem? Dla mnie lifting zawiera jakąś poprawę na lepsze, a tutaj było nieciekawie i dalej jest szaro buro i ponuro.

   Usuń
 2. Lokata dzień dobry lepsza niż w SKOKach ?

  http://plusbank.pl/elfinder/files/komunikat%20prasowy/OFERTA%20DLA%20CIEBIE/oprocentowanie%20indywidualni/Tabela%20oprocentowania%20dla%20os%C3%B3b%20fizycznych%20w%20PLUS%20BANK%20S.A._depozyty.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaj ze zrozumieniem lokata ma budowę wieloczłonową wiec średnio wyjdzie na pewno poniżej 3%

   Usuń
  2. Według moich wyliczeń oprocentowanie lokaty Dzień Dobry średnio wynosi 3,5%, czyli lipa (przy lokacie półrocznej, bo przy 3-miesięcznej jeszcze mniej).

   Usuń
 3. Witam

  Przepraszam, że nie na temat artykułu ale mam pytanie odnośnie premii za przelewanie pensji w BGŻ, czy bank dalej wypłaca 1 % od najwyższego przelewu w miesiącu ?? zastanawiam się nad założeniem tam konta i byłbym dźwięczny za odpowiedź od osoby korzystającej z tego programu

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie od najwyższego przelewu (tak było kiedyś), tylko stricte od pensji. Poza tym nie więcej niż 50 zł (czyli owa pensja procentuje tylko do 5000 zł netto) i nie dłużej niż przez 12 miesięcy. Potem musisz spełnić dodatkowe warunki np. posiadać konto oszczędnościowe z saldem minimum 5 tys. zł. Moim zdaniem propozycja słaba, zwłaszcza, że trzeba wykręcić 500 zł transakcji bezgotówkowych kartą.

   z17 (z17@gazeta..pl)

   Usuń
  2. Bez przesady - to zdecydowanie od lat najbardziej opłacalny produkt bankowy. I co więcej bank wypłaca 50 zł, ( przynajmniej tak działo się do grudnia 2013) a nie był to mój najwyższy wpływ.

   Z drugiej strony karty praktycznie nie trzeba wcale używać. Wystarczy zapłacić jeden rachunek. Trudno o bardziej bezproblemowy zarobek i to nie przez okres 6-12 miesięcy. Tak już jest od ponad 3 lat.

   Podsumowując za trzy przelewy dostaje się 50 zł przy kosztach rzędu 6,97 zł. Pisałem o tym wielokrotnie na blogu chociaż częściej na PP2.

   Usuń
 4. Faktycznie są dostępne te lokaty?

  OdpowiedzUsuń
 5. polcan --> na co może liczyć nowy Klient obecnie w BGŻ?,
  jest pożyczka za 0% do 2kPLN, a co można obecnie wyciągnąć na ROR?
  Przyznam szczerze trochę się już gubię w ich ofercie :(
  Tak w telegraficznym skrócie ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BGŻ od 'zarania dziejów' posiada ciekawą ofertę premiowania przelewu od pracodawcy. Odkąd zacząłem masowo zakładać konta osobiste w wielu bankach, nigdy nikt nie zaproponował lepszej oferty od BGŻ.

   Niestety to jedyna zaleta tego banku. Kiedyś była tutaj bardzo dobra karta kredytowa z 5% cashback o czym pisałem na początku działalności blogerskiej ale to praktycznie wszystko.

   Teraz nareszcie pojawia się nowa ciekawa oferta, którą bardziej szczegółowo omówię w jutrzejszym artykule.

   Usuń
 6. Witam, trochę z innej beczki, ma ktoś pomysł jak zainwestować 100 tys myślałem o Wołominie i rentierskiej lokacie na 12mc, ale boję się zmiennego oprocentowania, bo przy takim oprocentowaniu lokat pod koniec roku może spać do bardzo niskiego poziomu. Jakieś pomysły?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...