wtorek, 21 stycznia 2014

10% cashback na Koncie Tanie Zakupy w Getin teraz łatwiejsze do zdobycia


Po dość smutnym poprzednim tygodniu, w związku z końcem dobrych lokat na poziomie 6%, czas na nieco weselsze wiadomości ze świata finansów. Ostatnimi czasy namnożyło nam się promocji bankowych czas więc nadrobić zaległości.

Nie są to jakieś super nowości a tylko podrasowanie istniejących lub nowe edycje promocji, które znamy już z ubiegłego roku. W każdym razie wynika z nich jedna fajna rzecz. Jeszcze nie jest tragicznie z cashbackami jak wydawało się, że będzie od nowego roku.

Opłata interchange drastycznie zmalała od 1 stycznia, a mimo to banki wciąż walczą o klienta oferując w dalszym ciągu bardzo atrakcyjne zwroty za zakupy. Wymieniając konto z bumerangiem na Konto Tanie Zakupy II w październiku myślałem, że to ostatni dzwonek na dobre konto. Na szczęście myliłem się.


Mało tego konto z 10% cashback nie tylko jest dalej w ofercie ale nawet poprawiono jego funkcjonalność, dzięki czemu obecnie łatwiej jest dostać 40 zł zwrotu co miesiąc! Do tej pory honorowano tylko zakupy w marketach, nieważne czy były to artykuły spożywcze, RTV czy ubrania, ważne żeby był kod MCC związany z marketem.

Dochodzi biedronka oraz stacje paliw Źródło: getinonline.pl


Teraz pojawiły się dwie dodatkowe możliwości. Po pierwsze mamy możliwość robienia zakupów na stacjach benzynowych oraz z użyciem aplikacji iKasa, którą można zainstalować na komórkę. O tym jak płaci się za pośrednictwem iKasy pisałem tutaj.

Odpowiednie kody MCC jakie będą akceptowane to:
5172
5411
5499
5541
5542
5921
5983
Największą wadą tej promocji jest ograniczenie łącznej wartości nagrody do 300zł w skali roku. Co więcej miesięcznie maksymalna kwota do zwrotu jest o 10 zł mniejsza, aniżeli oferuje opisywana wczoraj Toyota bank. Możemy zarobić na tym 40 zł miesięcznie.

Z tego prosty wniosek, że możemy liczyć tylko na 7 miesięcy po 40 zł i jeden miesiąc ze zwrotem 20 zł (7*40=280 zł + 20 zł). Czyli w sumie można liczyć tylko na cashback przez 7 miesięcy.

Warto tutaj podkreślić jeszcze jedną ważną rzecz. Konto Tanie Zakupy jest obecnie jeszcze lepsze z innego powodu. Gdy zakładałem je w październiku ubiegłego roku, zapis w regulaminie mówił jednoznacznie, że jego użytkownik jest zobligowany do posiadania konta przez 12 miesięcy. Mogłem więc liczyć na premię w ostatnim kwartale 2013 i przez 8 miesięcy 2014.

Niestety we wrześniu premii już nie dostanę, a konto będę musiał jeszcze posiadać według umowy. Teraz tak nie jest. Uczestnik ma prawo do rezygnacji z Promocji w dowolnym momencie. To rzadki przypadek, żeby ta sama promocja była z czasem coraz lepsza, a tak niewątpliwie jest w tym przypadku.

Podsumowując jeśli konto z bumerangiem II to właściwie jedna wielka pomyłka, to konto tanie zakupy można zaliczyć do kategorii coś z czego warto skorzystać.

Najnowszy regulamin dla zainteresowanych do wglądu tutaj.

34 komentarze:

 1. Wie ktoś jaki kod MCC ma Selgros?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do zwrotu w Millennium się nie łapał, więc pewno przy koncie w Getinie też nie.

   Usuń
 2. Czy promocja działa jeśli założę konto i do tego wezmę kartę kredytową? Płacę na co dzień w zasadzie tylko kredytówką, w lutym kończy mi się kredytówka w mBanku i nie wiem czy chcę tam zostać z tą kartą...
  Ewentualnie może ktoś się orientuje w którym banku mają szczególnie dobre KK? Przeglądam oferty i wszystkie wydają mi się podobne.

  Pozdrawiam,
  Kuba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ikasa powiązana jest z kontem( transakcja idzie jako przelew) a nie z kartą.

   Usuń
  2. Jeśli chodzi o kk to zależy jakie kwoty nią płacisz. Ja nie mam dużych dochodów od kilku lat mam kartę z eurobanku . Zaletą jej jest że nie płace ani grosza za używanie.Bonus jest marny. Ale do zwolnienia z opłaty wystarcza wykonanie w roku 35 transakcji na dowolne kwoty.

   Usuń
 3. KK w CITIBANKU da Ci bonus na wejściu w wysokości 342 PLN :)

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy możesz rozwinąć tą myśl ? Na stronie Citibanku nic nie widzę na ten temat. Widzę tylko premię do 200 zł.

   Usuń
 4. 7 miesięcy po 40 zł i jeden miesiąc ze zwrotem 20 zł (7*40=280 zł + 20 zł) - otwierając konto w marcu dostaniemy dodatkowo premie (2*40=80) za styczeń i luty 2015r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oferta jest teoretycznie limitowana, więc na dwoje babka wróżyła z oczekiwaniem na założenie konta do marca...

   Usuń
 5. pytanie z innej beczki, dostaliście już w tym miesiącu premię 50 zł za KGP BZWBK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wg. regulaminu mają czas do końca m-ca

   Usuń
 6. mam 2 konta w I edycji KTZ gdzie bonus wynosi 9x50 PLN :)
  tylko MCC trzeba pilnować :( teraz z paliwem będzie łatwiej :)

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 7. Co lepsze Getin czy Toyota ?

  Toyota:
  Aby otrzymać maksymalny bonus wystarczy wykonanie min. 4 transakcji kartą w miesiącu na kwotę co najmnie 500 zł.

  Konto 2,50 zł za prowadzenie konta
  + 5 PLN Za Groupon
  Możemy zamknąć konto już w Sierpniu

  Getin
  Opłata za obsługę Karty wynosi 3,99 zł miesięcznie

  OdpowiedzUsuń
 8. BGŻ zaczyna na całego kombinować :(

  http://prnews.pl/hydepark/duze-zmiany-w-ofercie-kont-osobistych-banku-bgz-3042127

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej winnego należy upatrywać, gdzie indziej. Raiffeisen zniszczył świetny Polbank, BZ WBK ściął niezły KB, teraz Paribas zjada BGŻ.

   Cóż. Fuzje nigdy nic dobrego nie robiły dla klientów...

   Usuń
 9. Testował już ktoś z Was czy w Konto Tanie Zakupy działa wypłata 200 zł w Kasie sklepu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się też podpinam pod to pytanie. Czytałam, że płaz nie działa. Znacie może jeszcze inne sposoby?

   Usuń
 10. Opłata interchange nie spadła od 1 stycznia tak jak jest tu napisane. Ustawa przewiduje półroczny okres przejściowy w czasie, którego wszystkie organizacje mają czas na dostosowanie się do nowych przepisów, a ponieważ im na tym nie zależy to do obniżek prowizji dojdzie prawdopodobnie dopiero 1 lipca 2014.

  Dlatego wciąż możemy cieszyć się cashbackiem:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Polcan, a czy równie bezboleśnie można zamknąć konto? Dobrze zrezygnować z promocji związanej z opłatą 4 zł / mies., ale marne to pocieszenie, jeśli i tak będziemy musieli płacić 10 zł / mies. (np. przez 3 lata;]).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zamykałem konto z bumerangiem, nie robili żadnego problemu, więc mam nadzieję, że nie będzie go także z tym. Chociaż po Getinie wszystkiego można się spodziewać.

   Usuń
 12. Czyli warto skorzystać z promocji i założyć konto Tanie Zakupy? Szukam nowego banku i zastanawiam się czy nie skorzystać z oferty getinu.

  OdpowiedzUsuń
 13. W kwestii formalnej: interchange zostanie gwałtownie dopiero od lipca 2014 (stąd pewno większość promocji ma ograniczenie czasowe),

  OdpowiedzUsuń
 14. Moderatorze :

  Moze warto sledzic, Polsko Angielski "SKOK" w UK :

  http://biznes.pl/magazyny/finanse/bank-anglii-zarejestrowal-polska-unie-kredytowa,5599549,magazyn-detal.html

  moze zaskocza lokatami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za namiary, chociaż jestem dość nieufnie nastawiony co do wysokości zysków. Za granicą, szczególnie na zachodzie, lokaty stoją przecież niżej.

   Gdyby to było na wschodzie to by była zupełnie inna sprawa... Pytanie jakie od razu się nasuwa - w jakiej walucie będą te depozyty - w funtach? Wówczas każdy straci na przewalutowaniu... i to podwójnie, jeśli będzie chciał to potem wymienić na złotówki.

   Usuń
 15. O co chodzi z tą "płata interchange" mam kilkanaście kont w różnych kilkunastu bankach i jeśli każdy bank zażyczy sobie jakaś opłatę "ustawową" to pójdę z torbami (obecnie nic nie płacę).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chodzi o nasze opłaty a opłacalność cashbacku z punktu widzenia banku. Poczytaj sobie jak to wyglądało w innych krajach. U nas zaczyna się to teraz
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/07/czy-dni-dobrego-cashback-sa-juz.html

   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/07/karciany-mat-czyli-przykad-hiszpanskiej.html

   Usuń
 16. Ciekawa oferta, z pewnością skorzystam z oferty Getin Banku.

  OdpowiedzUsuń
 17. zgłoszenie przyjęte, a kontaktu z ich strony brak. Wydaje się, że limit kart został wyczerpany.

  OdpowiedzUsuń
 18. Przed przystąpieniem do tej promocji czytałem Regulamin. Mogę przysiądź, że nie faktycznie (tak jak pisze polcan) był zapis, że konto można zamknąć w dowolnym momencie. Dziś jak zajrzałem w ten sam Regulamin pod podanym wyżej linkiem zobaczyłem w pkt. V ppkt 2 zapis: "Okres uczestnictwa w Promocji jest liczony od dnia przystąpienia do Promocji do dnia jej odwołania, przy czym Czas trwania Promocji nie będzie krótszy niż 12 miesięcy licząc od dnia przystąpienia Uczestnika do Promocji."
  CZYŻBY BANK ZMIENIŁ ZASADY I WPROWADZIŁ WYMÓG POSIADANIA KONTA PRZEZ MINIMUM 12 MIESIĘCY??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest taki wymóg i dlatego ostatnie miesiące będą jałowe. To był powód dla którego w ubiegłym roku na szybko robiłem zakupy w ostatnich dniach października, kiedy założyłem to konto.

   Usuń
  2. Polcan, konto założyłem pod koniec stycznia 2014r. We wpisie Sam napisałeś "Uczestnik ma prawo do rezygnacji z Promocji w dowolnym momencie. To rzadki przypadek, żeby ta sama promocja była z czasem coraz lepsza, a tak niewątpliwie jest w tym przypadku"..? Jak to jest?

   Usuń
  3. Wpis o tym jest w punkcie VII Zasady Promocji, ppkt 7. Wskazałeś na bardzo istotny punkt.

   Wygląda na to, że można uniknąć opłaty za kartę jeśli przestaniesz kupować, ale konto trzeba będzie i tak mieć przez 12 miesięcy czyli będziemy zmuszeni do płacenia za konto 10 zł miesięcznie. Ot Getin ze swoimi kruczkami.

   Usuń
  4. Według mnie w V.2 chodzi o to, że Bank przez 12 miesięcy musi wypłacać 10% wartości operacji i nie może np. po 8 miesiącach zmienić zasad. Czyli to zapis dla dobra klienta, a nie tak jak Wy myślicie przeciwko niemu.

   Usuń
 19. Trochę odkopię, ale jak ja zakładałem konto mam je jakoś od połowy lutego to w rozmowach telefonicznych też była mowa o tym, że można zrezygnować w dowolnym momencie i raczej pod koniec roku zrezygnuję choćby ze względu na opłatę 4zł za kartę.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...