poniedziałek, 27 stycznia 2014

Szybki cashback z wonga czyli jak to wygląda w praktyce


Dziś na PP2 opisuję w jaki sposób zdobyć w łatwy sposób premię za wzięcie pożyczki. Namiary na tę ofertę podał Dominik27, który często udziela się w komentarzach. Swoją wiadomość entuzjastycznie zatytułował 1500% cashback.

To może trochę przesada, chociaż można na to patrzeć w ten sposób. Tak czy owak sposób na zdobycie 70 zł przy wkładzie 5 zł jest godny uwagi. Niżej znajdziecie jego relację jak udało się pożyczkę zamienić w wisienkę.

21 stycznia około 20 zarejestrowałem się na ich stronie wybrałem opcje podpisania umowy przez pełnomocnika (druga opcja to przez kuriera - trwało by to kilka dni, a tak pełnomocnik to zrobił od nich. Jest tam podawana umowa, że pełnomocnik tylko ma prawo do podpisania w moim imieniu tej jednej konkretnej umowy i tyle (Umowy Ramowej)


Zaznaczyłem, że chcę pożyczkę w wysokości 50 zł na 7 dni. Do 7 dni jest na 10% pożyczka (na 10% nie w skali roku tylko na 10% w skali tych 7 dni). I do oddania od razu mi pokazuje, że będzie 55,08 zł. Termin to 28.01.2014 wtorek.

Podaje się podczas rejestracji nr konta przy braniu pożyczki, na który przeleją kasę. Przez chwile algorytm analizuje wprowadzona przez nas dane i sprawdza czy należy nam się pożyczka. Podają w FAQ, że sprawdzają nas w BIK w tym czasie.

I jak jest ok to podają komunikat, że przyznano pożyczkę i za chwilę znajdzie się na moim koncie.

Ja zrobiłem taki minus, że podałem konto Getinu, a na ich stronie jest info, że rodzina Getinu jako praktyczne jedyne banki nie realizują przelewów w takich godz. I ja kasę dostałem na drugi dzień około 8 rano. Na koncie było 50 zł. - 22.01. Gdybym podał konto AliorSync miałbym od razu. O ile bierze się to przed 22 w nocy to do tej, jak podają na  stronie wonga, pracuje BIK.


Getinu faktycznie nie ma na liście Źródło: wonga.com
Po rejestracji i udzieleniu pożyczki dostaje się maila od nich z info na jaki nr konta przelać po tych 7 dniach kasę i do kiedy to trzeba zrobić.

Info z nr konta gdzie spłacić pożyczkę jest też na stronie firmy w MOJE KONTO.

I teraz spłata.
Na ich stronie jest suwak, żeby obliczyć ile będzie trzeba im oddać po 7 dniach. I jest to dla 50 zł 55,08 - w tym 5 zł to prowizja a 0,08 to odsetki. Ale jak sam zobaczysz jak sprawdzisz dla 3 czy 4 dni nie ma odsetek jest tylko ta prowizja.
Wonga podaje, że jeśli się spłaci przed terminem to będzie do spłaty kwota mniejsza tych odsetek.

I ja kasę od nich dostałem na konto rano 22.01 a już w nocy tego samego dnia wszedłem na MOJE KONTO na ich stronie i kliknąłem SPŁATA i tam pokazuje ile na dany dzień muszę im spłacić. I było tylko po jednym dniu 55 zł bez odsetek, sama prowizja. I spłaciłem. Dziś tj. czwartek 23.01 rano pieniądze poszły z mojego konta 55 zł. Ponieważ spłacałem z tego samego konta.

Dane konta bankowego muszą być takie same jak przy rejestracji na WONGA.

I teraz najlepsze, czyli ta promocja 75 zł.
W regulaminie podane jest, że wypłacają tą kasę max w 2 dni po wzięciu pożyczki, a nie spłacie. I dziś właśnie na koncie pojawiło mi się 75 zł od wonga.
W załączniku dowód wpłynięcia kasy od nich.A i ważna sprawa dlaczego lepiej na 7 dni a nie na ty 2, 3 czy 4. Ponieważ jakby bank się opóźnił z przelanie naszej spłaty, lepiej jest mieć te kilka dni rezerwy i wpłacić jak ja na drugi dzień niż później mieć prawdziwe kłopoty. Bo tam jakieś kosmiczne odsetki ponad 2000% (dwa tysiące) ten RRSO. Na 6 dni prowizja jest też 5 zł ale odsetki 0,06 zł. Ale najlepiej mi się wydaje ni kombinować i brać na te 7 dni, a i tak jak się spłaca po 1 dniu to odsetek nie liczą. 


Promocja trwa do 31.01

P.S.
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że jest to po prostu sprzedaż własnych danych osobowych firmie finansowej. Ale wystarczy na stronach Getinu poszukać a jest podana lista firma z którymi bank współpracuje, czyli którym udostępnia nasze dane osobowe o ile zaznaczyliśmy haczyk przy odpowiedniej formułce w formularzu.

Mam nadzieję, że mnie więcej, a raczej więcej poprawnie wszystko opisałem.
U mnie w rodzinie bardzo sceptycznie do tego podeszli jak im o tym mówiłem, ale jak dziś im pokazałem wyciąg z banku że wpłynęło 75 zł to też mnie proszą o pomoc w założeniu tam konta i wzięci pożyczki.Trudno się dziwić rodzinie Dominika, jak tu się nie skusić po takiej zachęcie:) Jeśli ktoś z Was napotka podobną ofertę i chciałby się podzielić wrażeniami lub podać namiary niech pisze na maila podanego w zakładce kontakty.

Ciąg dalszy: 75 zł dla debiutujących w wonga czyli wisienki rosną nie tylko w bankach

92 komentarze:

 1. Kilka razy próbowałem, także większe, mniej opłacalne kwoty, niestety bez powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dlatego, że po sprawdzeniu w BIK odmawiają Ci pożyczki.

   Usuń
  2. Nigdy nie miałem nigdzie wcześniej żadnej pożyczki, ani karty kredytowej. Nie wiecie czy wpisane w formularzu zarobki są w jakiś sposób weryfikowane i czy lepiej żeby były wysokie czy niskie?

   Usuń
 2. Na wyciągu z banku podana jest data spłaty 23.01, ale mi się wydaje, że robiłem to 22.01 co prawda późno w nocy. A może już było po 24:00 i dlatego.

  A na dole pod tabelka z bankami:
  https://www.wonga.pl/dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-natychmiastowych-przelew%C3%B3w-w-twoim-banku

  Niestety, niektóre banki nie posiadają opcji przelewów natychmiastowych. Jeśli posiadasz rachunek w którymś w poniższych banków, pożyczkę otrzymasz tradycyjnym przelewem, co oznacza, że gotówka dotrze do Ciebie w kolejnym dniu roboczym po podjęciu decyzji o udzieleniu pożyczki.

  BnP Paribas
  Getin Bank
  Idea Bank
  Invest Bank
  Kredyt Bank

  Jeśli Twój bank nie znajduje się na powyższych listach, oznacza to, że nie jest on aktualnie obsługiwany przez nasz serwis.

  OdpowiedzUsuń
 3. to oferta dobra dla osób zarabiających w okolicach średniej krajowej i poniżej, jeśli zarabiamy kilkanaście tys. miesięcznie i pracujemy w dobrej firmie, szkoda czasu
  ot taki target z wongą!
  podumowując dobre dla studentów, osób na śmieciowych umowach, uwikłanych w BIK, namiernie zadłużonych etc.

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 4. A mi odmówili przyznania 50 zł. NIgdy nie miałem żadnego kredytu, nie mam też karty kredytowej, zarobki netto mam sporo ponad przeciętną krajową. [Pokazał się tylko taki komunikat: Zweryfikowaliśmy Twoją zdolność kredytową w wielu źródłach. Niestety nie mamy pewności, że spłata nie będzie dla Ciebie problemem. Bardzo nam przykro, że tym razem nie możemy Ci pomóc.
  Jaja ..

  OdpowiedzUsuń
 5. Sprawdziłem - wonga działa kiepsko.
  Wymagany dodatkowy przelew na 10 groszy.
  Kupa zawracania głowy - szkoda czasu i nerwów - zrezygnowałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te 10 groszy to po prostu weryfikacja konta, u mnie przebiegła pozytywnie i pieniądze w ciągu 15 minut znalazły się na koncie.

   W przeciwieństwie do Dominika mam spłacić 55 zł, ale do tego wchodzi owe 0,10 zł opłaty weryfikacyjnej na start.

   Usuń
  2. Ja nie miałem żadnej płatności 10 groszowej w celach weryfikacji. Nie wiem dlaczego, ale czytałem o tym na ich stronie. Dziwne.

   Usuń
  3. Być może powodem był fakt, że skorzystałeś z Getin a więc z banku spoza listy. Ja skorzystałem z BGŻ.

   Usuń
  4. Polcan Ty masz 55 zł do spłaty, ponieważ wziąłeś pożyczkę na 1,2 lub 3 dni i jest tylko prowizja a nie ma odsetek. Jeśli chodzi Ci o wiadomość na maila ile masz do spłaty - od wonga.

   A jeśli brałeś na 7 dni to w mailu powinno być 55,08.
   Ale na koncie w WONGA będzie przez pierwsze 3 dni tylko 55 zł do spłaty. Tzn. będzie kwota do spłaty na dany dzień. Czyli jak wcześniej spłacamy mamy mniej do spłaty.

   Do 3 dni tylko prowizja ponad 3 dni dochodzą odsetki.

   Usuń
  5. ja jestem na etapie weryfikacji.
   Przelew przeszedł ale teraz chcą ode mnie dane karty debetowej. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem i nie wiem czy brnąć przez to dalej.. ponizej ich wytłumaczenie:
   Dlaczego prosimy Cię o podanie danych Twojej karty debetowej?
   podanie danych karty debetowej może zwiększyć bezpieczeństwo transakcji
   jeżeli podasz nam dane swojej karty debetowej i wyrazisz zgodę na obciążenie rachunku Twojej karty debetowej pełną kwotą należności, będzie to podstawa do obciążenia rachunku tej karty pełną kwotą należności, tj. kwotą pożyczki wraz z odsetkami i prowizją, w pierwszym dniu po Terminie spłaty, co stanowić będzie dla nas zabezpieczenie na wypadek braku spłaty w Terminie spłaty
   zwykle, w razie braku spłaty w Terminie spłaty, począwszy od dnia następującego po Terminie spłaty podejmujemy czynności upominawcze i windykacyjne, których kosztami, zgodnie z Ramową Umową Pożyczki i Tabelą, mamy prawo obciążyć pożyczkobiorcę (40 zł w trzecim i 130 zł w trzydziestym pierwszym dniu po Terminie spłaty); jeżeli jednak ściągniemy pełną kwotę należności z rachunku Twojej karty debetowej do trzeciego dnia po Terminie spłaty, odstąpimy od obciążania Cię kosztami tych czynności

   Usuń
  6. Wygląda na to, że dziś zwiększył się drastycznie ruch na ich stronie i zaczynają uszczelniać system przyznawania jednodniówek na minimalną kwotę.

   Usuń
 6. Przetestowane, pożyczka na koncie w kwocie 50zl w ciągu 5 minut.
  Teraz czekam na premie, dam znać jak wpłynie.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy zrobiliście analizę Umowy Ramowej - brak haczyków ?/ Co potem - odstąpienie od umowy w terminie do 14 dni ??

   Usuń
 7. Też nie otrzymałem pożyczki tzn PIN-u system Wonga namierza lokalizację z której składany jest wniosek i niestety chwilowo nie przebywam w Polsce. Szkoda i dziwne to dla mnie zabezpieczenie. Trudno tej wisienki nie zerwę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki, wszystko poszło jak po maśle... w trakcie operacji mały haczyk... jedną z możliwości weryfikacji jest podanie danych do logowania do banku oO :-D nice try :-D

  Pozdrawiam,
  Kuba.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna sprawa. Ja mam konto w alior syncu i pięniądze przychodzą od razu

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety nie możemy zaakceptować Twojego wniosku

  Jesteśmy odpowiedzialnym pożyczkodawcą. Zweryfikowaliśmy Twoją zdolność kredytową w wielu źródłach. Niestety nie mamy pewności, że spłata nie będzie dla Ciebie problemem. Bardzo nam przykro, że tym razem nie możemy Ci pomóc. Mamy nadzieję, że będziesz mógł skorzystać z naszych usług następnym razem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Teraz to już zgłupiałem! PIN doszedł! jednak pojawił się kolejny problem muszę posiadać kartę debetową do konta w celu weryfikacji!! Co za durna instytucja! Podziękowałem im bo nie posiadam żadnej karty debetowej. Gdyby była o tym informacja przy składaniu wniosku zaoszczędziłbym 2 godziny!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to nowość, przypadkiem wybrałem konto mało używane do którego posiadam kartę debetową. Ale faktycznie, po takich hockach klockach można się poważnie wkurzyć.

   Usuń
 12. Zapłaciłem 0.10 zł podobno mają wrócić do mnie tak zapewniał konsultant. Zarządałem wykasowania moich danych z ich bazy niestety tego nie zrobią. Czyli nic nie zarobię w promocji a jeszcze zapłaciłem za moje dane. Zajebista firma!!

  Drogi Kliencie,  Bardzo dziękujemy za złożenie wniosku o pożyczkę w www.wonga.com. Obawiamy się, że tym razem nie możemy go zaakceptować.
  Pomimo, iż tym razem nie mogliśmy udzielić Ci pożyczki, to w dalszym ciągu jesteś dla nas bardzo interesującym Klientem. Dlatego chętnie rozpatrzymy każdy Twój nowy wniosek.
  Pamiętaj: następnym razem procedura składania wniosku zajmie mniej czasu, bo przecież posiadamy już Twoje dane. Oczywiście zawsze masz do nich wgląd na swoim koncie na stronach www.wonga.com

  Zawsze będziemy do Twojej dyspozycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze możesz żądać od nich usunięcia danych z bazy marketingowej.
   Natomiast z bazy pożyczkowej/finansowej muszą te dane trzymać według prawa. Do 12 lat chyba, w celach związanych z US. Zapłaciłeś im 0,10 zł więc już masz z nimi rozliczenia finansowe.

   Usuń
 13. Ja dostałem,żona już nie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Te kukiełki są tak denerwujące że choćby 1000000 zł dawali to i tak się nie zdecyduję :-/

  OdpowiedzUsuń
 15. Polcan, artykuł na blogu u Ciebie i firma międzynarodowa nie radzi sobie z ilością chętnych. :)))

  OdpowiedzUsuń
 16. Panowie, no bez jaj ...
  Ta promocja ciągnie się już od kilku mc-y (bodajże to już 3 edycja), opisywana jak się nie mylę wzdłuż i wszerz od listopada na livesmarter.pl ...
  To żadna nowość,
  Oni mają bardzo specyficznie ustawiony scoring i BIK nie ma tu nic do rzeczy ... ba nawet negatywny zapis w BIK może pomóc :)
  jeśli komuś się uda to super.
  Ja wiem, że z moimi dochodami nie mam szans :)

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 17. Na razie wszystko OK. 50 zet wpłyneło na konto w mbank, do którego nie mam karty. Jeszcze dzisiaj zwróce im z powrotem + 5 zet.

  OdpowiedzUsuń
 18. Całość akcji trwała kilkanaście minut, razem z czytaniem regulaminów itp. W chwile po zaakceptowaniu wniosku 50zł pojawiło się na moim koncie (BzWbk). Bez weryfikacji za pomocą 0,10 zł. Kartę debetową do tego konta posiadam, ale nic o niej nie musiałem wspominać. Z zaciekawieniem czekam na to, czy obiecane 75zł pojawi się po terminowej spłacie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i doczekałem się 75zł. W kilka godzin po spłacie obiecane pieniądze były na koncie. Widzę,że na linii Wonga-BzWbk kasa przemieszcza się błyskawicznie. W obie strony

   Usuń
  2. Potwierdzam, do BGŻ też wpłynęła premia 75 zł. Teraz czas wypowiedzieć umowę o czym będę pisać pod koniec tygodnia.

   Usuń
 19. Slawomir Iciak27 jednak coś musiał sam namieszać.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nigdy nie brałem żadnego kredytu, dostanę "Premia dla debiutantów" ??

  OdpowiedzUsuń
 21. może ktoś wie jak prezentuje się zmienne oprocentowanie w skoku Wołomin kiedyś przez parę lat zmienne automatycznie zmieniało się w stałe i ich nie obniżano a teraz niektóre lokaty ze zmiennym spadły np lokata dla każdego z ROR 12 miesięcy 6.3 na5.8 obecnie przy zakładaniu lokat nie nie wiadomo jak interpretować oprocentowanie Wołomina to znaczy czy zmienne będzie stałym czy zmiennym -proszę o odpowiedz -pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. zmienne się zmienia obecnie w Wołominie o czym już pisało na blogu nie raz!!! ja jako bezrobotny w wonga pożyczki nie dostałem chociaż żadnych długów nie mam!!

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja dostałem już pożyczone 50 zł. Czy w/g Was po otrzymaniu tych 75 zł i spłacie 50 zł złożyć wypowiedzenie umowy ramowej czy też odstąpić od niej ? Czy przy odstąpieniu przypadkiem nie trzeba będzie zwracać tych 75 zł ?

  OdpowiedzUsuń
 24. 50 zl w drodze na moje konto kiedy spodziewać się premii?

  OdpowiedzUsuń
 25. dzięki Sebastian Szym

  OdpowiedzUsuń
 26. W 5 minut 50 zł.na koncie w Syncu, 5 minut później spłacone 55 zł.,pozostaje czekać na premię. Męża wniosek odrzucony, syna też, choć BIK jest czysty. Mam wrażenie, że w rodzinie z jednej lokalizacji więcej się nie uzyska. Ale i tak warto.

  OdpowiedzUsuń
 27. Napiszcie proszę co zamierzacie zrobić z umowa ramową po zakończeniu całej procedury

  OdpowiedzUsuń
 28. Pytanie, Wonga chce Loginu i hasło do bankowiści elektronicznej czy to bezpieczne ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod spodem masz opcję samodzielnego przelewu. Ja ją wybrałem, z ich strony logujesz się do bankowości elektronicznej i robisz sam przelew bez podawania loginu i hasła.

   Usuń
  2. bardzo bezpieczne ;)
   wpisz tu też na forum :)

   zdezintegrowany

   Usuń
  3. Bez przesady, w którym momencie oni od Ciebie tego chcą? Jak wybierzesz swój bank i przejdziesz na stronę banku? Jeśli wcześniej to wybierasz tak jak polcan napisał i po problemie.

   zdezintegrowany ale, na połączeniu szyfrowanym to się dzieje, jest https.

   Usuń
 29. To są żarty. Jestem bogatym człowiekiem, a dostałem odpowiedź :

  "Niestety nie możemy zaakceptować Twojego wniosku

  Jesteśmy odpowiedzialnym pożyczkodawcą. Zweryfikowaliśmy Twoją zdolność kredytową w wielu źródłach. Niestety nie mamy pewności, że spłata nie będzie dla Ciebie problemem. Bardzo nam przykro, że tym razem nie możemy Ci pomóc. Mamy nadzięję, że będziesz mógł skorzystać z naszych usług następnym razem."

  Wydoili moje dane i zabrali 10 groszy. Ciekawe, czy będą łaskawi je zwrócić?

  z17 (z17@gazeta.pl)

  OdpowiedzUsuń
 30. A może, to zależy od tego jaką formę uwierzytelnienia się wybierze. Ci co wybierają 0,10 zł mają mniejsze szanse na otrzymanie pożyczki, niż Ci co wybierają podanie 4 cyfr z karty debetowej.

  Na stronie WONGA jest informacja dlaczego proszą o podanie tych cyfr.

  OdpowiedzUsuń
 31. Nie rozumiem... Jak mogą chcieć hasła i loginu do banku?

  OdpowiedzUsuń
 32. Pewnie jest tak ze akceptują co 10 wniosek, a z pozostałych 9 biorą po 10 groszy. Stad owe 75 Płn gratis. A przy okazji budują Łazy bazę.
  Polcan - jednak w finansach nic za darmo ;) Jedni składają się na wypłatę dla drugich ;)

  Ciekawe czy to zgodne z prawem ze pobierają przy rejestracji 10 groszy ?? W innych bankach i na Allegro do weryfikacji wystarczył 1 grosz i go zwracali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Martin007 na wonga w prawym górnym rogu jest coś takiego jak PYTANIA:

   Jak mam wpłacić 10 gr opłaty weryfikacyjnej?

   O wpłatę 10 gr. poprosimy Cię trakcie wnioskowania, po wybraniu mikropłatności jako metody weryfikacji.

   Nie jest to opłata za weryfikację, a jedynie narzędzie to potwierdzenia Twojej tożsamości, a po zakończeniu weryfikacji 10 gr. jest Tobie zwracane.

   Usuń
 33. Może UOKiK by się tym zainteresował ??
  Wkurzonym na Wonga polecam sprawdzenie tej ścieżki
  Nie byłaby to pierwsza skarga na firmę pożyczkowa i na pewno nie ostatnia ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. Pytanko - jaka treść przelewu wpisywaliscie jak zwraca liście pieniądze do Wonga przed terminem ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja wpisałem SPŁATA

   Usuń
  2. Wpisz Spłata pożyczki do umowy nr ...

   Usuń
 35. A ja wczoraj (ok 22:00) złożyłem wniosek, zapłaciłem 10 groszy :(.
  Kartę debetową podałem z innego banku niż mBank (w mBanku mam konto a nie mam karty :) i po kilku minutach miałem 50 zł w mBanku. W emailu który dostałem napisali, że nie mogą zweryfikować mojej karty ale mają nadzieję, że spłacę pożyczkę w terminie ... :) Po północy ze strony wonga.pl zrobiłem spłać pożyczkę. Wpisałem wszystko to co kazała mi strona przelewy 24.pl i po kilku minutach miałem pożyczkę spłaconą.
  Czekam teraz na 75 zł nagrody dla pierwszych pożyczkobiorców :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I premia już na koncie!
   Wonga to rzetelna firma :))))

   Usuń
 36. Nigdy nie brałem pożyczki ani nie miałem KK, mam 25lat, moje oszczędności to kilkadziesiąt tys zł nawet nie próbuję bo pewnie nie dostanę czy się mylę?

  Chodzi mi o to czy ktoś bez pożyczek i KK dostał, i po co podaje się tam ile się zarabia skoro to marne 50zł (pare dni odsetek).

  OdpowiedzUsuń
 37. Świat się kończy, forma zatrudnienia, wykształcenie dla pożyczki na 50zł, następny polbank/bph, szkoda sprzedać im swoje dane bo tylko na tym to polega.

  OdpowiedzUsuń
 38. No i nie dostałam pożyczki... Nie mam (ani nie miałam nigdy) żadnego kredytu, nie mam nikogo na utrzymaniu... A 50 zł mogłabym im nie spłacić, hihihihihi

  OdpowiedzUsuń
 39. Czy emeryt dostał by pożyczkę 50zł? Tak myślę, czy rodziców nie namówić, w sumie to 140zł piechota nie chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 40. Dostał ktoś spowrotem te 10gr bo u mnie cisza! @Dominik nic nie namieszałem Wonga sama miesza z tymi pożyczkami i daje je wybranym. Czy im się to opłaci napewno przecież dane klientów walą drzwiami i oknami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem u mnie - do chwili obecnej brak.

   Usuń
  2. U mnie była po 2 dniach, ale ja sprawdzałem koło 18.

   @Slawomir Iciak
   Ale jak wycofasz im zgodę na przetwarzanie danych osobowych, to już nic z tym nie będą mogli robić. Tzn. przetwarzanie danych to także przechowywanie, ale wg. orzeczenia sądu firma z której wycofujemy zgodę na przetwarzanie danych os. może zostawić sobie podstawowe informacje imię nazwisko i adres w takim celu, aby przy zakupie w przyszłości jakiejś bazy danych gdzie będą nasze dane już nam oferty swojej nie wysyłać.

   Pewna osoba wnioskowała w naszym kraju o 25k zł kredytu. Bank odmówił tej osobie kredytu, dane zostały.
   Bank potem w urodziny tej osoby przysłał jej kartkę z życzeniami. Osoba ta sierowała sprawę do sądu, są orzekł, że klient udzielił zgody na przetwarzania danych osob. tylko w celach kredytowych a nie marektingowych. Dlatego bank nie mógł wysłać mu życzeń urodzinowych.
   W ramach rekompensaty bank musiał tej osobie zapłacić odszkodowanie. Sąd orzekła wysokość odszkodowania na 25k zł tyle o ile człowiek wnioskował kredytu.

   Usuń
  3. Ja też nie dostałem zwrotu 10 groszy, nie raczyli też odpowiedzieć na maila z wnioskiem o wykasowanie mojego konta na wonga.com i danych z systemu.

   z17 (z17@gazeta.pl)

   Usuń
 41. Osoby które korzystały z promocji powinny rozwiązać umowę ramową!
  Najlepiej list polecony z potwierdzeniem odbioru!!!
  Umowa jest bardzo dziwna, ciekawie napisana z punktu widzenia wongi :), to w zasadzie limit obciążający zdolność kredytową :)
  I jeszcze jedna ważna kwestia, korzystanie z usług parabanków bardzo negatywnie wpływa na scoring (to w przypadku gdyby ktoś w przyszłości chciał kiedyś się kredytować np. kredyt hipoteczny, samochodowy).

  zdezintegrowany

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też o tym nie raz myślałem, polcan robi takie "jaja" a potem młody człowiek może mieć problemy w banku o kredyt hipoteczny za "wyżebrane" 3-5tys premii przez klika lat. Całe szczęście ja nie planuję nic brać bo kapitał mam ale myślę, że nie ma nic za darmo.

   Usuń
  2. Dominik 27 -->
   wujka googla odrobiłeś ... ale tak naprawdę to nie masz bladego pojęcia o co chodzi ze scoringiem, jak się go liczy i jakie elementy wpływają na jego wielkość.

   zdezintegrowany

   Usuń
  3. Jasne, dlatego zapytałem w BIK:

   Metoda oceny punktowej (scoring) polega na określeniu wiarygodności kredytowej Klienta na podstawie porównania jego profilu z profilem osób, którym w przeszłości udzielone zostały kredyty. Im bardziej profil danego Klienta podobny jest do profilu osób prawidłowo obsługujących swoje zobowiązania, tym wyższą ocenę punktową otrzyma.

   Osoba cechująca się niskim ryzykiem posiada zazwyczaj długą i pozytywną historię kredytową. Natomiast osoba, która w dość krótkim czasie, np. w ciągu pół roku, zaciągnęła więcej niż jeden kredyt, charakteryzuje się stosunkowo wysokim ryzykiem. Dane pokazują, że wiele osób zachowujących się podobnie, wkrótce przestaje terminowo spłacać swoje zobowiązania.

   Na profil Klienta składa się szereg elementów, w tym między innymi: opóźnienia w spłacie kredytów, ilość zobowiązań, zaciąganie kolejnych, ilość wniosków kredytowych złożonych do banków itp. Informacje te w różnym stopniu wpływają na Twoją ocenę. Przykładowo ilość wniosków kredytowych złożonych do banków ma jedynie ok. 5% udział w ocenie. Dla porównania informacje o jakości spłaty kredytów, np. o występujących opóźnieniach w spłacie, kwotach zaległości, występujących procesach windykacji, egzekucji itp. mają kilkudziesięcioprocentowy udział w ocenie.

   A więc to bzdura, że scoring obniżany jest z powodu brania pożyczki w parabanku. Jak by tak miało być, to po co by się takie firmy jak WONGA zapisywały do BIKu, albo SKOKI.


   W 3 artykułach na tej stronie opisano tu wszystko szczegółowo:

   http://jakoszczedzacpieniadze.pl/punkty-bik-i-wiarygodnosc-kredytowa

   Usuń
  4. Dominik27 -->

   1) Parabanki nie zapisują się do BIK, nie ma czegoś takiego jak zapisanie się do BIK
   2) w BIK nie ma jakiejkolwiek informacji o zaciągniętych przez Ciebie pożyczkach! To jest biuro informacji kredytowej, nie pożyczkowej.
   3) Parabank nie ma prawa pytać o Twoją historię kredytową w BIK no chyba, że wyrazisz na to zgodę (co też uczyniłeś przeklikując się przez formularze).
   4) Dla analityka kredytowego z banku w BIK pozostaje jedynie ślad że wonga pytała o Twoją historię kredytową (zapewne celem udzielenia chwilówki)... a co najlepsze wonga może to robić cyklicznie, bo wyraziłeś zgodę w tych ich durnych formularzach :)
   Tak więc, puszczając co kwartał zapytania do BIK, mogą Ci zrobić całkiem niezły ruch w BIK :(
   Zerwanie umowy ramowej nic tu nie da jak sądze ... bo to umowa o przyznanie limitu.
   No w końcu za coś te 75 PLN się płaci, czyż nie?

   Tyle w temacie ... i nie mieszaj SKOK'ów z parabankami (bo to zupełnie inna para kaloszy).

   O systemach scoringowych nie będę się wypowiadał, bo wiedza ta nikomu na tym forum się do niczego nie przyda.

   zdezintegrowany

   Usuń
 42. No i już premia na koncie, a pożyczałem wczoraj. W jaki sposób pożyczka spłacona w terminie może wpłynąć negatywnie na score? Ostatnio sprawdzałem i miałem bardzo wysoki a korzystałem z darmowego kredytu w VIVUS.

  Pozdrawiam,
  Kuba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O wyjątkowo szybko, ja tez brałem wczoraj i jeszcze wczoraj ja spłaciłem.
   Na razie premii brak

   Usuń
  2. OK, u mnie tez juz pojawila sie premia.

   Usuń
 43. chwilówka powinna być na dowód a nie spowiedź czy ma się podstawówkę i jeździ tirem za 11tys czy podyplomowego magistra i tyra na uczelni za 2500 brutto, tak samo zatrudnienie rentier z 0,5mln wpisze bezrobotny, przedsiębiorca z dochodem 30tys DG, a emeryt z dochodem 1tys, a dostanie tylko ten ostatni bo DG to nieregularne i "niepewne" dochody:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja brałem pożyczkę wczoraj i również wczoraj zrobiłem przelew zwykła ze spłatą ale na nr konta podany w e-mailu i umowie pożyczki, do dzisiaj nie widzę spłaty na koncie w wenga.

   Usuń
  2. Wczoraj wzięte i spłacone.Dziś premia na koncie i rezygnacja z umowy ramowej. Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Ja zrezygnowales z umowy ramowej?

   Usuń
  4. Meilowo wnioskowałem o usunięcie danych osobowych z bazy wraz z cofnięciem zgody na ich przetwarzanie( w ciągu 14 dni od zawarcia umowy można to zrobić bez podawania przyczyny)Na wszelki wypadek wysłałem też polecony ze wzorem z ich strony.

   Usuń
 44. Tytuł przelewu musi być odpowiedni. Ja dziś spłaciłem... pięniędzmi z premii :-D

  Pozdrawiam,
  Kuba.

  OdpowiedzUsuń
 45. U mnie tez weryfikacja przeszła pomyślnie i 50 zł wpłynęło na konto.
  Dzięki wielkie.
  Ale fakt po dzisiejszej publikacji artykułu mają trochę więcej roboty :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Nie udzielili mi i kilku moim bliskim pożyczki.

  OdpowiedzUsuń
 47. napisze kotos jak wypowiedzieć to umowę ramowa. niemam nigdzie numeru umowy dostałem tylko 2 maile jeden ze przelewają pieniądze i drugi gdy splacilem przez przelewy24, ze pozyczka splacona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój nr umowy ramowej możesz sprawdzić logując się na stronie WONGA, następnie MOJE KONTO, dalej na dole będzie Dokumenty -> Zobacz swoją umowę tutaj
   Otworzy się PDF z umową i na samej górze masz Ramowa Umowa Pożyczki nr {TU BĘDZIE TWÓJ NR UMWY}

   Ale poczekajcie do piątku jak polcan opisze w artykule.

   Usuń
  2. ok znalazłem lonuje się do wonga ->moje konto->dane osobowe i nadole strony sa dokumenty

   Usuń
 48. Czekam, i myślę że nie tylko ja, jak właściwie wypowiedzieć umowę ramową, żeby się nam Wonga nie odbiła czkawką. A co się stanie jak się nie wypowie umowy ramowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, w piątek planuję wpis o tym jak wypowiedzieć umowę ramową. Dwa tygodnie i tak musimy czekać, a dopiero potem wysłać odpowiednie pismo.

   Usuń
 49. Też się w to bawiłem ale spłaciłem dopiero jak dostałem premię. Teraz minus taki że trzeba wypowiedzieć umowę a to można tylko zrobić pocztą tradycyjną. I trzeba odczekać 2 tyg. bo do tego czasu można odstąpić od umowy, a przy odstąpieniu mogą zechcieć premię spowrotem. Tak wię przyjdzie jeszcze pewnie ok 3-4 zł za polecony.

  OdpowiedzUsuń
 50. Dostałem pożyczkę, potem premię, a dziś nawet 10gr. oddali :-D
  Pozdrawiam,
  Kuba.

  OdpowiedzUsuń
 51. JA też skorzystałem z tej pożyczki 70 zł piechotą nie chodzi :) - można inne ciekawe rzeczy wyszukać na stronie www.bankieria.pl - jest np promocja kart CITI Banku - można zarobić 100 lub 200 zł nie sprawdzałem szczegółowo oferty ale mają tam opisane wszystko i brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te karty omawiałem już tyle razy na wszystkich blogach, że dałem sobie już z tym spokój. Mam to przypomnieć?

   Usuń
 52. a co z tym pełnomocnikiem? czy to bezpieczne?

  OdpowiedzUsuń
 53. Nazywam Hawkins, jestem z Polski, żonaty, i zostały poszukiwania prawdziwej firmy pożyczki w ciągu ostatnich 2 lat i wszystko, co mam był kilka oszustw, którzy dokonali mnie do nich zaufanie, a na koniec dnia, wziął wszystko moje pieniądze i wyszedł mi moneyless, cała moja nadzieja została utracona, i irytować i sfrustrowany, ja straciłem pracę i bardzo trudno nakarmić moją rodzinę, nigdy nie chciałem robić nic na temat przedsiębiorstwa będą pożyczki netto już, więc poszedł do pożyczania trochę pieniędzy od znajomego, powiedziałem mu wszystko, co się stało, a on powiedział, że może mi pomóc, że zna firmę kredytu, która może mi pomóc, że właśnie dostałem pożyczkę od nich, że skierował mnie, w jaki sposób ubiegać się o pożyczki , zrobiłem, jak mi powiedział, i stosowane, nigdy nie wierzył, ale próbowałem i ku mojemu zdziwieniu dostałem pożyczkę w 45 minut i nie mógł uwierzyć własnym oczom, jestem szczęśliwy i bogaty dziś i jestem dziękując Bogu, że takich firm pożyczkowych tak nadal istnieją po to oszustwo gwiazd na całym miejsc, prosimy radzę wszystkim, którzy tam są w potrzebie pożyczki, aby przejść do pani Stella Rene Kredytowej Firm przez e-mail {mrsstellareneloanfirm@hotmail.com}, że nigdy nie zawiedzie, swoim życiu zmieni jak moja nie.

  Hawkins

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...