poniedziałek, 6 stycznia 2014

Lokata Powitalna już tylko 4,50% czyli nowa oferta lokat w Kujawiaku


Pod koniec ubiegłego roku zacząłem szerzej przedstawiać ofertę SKOKu Kujawiak. Oferta jest bardzo szeroka, że szczegółowe jej omówienie zajęłoby aż 3 artykuły. Zdążyłem opublikować tylko dwa i... całą ofertę przeredagowano.

Mamy więc identyczną sytuację jak w SKOKu Wołomin. Oba SKOKi zdominowały styczniowy ranking lokat ale szybko też stał się on nieaktualny. Kontynuujemy zatem cykl artykułów aktualizujących ranking.

W zasadzie po zmianach niewiele zostało tutaj godnego uwagi. Zwyczajowo skupimy się tutaj na tym co mamy dostępnego powyżej 4%. Nie da się jednak ukryć, że od nowego roku owe magiczne cztery staje się powoli rarytasem.


1 Lokata Powitalna - 4,50%
Sztandarowy produkt Kujawiaka czyli Lokata Powitalna obniża loty o całe 1,50 pp. Niedawno napisałem iż oferuje 6% i króluje w rankingu lokat kwartalnych. Niestety od nowego roku mamy już tylko 4,50%. Nie można jej odnowić bo to wabik z ograniczeniem do 20.000 zł.

2 Lokata Constans II
Wszystkie lokaty spadły poniżej 4%. O tym jak ładnie było mogliśmy przeczytać tutaj. Niestety po stawkach 4,20%-4,80% nie ma śladu co widzimy poniżej. Porównując stawki z ubiegłorocznymi widzimy spadek o cały punkt procentowy. Na 4,10% mogą liczyć tylko ci, którzy mają duży staż członkowski i... sto tysięcy zł.


Nowy rok nowe stawki Źródło: skokkujawiak

3 Lokata Terminowa o zmiennym oprocentowaniu
Tutaj też mamy to samo - spadek o cały punkt procentowy... I praktycznie nic godnego uwagi. W aktualizacji styczniowego rankingu nic z poniższych lokat nie trafi do pierwszej ligi.
4 Lokata rentierska
Kolejna tabela gdzie wszędzie gdzie się dało odjęto 1,00 pp. Jak widać nie warto być tutaj rentierem, nie zarobimy bowiem nawet marnych 4%. 

Biedny rentier


5 e-Lokata zmienna
Brakujący artykuł miał dotyczyć e-Lokat oraz E-lokat. Niestety nie zdążyłem go napisać ani nawet zapisać pdf z ofertą. Z pewnością i tutaj obcięto o 1,00 pp a co zostało widzimy niżej.

Tutaj musiało być 4,00% - 4,50%

6 E-Lokata stała
Tutaj mamy już wręcz tragicznie. Jeśli miałbym Kujawiaka zdegradować do drugiej ligi za te obniżki, to E-lokata nie pojawi się nawet w drugorzędnym rankingu lokat


Spadek poza drugą ligę


Jak widzimy omówione w piątek obniżki w SKOK Wołomin nie są takie tragiczne, jeśli weźmie się pod uwagę jego bezpośrednią konkurencję. W końcu 0,20 pp to pięć razy łagodniejsze obniżki od Kujawiaka. 

A Kujawiak? Zagościł szumnie w styczniowym rankingu i poza lokatą powitalną więcej go tam nie zobaczymy. Banki miały zacząć podnosić oprocentowanie ze względu na konkurencję SKOKów. Zamiast tego widzimy coś wręcz przeciwnego...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...