czwartek, 16 stycznia 2014

Druga tegoroczna obniżka oferty lokat w SKOK Wołomin


Tego się na pewno nikt nie spodziewał. Nie minęło jeszcze pół miesiąca nowego roku a SKOK Wołomin zaoferował nam już dwie obniżki. Sytuacja odbiła się szerokim echem jeszcze przed wprowadzeniem obniżek w poniedziałek, we wtorek zaś zobaczyliśmy potwierdzenie na stronie Kasy.

Jak informowałem już wczoraj, w drugą rocznicę bloga, oznacza to praktycznie koniec legendarnego progu 6%. Od tej pory nie ma w Polsce instytucji finansowej, która oferowałaby sześć procent z jednoczesną gwarancją BFG. To zresztą było do przewidzenia.

Jakie zatem spadki tym razem zaoferował nam Wołomin? Na początku roku były to drobne obniżki o 0,20 pp w przypadku starych klientów i nieco więcej w przypadku nowych. Teraz jest o wiele gorzej i zmiany zostaną uwzględnione w jutrzejszej aktualizacji rankingu lokat.1 Lokata PEWNA z ROR 2014
Nowa lokata zachowała nazwę PEWNA, przy czym dopisek BIS zastąpiono rokiem 2014. Jak widać nazwa jest dość niefortunna, gdyż nie jest to lokata Pewna skoro w bardzo krótkim czasie zmienia swoje oprocentowanie i to dość znacznie. Na chwilę obecną wynosi ono jak podano w poniższej tabeli:


Niestety stało się Źródło: skok.wolomin.pl


Porównajmy to ze stanem jaki panował w pierwszej dekadzie stycznia który prezentowałem tutaj. Jak widzimy stawki tym razem obcięto nierównomiernie o 0,40pp w przypadku miesięcznych i kwartalnych depozytów i o 0,50 pp w przypadku półrocznych i rocznych. 


2 Lokata PEWNA bez ROR 2014
Dla przeciwników nadmiernej ilości kont osobistych przygotowano ofertę nieco mniej atrakcyjną.
Jak widać tutaj jest identycznie. Pierwsze dwa wiersze zredukowano o 0,40pp bez względu na ilość udziałów, dwa kolejne o 0,50pp bez względu na posiadanie dodatkowych środków na podkręcenie zysku o maksymalnie 0,20 pp.


3 Lokata PEWNA STAŁA 2014
Powyższe lokaty oferują oprocentowanie zmienne. Kto woli oprocentowanie stałe musi się zadowolić poniższymi stawkami.
3 miesiące - 4,10%
4 miesiące - 4,20%
6 miesięcy - 4,00% 
Tutaj mamy obniżkę aż o 0,60 pp. I dotyczy to wszystkich trzech okresów deponowania. Wliczając to poprzednią obniżkę o 0,40 pp mamy w ciągu pół miesiąca obniżkę o cały punkt procentowy. Czyli to co RPP zajmuje 4 miesiące... II Oferta dla członków od listopada 2013

4 LOKATA JEDYNA z ROR
Nowa lokata zastąpiła dotychczasową serię lokat o nazwie Lokata Nowa BIS. Teraz mamy Jedyną, gdzie stawki są następujące.Jak widzimy robi się tutaj już bardzo przeciętnie. Ile ucierpieli nowi członkowie? Na miesięcznej i kwartalnej obcięto równo o 0,20 pp, natomiast półroczne i roczne już o 0,30 pp. A więc tym razem dla odmiany łagodniej potraktowano nowych członków aniżeli starszych stażem, co jest małą niespodzianką.5 LOKATA JEDYNA bez ROR 2014
Jak zwykle nieznacznie gorzej i jak zwykle o 0,20 pp mniej dostają ci, którzy nie będą chcieli posiadać ror.
Tutaj oferta zaczyna wyglądać już mało ciekawie. Trudno już mówić o dobrej ofercie, która jest bezkonkurencyjna. 


6 Lokata JEDYNA STAŁA 2014
Ostatnia seria lokat dotyczy depozytów z oprocentowaniem stałym. Wyglądają one teraz tak:
3 miesiące - 3,80%
4 miesiące - 3,90%
6 miesięcy - 3,70% 
A więc już poniżej nowego minimum bloga i tylko o 0,30 pp mniej aniżeli członkowie starsi stażem. Tutaj tym razem stawki obniżono o 0,40 pp a więc w sumie w tym roku już o 0,90pp.

Podsumowując mamy koniec owacji na stojąco. Do tej pory mogliśmy spokojnie zakładać lokaty w Wołominie z wiarą, że jest to najlepsza inwestycja. Od opisanej wyżej obniżki sprawa się nieco komplikuje, a lokaty w Wołominie nie są już bezkonkurencyjne. Teraz warto będzie przeglądać oferty konkurencji może się bowiem okazać, że tam znajdziemy coś lepszego. 

Ciąg dalszy: Kolejne obniżki na lokatach rentierskich w Wołominie

13 komentarzy:

 1. W 1 mały błąd: obcięto nierównomiernie o 0,40pp w przypadku miesięcznych i kwartalnych depozytów i o 0,50 pp w przypadku półrocznych i __kwartalnych__

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, dzięki za wskazanie. Korektę naniosłem.

   Usuń
 2. polckan ostatnio zwróciłem uwagę żeby ike wykorzystac jak zwykły depozyt na rok idzie wpłacić 11390 po roku mamy mozliwosć wycofania srodków bez opłat i kar SK ma na chwila obecna 6.4% i 2 złote za prowadzenie konta.Po roku czasu można częsciowo wycofać srodki bez konsekwencji lub też wpłacać i robi się avista potrzebuje gotówki to se wypłacam potracaja jedynie podatek belki z wycofanej kwoty wiec tu jest alternatywa w nisko oprocentowanych lokatach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "potrzebuje gotówki to se wypłacam potracaja jedynie podatek belki z wycofanej kwoty"

   jesteście pewni że to tak działa?

   Usuń
 3. https://blog.bzwbk.pl/wp-content/uploads/2013/05/image2013-12-12-1405121.pdf

  OdpowiedzUsuń
 4. Opisz tę ofertę ike w SKbanku, jak da radę to jak najszybciej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie jestem przeciwnikiem IKE, o którym pisałem bardzo dużo przed dwoma laty, kiedy oferowały 9,50%. Jeśli jednak duża liczba czytelników potwierdzi zainteresowanie mogę skrobnąć co nieco na ten temat.

   Usuń
 5. Co do IKE, nie 11390, a 11238 na ten rok. Można to potraktować jako lokatę i okresowo wypłacać. Ale po co? Nie lepiej trzymać całość limitu, skoro się ładnie kapitalizuje co rok? Generalnie to fajny produkt, jeszcze fajniejszy będzie po 60. urodzinach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jednak mam nadzieję, że dalej cykl o kredytach będziesz prowadził. Jaki ranking kredytów czy kart kred. jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że będę, ale nie na tym blogu. To coś co mnie bardziej interesuje od lokat. W końcu to całkowicie darmowa kasa, nieangażująca naszych środków, a przede wszystkim ćwiczenie samodyscypliny:)

   Niestety nie prowadzę żadnego rankingu kredytów, gdyż interesują mnie tylko darmowe kredyty i lepiej żeby taki darmowy ranking nigdy nie ujrzał światła dziennego.

   Usuń
 7. O co chodzi z tym ike w SK na 6,5%

  OdpowiedzUsuń
 8. serio po roku można wypłacić z IKE bez jakichkolwiek konsekwencji?

  OdpowiedzUsuń
 9. Skoro mało opłacalny interes to
  na pewno większość dotychczasowych posiadaczy tych lokat, je przetransferuje. I dobrze zrobi. Nigdy nie byłam zwolenniczką IKE. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...