czwartek, 2 stycznia 2014

SKOK Arka wychodzi z cienia czyli Lokata Super Procent już widoczna


Jednym z najbardziej zaskakujących wydarzeń ubiegłego roku było odejście w cień jednego z wiodących SKOKów. Stały bywalec dodatku do rankingu lokat ubiegłej wiosny nagle zaprzestał publikowania oferty swoich depozytów.

Dla przypomnienia pisałem o tym w artykule Nieoczekiwana blokada lokat w SKOKach. Dotyczyło to głównie dwóch podstawowych Kas. Na szczęście SKOK Nike szybko uaktywnił swoje lokaty więc włączyłem go ponownie do rankingowego dodatku, Arka natomiast zawierała informację o blokadzie.

Od nowego roku już jest wszystko ok a my mamy znów podgląd w aktualną ofertę. Jak ona wygląda? Na pewno jest o wiele ciekawsze od jakiegokolwiek banku. Niżej zestawienie dodatku do wczorajszego rankingu lokat na styczeń 2014.


1 Lokata Super Procent
Nazwa jest może zbyt optymistyczna ale i tak wszystkie stawki są od 4,50% w górę. Daje to oczywiście miejsce w pierwszej lidze. W oczy rzuca się fakt oferowania lokaty 13 miesięcznej zamiast rocznej.


Źródło: skokarka
Oferta gwarantowana tak dla stałych jak i nowych członków co się oczywiście chwali. Co ciekawe SKOK oferuje negocjacje oprocentowania przy deponowaniu kwoty powyżej 100.000 zł, zawsze to miły gest ciekawe jednak ile można wynegocjować. Jest tutaj jednak jedno zastrzeżenie - stawki dotyczą nowych środków.


2 Lokata Zyskowna
Nieco mniej zyskowna jest lokata o takiej właśnie nazwie. Ale te lokaty są adresowane do obecnych członków, gdyż dotyczą starych środków. Trudno mi jakoś zrozumieć zapis oferta dla nowych członków, przecież z definicji wnoszą one nowe środki, więc chyba każdy rozsądnie myślący klient wybierze Super Procent.

Dla starych środków


3 Lokata eSKOK
Ostatnia ofertą jest lokata eSKOK. I przypatrując się jej bliżej widzimy, że jest identyczna z lokatą Super Procent. 


Kopia Lokaty Super Procent

A więc SKOK Arka w dalszym ciągu wyróżnia się ofertą na tle Kas. I od aktualizacji styczniowego rankingu zostanie ponownie włączona ona do zestawienia.

UWAGA:
Po opublikowaniu arytykułu skontaktowała się ze mną przedstawicielka SKOK Arka, która poinformowała mnie o tym, że przedstawione w niniejszym artykule zestawienie jest niestety nieaktualne. Stosowne sprostowanie znajdzie się zatem na blogu już niebawem w osobnym wpisie.

22 komentarze:

 1. Czy tą lokatę eskok można założyć całkowicie przez internet i też w ten sposób ją obsługiwać? Bo nie ma niestety placówki w Bydgoszczy. Na stronie tego skoku nie ma żadnych informacji o lokatach w zakładce lokaty :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, w zakładce nie ma. Jeśli jednak w Google wpiszesz SKOK Arka i pojawi się link to kliknij na sekcję Lokaty a dostaniesz taki link
   http://www.skokarka.pl/lokaty_arka

   a otrzymasz opisaną wyżej ofertę

   Usuń
  2. Jak można skontaktować się z autorem bloga? Nigdzie nie mogę znaleźć adresu e-mail. :(

   Usuń
  3. To powiedz w jaki sposób szukasz kontaktu skoro od samego początku jest w lewym górnym rogu kwadracik zachęcający do kontaktu.
   Czy powinienem dodać zakładkę kontakt?

   Usuń
 2. Tymczasem w SKOK Wołomin od dzisiaj obniżki oprocentowania depozytów. :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Oferta ciekawa, ale konieczna wizyta w oddziale. Patrząc na lokalizację placówek to bieda, we Wrocławiu nie ma oddziału.

  OdpowiedzUsuń
 4. SKOK Wolomin poszybowal mocno w dol ale pytanie dlaczego tego nie zrobil zaraz po objeciu przez BFG ale dopiero teraz

  OdpowiedzUsuń
 5. kopie Wolomin pod soba dolki. Dyskryminuje nowych klientow i nacial ich na oplaty wstepne, by uciac szybko oprocentowanie do malo atrakcyjnego. O wszystkikm czlonek dowiaduje sie po fakcie. Wedlug mnie to wyludzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż... Michał Wiśniewski też musi z czegoś żyć. Wołomin upodabnia się niestety do banków coraz bardziej. A szkoda...

   Usuń
 6. SKOK Kasa Polska też poobniżał procenty na swoich lokatach... i tak np. lokata zimowa to już tylko 3,0% na 6 miesięcy... brrrrr :(

  OdpowiedzUsuń
 7. To ładnie skok Wołomin obniżył oprocentowanie hmm,teraz pytanie wchodzić czy nie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaki jest link do ofert depozytowych Arki, bo po dhaslem Lokaty nie ma tam teraz zadnych informacji (?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podałem w odpowiedzi na pierwszy komentarz o godzinie 11:30

   Usuń
 9. Mam dostęp do e-skok w Wołominie, lokata rentierska (12 miesięcy, kapitalizacja co 3 miesiące) zakładana 17 grudnia 2013 nadal 6,20% więc chyba oferta zmienia się tylko dla nowych lokat (do kasy zapisałem się 9 grudnia 2013)... miejmy nadzieję ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ciekawe,bo piszą na stronie,że lokata rentierska dla osób,które przystąpiły do SKOKu po 1 listopada wynosi 5,5% dla rocznej lokaty przy kapitalizacji odsetek co 3 miesiące,choć u mnie w umowie jest w tytule lokata rentierska terminowa,czyli nazywa się inaczej,niż te z tej strony: http://skok.wolomin.pl/159/Lokaty/Lokaty_rentierskie

   Usuń
  2. Zapewne chodzi o przypadek kiedy zakłada się nową lokatę wtedy bierze się pod uwagę datę przystąpienia do kasy...

   Usuń
  3. Możliwe,ja założyłem jeszcze na 6,2% i taka do niedawna oferta była na stronie,a poniżej była opcja,że dla osób,które zostały członkami SKOKu po 15 grudnia oprocentowanie wyniosło już 5,7%,a teraz żadnego z przedstawionych wcześniej wariantów nie ma,a wyraźnie pisze,że dla członków zarejestrowanych po 1 listopada jest 5,5%,a do 31 października 6%,z resztą sam już nie wiem,jak to jest :-).

   Usuń
 10. Mi natomiast pasuje że nagradzają klientów z dłuższym stażem.
  Dodatkowo nadal nie obniżając poprzednich lokat zakładanych wcześniej.
  A tego brakowało/brakuje w innych bankach.
  Dla nowych jest dosyć nisko..choć nadal w miarę konkurencyjnie.
  A dla klientów starszych rentierska 6% na rok i zmienne 5.4% na 6 miesięcy jest nadal ładnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety zniżki i tu np. zyskowna na 3 m-ce tylko 3,5%. Dzisiaj rozmawiałem z jednym ze skoków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy mógłbyś zdobyć aktualne oprocentowanie w Arce i przesłać mi na maila?

   Usuń
  2. Napisałem do nich maila z prośbą o aktualne stawki lokat ale jeszcze nie dostałem.

   Usuń
 12. Wow! Świetne! Naprawdę 4,5? Czy lokatę muszę jakoś na pit 2014 uwzględnić?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...