poniedziałek, 13 stycznia 2014

Oferta lokat Arki nie będzie widoczna na stronie


Na początku tego roku opublikowałem artykuł SKOK Arka wychodzi z cienia. Przypadkowo zauważyłem bowiem, że jeśli z wyszukiwarki Google bezpośrednio kliknie się w link Lokaty można zobaczyć szczegółową ofertę. Zresztą na prośbę czytelników odpowiedni link pozostawiłem w komentarzach.

Dostałem jednak bezpośrednio od przedstawiciela SKOKu Arka maila z prośbą o sprostowanie tamtego artykułu, gdyż pomimo działającego linku, opisana oferta jednak nie jest aktualna. Niestety bieżącej nie można w dalszym ciągu zobaczyć na stronie Kasy.

Na prośbę przedstawiciela niżej podaję wyjaśnienie jakie dostałem.

Źródło: skokarka.pl

Pragniemy poinformować, że SKOK "ARKA" od II kwartału 2013 roku nie publikuje na swojej stronie internetowej w zakładce "LOKATY" żadnych informacji dotyczących oprocentowania depozytów

Wiarygodne informacje na temat aktualnego oprocentowania depozytów dostępne są w każdym oddziale Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "ARKA". Alternatywę dla kontaktu bezpośredniego z Doradcą Klienta w oddziale może stanowić kontakt poprzez Infolinię pod numerem: 801 301 310.


Wraz z mailem dostałem także w załączniku aktualne zestawienie depozytów w SKOK Arka. Niestety wszystkie lokaty były oprocentowane poniżej 4%, w związku z czym nie są godne uwagi, ani omówienia na blogu. Dobrze też się stało, że nie włączyłem ich do styczniowego rankingu lokat.

Dostałem także informację z innego źródła, że KNF zakazał większości SKOKom reklamy lokat. I to jest zapewne powodem dla którego nie możemy znaleźć oferty na stronie SKOKu, lecz musimy fatygować się o kontakt telefoniczny lub mailowy z Działem Marketingu.

W związku z powyższym oferta depozytów w SKOK Arka nie będzie podawana w rankingu lokat, mimo faktu, że większość lokat powinna znaleźć się w drugiej lidze.

11 komentarzy:

 1. "KNF zakazał większości SKOKom reklamy lokat"

  o co tu chodzi? dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taką informację dostałem od przedstawiciela jednego ze skoków. W roku ubiegłym KNF opublikowało raport w którym SKOKi zostały pokazane w bardzo niekorzystnym świetle i wybuchła mała afera w której SKOKi przyrównywano do Amber Gold, a wielu członków zaczęło wycofywać swoje środki w obawie o bezpieczeństwo swoich depozytów.

   Pisałem o tym między innymi tutaj
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/06/pierwszy-publiczny-raport-knf-o-skokach.html

   Tuż przed publikacją niekorzystnego raportu, wiele kas przestało prezentować swoje lokaty o czym pisałem tutaj
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/05/oferty-lokat-nie-pokazujemy-czyli.html

   Możemy się domyślać, że ma to bezpośredni związek. Nie od dziś wiadomo o tym co się dzieje między PO a PiS...

   Usuń
  2. A czemu SKOK Wołomin nie stosuje się do zakazu KNF ? Skoro jest zakaz, a ktoś się nie stosuje to można się spodziewać wysokich kar. Coś mi tu nie gra.

   Usuń
 2. Czyli jednak POlityka . Dranstwo PO siega szczytow

  OdpowiedzUsuń
 3. Postawa prawna?

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan, od jutra najlepszy SKOK znowu w dół. Dzisiaj ostatnia szansa na lokatę wg obecnych stóp.
  MD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To znaczy jaki SKOK? I i z kąd ta wiedza.

   Usuń
 5. Wołomin znowu w dół??, dla nowych oferta już raczej bez szału.... promują tylko starych członków - muszą być ładnie zasypani kasą... :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Chodzi o Skok Wołomin ? może trochę więcej napisać o ile spadnie orpcentowanie lokat w Wołominie ? Jeśli to on ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, chodzi o Wołomin. Wiedza od przedstawiciela. Zakładałem lokatę i taka informacja padła "między wierszami". O ile zmieni się % nie dociekałem, bo i tak wiedza ta do niczego mi się już nie przyda.
  Na ile informacja była pewna, dowiemy się już jutro ;)
  MD

  OdpowiedzUsuń
 8. No i ścieli w Wołominie dla świeżaków już poniżej 4%, ciekawe jak długo będą jechać w dół, muszą być nadal zasypywani kasą skoro tną bez końca....

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...