wtorek, 7 stycznia 2014

Powrót promocji z 400% cashback czyli oszczędzam na okrągło w mSaver


Nowy Rok jak widzimy zaczyna się od poważnych spadków oprocentowania lokat w SKOKach oraz od powrotów niedawnych bo jesiennych promocji w bankach. Wczoraj omówiliśmy nową, niestety nieco zmodyfikowaną wersję 100 zł w ING. Dziś czas na drugą a zarazem jedną z najciekawszych promocji ubiegłego roku.

Mowa o banku CA, gdzie promocja z 400% cashback skończyła się z końcem listopada. Była na tyle rewelacyjna, że sądziłem, że bank nie powtórzy niebywałego premiowania. Ale od nowego roku usługa Podwajam na okrągło wraca i potrwa aż do 31 marca 2014 roku, a więc czasu na namysłu jest bardzo dużo.

Można tutaj zarobić dwa razy więcej aniżeli w ING czyli 200 zł w ciągu pół roku.Jest tutaj jednak pułapka, o której piszę dziś szczegółowo na PP2. Credit Agricole jest jednym z najbardziej problematycznych banków, jeśli chodzi o założenie konta oraz rozpatrywanie reklamacji.

Sam program Podwajam na okrągło praktycznie nie różni się od poprzedniej edycji, dlatego czytelników odsyłam do artykułu wyjaśniającego zasady jego działania.
Podwajam na okrągło czyli mSaver który się opłaci

Najbardziej opłacalny jest wariant z 5 zł Źródło: credit-agricole.pl

Aby brać udział w promocji, należy wybrać jedno z czterech kont. Sprawę wyboru optymalnego z nich omówiłem w poniższym artykule
Wybór optymalnego konta do cashback sięgającego 400%

Tutaj skupię się bardziej na problemach jakie można spotkać przy zakładaniu tego konta. Po pierwsze kluczowe jest uruchomienie usługi Oszczędzam na okrągło. Konto można założyć tutaj.


Skontaktuje się wówczas z tobą konsultantka. W moim przypadku miałem pecha, gdyż konsultantka nie zaznaczyła na swoim formularzu tej usługi. Na drugi dzień zresztą już po wysłaniu kuriera, konsultantka zadzwoniła raz jeszcze z informacją, że część dokumentów nie została wysłana i mam oczekiwać na drugą wizytę kuriera.

Kurier owszem zjawił się dwa razy. Ale i tak okazało się, że usługa Oszczędzam na okrągło nie została zaznaczona przez konsultantkę ani za pierwszym ani za drugim razem. W efekcie premia nie została przyznana, czego skutkiem było wysłanie reklamacji o czym dziś na PP2. 

Konto w CA jest też najbardziej problematycznym kontem w kategorii założenie. Nie dostajemy loginu i hasła, do czego przywykliśmy w innych bankach. Trzeba po nie udać się do oddziału lub dzwonić na infolinię. Tutaj porada, jeśli udacie się do oddziału warto tam od razu poprosić o potwierdzenie uczestnictwa w programie Oszczędzam na okrągło!

Gdybym to zrobił zakładając bankowość internetową w oddziale, oszczędziłbym sobie dużo kłopotów. Ale kto mógł przypuścić, że zdaniem banku darmowe pieniądze, jakie tutaj można praktycznie zdobyć, nie każdy chce? 

Konto w CA ma jeszcze inne zalety obok niebywałego cashback. Można tutaj założyć limit w koncie za darmo i mamy na to 90 dni od momentu założenia konta. Pozwoliło to w moim przypadku na korzystanie z limitu w Millennium do samego końca.

Kolejną zaletą jest klub rabatowy. W oddziale można otrzymać kartkę na której są wypisane punkty w mieście, gdzie dostaniemy rabat płacąc kartą CA. Rabaty są niemałe 15% na księgarnie czy 10% na restaurację są godne uwagi. I w moim przypadku pierwszy raz rabaty dotyczą miejsc do których chodzę od dawna.

Zainteresowanym polecam dziś artykuły opisujące jak problematyczny może być Credit Agricole na start. To jedyny bank w którym zostało napisane odwołanie od bzdurnej decyzji banku, o czym dziś na PP2. Finał sprawy oraz problematyczne reklamacje w innych bankach, które składałem w grudniu znajdziecie dziś na PP1.

Zwyczajowo na koniec do wglądu regulamin promocji.

21 komentarzy:

 1. Ciekawe. Można sporo zaoszczędzić a w tym kraju to jest wielce pożądane.

  OdpowiedzUsuń
 2. polcan -->
  Czy wniosek można również złożyć przez internet, bo na ich stronie pojawia się informacja "otwórz w Oddziale" :(
  I drugi temat, ponieważ byłby to rachunek żony, czy zasilenie 10k PLN mogło by się odbywać z mojego rachunku w CA, regulamin nic o tym nie wspomina a tym sposobem jednym zasileniem opedziłbym 2 konta, zamiast marnować dwa dni na przelewy :)

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podałem w artykule link z którego ja zakładałem to konto. Na PP2 jest zakładka konta i tam zwykle wybieram konto i zakładam.

   Co do przelewów to zawsze bezpieczniej jest robić z zewnątrz. Nie wiem w czym problem bowiem w ciągu dnia zrobisz bezproblemowo dwa przelewy i nie stracisz ani dnia na tym. Ja robię pierwszy przelew przed 8 rano, drugi przed 12 i wszystkie dochodzą.

   Problemy stwarza jedynie mBank więc tego banku nie używam. Za to Eurobank i wiele innych banków jest bezproblemowych. No chyba że zaczną się takie cyrki jak dziś w Kredyt Banku o czym na PP1

   Usuń
 3. mBank ma 1 sesję przed 6 rano :) o 11 środki są w CA a o 15 znów w mBanku :) więc nie jest tak z problemami :)
  no nic idąc zasadą "bezpieczeństwa" tzreba będzie operację przeprowadzić 2 razy w m-cu ;)


  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie korzystałem z tego poprzednio, teraz się zapiszę.
  Polcan ja z tego rozumiem, że np. mam 40 zł, robię zakupy za 36 zł, to (w przypadku zaokrąglania do 5 zł) bank na konto sklepu przelewa 36 zł a 4 zł z mojego rachunku przekazuje 4 zł na konto oszczędnościowe.
  Tak z tego obrazka wnioskuje.

  I co dalej to co bank, te 4 zł przelał na konto oszczędnościowe to dam zostaje a od banku dostaje gratis 4 zł na konto osobiste?

  Ale tu:
  http://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/promocje/konta/podwajam-na-okraglo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak chcesz mieć tak mały cashback, to możesz tak zrobić. Ja robię zakupy za 1 zł więc bank potrąca mi 5 zł z konta i przekazuje do sklepu złotówkę a mi przelewa na konto oszczędnościowe 4 zł. Tak działa klasyczny mSaver.

   Dodatkowo pod koniec miesiąca bank przelewa premię w wysokości 4 zł, a więc tytułowy 400% cashback.

   Wyższe kwoty warto sobie zachować na premie z innych banków, które wymagają płatności na 400zł itd.

   Usuń
  2. Nie nie, ok rozumiem, tylko chciałem bardziej to zobrazować, dlatego te 36 zł. Jasne, że za 1 zł trzeba będzie towar znaleźć na półce.

   Czyli 200/6=33,33
   33,33/4=8.3325
   Czyli trzeba zrobić min. 9 transakcji kartą w miesiącu, aby dostać te 33 zł.

   A jeszcze są sklepy, które nie chcą/nie chciały (może od stycznia przy niższych opłatach to się zmieniło) aby klient płacił za produkt warty 1 zł czy poniżej 1,5 karta.

   Usuń
 5. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie CA.
  Robię zakupy w sklepie i tak wiec dlaczego mam wybierać coś za 1 zł i dostać 4 zł od banku.
  Chyba lepiej jest wybrać coś np. Gazeta komputerowa 8,9 + baton 1,01 = 10,01
  I bank daje mi od od siebie 4,99 prawie 5 zł a nie 4 zł.

  Mniejszą ilość razy muszę zrobić te zakupy aby dostać te 33 zł.


  Ok, rozumiem, że na takie coś sobie może pozwolić ktoś kto nie musi spełnić wymogów na innych kartach. Ale na innych mam wypłatę w kasie realizowaną, więc tu mogę sobie na takie coś pozwolić.

  Minu te 10k zł że trzeba przelewać, ale jak to do marca to może się będzie dało bo lokata akurat tak się skończy. I wtedy na jeden dzień na CA a potem jakieś pingpongi czy inne idee ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Weź sobie darmowy kredyt, to będziesz miał z głowy te 10k. Ja korzystam z kredytu na 40k i obracam nimi wedle własnej woli.

   Usuń
  2. Polcan, czy jest inny darmowy kredyt na rynku oprocz BGZ-u? Orientujesz sie moze? A moze ktos z czytelnikow wie?
   Pozdrawiam serdecznie i gratuluje swietnego bloga! :-)

   Usuń
  3. Ja najbardziej lubię darmowy kredyt w koncie w Millennium. Na start trzeba się nieźle nachodzić, ale w efekcie masz co miesiąc darmowe 7 dni a dodatkowo limit jest sukcesywnie powiększany.

   Usuń
 6. panowie, tu chyba chodzi o kwoty brutto czyli 41,15/4 = 11 transakcji
  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam pytanie czy trzeba przelewać wynagrodzenie? czy wystarczy przelew z konta na konto?
  I wystarczy kilka nie wielkich płatności kartą by uzyskać max bonus? np piwko w żabce za 6zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam sobie możesz robić przelewy, jedyny minus to kwota 10.000 zł ale można oczywiście robić to w ratach:)
   Wystarczy płatność na dowolną kwotę i to jest największy plus

   Usuń
  2. Dziękuje za szybką odpowiedź, a jak wygląda okres rozliczeniowy. Chodzi mi od którego do którego liczą miesiąc. Bo nie wiem kiedy założyć konto :)

   Usuń
  3. Wygląda najdziwaczniej z wszystkich banków. Skoro założyłem konto 16 dnia miesiąca to mój okres rozliczeniowy jest od... 16 danego miesiąca do 15 przyszłego.

   Usuń
 8. Polcan, czy myślisz, że udałoby się załapać na tę drugą promocję nam, korzystającym już z tej pierwszej? Może coś na zasadzie przedłużenia? Chodzi mi o zaokrąglanie CA... warto się zakręcić może.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawy pomysł. Osobiście uważam, że nie będzie takiej możliwości. Masz jakiś pomysł jak to można zrobić?

   Usuń
  2. Myślałem żeby iść 31 do oddziału i spróbować

   Usuń
 9. A tak w ogóle dzisiaj mam traume bo zapomniałem wczoraj splacic kredytowki :(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...