wtorek, 14 stycznia 2014

Lokatę Bumerang II można teraz teoretycznie podkręcić do 5%


Getin znów zaczyna swoje kombinacje alpejskie. Właśnie zaproponował podwyższenie oprocentowania swojej lokaty bumerang z obecnego 3,50% o całe 1,50 punktu procentowego, co w efekcie dałoby zysk na poziomie 5%.

Czy to prezent z okazji pierwszej rocznicy bumeranga? Sprawdziłem kiedy pisałem o tym po raz pierwszy i data przypadła na 26 stycznia 2012 a więc nie jest to prezent urodzinowy. Wówczas mieliśmy 6,50% mimo wszędobylskich spadków a więc warto było skorzystać z dobrej okazji.

Niestety z czasem oferta zaczęła się pogarszać i dopóki było tutaj 4,25% warto było codziennie odświeżać lokatę. W momencie gdy jednak oprocentowanie zrównało się z kontem w Meritum czyli osiągnęło poziom 4% zlikwidowałem tę lokatę. Czy teraz warto wrócić?

Nie liczmy na wiele. Oferentem jest kombinator jakich mało. Spece od marketingu lubują się w zakamuflowaniu prostego produktu jakim jest lokata. O tym co trzeba zrobić by dostać 6% na lokacie pisałem już wielokrotnie i na pewno nie jest to godne uwagi.

To dalej 3,50% Źródło: getinonline
A co z bumerangiem? Nie ma tak, że Getinek sobie podwyższa o 1,50pp z dobroci serca, z miłości do swoich wiernych klientów. Tutaj za podniesienie zysku trzeba się napocić.

Aby posiadać w bankowości internetowej dostęp do lokaty bumerang trzeba posiadać odpowiednie konto ale nie trzeba do niego mieć karty debetowej. Niejednokrotnie dostawałem telefon z banku czy jestem zainteresowany dorobieniem karty do konta. I zawsze dziękowałem za oferowanie zbędnego balastu.

Teraz marketingowcy Getin wpadli na świetny pomysł. Skoro nasi klienci nie chcą karty do konta, to trzeba użyć bacika. Rolę bata pełni 5% zysk widoczny na reklamie. Co więcej jak czytamy podniesienie oprocentowania zależy od... ilości transakcji w stosunku 0,1 pp za każdą transakcję czyli wystarczy 15 transakcji kartą.

Pytanie czy to się opłaca? Teoretycznie gdybyśmy stosowali metodę znaną z CA to kupujemy 15 razy po złotówce jakiegoś batonika czy jogurcika i po sprawie. To w sumie przymusowy prezent na co drugi dzień miesiąca. Takie małe co nieco.

Ale zaraz zaraz, przecież Getin to nie Millennium. Tutaj nie wystarczy jedna transakcja by mieć święty spokój z dodatkowymi opłatami. Tutaj posiadanie karty wiąże się z konkretnymi wymaganiami. Karta w końcu kosztuje 3,99 zł a konto 9,99 zł. Może być oczywiście darmowe, ale warunkiem do tego jest aby dokonywać transakcji nie ilościowej ale kwotowej i to niemało bo aż 400 zł.

Innymi słowy natrzaskamy sobie 15 transakcji na 15 zł a bank owszem podwyższy nam oprocentowanie bumeranga do 5%, ale dowali karę za brak płatności na kwotę 400 zł. I zamiast zysku będziemy stratni.

Ile maksymalnie możemy zyskać? Należy liczyć nie zysk 5% a różnicę o jaką bank podniesie nam oprocentowanie za posiadanie karty. W nowej edycji bank nie podniósł maksymalnej kwoty. Załóżmy zatem, że trzymamy cały czas maksymalną kwotę 10.000 zł i odnawiamy ją codziennie. Ile zyskamy?

Po krótkich obliczeniach otrzymujemy dodatkowy zysk w wysokości 10,12 zł. Tyle więcej można zarobić na bumerangu.

Ale za kartę i konto bank pobierze 13,98 zł w przypadku braku płatności na kwotę 400 zł! A więc w sumie będziemy stratni. Nie mówiąc o wiecznych kłopotach z działaniem bankowości Getin co może doprowadzić bumerangowców do szewskiej pasji. Wystarczy przypomnieć chociażby ten incydent. A coś takiego działo się przecież bardzo często.

A przecież gdyby posiadać Konto Tanie Zakupy, na które wymieniłem bumeranga, za wydanie kartą 400 zł możemy liczyć na 40 zł cashback. Konto to jest dalej w ofercie i wydaje się o wiele lepszą alternatywą do bumeranga.

Podsumowując Getin zaczyna znów kombinować jak zrobić klienta w konia i to w sposób dosłowny. Ha wio, mówią pod nosem kupuj kartą, ganiaj do sklepu. Prrrr, masz tutaj premię za to ale dawaj to zaraz z powrotem bo taka karta to luksus.

Osoby zainteresowane bardziej ludzkim traktowaniem mogą zajrzeć dziś na PP2, gdzie opisuję dość niecodzienną okazję inwestycyjną na której można zarobić nawet 7% w skali roku.

Ciąg dalszy: Inwestycja na 7% z bardzo krótkim okresem trwania

47 komentarzy:

 1. "A przecież gdyby posiadać Konto Tanie Zakupy, na które wymieniłem bumeranga, za wydanie kartą 400 zł możemy liczyć na 40 zł cashback." Do dzisiaj nie otrzymałam premii za płatności grudniowe, chociaż regulamin mówi o zwrocie premii do 10 dnia kalendarzowego następnego miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem od razu czy mam wpłatę. Jest - 40 zł zwrotu zostało zaksięgowane 10 stycznia za jeden zakup sprzętu. Więc chyba w twoim przypadku nie obejdzie się bez reklamacji. Robiłeś zakupy w marketach spożywczych?

   W moim przypadku brak płatności 50 zł z BGŻ, więc czas na kolejną reklamację...

   Usuń
  2. a ja premię BGŻ za grudzień dostałem 31 grudnia, pierwszy raz tak wcześnie...

   Usuń
 2. Twoja pomyłka w artykule - można zamówić konto zakupowe http://www.getinonline.pl/konta-bankowe/konto-tanie-zakupy.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiewiórki mają zwyczaj, że premię za grudzień wypłacają 30/31.XII. Tak było w 2013, tak było 2012r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, ale i tak nie dostałem 31 grudnia premii, przypuszczalnie ze względu na pewną pułapkę, którą ma BGŻ wbudowaną w bankowość internetową. Dziś złożyłem reklamację.

   Usuń
  2. Też to mam, w systemie BGŻ pokazują jako datę transakcji - nie datę wykonania - ale zaksięgowania, ja napisałem że to wprowadzenie w błąd, ale wątpię czy się uda

   Usuń
  3. Też miałem taki przypadek z rudymi gryzoniami. Pierwsza reklamacja została odrzucona, riposta została załatwiona pozytywnie

   Usuń
  4. Hej, gj7 a co napisałeś im w ripoście?

   Usuń
  5. Nic szczególnego. Opisałem reklamację innymi słowami i widocznie ...... trafiłem na gościa bardziej przyjaznego do klientów.

   Usuń
 4. Polcan tylko zauważ jedno. Bumerang to lokata jednodniowa według regulaminu aby uzyskać podwyższenie oprocentowania do 5% musimy dzień przed założeniem lokaty zrobić 16 transakcji (sic!) kartą. Chłopaki z getinka przegieli - totalna abstrakcja.
  konto swobodne + karta mc debit nadal jest bezpłatne

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, mam jedno szybkie pytanie, co prawda nie odnośnie bumeranga ale lokaty rentierskiej w Wołominie.
  Co w praktyce oznacza zmienność oprocentowania tej lokaty?
  Jak to wyglądało w poprzednich okresach?

  OdpowiedzUsuń
 6. Z innej beczki ale w ramach banku. Otrzymałem wczoraj telefon od pani z Getin Banku z ofertą skorzystania z promocji zwrotu 200 zł za płacenie aplikacją MasterCard Mobile, o którym był już artykuł. Poinformowałem panią, że już skorzystałem i chyba im się ta promocja lada dzień kończy. I wtedy dowiedziałem się, że promocja przedłużona do końca lutego. Teraz ciekawe czy nagroda będzie wypłacona do 24 stycznia czy też do 10 marca...

  OdpowiedzUsuń
 7. Polcan - co się stało z wczorajszym artykułem o skok'u Arka - CENZURA ? Czemu go usunąłeś ze strony ?
  Wczoraj były wpisy o Wołominie i kurcze - sprawdziły się !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiałem wprowadzić kilka zmian. Opublikowałem pewne informacje których być tam nie powinno, a które powodowały pewne zamieszanie w SKOK Arka.

   Sprawa została już wyjaśniona i artykuł ponownie jest do wglądu wraz z opublikowanymi komentarzami.

   Usuń
 8. No to Wołomin obniżył oprocentowanie lokat ,lokata pewna stała na 4 miesiace z 4,8 na 4,2 %

  OdpowiedzUsuń
 9. 16 transakcji kartą chłopaki z Getina chyba jeszcze nie wytrzeźwieli, albo mają ogromne poczucie humoru.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli ktoś chce mieć oprocentowanie 5% przez np. 30 dni, to musi wydać kartą:

  16*30=480

  w takim wypadku warunek zostanie spełniony.

  Tylko, że po pierwsze nikt nie robi zakupów równo za 1 zł, A po drugie codziennie bieganie do kasy po 16 razy nawet w kilku sklepach to jest przesada. Można niby 8 razy przed praca i 8 razy po pracy, ale to i tak gruba przesada.

  OdpowiedzUsuń
 11. niezłe spadki w Wołominie

  OdpowiedzUsuń
 12. Skok Wołomin obniżył oprocentowanie już założonych lokat rentierskich.
  Rentierska Pewna z odsetkami co 3 m-ce była na 6,2% teraz jest na 5,7%, a z odsetkami płatnymi co miesiąc spadło z 6% na 5,5%.

  ww

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rentierskiej Pewnej nie ma jż w ofercie. Jest Rentierska Pewna 2014. Nowe oprocentowanie dotyczy nowtych lokat, nazwanych nieco inaczej od dotychczasowych. Zatem należy to odczytać jako wycofanie dotychczasdowych propozycji lokowania i zaproponowanie nowych na innych (gorszych) warunkach

   Usuń
 13. ww -->
  dostałeś info na maila ... czy poprosiłeś o wykaz lokat?
  póki co na ich stronie brak infromacji o zmianie oprocentowania wcześniej założonych lokat .. poajwiły się za to lokaty z datą 2014

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam e-skok, także rano robiąc przelew zobaczyłem tą niemiłą niespodziankę. Bez zmian pozostała rentierska będąca w ofercie 0d 2.12. do wczoraj (6% przy kwartalnych odsetkach).

   ww

   Usuń
 14. UUU to za wiernych klientów też się w zieli?? nigdy wcześnie nie obniżali % starym klientom, jadą cały czas w dół z % i końca tego rajdu nie widać, obu zdążyli wyhamować, świeżak już praktycznie nie ma tam czego szukać bo oferta jakoś nie powala na łopatki

  OdpowiedzUsuń
 15. A zauważyłeś polcan taki sympatyczny zapis na stronie Getina:
  "za każdą transakcję kartą, wykonaną dzień wcześniej". Ja rozumiem to w ten sposób, że transakcje nie sumują się z dnia na dzień i żeby zdobyć 5% na Bumerangu II, trzeba dzień wcześniej natrzaskać 15 transakcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze - nie zauważyłem, gdyż po prostu to co robi Getin to czysta kpina. Jak dla mnie szkoda po prostu czasu na coś takiego. Albo bank jest uczciwy i daje uczciwą propozycję albo kombinuje jak koń pod górę.

   Pytanie kto tutaj jest koniem. Ten co kombinuje jak koń, czy ten co daje się nabrać w konia?

   Usuń
 16. No wiadomo, Wiśniewskiemu trzeba zapłacić za reklamę Pożyczki. Wolę dać pieniądze do innej instytucji z Wołomina.

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy w SK Banku w Wołomina można już założyć konto przez internet? bo trąbili już o tym wieki temu i nadal cisza, wie ktoś coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można, dzisiaj otrzymałem taką informację na e-maila.

   Usuń
 18. Wołominek obniżył dzisiaj mi lokatę rentierska założona w październiku na 6,7 % do 6,2% natomiast zakładana wczoraj lokatę rentierska na 6,0% dzisiaj pozostawił bez zmian wydaje mi się ze i tak po obniżce jest to najlepsza oferta dostępna na rynku lokat, czy się mylę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi obniżył zakładaną w grudniu z 6,2 do 5,7%,także jaką chyba po wszystkich,oby to były ostatnie obniżki oprocentowania,bo powoli zaczną zniechęcać ludzi do siebie,a banki będą znów zacierać łapska.
   Prosimy o wyczerpujący artykuł na temat :-).

   Usuń
  2. Będą pojutrze aż dwa.

   Usuń
 19. właśnie jestem po rozmowie z infolinią Wołomina i kompletnie zgłupiałem ...
  Okazuje się że lokata rentierska, którą założyłem tydzień temu na 6% (3 m-cza kapitalizacja, 12M, dla starych członków Kasy) póki co nie uległa zmianie ... z tego co wiem cieli lokaty ze zmiennym oprocentowaniem ....
  polcan --> może jakiś artykuł na ten temat, to było by największe zaskoczenie ze strony wołomina!

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro mam święto więc artykułu można się spodziewać dopiero w czwartek

   Usuń
  2. ... to już dwa lata i kolejny raz okazja żeby podziękować za Twoją pracę !. Super że jest Twój blog bo w sumie dla mnie jest to jedyne źródło informacji o tym co się dzieje na rynku. Dzięki niemu mam więcej czasu na inne sprawy a i pieniędzy z odsetek trochę przybyło :)
   Wszystkiego najlepszego Marcinie z okazji drugiej rocznicy bloga !!!

   Usuń
  3. Pamiętałem że na początku stycznia jest rocznica ( w sumie to 3 dni po imieninach). Ale zanim napisałem ... sprawdziłem :) Rok temu składałem Ci życzenia o 7:55 - szef nadal przychodzi późno więc rano można spokojnie poczytać Twoje artykuły

   Usuń
  4. Dokładnie w połowie stycznia. A rok temu o 7:55 wpisał się anonimowy i nigdy bym na to nie wpadł, że to ty. To ty już weteran jestes.

   A swoją drogą to pokaż stronę szefowi, może też się wciągnie i będziecie wspólnie zaczynać nowy dzień od czytania bloga;)

   Na życzenia jeszcze za wcześnie, W końcu to dopiero jutro, szkoda że w takim smutnej atmosferze po dzisiejszym incydencie w Wołominie...

   Usuń
 20. te 5% Getina to oferta typowo na szybę, olać głupków!

  OdpowiedzUsuń
 21. również otwieram konto w SK, awaryjnie, bo SKOK Wołomin zaczyna wykonywać ruchy niczym chory na pląsawicę Huntingtona :(

  OdpowiedzUsuń
 22. Oferta Wołomina

  informuję,że od dnia 14.01.2013r. obowiązuje nowa oferta depozytowa, dla
  Klientów zapisanych do Kasy od dnia 01.11.2013r. oprocentowanie wynosi :

  Lokata Jedyna Stała 2014 (oprocentowanie stałe) o okresie oszczędzania 3,
  4, 6 miesiące

  3 miesiące 3,80 %
  4 miesiące 3,90%
  6 miesięcy 3,70 %

  Lokata Jedyna z ROR 2014 (oprocentowanie zmienne)

  1 udział 11 udziałów 21 udziałów 25 udziałów 50 udziałów

  1 miesiąc 3,00% 3,00% 3,00% 3,00% 3,00%
  3 miesiące 4,00% 4,05% 4,10% 4,15% 4,20%
  6 miesięcy 4,20% 4,25% 4,30% 4,35% 4,40%
  12 miesięcy 4,40% 4,45% 4,50% 4,55% 4,60%

  Lokata Rentierska Jedyna 2014 o okresie oszczędzania 12,24,36 miesięcy,
  oprocentowanie zmienne w wysokości:

  przy wypłacie odsetek co 1 miesiąc

  12 miesięcy oprocentowanie 4,90%
  24 miesiące oprocentowanie 5,00%
  36 miesiące oprocentowanie 5,10%

  przy wypłacie odsetek co 3 miesiące
  12 miesięcy oprocentowanie 5,10%
  24 miesięcy oprocentowanie 5,20%
  36 miesięcy oprocentowanie 5,30%

  Warunkiem założenia powyższych lokat jest posiadanie aktywnego rachunku ROR.
  Rachunek tylko do obsługi lokat można założyć na podstawie dyspozycji
  e-mailem.

  oprocentowanie Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowego:

  1,00 % oprocentowanie dla posiadaczy 1-10 udziałów
  2,00 % oprocentowanie dla posiadaczy 11 udziałów
  3,00 % oprocentowanie dla posiadaczy 21 udziałów


  Lokata Jedyna bez ROR 2014 (oprocentowanie zmienne)

  1 udział 11 udziałów 21 udziałów 25 udziałów 50 udziałów

  1 miesiąc 2,80% 2,80% 2,80% 2,80% 2,80%
  3 miesiące 3,80% 3,85% 3,90% 3,95% 4,00%
  6 miesięcy 4,00% 4,05% 4,10% 4,15% 4,20%
  12 miesięcy 4,20% 4,25% 4,30% 4,35% 4,40%

  OdpowiedzUsuń
 23. Do konta swobodnego też Bumerang II się tyczy. A tam bezwarunkowo bezpłatna jest i karta i konto.
  Z tym że trzeba by mieć coś nie tak z głową, żeby codziennie latać po 15 sklepach i klepać te płatności.
  raz to może i można, ale potem to już by chyba było to lekkie przegięcie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Z jakich obliczeń wyszedł Panu dodatkowy zysk w wysokości 10,12 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z prostego obliczenia (10.000 * 0,01215)/12
   Dzielimy przez 12 by obliczyć zysk w skali miesiąca.

   Usuń
 25. Odpowiedzi
  1. Według wskazówek podanych w artykule. Bierzemy pod uwagę różnicę dodaną czyli 1,50%, jest to jednak wartość brutto. Po odliczeniu podatku mamy 1,215% netto.

   Usuń
 26. Rzeczywiście proste obliczenia. Dziękuję bardzo za pomoc! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...