piątek, 28 listopada 2014

4% na lokacie Twój Zysk III w Getin za nietrudne warunki


Tydzień promocji kończymy ciekawą lokatą w Getin bank. Wydawać by się mogło, że po ostatnich spadkach definitywnie pożegnaliśmy 4% w bankach komercyjnych. A jednak przy odrobinie dobrej woli da się zapolować na nie.

Lokatę Twój Zysk znamy już doskonale. Od dobrych kilku miesięcy oferuje ona 3,50% i stale gości w rankingu lokat na FpG czyli innymi słowy w drugiej lidze. Okazuje się  jednak, że zysk z tej lokaty można podkręcić o kolejne 0,50pp czyli tyle ile wynosił spadek stóp w październiku.

W sierpniu opisywałem drugą edycję lokaty z konewką, wówczas jednak na reklamie widzieliśmy 3,50%. W chwili obecnej mamy już jej trzecią edycję i zamiast konewki w reklamie widzimy rękawice zimowe, jakby nowa stawka 4,00% miała nas rozgrzać.

 
Teraz reklamują 4% a nie 3,50% Źródło: getinbank.pl


Co trzeba zrobić aby bank nam zagwarantował oprocentowanie jak na powyższej reklamie? Możemy się bowiem domyślać, że za friko 4% na lokacie na okres 3 miesięcy nie dostaniemy. Do spełnienia są cztery, ale za to banalne warunki:

Po pierwsze samej lokaty założyć się nie da. Oferta skierowana jest dla posiadaczy konta osobistego w tym banku. Kto go jednak jeszcze nie ma, a chciałby skorzystać z tej promocji może je założyć tutaj.

Po drugie konto to trzeba utrzymać przez okres trwania lokaty a więc przez 3 miesiące, o raczej do wygórowanych warunków nie należy. Do niego trzeba założyć konto oszczędnościowe i również przetrzymać je przez 3 miesiące, czyli tak długo jak będziemy mieć lokatę. To należy jednak do normy i zwykle postępujemy tak bez zachęty.

Po trzecie musimy zapewnić wpływy na konto w wysokości minimum 1000 zł. Warto tutaj podkreślić, że bank informuje iż liczą się tutaj miesiące pełne i niepełne. Więc jeśli zakładamy konto 20 musimy zdążyć do końca miesiąca kalendarzowego zrobić przelew. Getin uznaje na szczęście przelewy własne:)

Po czwarte i ostatnie na owym koncie należy dokonać transakcji kartą na kwotę 300 zł, co w przypadku Getin należy od dłuższego czau do normy. Płatności można dokonywać albo kartą albo za pomocą aplikacji iKasa.

A więc warunki są praktycznie identyczne do opisanych tutaj. Tyle że dziś owe 4,00% wygląda o wiele atrakcyjniej niż w wakacje. I nie są to 4% z jakimiś absurdalnymi ograniczeniami do 3.000 zł jakie reklamuje mBank. Tutaj można ulokować nawet 50.000 zł, więc gra jest warta świeczki.

4,00% na lokacie można także założyć gdzie indziej, ale o tym dziś na PP3.

Dla osób które chciałyby założyć konto w Getin by założyć tę lokatę zostawiam link.

Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim czytelnikom za wspólne szukanie i znajdowanie najciekawszych okazji na rynku. Jest ku temu okazja bowiem dziś kończy się trzeci rok aktywności blogowej o czym dziś na PP1.

16 komentarzy:

 1. Wczoraj przy logowaniu do GB wpadła mi w oko ta lokata i dziś biegnę do banku założyć.
  Myślę, że warto dodać, że bank 4% daje na nowe środki, w stosunku do stanu na 11.08.2014 roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tymi uznaniami zasilań własnych może być różnie.
  Dzwoniłem na infolinię przed samym zakończeniem poprzedniej edycji Lokaty Twój Zysk (zakończona w połowie miesiąca) i konsultantka po zasięgnięciu opinii u "specjalistów" stwierdziła, że dla tej promocji w odróżnieniu od "Pakietu korzyści" musi to być FAKTYCZNE WYNAGRODZENIE a nie wpłata własna.
  Dla upewnienia się zadzwoniłem jeszcze raz w dniu następnym i uzyskałem taką samą odpowiedź!!!
  Jeżeli ktoś ma jakieś wiadomości w tym temacie to proszę zapodawać (tylko konkrety, a nie domniemania).

  OdpowiedzUsuń
 3. Bzdury pleciesz kolego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Guzik prawda. Dowolny wpływ min. 1 tys. i tyle. Następny szuka sensacji i dziury w całym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się że pierwszy anonimowy nie plecie bzdur.
   Ja dzisiaj na infolinii też otrzymałem taką samą odpowiedź (musi być faktyczne wynagrodzenie) :(

   Usuń
 5. Z tą infolinią w bankach mają oni problemy, mówią inaczej niż w rzeczywistości to samo było w mbanku z kontem mobilnym niby nowi klienci tylko mogliby założyć ale w rzeczywistości tak nie jest.
  Opisałem tutaj ostatni komentarz: http://moneyafterhours.blogspot.com/2014/05/konto-mobilne-na-4-w-mbanku.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Znowu bzdury. Mam, używam, wiem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gówniarstwo z infolinii ma największe pojęcie. System to uznaje. Dowolny wpływ z zewnątrz najlepiej ze swojego innego rachunku na min 1 tys. Koniec kropka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam, mam pytanie nie związane konkretnie z tym wpisem, ale również dot. BG. W regulaminie jest napisane:"Okres uczestnictwa w Promocji wynosi 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych począwszy od dnia przystąpienia do Promocji,..." Do promocji przystąpiłem 10.06 br, czy 6 m-cy mija 10.12 br, czy 31.12 br? Kiedy mogę złożyć wypowiedzenie konta? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej w pierwszych dniach stycznia. Wypowiedzenie z zachowaniem miesiecznego okresu wypowiedzenia. W najlepszym wypadku zamkniecie od 1 lutego a w najgorszym od 1 marca. Czyli miesiac, dwa trzeba warunki spelnic aby oplat nie poniesc.

   Usuń
  2. Chyba, ze chcesz oddac premie to mozesz juz.

   Usuń
 9. Witaj Polcan. Gdzie można znaleźć aktualną ofertę lokat skok wołomin? Czy aktualnie lokaty można zakładać meilowo/kończy mi się rentierska a mam daleko do placówki/?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest bez zmian, jutro będzie ranking lokat na grudzień na obu moich blogach.
   Można zakładać mailowo, ja tak zrobiłem w tym miesiącu, o czym pisałem niedawno:)

   Usuń
 10. lokaty to jedyna bezpieczna forma oszczedzania, a te w getin maja do tego dobre oprocentowanie, wiec ja sie ich trzymam

  OdpowiedzUsuń
 11. No ja też jestem za lokatami bo niestety ale giełda to dla mnei zbyt duże ryzyko. W Getin banku staram się od dłuższego czasu systematycznie odkładać i jak na razie całkiem sprawnie mi to wychodzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałem rzecz jasna nie o obligacje z giełdy, ale obligacje w formie lokaty jaką kupiłem dziś. Nie będzie notowana i nie trzeba było nawet posiadać rachunku maklerskiego, aby je kupić. Wystarczy zwykły ror do przelewów odsetek.

   9,70% stałego oprocentowania na rok czasu z kwartalną wypłatą odsetek nie dostaniecie w żadnym banku, a oferta całkiem przyzwoita i moim zdaniem stosunkowo mało ryzykowna. Pewnie za rok będę o niej pisał na tym blogu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...