czwartek, 6 listopada 2014

4% na lokacie bezkarnej w Aviva wraz z bonusem na 50 zł


Nie tak dawno omawiałem na blogu ciekawą polisolokatę w Aviva, na której można było zarobić nawet 5,50% w skali roku. Teraz pojawiła się nowa nieco odchudzona oferta, ale jej konstrukcja jest na tyle ciekawa, że warto ją omówić szerzej.

Poprzednim razem użyte zostało słowo produkt unikając magicznego słowa lokata, gdyż jak wiadomo instytucje pozabankowe nie mogą oferować lokat. Co ciekawe tym razem Aviva bez ogródek swoją nową ofertę nazywa lokatą bankową.

Oprocentowanie nie jest tym razem tak atrakcyjne jak poprzednio wynosi bowiem 4%. Ale za to mamy dodatkowe bonusy, które w inny sposób uatrakcyjniają ofertę. Oczywiście aby je zgarnąć trzeba skorzystać ze specjalnej dedykowanej strony.

Kolejna ciekawa oferta w Aviva Źródło: aviva.pl

Co należy do tych bonusów? Po pierwsze mamy tutaj możliwość zerwania lokaty w dowolnym momencie przy zachowaniu odsetek, czyli innymi słowy jest to lokata bezkarna, którą znamy z Optimy. 

Sama lokata trwa standardowe 3 miesiące, ale za to mniej standardowe są limity. Minimalna kwota jest pięć razy wyższa i wynosi 5000 zł, maksymalnie dwa razy więcej aniżeli na zwykłych wabikach czyli 20.000 zł.

Jak widzimy na powyższej reklamie można dostać kupon o wartości 50 zł. Z informacji jakie dostałem kupon jest możliwy do zrealizowania w trakcie zawierania z Aviva Towarzystwem Ubezpieczeń Ogólnych S.A. umowy ubezpieczenia: komunikacyjnego, podróżnego, mieszkania lub domu, za pośrednictwem kanału direct lub biur Aviva Centrum Finansów. 

Podobnie jak poprzednio oferta jest dostępna przede wszystkim w oddziałach. Po zostawieniu namiarów na siebie zadzwoni do nas konsultant celem umówienia na wizytę. Oficjalnie mówi się o oddziałach w Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu, ale gdy zostawiłem swoje namiary, zostałem zaproszony do Katowic. A więc nieoficjalnie lista placówek jest z pewnością dłuższa.

Na wczorajszym posiedzeniu RPP nie obniżyła na szczęście stóp procentowych. Mimo to lokaty i tak zjeżdżają ciągle w dół jak widzieliśmy w listopadowych rankingu. Dobrze jednak, że pojawiają się pozabankowe instytucje, które też oferują dobre lokaty.

Dla zainteresowanych losami SKOK Wołomin dziś kolejny odcinek serialu na PP3.

Osoby zainteresowane założeniem tej lokaty mogą skorzystać z tego linka.

  12 komentarzy:

  1. Z innej beczki. Często czytam skrót pp3 Przez długi czas nie wiedziałem o co chodzi. Na klawiszu jest Polak potrafi 2 dopiero po wejściu na stronę jest polak potrafi 3 Tak ma być? bo to strasznie mylące dla nowych którzy tu wchodzą, ja już wiem o co chodzi ale dużo czasu minęło zanim ogarnąłem ten skrót. Może po prostu to poprawić?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Temat omawiany wielokrotnie na obecnym PP3.
    http://polakcandwa.blogspot.com/2014/09/druga-rocznica-bloga-pp2pp3.html

    Usuń
   2. W związku z kolejnymi komentarzami, dziś zmieniłem skrót na PP3. Mam nadzieję, że odtąd wszystko będzie ok:)

    Usuń
  2. Po co te wszystkie blogi pp, pp2/pp3 fpg, zamiast wszystko połączyć w jeden blog o finansach. Ja różnicy nie widzie w tych blogach, np o skok wołomin na każdym z tych blogów jest opisane. po co to?

   OdpowiedzUsuń
  3. Faktycznie oprocentowanie lokat terminowych ostro poleciało w dół. Jeszcze kilka lat temu obecna wysokość oprocentowanie lokat w przypadku których u większości to 2-3% była standardem raczej wśród kont oszczędnościowych. Oferta Avivy ciekawa, dosyć dobrze prezentuje się również nowa oferta Smart Banku również z oprocentowaniem na poziomie 4%. Pozabankowe instytucje oferujące lokaty się pojawiają, tylko czy są takie którym można w pełni zaufać przelewają oszczędności wielu lat? Ja jeśli miałbym zainwestować gdzieś środki chyba wolałbym wybrać pożyczki społecznościowe, też z ryzykiem ale ze znacznie większym zwrotem

   OdpowiedzUsuń
  4. A propos alternatywy dla tradycyjnych lokat. Z ciekawą ofertą wydzwania do mnie ostatnio Idea. Z ciekawą, ale chyba dla nich, nie dla nas. Niby-lokata dająca 7% w skali roku, ale pod warunkiem, że czyjeś notowania nie spadną (chyba mi gość wymieniał jakąś coca-colę i mcdonalda). Jak spadną, to dostaje się 100%. Kapitału, nie odsetek rzecz jasna. I w tym przypadku mozna podjąć ryzyko na drugi, a potem ewentualnie na trzeci rok. Piszę, żeby Was ostrzec: moim zdaniem na 99% notowania przynajmniej jednej ze spółek zdołują i wtedy bank za 3 lata nie daje nic.
   Pozdrawiam.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Takich dzwoniących "cwaniaczków" (albo "nieszczęśników") spławiam bardzo szybko tekstem w stylu: "Jeśli to jest dochodowy interes, to po co bank ma się ze mną dzielić zyskami? Chcą się bawić przez X lat cudzą kasą, oferując kilka procent - to niech nadal szukają łosi. Nie wchodzę w coś, co NIE MA GWARANCJI ... ZYSKU!" Po czym zwykle rozmowa samoistnie się kończy ... :)

    Usuń
   2. To o czym pisze anonimowy to najnowsza oferta Idea banku, nosząca nazwę Top Giganci. Obok wspomnianych Coca Cola i McDonald są tutaj Sony, Hyundai i Adidas.

    Oczywiście na blogu nie opisuję takich pseudoinwestycji, chyba że celem przestrogi, bowiem zasada działania jest identyczna jak poprzednia strukturę tego typu czyli Niemieccy Gignci. Tyle że teraz zamiast Niemców mamy świat. Opisywałem to w poniższym artykule:
    http://moneyafterhours.blogspot.com/2014/02/lokata-na-550-w-idea-bank-czyli-kiedy.html

    Na blogu wolę wybierać bezpieczne i pewne produkty jak opisana wyżej Aviva, chociaż wydaje mi się, że 4% jest całkiem w porządku, ale niezbyt dobrze widzę ten bonus 50 złotowy. Może to być przynęta na jakiś produkt dodatkowy. Czekamy jednak na pierwsze relacje zainteresowanych, którzy skorzystali z nowej oferty Avivy i przestrzegą kolejnych.

    Usuń
  5. Napisałem tylko że aby przejść do pp3 trzeba kliknąć na pp2. Bez obrazy ale trochę to Bareję przypomina. Nowi naprawdę nie połapią się o co chodzi (jestem tego przykładem). Ale skoro taka jest filozofia tego blogu to cóż... Ja już wiem że żeby czytać ...3 trzeba kliknąć na ....2 A nowi niech szukają ... trójki pod dwójką :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Lubisz Windows 8? Ja nie mogę się przekonać, ale XP niestety umarł, bo taka jest cena rozwoju. I podobnie jest z blogiem PP3, bo to blog osobisty, będący wynikiem rozwoju i mojej zmiany poglądów na świat finansów.

    Najpierw był PP1
    http://polakcan.blogspot.com/

    Potem podarowałem sobie tematykę doradców, programów inwestycyjnych, strukturek, IKE itp i powstał PP2, co wkurzyło wielu czytelników przyzwyczajonych do mrocznego PP1.

    Jeszcze później zmieniło się moje podejście do ostrożnego inwestowania prezentowanego na PP2 i powstał PP3, ale na prośbę czytelników bez tworzenia nowego bloga. Stali czytelnicy zamiast osobnych bogów PP2 i PP3 woleli PP3 (tytuł) w miejsce PP2 (adres strony).

    Na szczęście taki galimatias FpG nie grozi. Bo też nie uważam go swój blog, a jedynie za blog czytelników. Tu nie ma rozwoju, a jedynie najciekawsze oferty na rynku dla każdego. To był blog dla początkujących i takim pozostanie.

    Usuń
  6. No i zmieniłeś na klawiszu na 3 i jest dobrze. Teraz od razu wiadomo o co chodzi. Cały czas tylko to sugerowałem

   OdpowiedzUsuń
  7. A doczytaliscie w "nocie prawnej" zapis:
   Ostateczne warunki lokaty uzależnione są od wysokości wpłaty Klienta. ?
   A co do nazewnictwa to takze w "nocie":
   AVIVA Sp. z o.o. informuje, że współpracuje [...] z poniżej wskazanymi podmiotami: Deutsche Bank PBC S.A., Bank Pocztowy S.A. , Alior Bank S.A., Euro Bank S.A., Meritum Bank ICB S.A., ING Bank Śląski S.A., PKO BP S.A., Bank Zachodni WBK S.A.

   OdpowiedzUsuń

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...