sobota, 8 listopada 2014

SKOK Wołomin już nie wypłaca pieniędzy z lokat mailowo i telefonicznie


No i zaczynają się cyrki z udziałem mBankowego zarządcy, którego cel jak przypuszczałem jest daleki od deklarowanego. Oto jaki mail dostałem wczoraj od jednego ze stałych czytelników bloga:

Panie Marcinie,
Właśnie dostałem mailową odmowę wykonania przelewu z mojego konta w Skoku Wołomin.
Skończyła mi się lokata i Skok zmusza mnie do pojechania do placówki, nie chcą zrobić przelewu na podstawie dyspozycji mailowej.
Nie ma w tej sprawie żadnej uchwały Zarządcy Komisarycznego, panie powiedziały, że dowiedziały się o tym 3 godziny temu ustnie.


Wszystkiego się można było po niechcianym zarządcy spodziewać, ale chyba nie blokady środków. Na blogu niejednokrotnie informowałem, że założenie lokaty oraz jej likwidacja w Wołominie są bezproblemowe. No ale przecież zarząd wołomina jest już przecież odwołany.

Tylko w zielonych województwach są wołomińskie placówki

Wystarczyło wydanie dyspozycji mailowo, a już po kilku godzinach dostawało się potwierdzenie założenia lokaty, lub informację o realizacji przelewu zwrotnego. Placówka była niepotrzebna, więc lokaty mógł założy praktycznie każdy.

Teraz okazuje się, że nie każdy będzie mógł bezproblemowo wypłacić kasę. Jak widzimy na powyższej mapie SKOK Wołomin ma oddziały tylko w następujących województwach: Warmia i Mazury, Podlasie, Mazowsze, Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie, Łódzkie, Lubelszczyzna, Podkarpacie i Małopolska.

W pozostałych województwach w tym na całym Pomorzu oraz Dolnym i Górnym Śląsku oddziałów nie ma. Zresztą nawet w obrębie wspomnianych wyżej województw zapewne niejeden z czytelników będzie miał spory szmat drogi do oddziału, i podróż po odbiór swoich środków raczej mija się z celem.

Jak się dowiedziałem, od Przemka, który poinformował mnie o tych problemach, istnieje również drug opcja. Tyle że jest ona o wiele bardziej absurdalna od pierwszej: rzekomo istnieje możliwość przesłania pocztą dyspozycji potwierdzonej notarialnie.

A za potwierdzenie notarialne to niby kto zapłaci? Depozytariusz i to tylko dlatego, że tak postanowił mBankowy Zarządca? Zresztą nawet gdyby ów mBankowiec zwracał jakimś cudem koszta notarialne, to nie zapłaci przecież za zmarnowany czas i samą fatygę udawania się na pocztę. A przecież to prawdopodobnie z jego odgórnych decyzji członkowie Wołomina mają teraz problem z odzyskaniem swojej kasy.

Ciekaw jestem czy osoby, które nawet mają oddział za rogiem mogą wypłacić kasę bez problemów, czy też zarządca wymyśli coś nowego by utrudnić wypłatę zdeponowanych środków.  Czy teraz podstawą wypłaty, będzie posiadanie konta w mBanku, od którego od dawna trzymam się z daleka?

Najdziwniejsze jest to, że nie ma oficjalnego komunikatu na ten temat. A skoro nie ma go dziś, to być może osoba, która mimo wszystko wybierze się do oddziału odległego o 300 kilometrów dowie się, że zarządca godzinę temu wydał nowe zarządzenie, że bez mBankowego notariusza to jednak nic nie da się załatwić...

Ciąg dalszy: Zarządca w SKOK Wołomin bedzie analizować zwroty środków z lokat 

138 komentarzy:

 1. Sprawa nie jest taka prosta. Czy przelew pieniędzy mailem był oficjalnie zatwierdzony w jakiś przepisach SKOK, czy była to tylko dobra wola?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dyspozycja mailowa mogła być wykonana jedynie gdy zwrot pieniędzy nastąpił na konto banku z którego odbyło się zasilenie kota w Wołominku. Wg mnie był to bezpieczny sposób. Może trochę upierdliwy, gdy ma się klika kont w bankach, bo trzeba było notować sobie założone lokaty+konto z którego był przelew.

   Usuń
  2. Pod warunkiem, że posiadasz jeszcze takowe konto. W końcu konto w banku to nie twój dom, który stawiasz, tylko zimowe buty, które ściągasz jak jest cieplej w innym banku.

   Usuń
  3. Tak, tak - pamiętam o Twoim przypadku ...

   Usuń
 2. Jaja sobie robi nasz komisarz. Widać co są warte jego słowa i jaki jest cel jego działania i wzmocnienia kasy :

  "Chcę podkreślić, że fakt powołania zarządcy komisarycznego nie wpływa na sposób obsługi członków SKOK Wołomin. Z punktu widzenia członków Kasy nic się nie zmienia – SKOK Wołomin tak, jak do tej pory będzie świadczył usługi na Państwa rzecz. O wszystkich działaniach, podejmowanych przeze mnie w celu wzmocnienia Kasy, będą Państwo na bieżąco informowani. Chcę również zapewnić, że każda uwaga i sugestia, dotycząca SKOK Wołomin, przekazana przez Państwa, będzie przeze mnie traktowana z należytą powagą.

  Pytanie - jak szybko komisarz wykończy skok !

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam jeszcze pytanie - jak wygląda zarządzanie naszymi lokatami z poziomu ESKOK. Czy można zakładać / likwidować lokaty i dokonywać dowolnych przelewów ?
  Może to jest jakaś furtka dla tych co mają daleko do oddziałów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma możliwości zakładania lub zrywania lokat przez e-skok, natomiast przelewy można dokonywać jak najbardziej na dowolne rachunki. Ponadto ustawione są limity transakcji na 20k miesięcznie i 1k dziennie, ale wystarczy telefon do e-skoku i zwiększają nawet do 1mln.
   ww.

   Usuń
 4. Wlasnie jak wyglada sprawa z eSKOKIEM?Czy czy da rade to zrobic on line?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Jestem po rozmowie telefonicznej. O dziwo nie ma problemu z połączeniem, Kto posiada eSKOK nie będzie mieć problemu z realizacją przelewu.

   Podkreślę jednak, że to dane na chwilę obecną. Nikt nie ma pewności co za chwilę wymyśli mBankowiec i co będzie blokować. Już sam fakt, że przy pytaniu o możliwość założenia eSKOKu celem dokonania przelewu nagle konsultantka nie mogła nic zrozumieć, a telefon zaczął przerywać...

   Hmmm. Czyżby telefon był na podsłuchu?

   Usuń
 5. A może po prostu warto odwiedzić większą grupą pana "komisarza" i wytłumaczyć Mu,żeby uważał na to,co robi?
  W klientach siła,a jest nas trochę.
  Bo chyba zostaje już taki wariant.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem, czy wiecie ale wypuścili Panią wiceprezes. http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/474613,joanna-p-aiceprezes-skok-wolomin-wyszla-na-wolnosc.html
  Dali jej poręczenie majątkowe tylko w wysokości 100000 zł. Przy kwotach przekrętów rzędu 300mln, to bardzo niska kaucja. Pewnie nie mają żadnych twardych dowodów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Co jeszcze komisarz może zrobić?
  - wprowadzi limity zerwania lokat?
  - limit kwotowy dzienny przelewów na inny rach. bankowy?
  - dyspozycja sprawdzenia salda na lokatach tylko osobista wizyta w oddziale skoku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie jest co my możemy jeszcze zrobić oprócz oczywiście ewakuacji z Wołominka.
   Nasza ewakuacja i upadek kasy jest pewnie podstawowym zadaniem zleconym przez KNF dla Bankstera Waldemara S. pseudonim "Zarządca" !!!

   Usuń
 8. Polcan, troche przesadziles z tym tytulem. Sugeruje on ze srodki na lokatach zostaly zablokowane, a nic takiego sie nie stalo. Caly czas mozna wyplacac w placowkach i przez system tranzakcyjny (po uprzednim zerwaniu lokaty w placowce lub automatycznym zakonczeniu lokaty). Jezeli jest tak jak piszesz to oznacza, ze zamkneli jedynie kanal komunikacji, ktory w zadnym regulaminie nie istnial.

  Natomiast wyglada na to, iz zarzadca zaczyna czytac regulamin i umowy, a to moze skutkowac wymuszeniem regularnego zasilania konta w skoku dla osob posiadajacych jedynie lokaty.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie jest to brak możliwości wypłaty kasy z lokaty, bo ani nie bedę brać urlopu by jechać kilkaset kilometrów po wyplatę środków, ani nie mam zamiaru planować wizyty u notariusza po tak banalną czynność jak wypłata środków z lokaty, innymi slowy Kasa nie wypłaca kasy, bez spełniania wydumanych warunków.

   Usuń
  2. Niech zarządca dokładnie przeczyta "Regulamin rachunków lokat terminowych SKOK w Wołominie"
   Widnieją stosowne zapisy nt. wykorzystania usługi eSKOK przy zakładaniu lokat.

   Usuń
 9. Komisarz w skok wołomin poduma i dostosuje oprocentowanie depozytów do warunków rynkowych. Ludziska nie przedłużą swoich kończących się lokat rentierskich i będzie awantura. PO-lityczna Tak ja to widzę. ze aresztowanie prezesa Gazdy to klucz do zawładniecia niezaleznej instytucji finansowej przez III-RP

  OdpowiedzUsuń
 10. Podejdzmy do tego logicznie:

  1. Dopoki nie zostanie ogloszona upadlosc, srodki na kontach musza byc dostepne dla deponentow. Moga wprowadzac rozne utrudnienia ale kont zablokowac nie moga.

  2. Jesli ktos ma laczne depozyty ponizej limitu BFG a nie potrzebuje gotowki od razu to w ogole nie powinien sie przejmowac. Jesli mu sie konczy jakas lokata to powinien ja odnowic na najwyzszy procent nawet jesli to oznacza dlugi termin. Dlaczego? Otoz dlatego, ze jesli dojdzie do upadlosci to BFG bedzie musial wyplacic kapital PLUS odsetki naliczone do dnia upadlosci.
  3. Z powyzszego powodu, jesli ktos ma gotowke a nie potrzebuje jej w najblizszym czasie to powinien zalozyc lokate w SKOK Wolomin NIE PRZEKRACZAJAC LIMITU BFG.
  4. Jesli ktos ma juz przekroczony limit to powinien powoli wycofywac srodki kiedy koncza mu sie lokaty. To upadlosci daleko wiec nie ma co panikowac.
  5. Jesli ktos jest msciwy (a chyba wiekszosc z nas jest) to w przypadku przejecia SKOKu przez bank powinien jak najszybciej wycofac srodki, zostawiajac w ten sposob banksterow bez kapitalu.

  Na moj (nie chlopski) rozum to cala ta akcja z utrudnianiem ma na celu wywolanie paniki aby doszlo do "wspanialomyslnego uratowania" SKOku przez jakis bank. To jest kolejna odslona z gory zaplanowanego scenariusza. Poprzednie odslony malo daly - rozmawialem z pewna pania z centrali w Wolominie i twierdzila ona, ze owszem tuz po aresztowaniu bylo duzo wycofywanych pieniedzy ale po paru dniach sie to skonczylo i wiele z tych osob, ktore wycofaly srodki wplacilo je ponownie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja chyba przestanę tu zaglądać do momentu wypłaty całej kasy ze SKOKu... :) Nie chcę się denerwować :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mi kasa z lokaty konczy sie za 2 miesiące - mam nadzieje ze Wołomin jeszcze będzie istniał
  Ludzie nie barany nie PO-zwolą sie zażynać mentalność Polaka to zazdrość - w zawisć - mściwość takie cechy promuje III-RP

  OdpowiedzUsuń
 13. Zapisywałem się do SKOK-u w Nowej Soli w grudniu zeszłego roku. Wtedy też pytałem się o ewentualny przelew środów po zakończonej lokacie spowrotem do banku. Pani powiedziała mi, że przelew mogę zrobić tylko osobiście. Więc może to nie jest wymysł zarządcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, że już wcześniej e-mail odpadał, może to było na zasadzie dobrej woli Kasy. Zresztą teraz to logiczne ograniczenie kanału w obliczu podejrzeń o pranie brudnych pieniędzy. Polcan z tytułem to pojechałeś po bandzie, nie ma co...

   Usuń
  2. Ja z kolei zaprzeczam. Wczoraj to jest 2014.11.07 w godzinach przedpołudniowych zleciłem przelanie środków z ROR (zakończona lokata) i wieczorem pieniądze były na moim koncie!!! - zero problemów z przelewem za pomocą dyspozycji e-mail.

   Usuń
  3. Ja zaś wczoraj o 16:58, czyli tuż przed wyjściem pracowników do domu, dostałem przypominajkę, że moja lokata kończy się w niedzielę 9 listopada.

   Dziś dzwoniłem w tej sprawie do oddziału i niestety nie było już możliwości zrobienia takiego przelewu więc jesteś szczęściarzem niczym wczesnolipcowi amberowcy.

   Tak jak napisał Przemek, którego mail przytoczyłem, pracownicy Wołomina dostali tę informację o blokadzie w godzinach popołudniowych.

   Usuń
  4. To sie zgadza bo polecenie zablokowania dyspozycji przelewow przez e-mail zostalo przekazane od ludzi komisarza droga USTNA poznym popoludniem w piatek. Gwoli scisloci nigdy (przynajmniej mnie) nie zezwalano na taka dyspozycje droga telefoniczna. Mozna bylo lokate zalozyc lub zerwac ale przelew musial byc na "pismie" (tzn. przez e-mail).

   Usuń
 14. Kilkakrotnie robiłem przelewy ze SKOK i zawsze była konieczność stawienia się osobiście z koniecznością wypełnienia druku przelewu i jego podpisania i okazania swojego dowodu osobistego. Pani informowała mnie że nie ma możliwości mailowo ani telefonicznie ze względu na procedury które na to nie pozwalają. Więc widocznie w części placówek szli na rękę ludziom. Bo inna kwestia jest założenie lokaty przez maila a inna kwestia jest zlecenie wykonania przelewu do innego banku.

  Ludzie myślcie trochę, i przestańcie siać panikę jakimiś gównianymi mailmi mało myślących ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kwietniu wypłacałem większą gotówkę z Wołomina, a dyspozycja została przyjęta telefonicznie przez oddział główny, o czym zresztą pisałem na blogu.
   Dlatego uważam, że nie ma tu żadnego siania paniki a jedynie przedstawianie faktów. Informację mogę zresztą potwierdzić, po dzisiejszym telefonie do wołomińskiej kasy.

   Usuń
  2. Ja wierzę w to że wielu ludzi robiło przelewy wysyłając maile lub telefonicznie, natomiast mnie powiedziano wprost procedury na to nie pozwalają, nie ma takiej możliwości. Musi Pan się stawić w oddziale wypełnić zlecenie i nie ma innej drogi. Dla ścisłości nie jestem żadnym pracownikiem SKOK Wołomin i również jak duża część piszących tutaj osób posiadam tam zdeponowane środki.

   Czy nie lepiej by było napisać posta z tytułem że SKOK wołomin nie realizuje przelewów zgłoszonych mailowo a nie od razu skok wołomin nie wypłąca pieniędzy. Przecież nigdzie nie ma w regulaminie że taki kanał istnieje.

   Usuń
 15. Tym wszystkim panikarzom proponuję przeczytać dokładnie regulamin który podpisywali stając się członkami SKOK.

  Ciekawe czy jak by zniknęły by wam pieniądze z konta bo ktoś złożył mailowe zlecenie wykonania przelewu byście siedzieli cicho czy byście trąbili na całego że wam ukradli pieniądze powołując się na regulamin że w którym nie ma tego typu kanału do wykonywania tego typu operacji.

  Powiem tylko tyle: nie ośmieszajcie się przesyłając tego typu maile prosząc o ich publikację i siejąc dodatkową panikę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nic nie ma szansy zginąć, bo przelew mailowy jest możliwy tylko na konto, z którego wcześniej dokonało się zasilenia lokaty. Podobnie działają inne instytucje finansowe jak np. Cityindex gdzie przelewy robisz telefonicznie na predefiniowane konto. Wygoda.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie przesadzajmy (!) wypłacanie/przelewanie środków na konta w innych instytucjach na wniosek werbalny-telefoniczny lub mailowy, szczególnie wyższych kwot nie jest rozwiązaniem idealnym biorąc pod uwagę obecną sytuację w SKOK w Wołomin - to wyłącznie postępowanie ostrożnościowe! Co innego gdyśmy otrzymali sygnał, o odmowie realizacji przelewu złożonego bezpośrednio w placówce lub poprzez eSKOK - a takich sygnałów nie ma!
  polcan, cenię Twój blog i Twoje fachowe i wyważone opinie i komentarza, ale tym razem przesadzasz - uległeś niestety panice - to nie profesjonalne ;)
  Tytuł artykuły bezwzględnie jest nadużyciem i wprowadza niepotrzebny zamęt - wystarczy przecież dopisać, że dotyczy to wyłącznie dyspozycji mailowych lub słownych złożonych telefonicznie, których weryfikacja jest przecież ograniczona (!)

  To przecież proste: z punktu widzenia bezpieczeństwa środków członków SKOK w Wołominie w danej sytuacji, przelewy powinny być realizowane wyłącznie poprzez eSKOK i bezpośrednie dyspozycje w placówkach SKOK Wołomin (!) - to standardowe postępowanie w bankach i innych SKOKach, a odstępstwa od tej reguły w postaci dyspozycji mailowych czy słownych złożonych przez telefon nie są w dzisiejszych czasach zbyt frasobliwe.

  OdpowiedzUsuń
 18. polcan, zmień tytuł bo wprowadzasz w błąd, gdyż np. dyspozycje składane bezpośrednio w placówkach są standardowo realizowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej nadal zbyt krzykliwy tytuł. Może lepiej dodać na początku "Tylko osobiście wypłacisz pieniądze w placówce". Chcesz mieć kogoś na sumieniu? :)

   Usuń
  2. Tytuł adekwatny do sytuacji. Chciałem wypłacić kasę z Wołomina, ale nie jest to możliwe od wczoraj po południu.

   Usuń
 19. polcan, thx, poprawiony tytuł artykułu i nadal realizujemy przelewy złożone bezpośrednio w placówkach i przez eSKOK w Wołominie :) Pozostaje tylko mieć nadzieję że "szeryf " z KNF zajmie się terminowym ściąganiem udzielonych przez SKOK Wołomin kredytów (i wkrótce wznowi akcję kredytową) a depozyty członków pozostawi w spokoju zgodnie z umowami lokat terminowych i wolą członków SKOK Wołomin ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, ale mówisz o ograniczonym gronie osób. Nie mam ani placówki w pobliżu, ani eSKOKu, więc jak dla mnie środki są niedostępne, stąd tytuł że nie wypłaca pieniędzy.
   A raczej nie spodziewam się że będą powstawały nowe placówki na śląsku i pomorzu...

   Usuń
  2. W Twoim przypadku jedynym rozwiązaniem jest pilne założenie eSKOK (opłata chyba 4 zł na miesiąc) - no chyba, że będziesz rollował...
   Mówię o gronie osób stanowiącym większość członków SKOK Wołomin - wykonujący przelewy bezpośrednio w placówkach i poprzez eSKOK.
   "Komisarz" KNF zapewne nie będzie zainteresowany dbałością o naszą wygodę...ale bezpieczeństwo środków zgromadzonych w SKOK Wołomin - może brzmi to dziwnie (nie jest to "szeryf" z mojej bajki ;) ), ale musimy tak zakładać, biorąc pod uwagę gwarancje BFG.

   Usuń
  3. Jak informowałem wyżej, w rozmowie zapytałem o możliwość czasowego założenia eSKOK dla wypłaty środków. I nagle rozmowa rzekomo była niezrozumiała, coś trzeszczało w słuchawce dla konsultantki, chociaż ja słyszałem ją doskonale.

   Zniechęcony zdecydowałem się na rolowanie... Dlatego jak dla mnie od dziś w Wołominie wypłacać kasy się nie da, jeśli nie masz eSKOK lub oddziału w pobliżu.

   Usuń
 20. Sądzę, że nie ma co siać paniki. Warto pozostawić lub przedłużac depozyty do limitu BFG. Zawsze można do rachunku dopisać współwłaściciela np. małżónka. Wtedy podnosimy limit x2. Widziałem, że kilka osób przede mną tak zrobiło w oddziale, gdy podejmowałem kwoty przekraczające limit BFG. Mam takie pytanie: czy BFG w razie ogłoszenia upadłości SKOK wypłaca sumę do limitu wraz z pełnymi odsetkami naliczonymi do dnia ogłoszenia upadłości (objęcia przez fundusz gwaranc.) czy traktowane to jest jak zerwanie lokaty w regul. SKOK, czyli wypłacą tylko 10 proc. naliczonych na dzień upadłości odsetek? Ktoś z PP Forumowiczów przerabiał ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W SKOK nie ma mozliwosci "dopisania" drugiej osoby, nawet malozonka lub czlonka rodzinny.

   Usuń
 21. Ja nie zanotowałem żadnych problemów. Mam eSKOK. Dzisiaj skończyła mi się lokata. Pani z Wołomina jak zwykle zadzwoniła do mnie z informacją, że lokata się kończy i środki wraz z odsetkami są na koncie. Zalogowałem się do systemu i wszystko się zgadza.

  Niestety Polcan nie masz racji i potwierdzam komentarze kolegów, że dyspozycje mailowe czy też telefoniczne dotyczące przelewów to był gest dobrej woli ze strony Wołomina. Mi przy przystępowaniu do SKOKu wyraźnie powiedziano, że formalnie do zlecenia przelewu czy odbioru środków w gotówce potrzebna jest osobista wizyta i dyspozycja w placówce - dlatego zdecydowałem się na eSKOK. Przelewy bez żadnych problemów realizuję przez system elektroniczny Wołomina
  FX.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi z kolei powiedziano przy zakładaniu konta, że bez problemu mogę wypłacić kasę składając dyspozycję mailowo lub telefonicznie.
   W kwietniu faktycznie wypłacono na telefon, dziś już niestety nie.

   Usuń
  2. Potwierdzam, mi też przed wstąpieniem do SKOK W. zapewniano, że wszelkie dyspozycje będę mógł składać e-mailem lub telefonicznie. I do wczoraj je przyjmowano. Jestem w tej samej sytuacji co Polcan. Owszem, mogę rolować lokaty, ale kiedyś w końcu będę musiał pokonać te kilkaset kilometrów do najbliższego oddziału kasy, żeby dostać to co mi się należy. Wolę to zrobić jak najszybciej, póki zdrowie dopisuje.
   Nasuwa mi się jeszcze takie pytanie: czy dyspozycje założenia nowej lokaty lub rolowania lokaty są jeszcze przyjmowane mailowo lub telefonicznie? Jeżeli tek to dlaczego jeżeli tego kanału nie ma w regulaminie?

   Czy ktoś z szanownych czytelników bloga orientuje się ile kosztowałoby takie notarialne potwierdzenie dyspozycji zerwania wszystkich lokat i przelewu na rachunek z którego zostały opłacone?

   Usuń
  3. Ja dzis zlozylem dyspozycje rolowania telefonicznie. W poniedziałek mam dostać potwierdzenie na maila.

   Usuń
 22. To znaczy, że jak zakładałem lokatę,ror i iks mailowo to nie będę mógł zlecić przelewu całej kwoty i odsetek po zakończonej lokacie mailowo tylko będę musiał jechać do najbliższego oddziału osobiście ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba sobie jaja robią.Nie po to zakładałem lokatę mailowo, żeby pocinać 300 km do najbliższej placówki aby zlecić przelew gotówki wraz z należnymi odsetkami.Jeśli tak będzie po zakończeniu mojej lokaty w lutym to stracą bardzo cennego klienta.

   Usuń
 23. kto prysnął na czas ten ma spokojniejszy sen

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie prysnoles? jest cos wiekszego niz 3% lokaty do kwoty BFG?

   Usuń
  2. Ja tam bym nie mógł spokojnie spać wiedząc, że oprocentowanie mojego kapitału jest mniejsze niż inflacja, która go powoli zżera.

   Usuń
 24. Jak już nawet SKOK-i nie chcą wypłacać kasy to po prostu ....już koniec świata !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie siejcie paniki, w banku też nigdy nikt by Wam nie wypłacił pieniążków dyspozycją e-mailową. Jak zobaczyłem tytuł to sobie usiadłem ale po chwili krew doszła do mózgu i już wszystko było OK:) U mnie w eSKOKU wszystko działa tylko będę musiał limity wypłat zmienić.Parę miesięcy temu POLCAN skarżyłeś się że miałeś problem z wypłatą pieniążków na inne konto ponieważ konto z którego zasilałeś lokatę sobie zamknąłeś. Więc zabezpieczenie wtedy zadziałało:)Tak jest i teraz:)

   Usuń
 25. Nie ma co siac paniki to sa rozgrywki przedwyborcze

  OdpowiedzUsuń
 26. Nie ma co siac panikii to sa rozgrywki przedwyborcze.

  OdpowiedzUsuń
 27. beznadziejny tytuł sugerujący dramatyzm, którego nie ma.
  bardzo dobrze, że nie wyplacają na zlecenia mailowe, bo żaden nny bank tak nie wypłaca!

  OdpowiedzUsuń
 28. Bzdur większych nie czytałem. Problem dotyczy jedynie dyspozycji przelewu via e-mail. W bankach też nie ma takich możliwości i jakoś nikt nie pisze "jakim prawem". Bloger chyba chce wywołać sensację. albo nas w kreca- ?

  OdpowiedzUsuń
 29. Przede wszystkim powinien być o tej zmianie komunikat na stronie SW. Ja też mam tam dość dużo lokat, ale zdecydowałem się zostać członkiem właśnie ze względu na wygodę. Na szczęście na razie te lokaty roluję, ale gdybym potrzebował gotówki to do najbliższej placówki mam 100 km w linii prostej z fatalnym połączeniem (kolej/autobus; własnego samochodu nie mam). Natomiast eSKOK (niedoskonały, bo nie w pełni funkcjonalny) jest płatny, co mi nie bardzo odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4 zł na miesiąc to jest drogo!? Chyba że otworzyłes lokatę na 1000 zł no wtedy rzeczywiście drogo.

   Usuń
 30. Nie sieję paniki ale infolinia SKOK 801445252 w sobotę o godz. 18.48 odtwarza komunikat o niedostępności numeru,. Czy to już po godzinach pracy? Czy tak było zawsze czy jakaś zmiana? Ktoś ma doświadczenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wlasnie siejesz panike bo w sobote o tej porze nikt nigdy tam nie pracowal.

   Usuń
  2. W soboty infolinia działa w godzinach 9:00 - 13:00. potem być może są komunikaty.

   Usuń
  3. W innych infoliniach nie pojawia się komunikat o "chwilowej niedostępności numeru" ale info, że "nasi konsultanci są dostępni od pon. do piąt/sob w godzinach od x do y". Pytałem o Wasze doświadczenie w tym zakresie.. Jak widać nie macie takowego..

   Usuń
 31. Dla mnie lokata skończyła się 05.11 środki na e-maila wypłacono 07.11

  OdpowiedzUsuń
 32. Dla osób którym zablokowano kanał tel/email, a którym tak zakładali lokaty, powinni również dać jakąś alternatywę lub możliwość przywrócenia. Np otwarcie eskok przy pomocy kuriera, z potwierdzeniem danych na dowodzie, ew. poprzez przelew weryfikacyjny. Tradycyjne banki nie mają z tym problemów. Reguł nie zmienia się w trakcie gry (trwania lokat).

  OdpowiedzUsuń
 33. Czy włączenie obsługi eskok da się załatwić "radarowo"? Rozumiem, że Komisowy mógł to zmienić.. Regulaminy są trudno wykrywalne na stronie.. Zauważyliście, że oferta depozytowa nie jest już dostępna po podaniu hasła i nie ma ograniczeń w dostępie do niej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, ale dostaniesz dostęp jak ci się bedzie konczyć lokata. Dostałem link do oferty na maila by moc wybrać nową lokatę.

   Usuń
  2. "Zauważyliście, że oferta depozytowa nie jest już dostępna po podaniu hasła " Nieprawda. U mnie działa tak jak wcześniej. Jeśli ta oferta dalej istnieje po podaniu hasła sie wyświetla.

   Usuń
  3. Marcin - jak wygląda na dzisiaj oferta depozytów w Wołominku - masz ten podgląd ? Poleciało wszystko w dół ?

   Usuń
  4. Jeszcze nie:) Załapałem się jeszcze na starą ofertę. Chyba bo oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie mam, to dlatego, że lokata kończy mi się dziś, a nowa odnowi jutro.

   Sprawdź jeszcze raz czy możesz wejść. Przed chwilą kliknąłem link podany w mailu. Wczoraj od razu przekierował mnie na stronę z ofertą, dziś było wymagane hasło. Ale po wpisaniu SKOK2014 udało się wejść. Wszystko tak jak było.

   Usuń
 34. Każdy teraz deklaruje sie ze jak termin lokaty sie skonczy to zmyka z WOŁOMINA pytam sie a gdzie -? konkrety -?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj podałem jedną z możliwości na PP3
   http://polakcandwa.blogspot.com/2014/11/920-zysku-na-nowej-ofercie-publicznej.html

   Ryzyko wieksze, ale firma solidna, a zysk dość dobry

   Usuń
 35. Przy zakladaniu lokaty zlozylem odrazu dyspozycje zwrotu pieniedzy z lokaty po jej zakonczeniu na moje konto i zostala dyspozycja przyjeta . Czy to powinno zadzialac?

  OdpowiedzUsuń
 36. Ale alternatywa ze Skoku w niepewne obligacje - polcan też widzę straciłeś orientacje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem na tym rynku od dobrych kilku lat i początkowo właśnie tutaj przeniosłem prawie swoje środki z lokat. Osobiście uważam, ze to najlepsza alternatywa i świetny punkt startowy do poznawania świata finansów w szerszym świetle.

   Pytacie gdzie, więc zaproponowałem to co dziś moim zdaniem jest najlepsze. Chociaż oczywiście w żadnym przypadku nie pakowałbym w Mikrokase całych środków tylko dokupił inne jak np. opisane wczoraj:
   http://arkanaobligacji.blogspot.com/2014/11/nowa-oferta-obligacji-z-branzy-tmt.html
   i kilka innych. Wiadomo w końcu, że na obligacjach dywersyfikacja to jedna z podstawowych zasad.

   A co zrobicie z waszą kasą to już każdy decyduje sam.

   Usuń
 37. Ale panika.. kula śnieżna ruszyła...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecan swoimi wpisami niepotrzebnie sieje panikę i przyczynia się do tego. SKOK zostanie pewnie przejęty przez jakiś bank ale polecan się do tego przyczynia. Nie mając konta internetowego należało się liczyć z tym, że w przypadku kłopotów nie będzie możliwości wypłaty pieniędzy przez e-mail i to nie jest nic nadzwyczajnego.

   Usuń
  2. Aleś rąbnął jak łysy o beton. Polcan przyczynia się.... większego debilizmu nie słyszałem.

   Usuń
 38. Żadna panika, chętnie wybiorę się na wycieczkę do Krakowa po forsę i zawnioskuję o kartę bankomatową. Po zakończeniu lokat oleję kartę i SKOK Wołomin. No i o to z grubsza chodziło banksterom, niemniej jednak mojej kasy żaden bank już nie zobaczy na zdechłym procencie.

  OdpowiedzUsuń
 39. jeśli do tej pory wypłacali mailowo, to dlaczego teraz nie?
  A jeszcze jedną z najlepszych alternatyw jest SK Bank-e lokata na 13 mies. 4,0 %

  OdpowiedzUsuń
 40. w obligi to można zainwestować max 10 % kapitału, bo ryzyko jednak jest spore utraty całości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Był okres, że miałem tutaj nawet 70% kapitału:) ale cztery wykupy poszły już na inne rynki, gdzie stopa zwrotu jest zdecydowanie wyższa aniżeli w "obligach" jak to nazywacie.
   Obecnie mam już tylko 40% kapitału na obligacjach i myślę, że na stałe będę oscylował wokół tej granicy, bo to fajny rynek.

   Usuń
  2. Polcan , a może podzieliłbyś się informacjami na temat innych możliwości inwestowania/oprócz obl korp/ Swego czasu pisałeś coś o start-upach. Co to jest ?na czym polega? jaki jest dostęp i ryzyko? Może to temat na nowy artykuł? Czy to jest Twoja tajemnica?

   Usuń
  3. Obligacje są adresowane do masowego klienta, start-upy już raczej nie. To działa bardziej na zasadzie aniołów biznesu.

   Możliwości jest tutaj bardzo dużo, od ryzykownych czyli wyszukiwania nieznanych spółek, po bezpieczniejsze w przypadku, gdy wiesz kto zakłada nowy biznes ma w tym wprawę i wiesz, że raczej biznes wypali.

   To nie jest temat masowy, czyli dla każdego, stąd go nie poruszam na blogach. Fakt faktem jednak, że stopa zwrotu jest zdecydowanie wyższa niż na obligacjach. Ryzyko też większe, ale to ogólna zasada świata finansów.

   Z perspektywy innych inwestycji obligacje uważam już za dość bezpieczną formę inwestycji obarczonej ryzykiem. Ale wszystko zależy od punktu widzenia. Jak ktoś patrzy przez pryzmat lokat z 4-5% to wydaje się, że 9,20% to dużo. Ale jak patrzysz z perspektywy start upów gdzie stopa zwrotu to 20-40% wygląda to zupełnie inaczej.

   Usuń
  4. A gdzie znaleźć więcej szczegółów na temat start-upów?

   Usuń
  5. Na przykład tu:
   http://mambiznes.pl/artykuly/lista/id/4/Start_up

   Usuń
 41. To ja już wolał akcje z stop losami niż obligi jeszcze takie nie notowane na catalyst gdzie w razie kłopotów nie ma za bardzo jak z tego uciec...

  OdpowiedzUsuń
 42. Banksterzy oszukujący ludzi na co dzień mają się dobrze. Przekręty w bankach to pikuś w porównaniu z "rewelacjami " dotyczącymi Wołomina. Republika bananowa czy III świat to obraz obecnej Polski gdzie zachodni kapitał niszczy konkurencję bandyckimi metodami. KNF gdzie zasiadają byli pracownicy banków powołuje na zarządcę najlepszej kasy jakiegoś szmaciarza z OBECNEJ rady nadzorczej NAJGORSZEGO banku - tzn mbanku. W chamski sposób dążą do przejęcia Wolomina przez mbank (banksterstwo przećwiczyło już to przejmując SKOK Św. Jana z Kęt przez alior). Mam tylko nadzieję, że prędzej padnie mbank z którego klienci uciekają z prędkością światła niż nastąpi przejęcie Wołomina.

  Paniki oczywiście nie będzie bo członkowie SKOK Wołomin, którzy deponują w nim pieniądze to nie są finansowi idioci i dokładnie widzą do czego zmierzają banksterzy. Są to z reguły osoby z większą kwotą pieniędzy - banki takich ludzi mają w d...pie i ograniczają wielkości depozytów z rozsądnym oprocentowaniem do 10 tys zł czy coś w tym stylu. Pozostaje więc czekać na rozwój wypadków i kończące się lokaty "parkować" gdzieś indziej licząc na rychły koniec K(olesiów)N(aciągaczy)F(inansowych) bo jak zmieni się ekipa przy korycie to raczej długo nie pociągną....
  Gazeta - Dobry znak - nowy numer wychodzi 10 listopada -ciekawe co napiszą i w jakim tonie -?

  OdpowiedzUsuń
 43. Nie dziwił bym sie jagbykomisarza z KNF w prowadzono pod zarzutem słabych wyników finansowych spółki albo dużego zadluzenia
  Skok Wołomin była spółką w zorową najlepsze wyniki finansowe rozwój z rozmachem a tu jak biorun z jasnego nieba ARESZTOWANIE prezesa SKANDAL czyżby zawiść i zazdrość konkurecji -?

  OdpowiedzUsuń
 44. jak już ktoś tutaj napisał, jeśli SKOK rezygnuje z obsługi mailowej, to powinien swoim klientom zaoferować jakiś inny wygodny sposób dysponowania gotówka, bo chyba zdawał sobie sprawę, że nikt nie będzie jeździł do oddziału.

  OdpowiedzUsuń
 45. cytat z bloga - sam inwestuj -
  SKOKu Wołomin. Teraz już nie przestępcy manipulują pieniędzmi członków Kasy, ale delegat powiązany z mBankiem, który wprowadził nowe reguły utrudniające wypłaty z lokat, co skutkuje blokadą środków tych klientów, którzy mają kilkaset km drogi do najbliższego oddziału tego SKOKu. Jednocześnie za poręczeniem majątkowym 100 000 zł (przy przekrętach na 300 mln zł to drobna sumka) wychodzi z aresztu pani wiceprezes tej maszynki do wyłudzania pieniędzy (a kto jest jej adwokatem? Ot były wicepremier naszej republiki bananowej Roman Giertych):

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że wypuścili wiceprezes za poręczeniem majątkowym świadczy, że nic poważnego na nią nie mają. A to, że adwokatem jest Roman Giertych to też raczej dobra informacja - potwierdza bowiem, ze sprawa cała sprawa jest sterowana politycznie i łatwo Wołomina banksterom nie oddadzą.
   FX

   Usuń
 46. te w miarę bezpieczne obligacje są tak naprawdę oprocentowane tak samo lub nawet mniej jak lokaty bankowe ale polcan pewnie obraca setkami tysięcy jak nie milionami zł. więc gdzieś to musi upychać a to że jeszcze się nie naciąłeś to nie znaczy że zawsze tak będzie i jest to zagwarantowane jak nasz marny i krótki żywot

  OdpowiedzUsuń
 47. Obligacje z ryzykiem utraty 100% kapitału zamiast gwarantowanych przez BFG wysokooprocentowanych lokat? To żart? Tak, rolujcie z Wołomina, aż utraci płynność i przejmie go inny bank, który da wam 3%. Na dziś jedyne co mnie niepokoi, to czy zdążę przedłużyć lokatę na obecnym procencie, zanim pogorszy się oferta.

  OdpowiedzUsuń
 48. Żadna ekipa przy korycie się nie zmieni - oni są wszyscy tacy sami tylko inaczej ufarbowani :)

  OdpowiedzUsuń
 49. Co do obligacji korporacyjnych polcan wyrazne pisał o umiejetnym dobieraniu emitentów którzy przeprowacają nową emisje - a ryzyko tej emisji to każdy sam mósi ocenić

  OdpowiedzUsuń
 50. Rządzący doprowadzają do tego że SKOK W upadnie.
  Winny prezesów nie udowodnią penie nigdy ale skoro takie medialne zatrzymania miały miejsce to zadna instytucja nie da rady podnieść się na nogi.Najelpiej areszowac ,osoadzic na 3 miesiaca a po wyborach wypuscić. Sukces był ? był oczywicie!!! ale juz media nie podadzą za pół roku ze zarzymani zostaną uniewinienii.
  Szkoda SKOKU bo dla zwykłego szarego człowieczka mieli o niebo lepsze oferty niz komerycjne Banki.

  OdpowiedzUsuń
 51. Aresztowanie i przetrzymywanie w areszcie Joanny P matki pół rocznego dziecka pod bardzo wątpliwymi zarzutami to ... BEZPRAWIE. Pani Joanna przeżyła w areszcie koszmar. Nie widziała dziecka 6 miesięcy. ONA się zalamala ... Czy wymuszone na niej zeznania w sprawie PREZESA mogą mieć wartość dowodu przed sadem ? . Wątpię ... . To jest precyzyjnie utkana PROWOKACJA w celu ataku na niezależne instytucje finansowe jakimi sa SKOKI. A KOMISARZ w SKOK-u, który ma świetne wyniki finansowe to chyba .prowokacja.. bezprawie albo sabotaż !.

  OdpowiedzUsuń
 52. Przy obligacjach w momencie obejmowania ich nigdy nie przewidzisz jaka będzie sytuacja firmy za rok czy dwa przy terminie wykupu.... choćbyś dysponował niesamowitą wiedzą tutaj jedynie ratuje dar jasnowidzenia... a przedstawianie obligacji korp. jako alternatywy dla lokat to jest zwykłe naganianie niczym nie uzasadnione.. jedynie korzyscią naganiającego

  OdpowiedzUsuń
 53. Głoś rozsądku o tej mega perełce i jej zabezpieczeniach :

  http://samcik.blox.pl/2014/08/Tego-jeszcze-nie-bylo-firma-od-chwilowek-chce-nam.html

  OdpowiedzUsuń
 54. 9% to jest duży zarobek??? przy ryzyku utraty całego majątku?? czytam nie wierze ale ludziom można wmówić wszystko.. ale czego nie robi się dla kasy.... ja bym tak nie piał z zachutu ogólnie nad obligacjami korporacyjnymi bo to śliski rynek

  OdpowiedzUsuń
 55. Przestańcie wreszcie rozmydlać temat tymi pieprzonymi obligacjami. Tu się gada o Wołominie.

  OdpowiedzUsuń
 56. Cytuje - ja bym tak nie piał z zachwytu ogólnie nad obligacjami korporacyjnymi bo to śliski rynek
  No to piej z zachwytu nad lokatą w mbanku 3.% -- he he

  OdpowiedzUsuń
 57. Anonimowy9 listopada 2014 15:13 - to pakuj w obligacje po sam korek - tylko żeby go nie rozerwało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla nieufnych wystarczy 1000 zł. Nikt rozsądny nie pakuje całego majątku tylko uzależnia kwotę inwestowaną od swoich możliwości, branży i swojej akceptacji ryzyka. Info o obligacjach było jedynie sugestią z którą nie każdy musi się zgadzać.

   Jak widzę podział blogów na FpG dla początkujących gdzie przeważają zwolennicy BFG, oraz PP3 dla bardziej zaawansowanych dedykowany dla odważniejszych inwestorów był rozsądną decyzją.

   Dlatego jutro na FpG wrócimy do alternatyw dla większych kwot z gwarancjami BFG, dla najbardziej zatwardziałych zwolenników bankowości.

   Usuń
 58. Ludzie dla marnych 10-15% ryzykują utratę całego kapitału

  OdpowiedzUsuń
 59. Kasę to trzeba inwestować w siebie lub ją konsumować - bo życie jest za krótkie żeby nabijać nią pasibrzuchów.... ale tu widzę że sami krezusi na forum którzy obracają milionami i szukają miejsca żeby byle gdzie je upchnąć...

  OdpowiedzUsuń
 60. Koledzy - mam lokatę rientierską konczy mi sie za 2 miesiące - niepokoi mnie to co wyrabia KNF w skok wołomin - nie uspakaja mnie ze skok jest pod ochroną BFG-
  KNF co chwila wyciąga jakieś kwiatki z kapelusza mogą nas lokatowców oskarzryć o współudział w zorganizowanej grupie przestępczej jeśli nie udowodnimi zródła swojego kapitału - a jak taki komisarz wyda zarządzenie to BFG nic nie pomoże i ratuj sie kto może - KNF łapę położy na członków czyli mafii choć sami są mafią

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiasz się czegoś?nie możesz udowodnić pochodzenia swoich pieniędzy?W innych bankach byłoby podobnie:)
   Ja mogę udowodnić każdą swoją złotówke.....

   Usuń
  2. Kolego żeby swoją kase udowodnić to trzeba zbierać dowody - a kto zbiera przez tyle lat
   Mnie jak US wezwie to im powiem ze oszczednie zyje - zadnych w czasów itp nie wiem czy uwierzą-?

   Usuń
 61. W umowie rienterskiej jeśli sie zerwie jaki procent sie traci -?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 90%
   Komunikat ze strony wołomińskiej:
   "przed upływem okresu umownego Posiadaczowi przysługują odsetki w wysokości 10 % odsetek naliczonych do dnia podjęcia lokaty pomniejszonych o należny podatek, z tym zastrzeżeniem że wypłacony kapitał lokaty pomniejszony jest o różnicę pomiędzy kwotą wypłaconych odsetek o kwotą odsetek należnych w przypadku zerwania lokaty."

   Usuń
 62. Anonimowy9 listopada 2014 15:33

  Ludzie dla marnych 10-15% ryzykują utratę całego kapitału
  Odpowiedz
  jak masz 1 milion - to ile rocznie masz z kapitału - ? to kusi tylko trzeba dywersywikować portfel

  OdpowiedzUsuń
 63. http://skok.wolomin.pl/Aktualnosci/162

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To widzę, że komisarz czyta uważnie nasze forum. Z jego komunikatu wynika, że dyspozycje mailowe będą działały jak dotychczas ... To dobrze bo do Wołomina mam prawie 400 km a do tej pory otworzyłem prawie 30 lokat drogą mailową !

   Usuń
  2. "Dziękuję za Państwa uwagi i spostrzeżenia zgłaszane zarówno bezpośrednio do mnie, jak też za opinie przedstawiane na forach internetowych"
   - Czytają i wiedzą gdzie kąsać czule!

   "Pragnę Państwa zapewnić, że wszelkie moje działania ... mają na celu wzmocnienie Kasy i zapewnienie jej stabilnego działania."

   - Na każdej bitwie są ofiary, ale to Ja wygram, waszym kosztem!

   =Ja to tak czytam=

   Usuń
 64. "w trosce o bezpieczeństwo środków Członków SKOK Wołomin, dyspozycje składane drogą mailową i telefoniczną podlegają każdorazowo analizie pod kątem prawidłowości i zgodności ich złożenia zarówno z wewnętrznymi regulacjami Kasy, jak też przepisami prawa. Dyspozycje złożone prawidłowo są realizowane."

  Czyli zostaje po staremu?
  A cała ta wrzawa spowodowała że jednak pozostanie możliwość dyspozycji emailem?
  Jeśli komuś taka dyspozycja emailowa przejdzie niech da znać.

  OdpowiedzUsuń
 65. Ojej Pan Komisarz chyba się bardzo przejął komentarzami współwłaścicieli Skoku Wołomin, bo dzisiaj w niedzielę wydał kolejny już w ciągu ostatnich 4 dni komunikat:
  http://skok.wolomin.pl/Aktualnosci/162

  OdpowiedzUsuń
 66. Dzieki za ten link,najciekawsze jest ''... proszę o rozważne i nie pochopne podejmowanie decyzji dotyczących Państwa środków zdeponowanych w naszej Kasie.'' Widac Zarzadca juz sie calkiem niezle zadomowil,cale szczescie,ze jedyny jego cel,to 'ratowanie' SW.Swoja droga trace nerwy widzac,jak KNF sie panoszy.

  OdpowiedzUsuń
 67. Komisarz chce naszą kasą budować sobie autorytet - dziekujemy panu komisarzowi za z brojne przejecie skoku i niewdzieczną misje naprawy SW zycie ukaże - powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 68. KOMISARZ sie PO-dlizuje do członków SW a my i tak lokat nie odnowimy - SW po rządami KNF i aresztowaniem Prezesa stal sie spółką niewiarygoną bez zaufania członków - czekamy na powród prezesa GAZDY zwróenia mu honoru i publicznego przeproszenia za bezpodstawne oskarżenia

  w imeniu wszystkich członków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty jak najbardziej odnowimy, jeśli nadal będzie dobra oferta depozytowa i zostanie wznowiona akcja kredytowa - a wszystko oczywiście przy założeniu potwierdzenia przez "szeryfa" KNF dobrych danych finansowych SKOK w Wołominie!
   "Szeryfie" czekamy na potwierdzenie danych finansowych SKOK Wołomin !?

   Usuń
  2. Nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich bo ja nie jestem wszyscy. Jesteś malkontentem. Cokolwiek Komisarz by nie zrobił to dla Ciebie i tak będzie źle. Tak masz, tak lubisz i jeszcze bardzo poprawiasz sobie samopoczucie rzucaniem kalumnii na Bogu ducha winnego prawowitego Komisarza.

   Usuń
 69. Co macie do komisarza? powołali Go to i czyni swoje powinności. Za dużo tutaj jadu.

  OdpowiedzUsuń
 70. Anonimowy9 listopada 2014 20:24 - poćwicz najpierw ortografię - wtedy zostaniesz członkiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakiś kolega komisarza albo PROWOKATOR - he he

   Usuń
  2. coś Ci nie pasuje, palancie?

   Usuń
  3. sorry... jednak jesteś członkiem

   Usuń
  4. A myślalem ze tu zagladaja powazni ludzie

   Usuń
  5. Przytłaczająca większość komentatorów to rozhisteryzowani faceci z nadwyżką czasową co w wolnym tłumaczeniu oznacza kluchowate cioty mające problemy ze zrozumieniem prostych przekazów.

   Usuń
 71. Komisarz daje sie PO-dpuszczać KNF jagby miał honor by odmówił stanowiska SW ale nie woli być krętem mbanku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego miałby niby odmówić? Ktoś musi odbębniać tę robotę.

   Usuń
  2. Robotę PO-papraną - skandal-

   Usuń
 72. polcan, tytuł nieaktualny ;) , "szeryf" KNF najwyraźniej stara się...

  OdpowiedzUsuń
 73. Ja przedłużenie swojej lokaty uzależniam od:
  1) wyników w kolejnym sprawozdaniu pod zarządem nadzorcy z KNF
  2) naliczeniu odsetek mimo braku systematycznych wpływów
  3) wysoce konkurencyjnej oferty na kolejną lokatę

  OdpowiedzUsuń
 74. Ciekawe jak się skończy sprawa z zarządem Wołomina i czy rzeczywiście jest to gruby przekręt zarządu czy skok na KASĘ przez KNF w pełnym tego słowa znaczeniu. O co chodzi w potencjalnym przekręcie można przeczytać - www.donkey.org.pl

  OdpowiedzUsuń
 75. Witam,

  Czy ktoś mógłby mi pdać link do ich oferty dla istniejących już klientów, do którego można się zalogować z hasłem SKOK2014

  OdpowiedzUsuń
 76. Czy ktoś z Was ma i mógłby podesłać regulamin lokat terminowych SKOK Wołomin? Na stronie SKOK nie można już nic znaleźć, a ja nie dostałam go wraz z umową lokaty jak zakładałam, choć w umowie się na niego powołują

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...