wtorek, 11 listopada 2014

Lokata welcome oraz Premiere na 4% w Lion's Bank


Lion's Bank, będący oddziałem popularnego Idea banku, do tej pory nie  przedstawiał na swojej stronie oferty lokat. Jedyne co mogliśmy zobaczyć na temat lokat to jeden króciutki akapit zaczynający się od sławetnego porównania.

Dobry depozyt jest niczym garnitur szyty na miarę. To zdaje się dewiza tego banku, tyle że tych garniturów nie było w ekspozycji. Zresztą nie było też żadnej ekspozycji, bo same lokaty trzeba było szukać w przepastnych czeluściach internetu, zamiast na samej stronie banku.

Teraz to się odrobinkę zmieniło, zobaczyliśmy bowiem lokatę na powitanie. I wcale nie chodzi o znaną większości czytelników, bo oferowaną niemal od początku, francuską Lokatę Bonjour. Tym razem nadano jej angielską nazwę Lokatę Welcome

Na stronie banku

Jest ona w zakładce bankowość internetowa, gdzie jest możliwość logowania się do banku. Wygląda więc na to, że to pierwsza lokata, którą można założyć bez osobistej wizyty w jaskini lwa. Ale jak widzimy jest to lokata przeznaczona dla nowych klientów. A oprocentowanie nie powala na kolana, jeśli brać pod uwagę, ograniczony krąg odbiorców. 

W końcu w macierzystym Idea bank nowi mogą liczyć na więcej i to bez wygórowanych kwot na wejściu. No ale przecież w jaskini lwa maluczkich nie przyjmują. Jak nie masz stu tysięcy w kieszeni, to nie masz się tutaj co pokazywać, bo tyle wynosi minimalny zapis.

Lew jak widać potrzebuje porządne danie na ucztę i byle czym się nie zadowoli. Napis Welcome dotyczy tylko grubych ryb. Ale danie dla klientów oferuje tylko 4% i raczej niedługo ryby będą się spijać takie procenty. Do wyboru są dwie możliwości na 1 miesiąc lub na 3 miesiące.

Co więcej jak się domyślamy klient ma prawo tylko do jednej takiej lokaty, więc jak się zdecydujemy na miesięczny wariant, to kwartalny już przepadnie. 

Link dla zainteresowanych lokatą Welcome.

2 Lokata Premiere
Na szczęście lokata welcome nie jest jedyną ofertą na 4%. Od niedawna Lew nieco rozwinął swoją ofertę depozytową. 


Dla chętnych na dłuższe okresy Źródło: lionsbank.pl

Jak widzimy na dłuższe okresy przeznaczona jest Lokata Premiere. Mamy tutaj bowiem do wyboru najpopularniejsze okresy: na kwartał, na pół roku i na rok. I jak już zdążyliśmy przywyknąć do Lion's banku minimalna kwota to sto tysięcy

Wydaje się zatem, że to dobra opcja dla ludzi wycofujących większą gotówkę ze SKOK Wołomin, a nie mających przekonania do bardzo dobrej oferty obligacji Mikrokasy na 9,20%, którą opisywałem w ubiegły piątek. Tym bardziej że jak podają w reklamie nie ma tutaj żadnych dodatkowych produktów:)

Dla osób których mBankowy zarządca denerwuje coraz bardziej i woleliby tutaj przenieść środki zamiast pakować je w obligacje obarczone małym ryzykiem, zostawiam link do dedykowanej strony.

Link dla zainteresowanych omawianą Lokata Premiere na 4,00%

UWAGA:
Lokata Premiere podobna jest do niedawnej lokaty dla profesjonalistów w Idea bank. Według przypisu:
Z Lokaty może skorzystać Klient, który wykonuje zawód: adwokata, farmaceuty, architekta, biegłego rewidenta, diagnosty laboratoryjnego, doradcy podatkowego, inżyniera budownictwa, komornika, zawodowego kuratora sądowego, lekarza, lekarza dentysty, lekarza weterynarii, notariusza, pielęgniarki, położnej, radcy prawnego, rzecznika patentowego, urbanisty, rzeczoznawcy majątkowego bądź zarządcy nieruchomości 

I oczywiście trzeba udokumentować przynależność do jednego z powyższych zawodów, na co mamy 14 dni od momentu wpłaty środków. W przeciwnym bowiem razie oprocentowanie zostanie nam obniżone do 3,50%.

Warto jednak przypomnieć, że jeżeli nie skorzystałeś jeszcze z oferty Lion's Banku, lepiej skorzystać z flagowego produktu czyli wspomnianej na początku artykułu Lokaty Bonjour, która daje zarobić więcej na start bo 5,00%.

Link dla zainteresowanyh Lokata Bonjour na 5,00%


18 komentarzy:

 1. Witam, Lokata Welcome 4% nie dla wszystkich tylko dla niektorych zawodów i trzeba w ciągu 14 dni potwierdzić, że się jest np. dentystą itp. Na dole jest NOTA i tam dokłanie pisze.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Lokata Premiere jest chyba dostępna dla wybranych zawodów (podobnie jak kiedyś dla profesjonalistów w Idea), a aby założyć lokatę welcome, czytając regulamin, musimy się pofatygować do oddziału.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego mam wycofać kasę z Wołomina skoro mam tam lepsze warunki?
  Kilka dni temu założyłem nową lokatę i z pewnością na więcej niż 4%.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ani myślę o ewakuacji z Wołomina. Niech spierniczają wylęknione króliczki bez wyobraźni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Polcan!
  Niedługo będzie już nas trzech. Kończy mi się lokata w SKOK Wołomin zakładana na 4,5 %. Na razie nie ma powodów aby ewakuować się z Wołomina. Chciałbym teraz założyć lokatę rentierską ale zastanawiam się jaką opcję wybrać: odsetki co 1 miesiąc czy co 3 m-ce? Co się lepiej opłaca ? Odpisz na forum jak możesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez dwóch zdań co 3 m-ce. W końcu za to dostaniesz o 0,20pp więcej i tę właśnie wybrałem.

   Usuń
  2. Dlaczego nikt nie poleca lokatę systematycznego oszczędzania jest na 4,7% 1 udział? Minimalna wpłata na lokatę – 50,00 zł - ale nie jest wymagane co miesiąc możesz wpłacać jak na Konto oszczędnościowe ale nie musisz. (pytałem się o to, możesz kilka razy w miesiącu wpłacać na tą lokatę - wypłacać już nie) A co wy robicie z odsetkami po 3m-cach z lokaty rentierskiej, przelew do innego banku? Jeszcze za sam przelew prowizje zapłacie..

   Usuń
  3. do tego dochodzi jeszcze koszt przelewu jeśli nie masz e-skok

   zdezintegrowany

   Usuń
 6. No właśnie. To dobre pytanie. Polcan pisze, że lepiej się opłaca zakładać rentierską z wypłatą odsetek co 3 m-ce. Pewnie ma rację.
  Ja w każdym razie odsetki z rentierskiej właśnie chcę odkładać na lokacie systematycznego oszczędzania. Tak chyba będzie najkorzystniej. No chyba, że Pan Komisarz drastycznie zmieni( czytaj obniży) oprocentowanie wtedy trzeba się będzie ewakuować gdzieś indziej. Polcan może byś przygotował ranking lokat samych SKOKÓW ? Chyba mimo wszystko one lepiej płacą za lokaty niż banki komercyjne. Czy to możliwe Polcan ?
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem bez sensu właśnie ze względu na zarządców. Dobrą ofertę ma co prawda SKOK Wesoła, ale co z tego, skoro zarządca podniósł tu opłatę za jeden udział z 70 zł do 270 zł. Czy ktokolwiek z Was spełni takie bzdurne wymysły zarządcy komisarycznego?

   Usuń
 7. Z innej beczki Namieszano w Getinie inne konto inne logowanie zmiany , potwierdzenia itd, itd no i nie widzę bumeranga. Ktoś coś wie więcej do czego to zmierza.
  Polcan prześwietlasz takie zmiany czy to na lepsze czy na gorsze? Ja jak statystyczny polak nie cierpię czytać umów i analizowania każdego z punktów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem w trakcie masowej kasacji kont. W sierpniu zamknąłem konto w Getin bank, a w październiku w Getin online, więc raczej niczego nie wskóram.
   Jeśli ktoś z czytelników się podzieli, napiszę o tym osobny artykuł.

   Usuń
  2. polcan --> weź konto w Open Online, ewentualnie w GO szkoda 36 PLN przepuścić za zwykłą spożywkę

   zdezintegrowany

   Usuń
  3. Masz na myśli konto z 10% cashback za zakupy? Właśnie mi się skończyło w październiku, bo minął rok.Teraz mam miesiąc wypowiedzenia.

   Usuń
  4. Posiadanie konta w Getin Online nie wyklucza dostawania 10% za Konto Tanie Zakupy w Open Online

   Usuń
 8. Może opisałbyś zmiany w Getin Bank Online połączył się on teraz z Open Online i jest porażka z lokatami znikła moja ulubiona lokata na 3.5 procent na jeden dzień i w ogóle jest porażka zmiany weszły od dzisiaj

  OdpowiedzUsuń
 9. Lokata PREMIÈRE 4% cyt.: Z Lokaty może skorzystać Klient, który wykonuje zawód: adwokata, farmaceuty, architekta, biegłego rewidenta, diagnosty laboratoryjnego, doradcy podatkowego, inżyniera budownictwa, komornika, zawodowego kuratora sądowego, lekarza, lekarza dentysty, lekarza weterynarii, notariusza, pielęgniarki, położnej, radcy prawnego, rzecznika patentowego, urbanisty, rzeczoznawcy majątkowego bądź zarządcy nieruchomości. Klient jest zobowiązany do udokumentowania faktu wykonywania ww. zawodu w terminie 14 dni od dnia wpłacenia środków przeznaczonych na założenie Lokaty

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...