piątek, 7 listopada 2014

Lokata Dobrze Zarabiająca na 4% czyli rozzłoszczconego klienta niełatwo ułagodzić


Wydawało się, że październikowe obniżki stóp pogrzebią nadzieje lokatowców na stare dobre 4%. Okazuje się jednak, że niekoniecznie. W listopadzie stopy pozostały bez zmian a zabawa w Ping Ponga dalej jest na poziomie 4 procent.

Co więcej w tym tygodniu pojawiły się dwie nowe oferty z 4%. Pierwsza z nich omówiona wczoraj daje 4% z możliwością zerwania w dowolnym momencie i dodatkowym bonusem, druga pochodzi od banku, który jak dotąd z oferty dobrych lokat raczej nie słynął.

Mowa o Paribas o którym w ostatnim czasie było dość głośno. Pamiętamy aferę tabletową, która nadszarpnęła nieco zaufanie do francuskiego banku. W zamian najpierw dostaliśmy bonus do konta w wysokości 70 zł, teraz bank dokłada atrakcyjną lokatę.


Oferta na zatarcie złego wrażenia Źródlo: bnpparibas.pl

Można oczywiście psioczyć na bank, ale można także skorzystać z tej dość nietypowej oferty. Rzadko się zdarza by jakiś bank za ewidentne przewinienie oferował lepszą ofertę od konkurencji tak w zakresie konta, jak i lokaty czyli najbardziej popularnych produktów bankowych.

Dla przypomnienia promocja konta z 70 zł bonusem potrwa jeszcze tylko do 12 listopada i opisywałem ją w artykule 70 zł gwarantowanej premii. To jedna z tych ofert, których nie znajdziemy na stronie banku, trzeba bowiem skorzystać ze specjalnie dedykowanej strony.

Natomiast lokata nosi nazwę Dobre Zarabiającej czym nawiązują do BZ WBK. Tak jak lokata Avivy trwać będzie przez 3 miesiące, ale praktycznie brak tutaj ograniczeń kwotowych oraz ilościowych. 

Przypomnijmy Aviva daje tylko jedną lokatę na której można zdeponować kwotę z przedziału 5.000 - 20.000 zł. Paribas pozwala na trzy lokaty z przedziału 1.000 - 500.000 czyli maksymalnie nawet do 1,5 mln, można więc mówić o braku ograniczeń w zakresie bankowości.

Chodzi rzecz jasna o ograniczeniu gwarancji BFG do 420 tys, więc generalnie wystarczy nam jedna lokata. Chociaż dla osób dbających o cashflow lepszą alternatywą może być założenie trzech lokat na niższe kwoty, niż jedną większą. Jeśli bowiem będzie potrzeba posiadania środków przed końcem trwania lokaty, zawsze lepiej zerwać jedną z nich, tak by dwie pozostałe pracowały nadal. 

Są tutaj jednak pewne ograniczenia. Po pierwsze muszą to być nowe środki, które będą liczone względem 1 października. Do takiego warunku chyba już każdy z nas zdążył przywyknąć. Po drugie trzeba posiadać Konto Dobrze Oszczędnościowe, które na dziś posiada stawkę 3%. Na plus należy zapisać, że nie ma tutaj rozgraniczenia na klient nowy i obecny. 

Jest jeszcze coś. Lokata jest dostępna tylko w oddziale i jest dostępna do Konta Dobrze Dobranego lub Konta Osobistego dla Klientów Bankowości Prywatnej. A więc można wysnuć z tego wniosek, że wspomniane w artykule dwie promocje niestety nie łączą się. Innymi słowy możemy założyć albo lokatę na 4%, albo iKonto z gwarantowaną premią
70 zł.

Dla tych, którzy wolą bonus w postaci kasy niżej podaję link do dedykowanej strony:

Link dla osób które chciałyby założyć konto z bonusem 70 zł.

12 komentarzy:

 1. iKonto zakladane przez Internet takze jest kontem w ramach oferty Konto Dobrze Dobrane, wiec obie promocje mozna polaczyc.

  OdpowiedzUsuń
 2. A kiedy będzie ranking kont oszczędnościowych?

  OdpowiedzUsuń
 3. Widząc pozytywną zmianę w klawiszu PP3 jeszcze nawiąże do tego co nowi uznają tutaj za beznadziejne. Po co pod każdym artykułem wyświetlają się reklamy które w niejednym przypadku są jeszcze z 2012 roku? Na początku klikałem w to widząc 5%, 6% itd po czym zauważam że ten produkt był w 2012, 2013. Po co to? Ma to jakiś sens? To chyba nie jest problem techniczny aby to w ogóle usunąć? To nie jest moja żadna złośliwość, polubiłem ten blog ale pewne rzeczy mnie tu drażnią, zwłaszcza gdy stawiałem tu pierwsze kroki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na klawisz mam bezpośredni wpływ i zmiana nazwy nie jest problemem.
   Natomiast to co widzisz pod artykułem to nie są reklamy a jedynie linki do starszych artykułów, generowane przez LinkWithin. Niestety nie mam wpływu na to według jakiego algorytmu on działa, zaś z pewnych względów jest tutaj potrzebny.

   Usuń
 4. Się nie da to się nie da :) Zasugerowałem tylko jako użytkownik co mi się nie podoba i obawiam się że nie tylko mi. No ale jak na coś wpływu nie masz to trudno mieć o to pretensje, po prostu przyzwyczaję się do tego żeby w to nie klikać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za sugestię. Niekiedy są tam dobre podpowiedzi, ale jak widać fakt, że na blogu jest już ponad 860 artykułów powoduje, że program się gubi w trafnych podpowiedziach.

   Moim zdaniem powinno być tutaj ograniczenie do np. ostatniego pół roku. Nie jestem jednak informatykiem, ani fanem dłubania w kodach i nie wiem czy jest możliwość takiego ograniczania.

   Usuń
 5. BNP ostatnio zalicza wtopę za wtopą. A to afera "tabletowa", a to ... przytyk KNFu i problem z "zaliczeniem stress testów". Do tego - międzynarodowy skandal i 9 mld. kary od amerykanów za "pozakulisowe gierki" z Iranem, Kubą i Sudanem. To z perspektywy globalnej. Zaś mam z nim ... problem "na lokalnym podwórku". Mam w BNP kredyt hipoteczny. Do niedawna wszystko szło gładko: zapewniałem fundusze na RORze, a bank - zgodnie z harmonogramem (określającym teminy i kwoty) pobierał środki. Aż ostatnio ... zachciało się bankowi ... POBRAĆ WIĘCEJ, aniżeli opiewał harmonogram. Tzn. odsetki pobrali zgodnie z ustaleniami, a ratę kapitałową "zawyżyli" o ok. 200 złotych. Bez jakichkolwiek zapowiedzi czy tłumaczeń. Zauważyłem to i zgłosiłem reklamację ... Otrzymałem odpowiedź w stylu: "Szanowny Panie, mamy 30 dni na rozpatrzenie wniosku reklamacyjnego ..." Kolejną ratę mam 22 listopada. Pozostaje mi chyba przed-andrzejkowe wróżenie z fusów - ile szanowny bank sobie tym razem zażyczy... Swoją drogą, jestem ciekaw, jakby się zachował bank, gdybym to ja zapłacił kilka stówek mniej?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy promocje się łączą?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie wchodziłem na strony dwóch największych banków w Polsce: pko bp i pekao, ale dzisiaj dla ciekawości sprawdziłem ofertę depozytową tych banków, pekao ma 0,75% na 3 m-ce. to chyba najniższe oprocentowanie lokaty? Może by taki ranking stworzyć najgorsze, najmniej oprocentowane lokaty ;) A właściwie to pekao to co ma takiego do zaoferowania że jest drugim największym bankiem w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A omawiałem kiedyś jedną lokatę w PKO reklamowaną jako imponujący zysk w krótkim czasie:-) http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/06/imponujacy-zysk-w-krotkim-czasie.html

   Wtedy normą było 7%, ale PKO przekonywał do swojego 2,05%.
   A co ma ciekawego? Dla mnie ma darmowe przelewy, i tylko dlatego mam tam konto. Reszta ma tam pewnie z przyzwyczajenia, te bowiem trudno złamać.

   Ale oczywiscie masz rację, logiki w tym zadnej by zostawać klientem tych banków. Zresztą pekao to jeden z nielicznych banków, gdzie jeszcze nie miałem konta.

   Usuń
  2. @Anonimowy
   markę :) mam znajomych a nawet dalszą rodzinę który uważają, że to jedyny "pewny" bank.

   No i dokładnie tak samo ludzie nie wierzą w lepszy zysk niż na lokacie czy obligacji. Nie wierzą w pewną inwestycję bo przecież inwestowanie to wystawienie pieniędzy na ryzyko :) Ja napiszę, że na inwestycjach alternatywnych można zarobić np. 900%-5000% a ta inwestycja jest pewna bo siedzę w tym X-XXlat i najwyżej można wyjść na 0. Na to Polcan powie, że obligacje 8-16% lepsze bo przecież "kolega" mówił, że kupił "tu wpisz wymaluj" np. domenę, przedmiot, wino czy cokolwiek innego i wszystko stracił... a zmierzam do tego, że większość ludzi po prostu nie przekonasz do innego banku/inwestowania póki sami nie spróbują.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...