wtorek, 18 listopada 2014

5% na lokacie z gwarancją 50 zł bonusu na dogrywce w drugiej edycji


Popularność oferty Idea banku lokaty 5% z gwarantowanym bonusem w postaci 50 zł przeszła najśmielsze oczekiwania. W efekcie mamy obecnie jej drugą edycję z identycznymi jak poprzednio parametrami.

Popularność nikogo nie powinna dziwić. Jak jest darmowa kasa, to ludzie sami przyjdą bez dodatkowej zachęty. Tym bardziej, że ostatnio coraz mniej bankowych promocji godnych uwagi, a do takich z pewnością należy oferta Idea banku.

Jeżeli poranny artykuł był pisany raczej ku przestrodze, tak wieczorny można zdecydowanie polecić wszystkim, którzy przespali tę świetną ofertę. Przy czym uwaga: tym razem oferta potrwa tylko kilka dni!


Zapisy już nie będą trwały przez kilka tygodni tak jak ostatnio. Tym razem dostałem informację, że dodatkowy bonus 50-ciozłotowy będzie można zgarniać jedynie przez zaledwie trzy dni, które mogą, ale nie muszą być wydłużone.Przypomnijmy zatem szybko warunki. Aby założyć lokatę z bonusem trzeba skorzystać z dedykowanej strony.  Tam podajemy swój email, na który przychodzi potwierdzenie zgłoszenia udziału w programie.

Kliknięcie w link otrzymany w mailu przekieruje nas na stronę banku, gdzie założymy już lokatę. Gdybyśmy zrobili to bezpośrednio ze strony Idea banku, wówczas założymy tylko  lokatę na 5% bez bonusu. Na wypełnienie wniosku mamy tylko czas do 20 listopada, zaś na wpłatę środków zwyczajowe 14 dni.

Idea jak widać testuje ile może jeszcze zdobyć nowych klientów, bo tylko dla takich adresuje tę ofertę. Warto polecać ją tym którzy jeszcze tego nie zrobili. Powód jest prosty, im więcej klientów bank nazbiera, tym lepszymi wynikami będzie mógł się pochwalić.

A to z kolei zachęci być może inne banki do podobnych akcji. Paribas też bierze udział w podobnej akcji z Agorą, na której bonus wynosi 70 zł o czym pisałem tutaj i też jest zaskoczony jej popularnością. W efekcie kolejny raz przesunął terminy promocji o kolejne kilka dni. Tym razem finał ma nastąpić 20 listopada.

Na koniec kilka słów dla osób które w komentarzach piszą, że nie dostały jeszcze owego bonusu. Agora zgodnie z regulaminem ma czas do 30 listopada z jego wypłatą. Druga transza ruszyła w tym tygodniu, kolejna ruszy w następnym.

27 komentarzy:

 1. Witaj Polcan!

  Nie korzystałem nigdy z usług IB. Nie mam doświadczenia z tym bankiem a lokaty do tej pory zakładałem w sposób tradycyjny, tzn. w okienku w SKOK Wołomin. No ale ten blog chyba po to jest aby korzystać z Twojej wiedzy. Mam pytanie czy po zakończeniu lokaty kapitał wraz z odsetkami z z automatu wróci na konto z którego zostały przelane środki czy lokata sama się z automatu odnowi ale już na innych warunkach? Jak to jest Polcan? Jak możesz to odpisz.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jasne.
   Lokata się nie odnowi, lecz z automatu wróci na konto zdefiniowane przez ciebie. Lokata nie wymaga konta, więc środki wrócą tam gdzie chcesz.

   Zwykle wraca na konto którego zrobiłeś przelew. Ale Idea umożliwia modyfikację numeru konta na który chcesz by środki wróciły, co autoryzujesz smsem.

   Usuń
  2. O ile pamiętam, to domyślnie lokata w Idei jest odnawialna (na warunkach standardowej, tj. gorzej oprocentowanej lokaty), lecz oczywiście można to zmienić w ustawieniach po zalogowaniu do profilu.

   Usuń
 2. Ja juz dostalem premie na konto.

  Pozdrawiam
  Tomek

  OdpowiedzUsuń
 3. Najistotniejsze: "Z lokaty może skorzystać tylko nowy Klient." Nie ma co się rozczulać. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niezły baner na górze bloga - szacun ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. W SK Banku wszystko poleciało w dół o nawet 0,5% ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była o tym mowa w poniedziałek przy okazji aktualizacji rankingu lokat.

   Usuń
 6. Dobrze zrozumiałem gwiazdkę? - max 10tyś dla nowego klienta na jeden email. Jak założę na drugiego mejla to już nie jestem nowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Jak się dowiedziałem przed chwilą, nawet jeśli to ty wczoraj złożyłeś wniosek na stronie banku o lokatę na 5% bo jeszcze nie wiedziałeś o promocji,, a dziś złożysz podanie o lokatę z bonusem to przepadłeś. Ten pierwszy raz wykluczy cię, nawet jeśli jeszcze lokaty nie założyłeś.

   Usuń
 7. czy zaznaczenie zgód marketingowych w tej promocji jest konieczne?

  OdpowiedzUsuń
 8. ja od niedawna korzystam z IB i też mi się dostało w sumie trochę przez przypadek więc jestem zadowolony ;p a przy okazji muszę powiedzieć, że ciekawy blog :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Taaaa.. 2 edycja?
  A z pierwszej premii nadal nie ma!
  Organizator - Gazeta (Agora) jest nierzetelna!
  Po zalogowaniu na panel brak możliwości uzupełnienia danych, reklamacja poprzez kontakt wysyłana 2 razy. Po drugim prośba organizatora o przesłanie potwierdzenia założenia lokaty. Potwierdzenie poszło i... 2 tygodnie cisza! Ani premii ani odpowiedzi!
  A Ty Polcan taki baner reklamowy umieszczasz na blogu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jeszcze nie dostałem premii, a ściślej siostra, której poleciłem tę ofertę.
   Dajmy im czas do końca listopada. Wiem, że było mnóstwo zgłoszeń, a popularność oferty przerosła ich najśmielsze oczekiwania i podobno teraz robią cały czas przelewy.
   Agora jest nowa w takich promocjach i jeszcze wiele rzeczy jest tu po prostu niedopracowanych, ale mam nadzieję, że uporają się ze wszystkim w zapowiadanym terminie.

   Usuń
  2. Pewnie liczą szekle ... Mam nadzieję, że pójdzie im sprawniej, aniżeli z bilansem głosów na ostatnich wyborach.

   Usuń
 10. Witam
  Mam dwa pytania:
  1. czy lokatę można założyć 20listopada czy trzeba max 19 listopada?
  2. Jaka jest szansa, że przedłużą czas powyżej 20 listopada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokatę można założyć do 3 grudnia:)
   Do 20 listopada masz czas na rejestrację w promocji. Potem masz 14 dni na wpłatę środków, stąd 3 grudnia.

   W takich promocjach nie ma co kombinować i brać póki trwa. Meritum jak pamiętamy skróciło promocję o 9 dni, bo pula przeznaczona na promocję się wyczerpała. To czy Idea przedłuży czy nie zależy też od przyznanej puli na nagrody. Nie jestem w stanie sprawdzić jak szybko topnieje ta pula, więc nie wiem czy promocja będzie przedłużona.

   Usuń
 11. Do 20 listopada włącznie, czy dziś jest ostatni dzień?
  btw. świetny blog!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 20 listopada wlącznie. Skoro oferta ważna przez 3 dni, a artykuł opublikowałem wczoraj, to bedzie ważna takze jeszcze jutro.
   Dzięki.

   Usuń
 12. Skąd masz info ze Paribas z premia 70 pln trwa do 20.11?
  Jak wchodzę w regulamin, to termin jest do 16.11.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bezpośrednio od organizatora konkursu. Łatwo to sprawdzić, gdyby promocja nie była już aktualna, reklamy byłyby nieaktywne. A dalej są.

   Usuń
 13. Jaka definicja nowego klienta tym razem?

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja otrzymałem na mail ofertę lokata z doradcą na 4.5% na 1 miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy mógłby ktoś podrzucić regulamin promocji? lub wypisać warunki wraz z terminami?
  Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 16. Tego typu blog jest bardzo potrzebny, dziękuję prowadzącemu. Ja korzystam i informacji.
  Irena M.

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy wszyscy uczestnicy dostali premię? Założyłem 2 takie lokaty(jedną na siostrę) i premie nie wpłynęły a lokata zakończyła się w sobotę. Warunki spełniłem, złożyłem wnioski 20.11.2014. Gdzie ewentualnie można złożyć reklamację?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...