wtorek, 18 listopada 2014

Chwilowe 4% w Idea Bank na Top Gigantach


Idea bank oferuje nam z dnia na dzień coraz gorsze lokaty. Ostatnia lansowana propozycja czyli Lokata Beztroska nie załapała się nawet na drugą ligę. Rzecz wręcz niebywała, gdyż do niedawna wszystkie promocyjne propozycje trafiały zwykle do pierwszej ligi rankingu lokat.

Jak widać bank wychodzi z założenia, że bardziej opłaci się sprzedawać struktury na których zarobi z pewnością lepiej. Z oferty zniknęła już struktura o nazwie Niemieccy Giganci, ale zastąpiła ją nowa o nazwie Top Giganci.

Poprzednia skupiała się na pięciu najlepszych niemieckich spółkach, które opisywałem tutaj. Teraz Idea poszła o krok dalej i zamiast skupiać się na Niemcach, wybiera najlepsze spółki z całego świata.


Zasada działania jest praktycznie rzecz biorąc identyczna. Tym razem zamiast BMW plus cztery inne niemieckie spółki, mamy do czynienia z 5 spółkami z różnych krajów świata do których należą:
1 Adidas AG - kod ADS GY
2 Coca Cola CoThe - kod KO UN
3 Hyundai Motor Co - kod 005380 KP
4 MacDonalds Corp - kod MCD UN
5 Sony Copr - 6758 JT
Każdy zna wymienione firmy, więc bajerować o udziale w zyskach można na wiele sposobów.

Warunek wypłaty dodatkowego zysku (7,00% co roku) jest identyczny jak poprzednio. Dostaniemy po 7% jeśli w Dniu Ustalenia Odsetek lub Zamknięcia (4 grudnia 2015, 5 grudnia 2016, 5 grudnia 2017) kursy wszystkich wymienionych wyżej spółek będą wyższe lub równe ich kursowi zamknięcia w dniu Otwarcia Lokaty czyli 5 grudnia 2014.

Warto tutaj podkreślić słowo wszystkich spółek, co czyni inwestycję bardzo mało prawdopodobną. Dlaczego tak jest pisałem przy okazji Niemieckich Gigantów, a liczni czytelnicy w komentarzach udowadniali to, podając w różnych okresach faktyczne notowania i praktycznie zawsze warunek nie był spełniony

Idea oczywiście wydzwania do swoich klientów z propozycją nabycia produktu, na którym bez wątpienia zarobi ze względu na opłaty, o których więcej niżej. Kto jednak mimo to rozważa tę inwestycję, temu polecam uważną lekturę obu części bliźniaczego produktu: tak pierwszej jak również drugiej

Tym razem minimalna kwota lokaty to 10.000 zł. Dla przypomnienia w niemieckiej wersji mieliśmy początkowo 5,50% obniżone później do 5,00%. Teraz nie ma już czegoś takiego, a jedynie chwilowe 4%, którym oprocentowany jest okres subskrypcji o czym informuje Asia, której należą się podziękowania za krytyczne uwagi do artykułu.

Tym zaś warto poświęcić nieco więcej uwagi. Wystarczy rzucić okiem niżej.

Warto na to zwrócić uwagę Źródło: ideabank.pl

Zresztą Idea pisze o tym w przypisach, warto więc wyłowić istotne informacje, które giną w gąszczu innych, mniej istotnych:
Otwarcie Lokaty Strukturyzowanej wiąże się z  opłatami
Niestety...

Inwestowanie środków w Lokatę Strukturyzowaną wiąże się z:
1. ryzykiem związanym ze spadkiem wartości Aktywa Bazowego. W Okresie Lokaty Wartość Bieżąca Lokaty Strukturyzowanej może ulegać znacznym wahaniom ze względu na zmiany wyceny Aktywa Bazowego, 
Punkt pierwszy, z pewnością najbardziej istotny, dotyczy oczywiście wspomnianej wyżej mało prawdopodobnej sytuacji, że wszystkie pięć spółek jednocześnie w określonym dniu będą miały kurs wyższy lub równy kursowi na start.

2. ryzykiem kredytowym, które obejmuje ryzyko niewypłacalności emitentów instrumentów finansowych stanowiących Aktywo Bazowe lub wchodzących w skład Aktywa Bazowego, przez które należy rozumieć:
a) sytuację finansową emitenta mogącą mieć negatywny wpływ na cenę wyemitowanych/ wystawionych instrumentów finansowych oraz Aktywa Bazowego;
b) wystąpienia po stronie kontrahenta Banku trwałej lub czasowej niezdolności do obsługi zadłużenia, w tym do realizacji zobowiązań z tytułu transakcji zawartych na rynku finansowym dotyczących Aktywa Bazowego,

Punkt drugi wydaje się mało istotny, trudno sobie bowiem wyobrazić by Top Giganci byli niewypłacalni. Istotniejszy jest raczej fakt, że przeróżne, nawet błahe czynniki mogą zachwiać ich notowaniami i wpłynąć tym samym negatywnie na punkt 1

3. ryzykiem utraty części Kwoty Lokaty, w przypadku złożenia Dyspozycji Rezygnacji z Lokaty Strukturyzowanej przed końcem Okresu Lokaty ze względu na zmiany
Wartości Bieżącej Lokaty Strukturyzowanej

Trzeci punkt dotyczy osób, które mogą się zniechęcić faktem, że punkt pierwszy jest bardzo trudny do zrealizowania i postanowią dać sobie spokój na dalsze czekanie na cud. 

oraz obowiązek zapłaty Opłaty Manipulacyjnej.
Jeżeli o opłacie na start pisze się otwarcie, to informacja o opłacie manipulacyjnej jest już zaszyta w jednym z podpunktów bez jakiejkolwiek ekspozycji. Warto takie umowy czytać na papierze z markerem w dłoni by wyeksponować takie kwiatki.

Zapisy na Top Gigantów potrwają do końca listopada. I pewnie w grudniu zabawa w szukanie nowego narybku zacznie się od nowa. Tak w końcu przez wiele miesięcy było w przypadku niemieckich gigantów, które dziś mają godnego następcę.

40 komentarzy:

 1. Jak we wszystkich strukturach: bank zarabia zawsze, a klient najczęściej dostaje tylko zwrot kapitału, a od czasu do czasu drobny dodatek (jeśli ma szczęście). Dlatego rozsądny klient na pewno nie powinien przystępować do takiej "rosyjskiej ruletki".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy czym należy dodać, że struktura trwa 3 lata i na tyle są zamrożone środki i nie procentują jak się obiecuje, lecz tracą na wartości.

   Usuń
 2. "Tym razem minimalna kwota lokaty to 10.000 zł, czyli aż 10 razy większa niż w przypadku niemieckich gigantów."

  Odnoszę wrażenie, że piszesz o tym, tylko żeby napisać i wcale nie wiesz jak to wyglądało przy okazji Niemieckich Gigantów. Minimalna kwota to było zawsze 10000PLN, raz chyba zdarzyło się, że kwota minimalna była na poziomie 50000PLN. Skąd wiem? Bo pracuję z inwestycjami i czasami też pracowałam z "Niemieckimi Gigantami".

  "Zarazem oprocentowanie samej lokaty wynosi już tylko tylko 4%. Dla przypomnienia w niemieckiej wersji mieliśmy początkowo 5,50% obniżone później do 5,00%. Obniżki jak widać mamy nie tylko na standardowych lokatach, ale także na tych , które mają być przynętą na sieć opłat."

  Jaki spadek oprocentowania? Z 5,5% do 4%? 5,5% to była lokata promocyjna do "Niemieckich Gigantów" - osobny produkt, lokata terminowa. 4% w skali roku jest oprocentowany okres subskrypcji. Zysk z Top Gigantów to 7% (współczynnik partycypacji 100%) jeśli warunek spełniony jest w pierwszym roku, i analogicznie 14% - jeśli w drugim, 21% - jeśli w trzecim. Zwrot 100% kapitału jeśli warunek nie zostanie spełniony po 36 miesiącach.

  W Twoim tekście jest dużo nieścisłości wynikających z braku wiedzy na ten temat. Polecam zapoznać się z Warunkami i Regulaminem, a dopiero później pisać posty. Oczywiście opinia to indywidualna sprawa, jednak jeśli chce się być dobrym w tym co się robi - teksty powinny być rzetelne i zgodne z prawdą.

  Pozdrawiam,
  Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za krytyczne uwagi, które postarałem się zamieścić w treści artykułu.

   Napisałem go po wczorajszej rozmowie z jednym z kolegów z pracy, do którego Idea wydzwania z ofertą Top Gigantów. Artykuł w rzeczy samej miał się skupiać nad strasznie wygórowanymi warunkami, które są baardzo mało prawdopodobne, a nie prezentować szczegółowo produkt. Struktury nie są bowiem tematyką bloga, zaś sporadyczne artykuły na ich temat są w zasadzie przestrogą przed tego typu produktami, a w komentarzach można przedstawiać argumenty za i przeciw.

   Szczegóły, warunki i regulamin każdy może sobie zobaczyć sam. Dotyczy to oczywiście osób, które mogą się zalogować do bankowości Idea banku, są bowiem dostępne w kuluarach.

   Osobna rzecz to owe 14% w drugim oraz 21% w trzecim roku o których wspominasz. Czy to oprocentowanie w skali roku........?

   Usuń
  2. Wdarł się błąd: kwota minimalna to 5000PLN, a nie 50000 :)

   Usuń
  3. Użyłam słowa "zysk", więc jest to korzyść klienta po danym okresie 12/24/36 miesięcy :)

   Pozdrawiam,
   Asia

   Usuń
  4. Ale dla klienta istotne jest jaki to ma być hipotetyczny "zysk". Czy 7% po trzech latach jak na lokacie 3 letniej, czy zysk skumulowany 21%, którego lubią używać spece od funduszy.

   Usuń
  5. Asia nie ma czegoś takiego jak zysk 12% w skali półtora-roku czy 21% w skali 36 miesięcy. Zawsze podaje się w skali roku ;)

   Usuń
  6. @Asiu, czy ta lokata to 4% rocznie plus dodatkowo 7% bo już się pogubiłem? Czy raczej coś w stylu 0% lub 7% rocznie?

   Usuń
  7. Zysk, a oprocentowanie to są dwa różne słowa. Nie przez przypadek użyłam słowa "ZYSK" czyli korzyść po danym okresie. Oprocentowanie jest w skali roku i w przypadku Top Gigantów jest to 7% w skali roku, więc np. w momencie spełnienia warunku po dwóch latach zysk wyniesie 14%, czyli oprocentowanie 7% w skali roku.

   4% to oprocentowanie w okresie subskrypcji, czyli "dodatkowy" zysk za kilka/kilkanaście dni. 7% w skali roku jest oprocentowana lokata "Top Giganci" w przypadku spełnienia warunku.

   Pozdrawiam,
   Asia

   Usuń
 3. Trzy błędne informacje:
  - kwota minimalna taka sama jak w Niemieckich Gigantach
  - oprocentowanie w okresie subskrypcji takie samo jak w Niemieckich Gigantach
  - opłata administracyjna nie wpływa na gwarancję kapitału (szkoda, że tego na czerwono nikt nie zaznaczył) i nie ma jej uwzględnionej przy wzorze do wypłaty zysku, więc jest najprościej mówiąc nie odczuwalna

  W przyszłym roku zwykłe lokaty będą maks. na 2,5% i po za nie wielką garstką klientów, którzy co średnio 3 miesiące przerzucają środki dla 8 zł netto więcej, zysk nie będzie satysfakcjonujący.

  Jeśli ktoś wie, że może zamrozić środki na taki okres,jest to dobra oferta, bo jakie ma alternatywy (założenie 16-tego konta?).

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "po za nie wielką garstką klientów, którzy co średnio 3 miesiące przerzucają środki"

   Czyli 99% czytelników bloga?

   "8 zł netto więcej"

   Mówisz o swoim kapitale? Myślisz, że każdy ma tylko 10tys?

   "założenie 16-tego konta"

   A jaki widzisz problem? Ja jeszcze nie wyszedłem poza 10, bo niepotrzebne zamykam :)

   Usuń
  2. Pewnie rzeczywiście 99% czytelników bloga tak Robi, bo taka jest jego grupa docelowa tej strony, ale w porównaniu do wszystkich klientów depozytowych jest to 1 promil, któremu się chce.

   Oferty "wisienki" z reguły są do 10/20 tyś, negocjowanie lokat np. na 100k wygląda zupełnie inaczej.

   Osobiście wolałbym zostać godzinę dłużej w pracy, żeby zarobić te kilkadziesiąt złoty więcej, niż się paprać w kontaktach z siedmioma bankami, bo psychicznie nie daje rady na dwa, w których mam produkty.

   I tak najlepiej na lokatach wychodzą Ci, którzy decydowali się np. na lokaty 3 letnie, a nie babrali z ofertami na 30 dni, które są tak szeroko tu polecane.

   W sumie to mnie nawet nie interesują inni oszczędzający, ale czasami aż serce boli jak czytam nie które wypowiedzi stąd mój komentarz.

   Pozdrawiam!

   Usuń
  3. Pachniesz mi doradcą który ma parcie na premie za polecenie tego produktu. Po pierwsze dlaczego uważasz, że jak ktoś ma konto w banku x to ma się ograniczać do oferty owej banku x nawet gdy jest gorsza o 2pp od banku y i z? No i dlaczego ma mi się chcieć negocjować, skoro mogę otworzyć bez łaski tam gdzie jest większy %. Jeśli bank może zaoferować od 100k większy % to niech wypuszcza taką lokatę w bankowości internetowej i tyle. Bank powinien wiedzieć, że skoro doszedłem do określonego kapitału to umiem sobie ją założyć online. Nie potrzebuję "doradców", spotkań ani innych podejrzanych rozmów. Oczywiście wiesz, że to są finanse po godzinach a jeśli po godzinach wolisz robić nadgodziny to jest to wyłącznie twoja sprawa. Tak samo jak ta, że nie radzisz sobie z więcej niż dwoma kontami. Ja tam nie papram się w kontaktach, a mam więcej niż 7. Wyobraź sobie też, że nie mam samochodu i nie potrzebuję go do szczęścia a często by otworzyć lokaty 3 letnie trzeba jechać 100-300km bo oferta ich w normalnym banku jest marna czyli taka sama jak lokat na 3-12M. No i nie każdy ma tak ustabilizowaną sytuacje życiową, by zamrażać kapitał na tak długo.

   Usuń
 4. Oferta może być ciekawa, ale to nie jest lokata. A właśnie na słowo "lokata" są łapanie klienci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nikt nie zwrócił tu jeszcze uwagi na jedna kwestię:

  1. Opłata administracyjna (w wysokości 4-7,5% kwoty lokaty) zgodnie z regulaminem co prawda nie wpływa na gwarancję wyplaty 100% kapitału w przypadku "porażki", ale w przypadku "wygranej" wpływa na jej wysokość.
  Opłata jest pobierana na poczatku i jesli przegramy zakład o te kursy to nam ją anulują, ale jeśli wygramy to już nie.

  2. W dodatku premia nie musi wcale wynosić 7% za rok, 14% (za dwa lata) lub 21% (za trzy), bo kwota premii jest korygowana o "współczynnik partycypacji", który może wynosić 80-120% - a tym samym premia może osiągać 0,8-1,2 ww. wartości.

  3. Wartość zarówno "współczynnika partycypacji" jak i "opłaty administracyjnej" zostaną ogłoszone dopiero PO OTWARCIU LOKATY! Zatem w niekorzystnym scenariuszu może się okazać że np. premia wynosi 5,6%, 11,2% i 16,8% (odpowiednio po 1, 2 i 3 latach) a opłata administracyjna 7,5%.

  4. I jeszcze jedna ważna rzecz - pierwsza "wygrana" zakładu o wzrost kursu oznacza w myśl regulaminu zakończenie lokaty (może to nastapić po 1, 2 lub 3 latach).

  Więc w takim negatywnym scenariuszu w przypadku "wygranej" inwestując przysłowiowe 10 tys. i "wygrywając" po 1-szym roku możemy otrzymać 10.000 (kapitał) -750 (opłata administracyjna) = 9250 + 518 (5,6% od kwoty 9200) = 9768 zł!!!
  No nie jest tak źle, otrzymamy 10000 (zwrot 100% kapitału) ale NIE ZAROBIMY NIC POMIMO WZROSTU KURSU WSZYSTKICH GIGANTÓW!

  Przy powyższych założeniach w przypadku "wygranej" po drugim roku zysk na czysto wyniósłby 286 zł (2,86% od zainwestowanej kwoty - w okresie 2 lat, NIE ROCZNIE) a wygrana zakładu po trtzech latach oznaczalaby 804 zł (8% w okresie 3 lat).

  Ta gra, nawet nie uwzględniając procentu składanego, może dać (i zapewne da, bo dlaczego bank nie ujawnia od razu tych kluczowych współczynników) MNIEJ NIŻ MARNIE OPROCENTOWANE OBECNIE RYNKOWE LOKATY - oczywiście w przypadku "wygranej", w przypadku "przegranej nie da nic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ad.1 to nieprawda, nie wpływa ani na gwarancję ani na zysk, bo jest oddawana gdy lokata się zakończy. Spełnienie warunku też kończy lokatę.

   Co do współczynnika partycypacji w zysku i opłaty adm, jeśli tak będzie to naliczone, to każdy konsument może w ciągu 14 dni odstąpić od umowy bez opłat.

   Usuń
  2. A gdzie masz informacje, że opłata administracyjna jest kiedykolwiek oddawana poza przypadkiem gwarancji kapitału przy zamknięciu lokaty, czyli po trzech latach z 0%?
   Według mnie tłumaczenie jej isnienia tym, że służy ona zniechęceniu do zerwania lokaty przed terminem jest kuriozalne, w przypadku gdy taką rolę już pełni opłata manipulacyjna.

   Usuń
  3. A gdzie masz napisane, że opłata administracyjna jest oddawana kiedy zamknie się po trzech latach z 0%?
   Przecież ta lokata może zamknąć się też i po 1 roku. Ludzie robicie z prostego produktu jakąś fizykę kwantową.

   Usuń
 6. ad 1. Jaka nieprawda? Gdzie jest napisane że opłata administracyjna jest oddawana zawsze po zakończeniu lokaty? Bo w regulaminie stoi jedynie, ze opłata ta "nie wpływa na gwarancję ochrony 100% kapitału". A to zasadnicza róznica, bo oznacza że jest pobierana na początku zawsze a zwracana tylko w przypadku "przegranej" (czyli wypłaty gołego kapitału).

  ad 2. Oczywiście że może odstąpić - ale w okresie 14 dni od momentu złożenia zlecenia subskrypcji, co oznacza, że komuś kto zapisze się dzisiaj termin ten upłynie przed ogłoszeniem wartości współczynników.
  Ale nawet jeśli miałby mieć taką szansę to sens zawracania sobie głowy tym produktem jest mocno dyskusyjny.

  Zakładając nawet wariant "neutralny" - tzn. przyjmując że oba współczynniki przyjmą wartości środkowe (opłata adm 4,75% a wsp. partycypacji 100%):
  - w przypadku "wygranej" po 1 roku zysk z zainwestowanych 10 tys. wyniesie na czysto niecałe 85 zł (czyli 0,85% zainwestowanego na rok kapitału),
  - w przypadku "wygranej" po 2 latach 744 zł (czyli 7,5% kapitału w okresie dwuletnim - NIE NA ROK)
  - a w przypadku "wygranej" po 3 latach 1404 zł (czyli 14% w okresie trzyletnim).

  Dopiero ostatnia opcja daje więc (i to oczywiście tylko w przypadku wygranej) wynik lepszy niż obecne oprocentowanie tradycyjnych lokat.

  O prawdopodobieństwie jednoczesnego wzrostu kursów wszystkich spółek się nie wypowiadam (bo nie jestem bukmacherem), ale nawet pobieżne zapoznanie się z załączonymi do oferty wykresami musi budzić w tej kwestii sporą ostrożność.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście obliczenia dla wariantu neutralnego w powyższym przykładzie są dla opłaty adm w wysokości 5,75% (wartość środkowa przedziału 4-7,5), wpisane w poście 4,74% to tylko pomyłka "drukarska".

  OdpowiedzUsuń
 8. No cóż muszę Was wszystkich zasmucić bo niestety i autor i czytelnicy piszą bzdury. Skoro sam autor pisze, że konstrukcja jest taka sama to jak to się stało, że odkrył nowe "niedogodności" ?
  To tak jakby opisywać, że fundusze inwestycyjne są złe i nagle znaleźć w prospekcie "inwestowanie w fundusze wiąże się z ryzykiem utraty części kapitału" i napisać "mam was - oszuści na funduszach można stracić" Polcan jak chcesz opisywać struktury to poczytaj trochę o tym a nie będziesz popełniał podstawowych błędów i nie będziesz tworzyć własnych analiz standardowych dokumentów. Upadek emitenta nie oznacza bankructwa którejś ze spółek .... oznacza upadek emitenta oferującego instrument zwany opcją (o tym też koniecznie poczytaj). Jeżeli ktoś pisze, że "Jaka nieprawda? Gdzie jest napisane że opłata administracyjna jest oddawana zawsze po zakończeniu lokaty? Bo w regulaminie stoi jedynie, ze opłata ta "nie wpływa na gwarancję ochrony 100% kapitału". W takim razie gdzie jest napisane, że liczy się to tak jak opisałeś ? Nigdzie czyli tandetne kłamstwo ale co najważniejsze oszukujesz sam siebie i innych czytelników. W każdej takiej lokacie najważniejszy jest wzór na obliczenie zysku (lub strat) jeżeli jest on skomplikowany to prosi się pracownika banku o wytłumaczenie lub się nie wchodzi w produkt. Natomiast z tego co się orientuje to wzór na obliczenie jest banalny Kwota Lokaty x WP x Kupon (0,7%,14%,21%) widzisz tu coś w tym stylu : Kwota lokat - opłata administracyjna x WP x K ? Nie ? To po co wymyślasz ?
  Najważniejsze w każdej lokacie strukturyzowanej jest tzw. aktywo bazowe (spółki, indeksy, surowce itd) WP - tutaj przyzwoity, i sposób obliczania odsetek - banalny. Najśmieszniejsze jest też to, że widać jak niektórzy pracownicy banku próbują na tym blogu przekazywać dlaczego nie jest tak jak niektórzy myślą ale sami chyba nie wiedzą jak to wytłumaczyć. Na prawdę to jest banalny produkt w skrócie : warunek się spełni w I roku dostajesz kapitał +7%, w drugim kapitał + 14%, w trzecim kapitał + 21%. Nie spełni się sam kapitał i tyle. Zrywasz wyjmujesz kapitał - opłata manipulacyjna - część opłaty administracyjnej (w zależności kiedy zerwiesz).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. heh. Sam posiadam ten produkt i tylko czekał na komentarz który wymieni wszystkie błędy autora. Wszystko co jest opisane w tym komentarzu jest prawdą. Niesamowite, myślałem, że czytam poważny blog z poważnymi artykułami
   .

   Usuń
  2. Tak? To proszę oto cytat z regulaminu tłumaczący jak działa opłata administracyjna:
   "W Dniu Otwarcia Lokaty następuje założenie Lokaty Strukturyzowanej na kwotę równą Kwocie Lokaty,[...] pomniejszoną o kwotę Opłaty Administracyjnej."

   Zatem zysk liczony jest tak:
   (Wpłacona kwota - opłata administracyjna) x deklarowany_%_dla_wygranej_w_loterii

   Z tego wynika, że cwaniaki wezmą sobie na starcie np. 6% opłaty, a jak wygrasz po roku to dadzą Ci 7. Czyli wychodzi zysk 1% (oczywiście gwarancja tutaj działa po dostajesz 101% wpłaconego kapitału). Super oferta...

   Jeżeli jest inaczej to niech zmienią zapisy w regulaminie.
   Nie będę podejmował decyzji tylko na podstawie zapewnień konsultanta mówiącego, że działa to inaczej niż w dokumentach.

   Usuń
  3. Właśnie rozmawiałem z konsultantem (kolejna tura Top gigantów) - zapewniał mnie, że opłata administracyjna nie wpływa na kwotę lokaty.
   I jak popatrzyć na obecnie obowiązujący regulamin (jest na stronie) to punktu jak podajesz wyżej nie ma obecnie.

   Usuń
 9. w przypadku jak się posiada lokatę, która się kończy idea bank oferuje top gigantów bez opłaty administracyjnej (tej początkowej) więc wygląda to korzystniej

  Mam pytanie od innej strony, jakie jest wasze zadanie na temat spełnienia się warunku zysku, czyli że wszystkie 5 spółek osiągnie ten sam lub lepszy kurs za rok

  OdpowiedzUsuń
 10. A no i chciałem jeszcze dodać, że polecam gorąco artykuł Polcana : http://moneyafterhours.blogspot.com/2014/11/dobre-wiesci-ze-skok-woomin-czyli-jak.html
  To najlepiej świadczy o jego analizach. Na koniec wisienka na torcie " Polcan o SKOK wołomin :Oczywiście nie zrywać. Depozyty są całkowicie bezpieczne i powinny zostać wypłacone wraz z odsetkami przed świętami.

  OdpowiedzUsuń
 11. hahaha Polcan umie czytać regulaminy ze zrozumieniem. Sama mam tę lokatę i wiem jedno że na BANK co by sie nie działo jak nie zerwę lokaty to mam 100% kapitału z powrotem BEZ opłat !!! nie mieszaj ludziom w głowach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bzdury gadasz. Jak zrywasz lokatę bulisz opłatę manipulacyjną. I zapewne również administracyjną. Po coś w końcu one są.

   Usuń
 12. tez do mnie dzwonia z Ideabanku i akurat za to im dziekuje bo jako chyba jedyni przypominaja ze lokata sie konczy a nie licza na to ze klient zapomni i lokata sie odnoi na symboliczne oprocentowanie!!

  Niestety przez takie fora jak to, Klienci wprowadzani są w błąd, Każda rozmowa jest nagrywana nie dla banku tylko dla nas, Klienta!!!! Skoro mówia że wszystkie opłaty są tylko w momencie zerwania wcześniej lokaty to tak właśnie jest. Warunki lokaty to potwierdzają mówiąc: nie ma wpływu na gwarancje kapitału ktróra wynosi 100% w dniu zakończenia lokaty. Nie ma wpływu na zysk!!!!!!!!! ---> bo macie jak wół napisane jaki jest wzór do liczenia zysku!! kwota lokaty x wsp. partyc. x k czyli oprocentowanie. Gdzie jest tam mowa o jakiś opłatach?? Współczynnik partycypacji wynosi 100%, to jest napisane w potwierdzeniu otwarcia lokaty. jesli tak nie bedzie to Klient moze do 14dni zrezygnowac z lokaty, zawsze to bylo i zapewne bedzie 100%!!
  Oczywiscie nie ma gwarancji na 7% w skali roku.. gwarancje macie teraz na okolo 3% na 3m i potem na zapewne nizsze bo oprocentowania spadaja..zawsze oplaca sie lokowac na dluzsze terminy to chyba wiadome. kwestia tego czy ktos chce miec gwarantowane okolo 3% w skali rocznej, a dla 2, 3 letniej na pewno mniej. albo mozliwosc zysku analogicznie 7,14,21 % przy 100% bezpiecznym kapitale, oprocentowanie teraz jest tak żałosne, że wkrótce zostaną nam same struktury.

  OdpowiedzUsuń
 13. Tak teoretycznie zapytam.
  Jeżeli byłem osobiście w siedzibie banku i zdecydowałem się na TOP GIGANCI podpisując stosowne dokumenty a teraz bym zmienił zdanie i zrezygnował - to ile mam czasu od podpisania umowy aby odbyło się to bez bezboleśnie czyli bez kary dla mnie. ?
  ( pytam teoretycznie -tak na przyszłość - ponieważ ta oferta dla mnie jest dobra. Ryzykuję ewentualnym brakiem odsetek ale kapitał jest nienaruszony. Odsetki od rocznych lokat są tak małe, że mogę podjąć ryzyko).

  OdpowiedzUsuń
 14. Masz 14 dni na odstąpienie od momentu startu lokaty.
  Prędzej wygrasz w totka niż zarobisz na tej strukturze.
  Jest też plus przez 3 lata na pewno zaoszczędzisz zainwestowany kapitał. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dla niedowiarków - właśnie otrzymałem cały kapitał który ulokowałem +9% zysku. Miałem 3 Edycje tej lokaty. Lokata trwała Rok.

  OdpowiedzUsuń
 16. 4 również z 9% zyskiem się zakmnęła,.., jeste, 9000 /pln - podatek do przodu. Milo wiedzieć, że nie każdy Bank chce Cię wydymać.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak wygląda temat z Opłatą Administracyjną? - jak ona w końcu jest naliczana, zabierana?

  Z góry dzięki za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam/miałem 2 lokaty strukturyzowane z produktem
  TOP Niemieccy Giganci,
  - jedna miesiąc temu dała mi zarobić 8% brutto (po 1 roku)
  - i wszystko wskazuje na to że za miesiąc kolejne 8% wpadnie (po pierwszym roku)

  Ruletka w tym przypadku polega na trafianie w hossę lub bessę danej giełdy - ja trafiłem w hossę.

  Indeksy dużych spółek w czasie hossy powoli rosną, w czasie bessy trochę wolniej niż inne spadają - jeśli ktoś w trakcie najbliższych 3 lat nie przewiduje hossy na giełdach, na których notowane są te spółki , to niech nie kupuje gigantów.

  Można też samemu nauczyć się grać na giełdzie , gdzie podstawową umiejętnością jest wyczucie, w którą stronę idzie rynek i podążanie za rynkiem.

  OdpowiedzUsuń
 19. ERRATA: Anonimony , który pisał o 8% miał na myśli 9% :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie do końca masz racje. Nie ważne czy jest hossa czy bessa niektóre spółki i tak odnotowują wzrosty. Spółki jakie są w tej Top Gigantach są gigantami o jednnych z największych kapitalizacji na świecie. Gram na giełdzie od 15 lat i nie wyobrażam sobie, żeby tego typu lokata nie zamkneła się z zyskiem. Wiadome jest, że Bank również dąży do zamknięcia tej lokaty z zyskiem ponieważ jeżeli kontakt terminowy się domknie (lokata zamknie się dla mnie z zyskiem) to i bank zarobi podwójne pieniadze. Fakt Faktem oni zarabiają mnóstwo pieniędzy na tym produkcie, ale my też zarabiamy. Po przeczytaniu tego artykułu, wiem jedno - autor artykułu ma bardzo małą wiedze na temat innych rozwiązań niż lokaty klasycznie, które teraz mają % 2,5 -3, a ten blog stracił na wartości w moich oczach.

  OdpowiedzUsuń
 21. zarobiłem na niemieckich gigantach 18 000 - podatek!
  teraz dostałem propozycję obligacji korporacyjnych i jak sprawdziłem ich notowania to wszedłem w całości, okres podobny jak w gigantach (40 miesiecy) kwartalne zyski na poziomie 2-3% netto bo ma to strukture polisy ubezpieczeniowej, podatek placi sie na koncu, bankier wspominał tez o wierzytenosciach, chcialem dokupić ale zanim się zdecydowałem wszystko zostało wyprzedane. Pozdrawiam niedowiarków i polecam naprawdę Idea Bank, wprawdzie miałem mieszane uczucia ale po kilku spotkaniach z bankierem nie czuje sie oszukiwany jak było wspomniane wyżej, normalna ludzka rozmowa bez nagabywania.

  OdpowiedzUsuń
 22. Jesli o lokaty chodzi to Happy brałam tylko ubolewałam, że jest tylko dla nowych klientów. Teraz z IdeaBanku inwestowałam w lokatę Overnight i jestem tez bardzo zadowolona. Jest 2% w sklali roku, ale od razu po nocy dostałam pieniędze na konto. Moim zdaniem kolejny ich hit.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...