środa, 26 listopada 2014

100 zł za założenie Konta z Bonusem w mBanku


Choć banki przykręcają śrubę swoim klientom, wciąż można znaleźć ciekawe promocje godne polecenia. Jedną z nich jest bez wątpienia najnowsza promocja konta w mBanku, który za jego założenie znów daje nam zarobić.

Tym razem do zgarnięcia jest 100 zł i jak zwykle do założenia tego konta trzeba skorzystać ze specjalnie dedykowanej strony. Czasu jest jeszcze dość sporo bowiem przystąpić do promocji można do końca tego roku.

Kto może skorzystać z promocji? Moim zdaniem tutaj spotyka nas znów niemiła niespodzianka. Konto jest jak zwykle adresowane tylko do nowych klientów. To się nie zmieniło i niestety nie zmienia nadal. Chociaż komentarz mówią coś innego:)Można czy nie można wrócić? Zdania są podzielone
Nie ma zatem żadnej amnestii dla byłych klientów mBanku i nie warto doń wracać. Chociaż komentarze niektórych czytelników sugerują, że może być inaczej. Co zatem mają zrobić nowicjusze, aby dostać owe tytułowe 100 zł? Wymagania nie są zbyt trudne i podzielono je na dwie części:

50 zł w pierwszym miesiącu
Aby zgarnąć pierwszą połowę wystarczy spełnić zaledwie trzy warunki:
 • przelać 500 zł w pierwszym miesiącu kalendarzowym
 • zrobić zakupy kartą na 250 zł
 • nie anulować transakcji kartą do końca miesiąca kalendarzowego po miesiącu w którym dokonaliśmy płatności.
Innymi słowy jak zrobiliśmy zakupy w grudniu 2014, to takie transakcje nie mogą być anulowane do końca stycznia 2015.

50 zł w drugim miesiącu
Drugą połowę zgarniemy, jeśli:
 • przelew w drugim miesiącu będzie wynosić 1000 zł
 • płatność kartą wyniesie znów 250 zł
 • transakcja nie będzie anulowana w kolejnym miesiącu
A więc tylko pierwszy warunek jest inny w drugim przypadku. Problem to jednak praktycznie żaden by przelać dwa razy większą kwotę.

Premia będzie wypłacona do końca następnego miesiąca. Innymi słowy jak zapłacimy po 250 zł w grudniu i styczniu, to premię dostaniemy w styczniu i w lutym. A więc podobnie do tego jak to było w przypadku konta z buddą.

Rzadko mBank zasługuje na pochwałę, bo częściej jego promocje pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Ale raz na jakiś czas są tu fajne promocje i to jest na pewno jedna z nich, uzyskujemy bowiem 20% cashback, niestety tylko przez dwa miesiące. Nic jednak nie wskazuje na to, aby oferty miały zmieniać się na lepsze, więc warto skorzystać z tej promocji, jeśli jest się nowicjuszem.

Link dla osób, które chciałyby wziąć udział w promocji

Jak zwykle na koniec zostawiam regulamin konta z premią  dla zainteresowanych.

Ciąg dalszy: Zielone światło w mBanku dla byłych klientów na promocję 100 zł

25 komentarzy:

 1. no fakt, w mBanku różnie bywa z ofertami, zazwyczaj jednak z tego co obserwowałem były bardzo szemrane także jeszcze tam klientem nie jestem ale czasem kusi mnie spróbować :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już bylem kilka razy klientem i zostanę pewnie po raz kolejny:)

   Usuń
 2. Chyba nic z tego nie będzie:
  Przez nowego Klienta Banku dla potrzeb niniejszej Promocji rozumie się klienta, który przed dniem 24.11.2014 roku nie
  był lub w dniu 24.11.2014 roku nie jest stroną umowy z Bankiem, na mocy, której Bank prowadził lub prowadzi na jego
  rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałem sobie to kilkakrotnie i faktycznie masz rację. Składniowo brzmi fatalnie, ale trzeba dosłownie czytać wybiórczo:
   "przed 24.11.2014 nie był storą umowy z Bankiem"
   a więc innymi słowy ma odsiadkę.

   Dzięki za uwagę i oczywiście przerabiam artykuł, by nie wprowadzać w błąd, bo napisane jest w zawoalowany sposób, choć czytały to przy mnie 3 osoby i nie zauważyły tego jakby nie patrzeć najistotniejszego faktu..

   Usuń
  2. "...lub w dniu 24.11.2014 roku nie jest stroną umowy z Bankiem..." jak dla mnie ten zapis jest jednoznaczny, że byli klienci też mogą skorzystać.

   Usuń
  3. Tak pomyślałem na początku. Co zatem z poprzednim zapisem: "nie był stroną umowy z bankiem".
   Skoro ktoś był stroną umowy, to ma już posprzątane, choć chciałbym się mylić i jeszcze raz skorzystać z promocji.

   Usuń
  4. Ja kiedyś miałem tam konto, a teraz otworzyłem znowu i po potwierdzeniu przelewem dostałem wiadomość, że biorę udział w promocji:
   "Witamy,

   dziękujemy za wybranie rachunku w mBanku i skorzystanie z Promocji "Zarabiaj na zakupach". Pamiętaj, jeśli w każdym miesiącu promocji, począwszy od następnego, dokonasz płatności kartą na min. 250 zł, zyskasz możliwość otrzymania premii za zakupy, w kolejnym miesiącu. Poinformujemy Cię SMSem, gdy osiągniesz wymagany poziom 250 złotych lub jeśli Ci się to nie uda.

   Pozdrawiamy,
   Zespół mBanku "

   Usuń
  5. Czy może to potwierdzić większa liczba chętnych?

   Usuń
  6. nie był LUB nie jest, gdyby było napisane nie był I nie jest - wtedy rzeczywiście promocja dotyczyła by "dziewiczych" klientów

   Usuń
  7. Faktycznie powinni napisac "oraz". Lepiej jak by ktoś to potwierdził na infolinii bo szkoda nerwów sobie psuć.

   Usuń
 3. "§ 4. Zasady Promocji
  7. Uzyskany zwrot, o którym mowa w § 4 ust. 2 i 3 podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych"
  Czyli nie 2*50zł, ale 2*40,50zł

  OdpowiedzUsuń
 4. Założę sobie to konto, 100 zł piechotą nie chodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy w 4 miesiącu konto można zamknąć, czy trzeba je trzymać dalej ?

  OdpowiedzUsuń
 6. ...rozumie się klienta, który przed dniem 24.11.2014 roku nie był lub w dniu 24.11.2014 roku nie jest stroną umowy z Bankiem...

  Marketingowcy w banku to specjaliści od motania, więc tu też im się to udało. Użycie łącznika "lub", daje powód do dwuznacznego rozumienia tej treści.

  OdpowiedzUsuń
 7. dziwne te zasady no ale to normalne w tych naszych ofertach ;p łudzę się jeszcze, że znajdę dobrą i zaufaną ofertę kiedykolwiek ;p

  OdpowiedzUsuń
 8. Aż, szkoda że już mam konto w MB:( Ciekawe kiedy te cash backowe promocje się skończą? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zastanawiające jest, jak obiecani 100 złotych może być czynnikiem decydującym o tym, na które konto się zdecydować. Dla mnie jednak inne dane mają znaczenie i to Wywiadownia Gospodarcza jest dla mnie czynnikiem decydującym, jeśli wiecie o czym mówię.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwaga! Premia wynosi 81 zł netto gdyż jest opodatkowana. Zatem dostaniemy PIT i podatek będziemy musieli sobie sami odprowadzić, o czym w artykule nie wspomniano :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Jutro wrócę do tego tematu, byłem bowiem wczoraj w mBanku i wiem co i jak.
   A PIT dostaniemy tak jak w przypadku Meritum, zapłacisz te 19 złotych 30 kwietnia i po sprawie.

   Usuń
 11. polcan czy mógłbyś rozwinąć kwestię Meritum? Wg mnie premia za założenie 55+5 zł nie jest opodatkowana:

  §6 "Kwoty premii otrzymanych w Promocji podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 nr 14, poz. 176 ze zm.). Zwolnienie to nie dotyczy premii otrzymywanych przez Uczestnika w związku z prowadzoną przez niego pozarolniczą działalnością gospodarczą, stanowiących przychód z tej działalności".

  Z tego co zauważyłem opodatkowane są zawsze premie za polecanie konta itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak masz rację. Miałem na myśli polecanie konta. Po prostu nie zwróciłem uwagi, że jest to opodatkowane (w WBK przecież nie było do kwoty 760 zł) dla każdego polecenia.
   W efekcie mimo zaledwie dwóch poleceń, dostałem PIT i musiałem odprowadzić podatek...

   Usuń
 12. Jeśli założę to konto w dn. 05.12.2014 r. w grudniu dokonam płatności kartą na 250 zł oraz zrobię przelew na 500 zł to premię 50 zł otrzymam w styczniu 2015 r. Czy też wszystkie te warunki muszę spełnić dopiero w styczniu ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Właśnie się zastanawiam czy nie dopiero w styczniu i pierwsza premia w lutym, ponieważ dostałem taką wiadomość od mBanku po założeniu konta:

  "dziękujemy za wybranie rachunku w mBanku i skorzystanie z Promocji "Zarabiaj na zakupach". Pamiętaj, jeśli w każdym miesiącu promocji, POCZĄWSZY OD NASTĘPNEGO, dokonasz płatności kartą na min. 250 zł, zyskasz możliwość otrzymania premii za zakupy, w kolejnym miesiącu. Poinformujemy Cię SMSem, gdy osiągniesz wymagany poziom 250 złotych lub jeśli Ci się to nie uda."

  Więc moim zdaniem dopiero w styczniu. Chyba, że coś przeoczyłem :)

  Tomek

  OdpowiedzUsuń
 14. Ktoś się orientuje czy można po otrzymaniu premii można zamknąć eKonto albo zmienić na eKonto mobilne?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...