czwartek, 13 listopada 2014

Zarządca zniechęca członków SKOK Wołomin do współpracy


No i stało się! Dzisiaj odmówiono mi zwrotu pieniędzy z zakończonej lokaty na rachunek bankowy z którego pieniądze na tą lokatę wpłynęły. Zaproszono mnie do oddziału do którego mam 100 km! Dla mnie to koniec tej Kasy. Obym tylko zdążył wycofać pieniądze!

Powyższy komentarz anonimowy zostawił wczoraj, a więc w pierwszym dniu działania Kasy od piątkowego wydania wewnętrznego zarządzania. Potwierdza się zatem to o czym informowałem w artykule SKOK Wołomin nie wypłaca pieniędzy z lokat mailowo i telefonicznie.

Potwierdzają to kolejne komentarze, a także liczne maile, które wczoraj dostałem od wielu z czytelników bloga. Klienci piszą w podobnym tonie i są zgodni co do roli Zarządcy. 


Gerard pisze:
Okazuje się, że pisma Zarządcy Komisarycznego to tylko zwykłe mydlenie oczu. Pieniądze nie są wypłacane na konta zewnętrzne poprzez dyspozycje emailowe, nawet jeśli podany rachunek jest tym samym z którego wcześniej środki na lokatę wpłynęły.

Wśród nich pojawia się także wyjaśnienie ze strony przedstawicieli Kasy, którą dostałem niezależnie od wielu czytelników. Wiadomość jest identyczna u każdego:
Uprzejmie informuje, ze w trosce o bezpieczeństwo zgromadzonych przez Państwa środków, Decyzją Zarządcy Komisarycznego SKOK Wołomin, konieczna jest autoryzacja transakcji wykonania dyspozycji przelewu. W zawiązku z tym uprzejmie proszę udać się do najbliższej placówki SKOK Wołomin w celu realizacji dyspozycji. Istnieje również możliwość przesłania do nas pocztą dyspozycji przelewu potwierdzonej notarialnie.

Rafał pisze:
Właśnie kończy mi się lokata 15 listopada na trochę ponad tysiąc złotych w SKOK Wołomin. Wydałem dyspozycję wypłaty 10 listopada e-mailowo na konto bankowe. Dodam że 2 lipca wydałem dyspozycję wypłaty na konto w Eurobanku innej lokaty w placówce SKOK więc to konto powinno być autoryzowane siłą rzeczy. Ten mBankowy zarządca dalej mąci tak jak pisałeś.

Do tej pory, czyli gdy nie było przymusowego mBankowego Zarządcy, bez problemu można było wydawać dyspozycje wypłaty tak mailowo, jak telefonicznie. Z tego też powodu wielu ludzi, w tym także autor bloga, zapisało się do tego SKOKu. Gdybym dostał taką informację na początku z pewnością nie zdecydowałbym się na zapis

Niniejszym komunikaty zarządcy możemy włożyć między bajki. Z pewnością swoimi poczynaniami destabilizuje działalność kasy i w dużym stopniu zmienia działanie Kasy. Przypomnijmy fragment z komunikatu z 5 listopada:


Obietnica, która już po dwóch dniach nie została dotrzymana

Jako członek Kasy stwierdzam, że z mojej perspektywy zmieniło się właściwie wszystko, zaś poczynania zarządcy w sposób negatywny wpływają na moją dalszą współpracę ze SKOK Wołomin.

Po pierwsze środki dla osób, które mają daleko do oddziału zostały w najzwyczajniejszy sposób zablokowane. Po drugie zaś i to wydaje mi się bardziej istotne, fakt tej blokady powoduje, że nie ma sensu wpłacać nowych środków do kasy. Mija się to z celem, skoro nie ma możliwości wypłacania ich po zakończeniu lokat w inny sposób niż wizyta w oddziale, wizyty u notariusza. 

Pozostaje co prawda jeszcze możliwość korzystania z płatnego eSKOK, jak sugerują niektórzy czytelnicy. Pytanie jednak jaki ma to sens dla osoby posiadającej na przykład lokatę założoną na 3 lata? Jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla osób posiadających długoterminowe depozyty byłoby okresowe zakładanie eSKOK w miesiącu w którym kończyłaby się lokata.
Dyspozycja zrealizowana w niedzielę

Lokata została zatem przymusowo przedłużona. Jedyny plus to fakt, że jak widzimy wyżej lokata zaczęła działać już w niedzielę i nie musiałem czekać na pierwszy roboczy dzień jak byłoby zapewne w banku komercyjnym. Chociaż to zostało tutaj bez zmian:) Lokata potrwa rok i mam nadzieję po tym terminie nie będzie już śladu po zarządcy, który obiecuje jedno, a robi zupełnie coś innego.

Ciąg dalszy:  Dobre wieści ze SKOK Wołomin czyli jak obejść problematyczne wypłaty

165 komentarzy:

 1. Jedyny plus w tej sprawie jest taki, że można złożyć dyspozycję dużo wcześniej przed zakończeniem lokaty np. przy okazji wizyty w okolicy oddziału SKOK Wołomin. Przynajmniej jest takie oświadczenie pracownic odpisujących na zapytania droga emailową. Tylko czekać aż coś zmienią by dosadniej użądlić. Moim zdaniem to im więcej wylewamy tutaj swoich różnych żali tym trafniej zarządca wie jak zniechęcić i zaszkodzić ogólnej opinii kasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc po co siejesz zamęt?" Trzeba uruchomic eskok lub pojechac do oddzialu to sie jedzie.

   Usuń
  2. Ogolnej opinii o kasie najbardzirj szkodza tacy userzy jak ty. Jedna wizyta w oddziale-jedna dyspozycja. Sa i tacy idioci co tak pisza.

   Usuń
  3. Nie zanotowałem ŻADNYCH problemów w funkcjonowaniu serwisu Wołomina. Mam eSKOK, przelewy ze SKOKu i do SKOKu funkcjonują identycznie jak przed powołaniem zarządcy banksterów. Rozumiem, że wycofanie obsługi mailowej jest dla dużej liczby członków sporym utrudnieniem. Ale popadanie w skrajne emocje z tego powodu i wypisywanie bzdur, że środki są "zablokowane" jest nie tylko dużą przesadą ale przede wszystkim NIEPRAWDĄ.
   FX

   Usuń
 2. Wczoraj zerwałem dwie lokaty (w jednym z warszawskich oddziałów), które zakładałem pod koniec października - więc strata na odsetkach była mała. Co ciekawe, pieniądze od razu były do mojej dyspozycji(myślałem że będę musiał przyjść kolejnego dnia) i przelałem je od razu na zewnątrz. Z pewnością dla tych, którzy mają daleko do najbliższego Skoku taka sytuacja jest wielce niekomfortowa....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napewno byly to lakaty po 400 tys kazda. Bo w przeciwnym razie po co je zrywales?!

   Usuń
  2. A po to,że normalnie kończyłyby się pod koniec lutego 2015 a wtedy możemy być w całkiem innej rzeczywistości....

   Usuń
  3. Siejesz strach, w lutym SKOK będzie istniał, szkoda takiego oprocentowania, bo w bankach dostaniesz 1,5 % mniej

   Usuń
 3. Sorry, ale... po raz pierwszy widzę niekompetencję i autora bloga i niektórych userów. Czy szanująca się instytucja finansowa powinna wypłacać pieniądze z konta poprzez dyspozycję np. mailową? Nie! Nie, i jeszcze raz nie! Nawet nie będę pisał tutaj argumentów, ale... macie problem, aby mieć eSKOK za 4 zł. miesięcznie, gdzie NIE MA żadnych problemów z wypłatą środków i teraz macie lament i płacz? Dzieci, chyba świat finansów nie jest dla Was ;) Jestem czytelnikiem bloga od ponad roku, ale... takich smęt i, niestety, ale od autora, to już dawno nie czytałem.

  p.s. nie inwestuję 5 czy nawet 50 tys. Moje inwestycje opiewają na kwoty > 500 tys., więc myślę, iż jestem osobą, która może się wypowiadać w tych tematach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle, że eSKOK można załatwić też tylko w placówce. A dlaczego w bankach (Idea, Bank Smart) lokaty (nieodnawialne) automatycznie wracają na konto, z którego były założone?

   Usuń
  2. Rozwiązanie jest bardzo proste.
   Kanały do obsługi konta.
   Internetowy serwis eskok, telefoniczny, emailowy (domyślnie nieaktywny).
   Każdy sobie aktywuje jaki mu pasuje.
   Panu z kwotami >500tys obsługa emailowa nie pasuje, proszę bardzo, jest nieatywna na start, nie musi korzystać.
   Innym jak najbardziej, wiec aktywują ją.
   Ci którzy już korzystali maja aktywny kanał emailowy, reszta nie.
   Poziom ryzyka bardzo niski, konto do przelewów musi być przecież znane.
   Dodatkowo SKOK mogłby te zewnetrzne konta dodatkowo weryfikować po danych adresowych wymagając podania danych.

   Metoda sprawdzona, przelewy weryfikacyjne działają od dawna i nikt nie ma z tym problemu.
   Stosowana przez poważne instytucje finansowe.

   Usuń
  3. Skoro inwestujesz duże kwoty to zapewnie na tyle rozsądnie, że wiesz jak to działa u innych a u innych można taką dyspozycję złożyć telefonicznie. Można wprowadzić jakiś rozsądny sposób na weryfikację. Niestety tutaj mamy "nie bo nie!" i w żaden sposób zarządca SKOK nie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Byłoby OK gdyby wydał oświadczenie, że w trybie pilnym wróci podobna możliwość dysponowania środkami na koncie po wprowadzeniu dodatkowych zabezpieczeń/weryfikacji. Po wysłaniu wiadomości email, mogliby oddzwaniać i potwierdzać dyspozycję. Przecież w mbanku jak dzwoni do mnie pani z oferta kredytową to weryfikuje mnie po wielu danych osobowych (czekam na pyt. o nr buta). Wg. zarządcy to awykonalne?

   Usuń
  4. Odnośnie e-skoku, to trzeba wziąść pod uwagę jego ograniczone funkcje. Nie da się założyć lokaty ani jej zerwać. Czyli co?... wpłacam pieniądze na rachunek i muszę się bawić w mailowanie żeby założyć lokatę, a chcąc ją zerwać (bo różnie bywa) trzeba jechać do oddziału albo iść do notariusza.

   Usuń
  5. Kolego mam eskok za 4 zł ale lokata rentierska jest zakładana jako odnawialna więc po okresie zakończenia będę musiał zadzwonić do skok aby nie przeszła na kolejny rok . i nie wiem czy się da zerwać bez wizyty BO W eSKOK nie ma takiej opcji więc chyba nie jesteś jestem osobą, która może się wypowiadać w tych tematach...

   Usuń
  6. Zgadzam sie z anonimowym 08:24.

   Usuń
  7. e-skok można załatwić w placówce lub korespondencyjnie z potwierdzeniem notarialnym. Koszt napewno nie będzie wyższy niż 50zl.

   Usuń
  8. Eskok 4,5/mc. Wszystkie dyspozycje email oprocz przelewow.na zewnatrz. Zrywanie zakladanie tez przez email.

   Usuń
  9. W eSkoku nie można zakładać i zrywać lokat. Mam eSkok w SKOKWlkp i tam można to robić. A system zdaje się ten sam.

   Usuń
 4. Poważny inwestorze (na kwoty pow 500 tyś) albo jesteś idiotą albo takiego udajesz. Nie chodzi o to jakie formy składania dyspozycji są dopuszczone. Chodzi o tryb w jakim to wprowadzono. W piątek po południu z datą obowiązywania od teraz. To całkowicie przekreśla w moich oczach tą instytucję. Taka decyzja powinna być ogłoszona co najmniej miesiąc wcześniej, przed terminem jej wprowadzenia w życie.
  Do takiej instytucji nie mam i już na pewno nie będę miał zaufania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę pokazać zapis tego co niby zostało bezpodstawnie odwołane.

   Usuń
 5. Zastanawiam się czy członkowie kasy, jakich tu pewnie kilku jest mają jakąś możliwość zaskarżenia decyzji zarządcy komisarycznego a może nawet złożenia zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na działaniu na szkodę SKOKU poprzez działania skutkujące utratą zaufania do SKOK -u.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyli tak, nie czytamy umów bo autor bloga napisał. Teraz wylewanie żali. Ja tylko widzę problem dla tych którzy nie mają w pobliżu oddziału skok. Podobno skok ma około 80 tysięcy członków a autor przywołuje kilka przypadków.

  A autor niech w końcu pokaże zapis z umowy na podstawie którego realizował przelewy poprzez email. Śmieszne są komentarze bo w bankach mogą pieniądze po zakończonej lokacie wrócić na konto z którego przyszły pieniądze, ale w bankach jest konkretny zapis w umowie.

  A w twierdzeniu

  "Po pierwsze moje środki zostały w najzwyczajniejszy sposób zablokowane. Po drugie zaś i to wydaje mi się bardziej istotne, fakt tej blokady powoduje, że nie ma sensu wpłacać nowych środków do kasy. Nie ma to przecież najmniejszego sensu skoro nie ma możliwości wypłacania ich po zakończeniu lokat."

  autor zwyczajnie kłamie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Skończ chłopie chrzanić. E-skok można załatwić przez kontakt e-mail lub telefoniczny. Wyślą papiery do podpisania z potwierdzeniem notarialnym i trzeba odesłać. Odsyłasz na swój koszt a koszt potwierdzenia to około 20 zł. Koszt dojazdu do oddzialu 100 km 10l Pb95 okolo 50zl+czas+oplata za a4.

  OdpowiedzUsuń
 8. Skok to nie Idea lub Smart.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak czy siak widać, że zarząd komisaryczny zrealizuje swój cel. A szkoda, bo banki w Polsce BARDZO potrzebują konkurencji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banki nie potrzebują konkurencji -mało powiedziane nie chcą jej,dlatego za jakiś czas nie będzie skoków.

   Usuń
 10. Takie blogi i inne takie mają to do siebie, ze kazdy moze napisac co chce i taki polcan moze opublikowac co chce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sława bloga powoduje że głos zabiera tutaj polityka , a to nic dobrego nie wróży .

   Usuń
 11. Za duzo piszecie a oni za duzo sie dowiadują. Mordy w kubeł.

  OdpowiedzUsuń
 12. Widzę, że waszym celem jest pisanie w kółko tego samego dla samego pisania.

  OdpowiedzUsuń
 13. W tym akurat skoku nigdy nie bylo opcji zakladania przez eskok. Zawsze osobiscie, tel, email.

  OdpowiedzUsuń
 14. Cała ta dyskusja jest śmieszna. Nie mam placówki w pobliżu to rezygnuję z Wołomina i koniec.Kilka lat temu za potwierdzenie oświadczenia u notariusza zapłaciłem 20 zł.Zajęło mi to 10 minut.
  Nawet jak teraz będzie 40 zł to i tak na swojej lokacie zarobiliście więcej niż w banku.Nie bądźcie tacy nerwowi - bo to większa szkoda dla zdrowia niż utrata kilkudziesięciu złotych i minut

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. B. dobrze napisane. Na tym powinno się zakończyć dyskusję, reszta to niepotrzebne bicie piany. A posty niektórych "płaczków" są żenujące.

   Usuń
 15. Jedyny Skok w którym opcja e-skok nie była i nie jest w pełni funkcjonalna - żenują troszkę

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakoś w innych Skoka-ch przez e-skok można zakładać i zrywać lokaty, a w tym akurat nie można - dziwne no nie??

  OdpowiedzUsuń
 17. Oj dzieci dzieci. jeśli w SKOK W jest dziura na około 300-400 mln pln / i podobno wiele nic niewartych zabezpieczeń / to pierwsze co zarządca musi zrobić to dokonać pełnej oceny pozycji finansowej kasy / urealnienie wyceny aktywów / inaczej nie będzie wiedział na czym stoi on , kasa i jej członkowie. Dokąd tego nie zrobi , mając dodatkowo na uwadze , ze wśród członków tej kasy jak i jej pracowników są potencjalni złodzieje , którzy tę kasę obrobili , to musi działać tak jak działa . I tyle.

  OdpowiedzUsuń
 18. Po pierwsze nie zmienia się zasad w czasie gry. Uważam, że nowe zasady ustalone przez zarządcę powinny obowiązywać nowych zakładanych lokat.
  Ja osobiście założyłem lokatę min. dlatego że była możliwość jej założenia i zerwania mailowo.
  Proszę głupot nie pisać, że potwierdzenie u notariusza to żaden kłopot lub dojazd do oddziału banku.
  Tu nie chodzi o kwestie finansowe tylko czas. I zgadzam się z kolegami którzy piszą, że środki zostały zablokowane i nie pracują, czekając jak wszystko jw. zostanie załatwione. Uważam, że w ciągu 2-tyg da się to załatwić. Mając większą gotówkę zamrożoną na ww. okres jesteśmy nieźle w plecy.
  Musimy to wspólnymi siłami szybko zmienić. Moja propozycja jest następująca;
  Zwracam się z prośbą do autora portalu o nagłośnienie sytuacji członków skok Wołomin w mediach oraz innych portalach finansowych.
  Z doświadczenia wiem, że gdy ja do nich napiszę jako xxx to mnie po prostu zleją chyba że więcej osób przyłączy się do akcji.
  Pasuje działać szybko i ruszyć z tym przed wyborami, bo po niedzieli już nikt nie kiwnie palcem w tej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaznaczam , że nie jestem komisarzem SKOK W :
   Analiza :
   SKOK W padł ofiarą długotrwałej i na pewno przemyślanej działalności grupy przestępczej , która najpierw spokojnie i po cichu "prała" kasę , a następnie pośpiesznie , na wyrwę , kasę z Kasy wyprowadzała. W pierwszym przypadku kasa wyjeżdżała i jakiejś części wracała , natomiast zabezpieczenia były coraz gorszej wartości., wg mnie około 1:100, w drugim zabezpieczeń praktycznie nie było / lewe zaświadczenia o zarobkach dla "meneli" /.Robili to zarówno ludzie zatrudnieni w Kasie / wielu zapewne pracuje do dzisiaj / jak i członkowie Kasy / zarówno pożyczkobiorcy jak i wkładcy /.
   Teza :
   Komisarz działa w otoczeniu sprawy karnej i "pralni" , która niestety działa do tej pory / to się nie urwało wraz z aresztami / oraz niepewności co do stanu finansowego Kasy. Bez weryfikacji umów zarówno pożyczek i kredytów / jakość zabezpieczeń , spłacalność , utworzenie rezerw / oraz jak i depozytów / środki mogły pochodzić z przestępstwa / nie można powiedzieć czy Kasę da się restrukturyzować , przejąć czy Kasa ma upaść.
   Piszesz , ze nie zamienia się warunków w czasie gry , niestety w tym przypadku to gra się zmieniła. Teraz gra idzie o uratowanie Kasy i Waszych pieniędzy , na szczęście dla Was do wysokości 100 tys. euro chronionych przez BFG..
   Dlatego proponuję zacisnąć zwieracze , więcej spokoju i przynajmniej na razie ciszej nad tą trumną.

   Usuń
  2. @Anominowy 11:17
   To nie jest blog polityczny, jego rolą nie jest sianie zamieszania, a jedynie prezentacja dobrych ofert wraz z komentarzem. Zgodnie z informacją zawartą w stopce od samego początku jego istnienia "Informacje przedstawione na tym blogu są prywatnymi opiniami autora".

   W artykule przedstawiłem jedynie moją opinię, którą można podsumować następująco: przed zarządcą nie było praktycznie żadnych problemów tak z wpłatą jak i wypłatą środków na odległość. Odkąd jest zarządca jest problem z wypłatą środków, gdyż bez uprzedzenia nagle blokowane są przelewy i to nawet na konto,z którego zrobiono przelew, a więc dotyczy to sytuacji, które banki komercyjne uznają za wystarczające do założenia nowego konta.

   Początkowo nosiłem się z zamiarem wypłaty środków. Z powodu ograniczeń stawianych przez zarządcę, postanowiłem po prostu przedłużyć lokatę o rok. Nie mam zamiaru ani brać urlopu by jechać do odległego oddziału, ani też odwiedzać notariusza, gdyż uważam to za absurd w świetle faktu, że dalej posiadam konto z którego robiłem przelew do Wołomina, więc nie powinno się wymagać żadnej autoryzacji.

   Artykuł prezentuje tylko i wyłącznie moja opinię. Zarządca zniechęcił mnie, i wielu innych klientów kasy, do przelewania nowych środków na nowe lokaty. Dziś nie ma to sensu, skoro nie ma możliwości swobodnej wypłaty środków jak było dotąd.

   Usuń
  3. Szanowny Panie Polcan , chyba w moich dwóch wypowiedziach dotyczących analizy otoczenia działania komisarza Kasy jak i samej Kasy trudno dopatrzyć się polityki. Spokój i rozwaga nie jest oczywiście kategorią finansową , ale jest elementem niezbędnym w aktualnej sytuacji SKOK W , nie wiem czy nie ważniejszym od kategorii czysto finansowych czy regulaminowych. Jak napisałem to nie warunki gry się zmieniły tylko niestety gramy juz w co innego.

   Usuń
  4. Zgadzam się!

   Usuń
 19. Z eSKOK nie ma tego problemu - przelewy działają. Do zarządcy: myślę że obniżenie opłaty za eSKOK (obecnie 4.5 zł miesięcznie) by rozwiązało problem.

  OdpowiedzUsuń
 20. A może byście coś o skok stefczyka napisali. Zacięliście się na ten Wołomin :))) dość trollowania.

  OdpowiedzUsuń
 21. Powiedzieli mi dzisiaj w Wołominie, że za jedną wizytą w Oddziale można złożyć ile się chce dyspozycji lokatowych. Jak już tam pojadę to rozprawię się ze wszystkimi raz na zawsze.
  I tym samym cel zostanie osiągnięty - wykończyć SKOKi. Komisarz, dostający teraz po łbie jest tylko małym pionkiem w tej grze, robi co mu rozkaże wyższa 'instancja'.

  OdpowiedzUsuń
 22. Panowie ale gdzie jest problem? Zakladamy eSKOK w oddziale albo poprzez poczte ( umowy na swiadczenie uslug eskok musza byc potwierdzone notarialnie -koszt 50 zl) Juz nie przesadzajcie z tymi oplatami 4,5 zl miesiecznie! Jak z odsetek wychodzi kilkaset zlotych miesiecznie to sobie mozna podarowac:)A w eskoku wszystko dziala az milo;)

  OdpowiedzUsuń
 23. U mnie też ESKOK hula bez problemu. Przy większych kwotach lokat dostęp przez Internet obowiązkowy. Np. w Kasie Polskiej są prowizje procentowe od zlecenia przelewu w okienku, a przez Internet 0 zł.

  OdpowiedzUsuń
 24. To wyglada komicznie. Jak wplacam powazne sumy na lokate o 2% wyzsza niz w banku to stac mnie zeby nawet 200 km pokonac do placowki. Najbardziej placza Ci co "zainwestowali"10tys i teraz zabraknie na paliwo z odsetek.

  OdpowiedzUsuń
 25. A dlaczego klienci mają tańczyć jak im "miłościwie" panujący komisarz zagra? W końcu nas jest więcej niż tych bandziorów i na nas zarabiają krwiopijcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Demagogia i populizm w najczystszej postaci.Po pierwsze , sam zaniosłeś tam kasę , bo skusiłeś się na wyższe oprocentowanie / wyższe ryzyko? / , po drugie zarabiali oni , zarabiałeś Ty , po trzecie , od niedawna na szczęście dla Ciebie i innych jest tu BFG / do 100 tys. euro /..... bo o więcej Cię nie podejrzewam po powyższym wpisie.

   Usuń
  2. Anonimowy13 listopada 2014 21:22 Czy Ty jasnowidz czy zazdrośnik ? ;)
   Nie jeden z członków w SKOK Wołomin trzymał powyżej 100k EUR, ale oczywiście teraz to maksymalny dopuszczalny limit aby spać spokojnie :)

   Usuń
 26. Ja nie schowałem jak autor blogu głowy w piasek i napisałem o sprawie do TVN, Polsat, TVP i KNF. Radzę zrobić wszystkim to samo, bo skończymy jak klienci Amber Gold może z kasą ale którą odzyskamy po latach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy13 listopada 2014 21:16
   Wolne żarty, aleś sobie wybrał media... - bardziej wiarygodnych nie znasz ? ;)
   Jeśli chcesz zainteresować jakąś sprawą opinię publiczną to przekaż sprawę Telewizji Republika albo TV Trwam, inaczej opinia publiczna prawdy nie pozna!
   Nie porównuj SKOK Wołomin do bursztynowego złota, gdyż w przypadku SKOK Wołomin mamy gwarancje BFG płatne w 20-30 dni od dnia spełnienia warunków gwarancji!
   Po za tym, NIE SIEJ PANIKI !

   Usuń
 27. Toś mnie rozbawił. TVN i tym podobne reżimowe media chodzą na smyczy bandziorów, nie wiedziałeś o tym? Pobuczą, pobuczą ku uciesze gawiedzi i na tym się skończy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TVN, Polsat, TVP zgodnie z dewizą "ruska prawda całą dobę" ;) ale członkowie SKOK w Wołominie nie w ciemię bici wiedzą, że te media łżą!

   Usuń
 28. Anomim napisał: "bo skończymy jak klienci Amber Gold może z kasą ale którą odzyskamy po latach"
  o co takim ludziom chodzi?Czy ktoś stracił jakieś pieniądze tutaj?NIE. Jedynie padł NIEOFICJALNY kanał komunikacji jakim jest e-mail i to TYLE. Sprubuj wypłacić pieniązki z banku przez e-maila!!! Poza tym wszystko inne czyli eSKOK czy INFOLINIA działa jak działała. Już się nawet nie chce czytać takich BZDUR jak cytowana powyżej.....
  O co TYLE płaczu?

  OdpowiedzUsuń
 29. Ależ głupie są argumenty typu:
  -Czy szanująca się instytucja finansowa powinna wypłacać pieniądze z konta poprzez dyspozycję np. mailową...
  -Proszę pokazać zapis tego co niby zostało bezpodstawnie odwołane...
  -pokaże zapis z umowy na podstawie którego realizował przelewy poprzez email...

  Skoro wykonywanie przelewów na podstawie dyspozycji mailowej jest "bezprawne", "niepoważne", "niebezpieczne" etc. to dlaczego ta szanowna instytucja zrealizowała kilkanaście przelewów na podstawie mojej dyspozycji (nawet tuż po wprowadzeniu zarządcy)? Jakim prawem, skoro było to niezgodne z umową, z regulaminem?
  Jakie jest ryzyko przelania pieniędzy z zakończonej lokaty na konto, z którego została ona założona?

  Wszystkie te działania nie są wcale troską o bezpieczeństwo środków zgromadzonych przez klientów, ani nawet troską o przestrzeganie umów (bo SKOK przez lata ich nie przestrzegała) - lecz jedynie rozpaczliwą próbą blokowania klientom swobody dysponowania własnymi środkami. I to głównie tym klientom, dla których wprowadzenie Zarządcy Komisarycznego jest wykładnikiem utraty wiarygodności SKOKu. Jak dotąd WSZYSTKIE Kasy zarządzane przez ludzi KNF-u upadły!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WSZYSTKIE , czyli jeden. Upadł SKOK Wspólnota . Drugi przejął PKO BP , a trzeci Alior. Jeden ma zarządcę - SKOK W.

   Usuń
 30. W tym skok-u wszystko było trochę inaczej....zakładanie zrywanie lokat poprzez e-maila,, udostepniony ułomny e-skok za 4,5zł za pomocą którego nie można założyć/zerwać lokaty.. gdzie w innych mniejszych skok-ach umieli to ogarnąć i e-skok jest w pełni funkcjonalny

  OdpowiedzUsuń
 31. Jak się czyta różne fora to można wyczytać że sporo ludzi jednak ucieka :-(

  OdpowiedzUsuń
 32. Niech ludzie uciekają, bardzo dobrze. Dla tych, którzy pozostaną będzie lepiej - nie muszę pisać dlaczego. Odwiedzam tego bloga od ponad roku i muszę powiedzieć, że po raz pierwszy Polcan, choć darzę go wielkim szacunkiem, dał ciała w niniejszej informacji, bowiem wątpię, aby wynikała ona z jego niewiedzy, no, chyba, że zamiar był całkiem inny, no, ale o to go trudno podejrzewać...

  OdpowiedzUsuń
 33. Ja zostaję a mam tam sporo kasy.

  OdpowiedzUsuń
 34. Poczekajmy na audyt komisarza. Ja tez zostaje..

  OdpowiedzUsuń
 35. Co poniektórzy sieją ferment, a te porównanie do Amber Gold to w ogóle kosmos. W końcu nasze lokaty do 100tys. Euro chroni BFG i kto nie ma powyżej na pewno nic nie straci.

  OdpowiedzUsuń
 36. Założenie e-skoku wydaje mi się, że bez wizyty w oddziale byłoby proste. Czy ktoś załatwiał już potwierdzenie notarialne do e-skoku. Jak je się załatwia i jak to wygląda?

  OdpowiedzUsuń
 37. Potwierdzenie notarialne do umowy e-skok jak to załatwić, jakie koszty i procedura. Z czym to się wiąże?

  OdpowiedzUsuń
 38. I co? Mądrale. Nikt nic nie powie?

  OdpowiedzUsuń
 39. Polcan powiedz coś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wypowiadam się na temat, którego sam jak dotąd nie analizowałem. Nie zakładam e-skok, gdyż założona w niedzielę lokata skończy się dopiero za rok.

   Zadam takie pytanie bezpośrednio z rozmowie z przedstawicielem skok i jak czegoś się dowiem to dam znać.

   Usuń
 40. Sprawa jest prosta: dzwonisz/piszesz do SKOKU że chcesz umowę na świadczenie eSKOK. Przysyłają CI umowę którą wypełniasz a podpisujesz w obecności notariusza. Notariusz robi swoje, inkasuje Cię na 50 zł. Odsyłasz tą umowę do SKOKU, następnie Oni przysyłają Ci listę haseł jednorazowych itp. Logujesz się do eSKOKU ustawiasz swoje hasła i inne np. limity wypłat i GOTOWE!!!Przerabiałem już chwilkę temu i działa, a w obecnej sytuacji ratuje tyłek:)))!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przysyłają listownie czy na e-mail? Co dokładnie robi notariusz?

   Usuń
  2. Ciekawe co notariusz robi z tą umową. Robi sobię kopię umowy i ma wszystkie dane czy tylko wystawia potwierdzenie, ze przy nim podpisano.

   Usuń
  3. TAK ......na email do nich tez to wysylasz emailem potwierdzonym przez notariusza......:))))!!!

   Usuń
  4. Nie tak tylko srak. Chodziło tylko o to czy skok wysle papiery do ciebie listownie czy e-mailem do wydrukowania.

   Usuń
  5. Ile podpisów składałeś na dokumentach? Przy opłacie 50 zł zdaje mi się że notariusz poświadczył więcej aniżeli jeden podpis.

   Usuń
 41. a czy ktos wie ile kasy jest w BGF ? Bo widze ze naiwny narod uwaza ze tam jest tyle kasy ile srodkow na lokatach we wszystkich bankach i skokach. W przypadku efektu domina wystarczy na wyplate z kilku skokow lub jednego duzego banku i co dalej ........? Naiwnych nie sieją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. środki w BFG to zapisy księgowe :)
   reszty domyśl się sam ;)

   zdezintegrowany

   Usuń
  2. Aktualnie BFG posiada 185 mld PLN od ręki.

   Usuń
 42. Chodzi tutaj chyba o poświadczenie własnoręczności podpisu koszt 20 zł +VAT, notariusz robi kopię umowy. Wydaje mi się że można również poświadczyć podpis w urzędzie np: gminy jeżeli brak jest notariusza w danej miejscowości.

  OdpowiedzUsuń
 43. Ludzie czy Wy potraficie z wszystkiego robic problemy?Napisalem NOTARIUSZ bo tylko takie dokumenty sa honorowane przy podpisywaniu umowy na eSKOK. Zadna gmina, proboszcz czy tym podobni. Nie bijcie piany juz tymi swoimi kombinacjami i wywodami. A zaden notariusz nie zrobi tez Wam tego za 20 zl.Skoro co drugi deklaruje tutaj ze obraca setkami tysiecy to o co jest placz? o kilkadziesiat zlotych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawie wszyscy robią to za 20 zł + VAT ponieważ jest to maksymalna stawka za poświadczenie podpisu. Mało jest notariuszy którzy nie stosują maksymalnych dozwolonych stawek.

   Maksymalna stawka wynosi: 1) za poświadczenie własnoręczności podpisu albo odcisku palca osoby niepiśmiennej lub niemogącej pisać:
   a) na dokumentach, jeżeli przedmiot jest oznaczony sumą pieniężną - 1/10 maksymalnej stawki, jaka należałaby się, gdyby dokument sporządzono w formie aktu notarialnego, nie więcej jednak niż 300 zł,
   b) na pełnomocnictwach i innych dokumentach - 20 zł;

   Usuń
  2. Zgadza się. 20+vat. Za każdą następną stronę wymagającą podpisu 6+vat. Jezeli cała umowa wymaga podpisu na jednej np końcowej stronie to w sumie 20+vat. Sprawa trwa 10 minut. Odeslanie listem poleconym 4,2. Za 30zl jest zalatwiona sprawa z e-skok. A 30 zl to 6 litrow Pb95 lun ON.

   Usuń
 44. Notariusz zrobi 'to' dokładnie za 20 zł + 23% podatku, ale ja tam wolę się przewietrzyć, załatwić wszystko hurtowo za jednym razem a potem napić się czegoś na krakowskim rynku i poszlajać się deko.

  OdpowiedzUsuń
 45. Strasznie łatwo przyzwyczaić się do wygody: e-mail, telefon. Wołomin dbał o członków i nie robił problemów choć nie było to zgodne z regulaminami. Nagle jak coś sie wydarzyło i odcięli nielegalne kanały to wielki płacz.
  Gorzej jest bo do odwołania nie udzielają kredytów. I skąd będzie kasa na odsetki od lokat. Ciekawe jak długo pociągną bez zarabiania na kredytach.

  OdpowiedzUsuń
 46. Odcięli kanał mailowy coby utrudnić ludziom życie, którzy będą masowo likwidować lokaty przed terminem lub w dacie ich zapadalności. Innymi słowy chcą tym samym spowolnić nagły odpływ sporej gotowizny.

  OdpowiedzUsuń
 47. Niedlugo obsrancy beda wracac i zalowac ze pozrywali lokaty...ach ten tlum...

  OdpowiedzUsuń
 48. ludziska macie BFG zajmijcie sie dziecmi albo z pieskiem na spacer.

  OdpowiedzUsuń
 49. kula śnieżna już ruszyła :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tak. ruszyła... a teraz obudz się i zrób siku synku. Mama.

   Usuń
  2. Synek się moczy kilka razy w ciągu nocy.

   Usuń
 50. Ja też posiadam u nich znaczną kwotę na lokacie systematycznego oszczędzania i teraz nie warto mi ją zrywac.Ale jakoś nie uśmiecha mi sie latać po notoriuszach i załatwiać jakieś tam dokumenty i podpisy. Pozostanie tylko podróż do oddalonego ponad 200 km. najblizszego oddziału aby tam złożyć dyspozycję przelewu. A byłem w SK Banku w Wołominie to zachciało mi się lepszej lokaty :(
  Niestety, ale po tym co widzę to po nowym roku Skok Wołomin raczej przestanie istnieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to jak ci się nie uśmiecha załatwiać "jakieś tam dokumenty i podpisy" to se jedź nawet i 1200km.

   Usuń
 51. Ja tam zrywam i nie chcę mieć już nic wspólnego z żadnym SKOKiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja po tym wszytkim też nie chcę już mieć do czynienia ze Skokami także w lutym rezygnuję z członkowstwa i wracam do SK Banku.

   Usuń
  2. A w SK Banku cały czas można było i nadal można składać dyspozycje przelewów na zewnątrz za pomocą e-mail. Gorzej niż małe dzieci. Weź no chłopie podpisz ten e-skok. W czym masz problem. Chyba lepiej e-skok niż jeździć za każdym razem do oddziału.

   Usuń
 52. Dwóch ostatnich sieje zamęt i ściemnia.

  OdpowiedzUsuń
 53. Nic nie ściemniam. Do tej pory bez problemu przez lata skladałem dyspozycję mailową i środki miałem najpóźniej następnego dnia. W tej chwili jest to spore utrudnienie jak dla mnie. Uważam, że osiągnięto główny cel czyli zniechęcenie członków do Skoku Wołomin i raczej całego systemu Skoków w ogóle. Skok Wołomin nie miał sobie równych jeśli chodzi o ofertę. Wielka szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 54. Temat z e-mailami przerabiany już był. Jest teraz inna sytuacja i trzeba to tego się dostosować.

  OdpowiedzUsuń
 55. Opłata za e-skok 4,5/m-c. Reszta czynnosci w e-skok za darmo.Oplata za jeden przelew zlecany dawniej przez e-mail 6zl. Za kazdy jeden 6 zl.

  OdpowiedzUsuń
 56. Czy w e-skoku w tej konkretnej kasie można zerwać automatycznie odnawiającą się lokatę (rentierską dokładnie)? Jeśli się nie da to prędzej czy później i tak trzeba się będzie do nich przejechać...
  W tym wypadku e-skok to tylko półśrodek + dodatkowa stała opłata.
  Prosiłbym o odpowiedź osobę, która ma taki Wołomiński e-skok.

  OdpowiedzUsuń
 57. Dyspozycja emailowa o zerwaniu czy zalozeniu lokaty nadal dziala. Zlecenie przelewu pieniedzy z tej zerwanej lokaty juz nie. I tu trzeba juz uruchimic eSKOK.

  OdpowiedzUsuń
 58. Mnie interesuje potwierdzenie notarialne. Zamierzam złożyć x-dyspozycji dot. przelewów lokat o różnych terminach zapadalności i wypowiedzenie członkostwa. Czy jest wymagana jakaś forma, czy notariusz wnika w treść moich wypocin czy ma tylko potwierdzić mój podpis? Jak to działa, przerabiał już to ktoś?

  OdpowiedzUsuń
 59. Potrzeba min. dwóch świadków a notariusz wnikliwie analizuje i sprawdza twoją osobę we wszystkich instytucjach a trwa to mini. pieć tygodni. W najgorszym wypadku do dwóch miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
 60. Ja to załatwiałem trzy miesiące. Trzeba trzech świadków dla poświadczenia. Opłata notarialna plus opłata skarbowa 185zł. Notariusz sam osobiście zawozi umowę do Skok i przysięga, że to klient ten co na umowie podpisał własnoręcznie.

  OdpowiedzUsuń
 61. Piszesz w domu na spokojnie co chcesz, potem udajesz się do notariusza i w jego obecności dopiero podpisujesz się po swoim koncertem życzeń. Notariusz potwierdza dupną pieczęcią, że to Twój podpis inkasując za tę przyjemność 20 zł i VAT. Wysyłasz i masz z głowy. Natomiast wypowiedzenie członkostwa to inna bajka która o dziwo, nie wymaga potwierdzenia notarialnego. Albo piszesz maila i wysyłają Ci stosowny druk do wypełnienia albo prosisz aby Ci takowy wysłali pocztą. Wypowiedzenie wysyłasz jak już będziesz naprawdę pewny, że masz dość współpracy z rzeczonym SKOKIEM. No i nie słuchaj nudzących się imbecyli.

  OdpowiedzUsuń
 62. Notariusz potrzebuje min. trzech świadków ze swojej strony , którzy widzieli, ze to klient podpisal i beda przysiegac to wraz z notariuszem przed skokiem oaobiscie najlepieh od razu.

  OdpowiedzUsuń
 63. Mnie notariusz skasował za to 1200zł.

  OdpowiedzUsuń
 64. Czy ktoś mógłby poważnie odpowiedzieć na pytanie z 10:56 (nawet, gdy komuś wydaje się naiwne)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdrajcom i ściemniaczom takim jak ty nie odpowiadamy. W sumie co my imbecyle możemy wiedzieć. Nam nikt nie pomaga

   Usuń
  2. Stawka to nie 1200zl tylko 1000+ 23%vat czylo 1230zl. I skok dziala. Prosze nie wprowadzac w blad.

   Usuń
 65. Ja mógłbym odpowiedzieć na pytanie z 10:56 ale nie chce mi się, nie mam w tym interesu, takim butnym nie odpowiadam, mi nikt nie pomaga.

  OdpowiedzUsuń
 66. Ja też znam odpowiedź ale co będę robił komuś dobrze kto działa przeciwko mnie.

  OdpowiedzUsuń
 67. Taaaa a ja slyszalem ze notariusz 5tyś bierze i 10 swiadkow potrzebuje.......Jeszcze raz do Polcana o moderacje takich postow jak powyzej. Ludzie sobie tu poprostu jaja robia.
  Ja napisalem jak to wygladalo w moim przypadku 14.11.2014 o godz 19.13

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejrzałem na spokojnie powyższe komentarze i faktycznie niektórzy zaczynają sobie robić żarty.
   Od tej pory komentarze tego typu będą moderowane.

   Jeśli ktoś jest w stanie podać przykład dokumentu od notariusza, wraz z cennikiem lub podzielić się jak to wygląda w rzeczywistości opublikuję na ten temat osobny artykuł by uciąć takie niepotrzebne dyskusje.

   Usuń
 68. aha i cala sprawa trwa od 30 min do 1h max jezeli sie umowisz z notariuszem. nie lepiej sobie zadzwonic do zrodla czyt notariusza i zapytac a nie sluchac takich bzdur tutaj?

  OdpowiedzUsuń
 69. No to dzielę się najświeższymi informacjami. Zadałem sobie trud i wykonałem telefon do notariusza. W tak duperelnej sprawie jak poświadczenie przez niego autentyczności podpisu nie trzeba się umawiać na konkretną godzinę. Wystarczy przyjść w godzinach pracy dowolnego notariusza z koniecznie NIEPODPISANĄ bumagą, bo podpis składa się dopiero przy notariuszu. Cennik za tę usługę jest odgórny i kosztuje 20 zł i 23% VAT dokładnie.
  Dziękujemy Ci Panie Komisarzu za ułatwianie życia klientom SKOKU. To był genialny pomysł w swej prostocie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20zł to jest stawka maksymalna wynikająca z rozporządzenia, może ktoś bierze mniej :)

   Usuń
 70. Nie dzwońcie do oddziałów bo siusiumajtki są tam niczym dzieci we mgle. Strata czasu. Nic nie wiedzą! Lepiej zadzwonić po informacje do Centrali wołomińskiej. Napisałem maila o szczegółowy sposób postępowania ale widać pytania moje były zbyt trudne bo odpowiedzi się nie doczekałem. Mniej jednak wszystkiego dowiedziałem się w centrali. Komu nie uśmiecha się daleki wyjazd do oddziału to niech załatwi sobie potwierdzenie notarialne. Dużo taniej i jaka oszczędność czasu.

  OdpowiedzUsuń
 71. to nie trzeba z notariuszem skoczyć do skok-u??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszelkie dyspozycje można osobiście na wszrlkie sprawy składać osobiście w oddziale bez limitu dyspozycji na jedną wizytę pod warunkiem, że przyjechało się z własnym osobistym notariuszem ze swojego miejsca zamieszkania.

   Usuń
 72. Kiedy Wołomin wprowadzi pełną funkcjonalność e-skok?? czy to aż takie skomplikowane?? jest tu jakiś informatyk??

  OdpowiedzUsuń
 73. Kurcze drogi ten notariusz :-( taniej będzie jechać autem albo autobusem

  OdpowiedzUsuń
 74. Może zrobimy jakąś zrzutkę na wspólny wyjazd? np. autobus będzie zabierał w poszczególnych miastach członków - wted wyjdzie na to grosze, a nie kasę na notariusza

  OdpowiedzUsuń
 75. A może Skok by wynajął na stałe kilkadziesiąt autobusów i miał taki darmowy transport jak wiele hipermarketów. Musicie napisać do Pana Komisarza.

  OdpowiedzUsuń
 76. Dziś miałem termin raty lokaty rentierskiej gdzie wcześniej SKOK przelewał mi taką ratę co miesiąc na konto zewnętrzne wg dyspozycji e-mailowej.Jednak dziś rata trafiła na ROR w SKOKU. Musiałem użyć eSKOKu do ręcznego przelewu....

  OdpowiedzUsuń
 77. Do Anonimowego z 10:56:
  Chciałbym Ci jeszcze zwrócić uwagę na kilka spraw związanych z notariuszem.
  1. Zabierz ze sobą dowód osobisty.
  2. Dyspozycję sformułuj w taki sposób, żeby zmieściła się na jednej stronie - w przeciwnym przypadku zapłacisz 20 zł + Vat za każdą stronę.
  3. Nie pisz nic na temat kwot lokat, bo notariusz wyceni usługę inaczej - jako procent od kwoty na dyspozycji.

  Mam w Skoku W. 10 lokat, które kończą się w różnych terminach. Sformułowałem więc jedną dyspozycję dotyczącą wszystkich tych lokat (to nie jest ich zerwanie) a następnie jej treść uzgodniłem mailowo ze S.W. Zapewniono mnie, że zostanie przyjęta. Podpis na takiej dyspozycji złożyłem u notariusza. Koszt 20 zł + VAT. Czas uzyskania potwierdzenia - poniżej 10 minut (miałem szczęście bo nie było żadnej kolejki). Moja dyspozycja jest jeszcze w drodze do Wołomina.
  Mam nadzieję, że pieniądze z lokaty, która skończyła się 8 listopada wreszcie do mnie wrócą, bo bardzo na nie liczyłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe dlaczego kolega nie przedłuża?

   Usuń
  2. Czy notariusz zrobił kopię dla siebie tego twojego pisma i twojego dowodu osobistego?

   Usuń
  3. Czy to potwierdzenie podpisu to jakiś osobny dokument czy tylko adnotacja koło twojego podpisu?

   Usuń
  4. Racja, 6 zł za każdą następną stronę, tak jak to opisał Anonimowy niżej. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
   To potwierdzenie to osobny dokument, który został zszyty z moją dyspozycją i wspólnie opieczętowany.
   W dokumencie tym notariusz szczegółowo opisuje kto, co, kiedy i w jakim celu w jego obecności podpisał.

   Usuń
  5. Notariusz robi kopię pisma i dowodu osobistego czy nie?

   Usuń
  6. Możesz podać przykładowy tekst takiej dyspozycji.

   Usuń
  7. Od 8 listopada nie otrzymałeś swoich pieniędzy z powrotem. To jakaś kpina jest. Ktoś jeszcze chętny na przedłużenie lokaty w Skok Wołomin ?

   Usuń
  8. Siejesz zamęt kolego z 15:48. Udajesz debila albo nim jesteś. Środki od 08 zaraz po zakończeniu były na ROR. I powiedz mi cwaniaczku jakbyś wziął te środki z tego ROR-u jakby ten ROR był przykładowo w jakimkolwie banku nie mając dostępu do e-obsługi i nie chcąc jechać do oddziału.

   Usuń
  9. Do anonimowego z 15:48
   Tak są chętni, ja przedłużyłem i kilka osób których znam też.

   Usuń
  10. 08:15 też wyraża się nieprecyzyjnie. Przecież wróciły na twój ROR. Nie miałeś jak ich pobrać z twojego roru. Brak dostępu do eskok i nie chciales jechac do oddzialu. Normalna sprawa jak w kazdym skoku banku.

   Usuń
  11. Zamęt to się dopiero zaczyna. 3 dni temu wysłalem dyspozycje mailem o założenie konta eskok. Wołomin milczy jak zaklęty. Jednak będę musiał jechać do oddziału. Pytanie tylko czy w oddziale założą mi ten eskok od ręki czy też nie.

   Usuń
  12. Jezeli nie masz tam roru chciales zalozyc ror + eskok to teraz tylko osobiscie. Jakbys mial juz sam ror to co innego. Trzeba zadzwonic i sie spytac.

   Usuń
 78. Koszt notarialnego potwierdzenia podpisu to 20zł.+23% vat.Za każdą następną stronę WYMAGAJĄCĄ PODPISU tego samego pisma jest 6zł.+23% vat a nie 20zł.+23% vat. Proszę nie wprowadzać w błąd!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. I to są maksymalne dozwolone stawki. Można stosować niższe ale nikt nie stosuje.

   Usuń
 79. A czy ja mówiłem o następnej stronie? Ileż można pisać w kwestii durnej dyspozycji przelewu? Pół strony moja kwestia i na pół strony pieczęć potwierdzająca = 1 strona. Litości!

  OdpowiedzUsuń
 80. Robi notariusz kopię pisma/umowy i kopię dowodu osobistego czy nie??? Powie mi ktoś? Przecież już co niektórzy załatwiali w ten sposób e-skok przez potwierdzenie podpisu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To robi jakiekolwiek kopie dokumentów jakichkolwiek czy nie? Też jestem ciekawy.

   Usuń
 81. Ja Ci powiem pojutrze, bo na 20.11 zaplanowałem wizytę u notariusza.

  OdpowiedzUsuń
 82. Do Anomima z 18.32...Dżizus, cały wątek jest właśnie o TYM a Ty znowu swoje!Przeczytaj wszystko ZE ZROZUMIENIEM!

  OdpowiedzUsuń
 83. Uważam, że decyzja Zarządcy Komisarycznego w sprawie anulowania możliwości wykonywania przelewów na zewnątrz za pomocą dyspozycji e-mail była bardzo słuszną decyzją. Jestem pełen podziwu ogromu starań i wysiłku jakie Pan Zarządca Komisaryczny wkłada w swoją pracę aby zarządzana Kasa funkcjonowała w należyty sposób. A jest to osoba bardzo doświadczona i uczciwa. Gratuluję i życzę powodzenia Panie Komisarzu w tym bardzo trudnym przedsięwzięciu!

  OdpowiedzUsuń
 84. Uważam, że decyzja komisarza w sprawie anulowania możliwości wykonywania dyspozycji przez maila jest daleko posuniętą głupotą.

  Teraz relacja dla osoby, która pytała o notariusza.
  Moja dzisiejsza wizyta trwała 10 minut. Biurwa wzięła mój dowód, poprosiła abym usiadł w poczekalni. Po 5 minutach poprosiła mnie i pani rejent kazała podpisać się czytelnie pod moimi tekstami. Na dole strony już było wydrukowane, że Pan X, zamieszkały w Y złożył w moje obecności... tralalalala. Następnie udałem się do kasy gdzie ta sama biurwa zainkasowała należną opłatę i po sprawie. Zapytałem czy zostaje u nich jakiś ślad, xero. Okazuje się, że w takimi duperelnymi sprawami notariusz nie zaśmieca sobie biura. Zostaje ino wpis w ogromnej księdze pod którym musiałem już tylko złożyć parafkę.

  A teraz taki kwiatek: dzwoniłem dzisiaj do Skoku w spr. karty debetowej. Autorytet notariusza na nic. Trzeba przyjechać do oddziału.
  I to jeszcze jeden powód dla którego olewam z góry na dół SKOK Wołomin. Moje członkostwo w tej pieprzonej i uwstecznionej kasie dobiega końca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podaj jakikolwiek skok gdzie kartę mozna zalatwic tak jak ty to chcesz. Te wszelkie dyspozycje emailowe to byla dobra wola ze strony skok. Skoki to skoki . To nie banki majace bardzo rozbudowany system załatwiania spraw. Dałeś dowód notariuszowi i straciłeś go z oczu. Skąd wiesz co on z nim robił. Moze go zeskanował.

   Usuń
  2. Nie wymagaj za dużo od skoków. Od takich spraw są banki. Skoki służą do czego innego.

   Usuń
 85. Chyba pazernym bankom naprawdę mocno zależy na likwidacji konkurencji w postaci SKOK-ów. Przeczytajcie sobie artykuł: http://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-alarmuje-nieprawidlowosci-w-SKOK-ach-3240459.html?comments=1#boxArticleComment

  OdpowiedzUsuń
 86. I jeszcze jedna ciekawostka z innej strony: http://stefczykradzi.pl/199-oplata-bfg-2015

  OdpowiedzUsuń
 87. Dałem dowód biurwie a ta podała dalej, czyli notariuszce. To czy sobie zeskanowała czy nie - nie obchodzi mnie. Niedługo dorobię się nowego dowodu. Ale to nic. Nie podobało mi się to, że biurwa kazała zaczekać w poczekalni za zamkniętymi drzwiami a po mojemu powinna mnie zaprosić przed oblicze notariuszki i w jej biurze powinienem być załatwiony od początku do końca. Ale widać kwota 25 zł nie była tego warta. Pomijam, że krzesła w poczekalni były strasznie wyświechtane. Następnym razem pójdę do innego biura, gdzie już załatwiałem onegdaj sprawy. Full wypas, ładne i nowoczesne wyposażenie wnętrza. No ale ja jestem upierdliwym estetą.

  OdpowiedzUsuń
 88. A ja w tym tygodniu, po ponad 2 latach w skoku uruchomiłem e-skok. Potrzebny był dowód osobisty i około 10 minut czasu.
  Oczywiście potrzebny jest też oddział - ja akurat zajechałem przy okazji bo inaczej miałbym w dwie strony prawie 400 km :)
  Teraz "online" mogę zarządzać moimi 8 lokatami w Wołominku !
  Dobra i wygodna sprawa ten e-skok.

  OdpowiedzUsuń
 89. nie opłaca się e-skok,wołominkowy infantylniaczku

  OdpowiedzUsuń
 90. Tobie moze sie nie oplaca. A ty mnie guzik obchodzisz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. spoko, złość piękności szkodzi

   Usuń
 91. Jak się likwiduje eskok?

  OdpowiedzUsuń
 92. Zadzwoń do Wołomina jeśli nie interesuje Cię forumowy bełkot.

  OdpowiedzUsuń
 93. Dałem dziś zlecenie przelewu ze zkliwidowanej lokaty i kazalo przyjść do oddziału!!!

  OdpowiedzUsuń
 94. No i stało się, zarżneli wołominka przed nowym rokiem. Proces uzdrawiania przebiegał prawidłowo tylko pacjent nie wytrzymał zabiegów. Ciekawe czy boznzo mbankowy pod egidą KNFu wyłudzi jeszcze środki z kasy krajowej na zachowanie płynności. W ten sposób upiekliby kilka mac na jednym ogniu.
  W tym momencie lud pracujący miast i wsi powinien jednak wyrazić swoje emocje i podpalić kilka opon pod siedzibami odpowiedzialnych za to instytucji, czego oczywiście nie zrobi ponieważ jest pod narkozą.

  OdpowiedzUsuń
 95. ktoś budował firmę przez 15 lat a przyszedł "zarządca" i zniszczył w miesiąc. Chore. Ciekawe czy ktoś w tym Skoku widział jego plan naprawczy, bo wygląda na to, że go od początku nie było...

  OdpowiedzUsuń
 96. Czy duży bank wytrzymałby tego rodzaju nagonkę? A co dopiero taka kasa. Jeszcze z pasożydem toczącym od środka. Ludzie w panice zaczęli wycofywać oszczędności i w końcu szala przeważyła. Prosty lud został już propagandowo przygotowany na taki przebieg wypadków. Ktoś nakręcał ten negatywny pr na 'nibybanki' od dłuższego czasu. Samcik już nawet wyprzedzał wypadki w swoim wieszczym widzie.
  Możnaby napisać na podstawie ostatnich wydarzeń poradnik: jak wykończyć konkurencję posługując się organami państwa' w świetle prawa. Ale komu służą instytucje typu KNF to można się przekonać obserwując ich działania.
  Główne media nie podają informacji na ten temat.
  Niech spoczywa w pokoju wołominek. Teraz kolej na następne kasy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...