czwartek, 20 listopada 2014

70 zł w nowym mobilnym programie oraz 5% na lokacie w Meritum


Skoro Idea bank postanowiła na 3 dni wznowić swoją świetną promocję lokaty z dodatkowym bonusem w postaci 50 zł, od razu rodzi się pytanie czy na podobny krok zdobędzie się drugi popularny oferent. Chodzi rzecz jasna o Meritum bank, który niedawno dodawał do swojej lokaty bonus na 60 zł.

Promocja Idea banku trwała na tyle długo, że wydawało się, iż wszyscy już skorzystali z okazji. Okazuje się jednak, że zainteresowanych wciąż nie brakuje, mimo bardzo istotnego ograniczenia dla nowych klientów.

Czy jest zatem szansa na powtórkę z rozrywki w nie mniej popularnym Meritum? Ze wstępnego rozeznania, i kilku rozmów jakie udało mi się przeprowadzić w tej sprawie, wygląda na to, że zamiast liczyć na podobna akcję, spóźnialscy mogą sami sobie zadbać o premię.


Problem w tym, że Meritum bank jak zapewne większość z Was już wie, będzie przejęty przez Alior. Akcja z lokatą z bonusem miała na celu zwiększenie klienteli przejmowanego banku, co zwiększa jego atrakcyjność w przypadku wrzucenia do aliorowskiego melonika.

Dlatego mogliśmy skorzystać na tym i zgarnąć nie tylko dobry depozyt, bo 5,00% dziś na lokacie to towar luksusowy, ale także dodatkowy bonus. Ale nie ma się co oszukiwać. W momencie przejęcia Meritum przez Alior bank, lokata zniknie zapewne z oferty.

Wniosek z tego prosty, jeżeli jeszcze nie skorzystałeś z oferty Meritum, to nie warto czekać na przejęcie Meritum przez bank z melonikiem. Gdy tak się stanie, lokata na start pewnie zniknie na wieki wieków. Alior nie ma w swojej ofercie żadnego wabika, i nic nie wskazuje aby coś takiego pojawiło się w jego ofercie. Tutaj możemy co najwyżej liczyć na zaledwie 3.20%, co bank uważa za Wysoki Procent.


Kto więc jeszcze nie skorzystał z oferty Meritum może to zrobić jeszcze dziś, tym bardziej że wczoraj ukazała się informacja o możliwości zarobienia dodatkowych 70 zł za polecaniu konta przez aplikację mobilną banku. Więcej o tym w aktualnościach na stronie samego banku

Można zadbać sobie o jeszcze lepszą premię
Meritum całą pulę nagród dla Comperii już wykorzystał. Teraz jak widać przygotował nową pulę, adresowaną dla swoich klientów. Spóźnialscy mogą więc teraz założyć lokatę składając wniosek tutaj, a potem zachęcać innych do założenia konta na dwa sposoby i skorzystania z najlepiej oprocentowanej lokaty na rynku.


Co musi zrobić polecony? Owe 70 zł od meritum zostanie przyznane, jeśli polecony otworzy konto i dokona płatności kartą na 300 zł w ciągu 60 dni od momentu założenia konta. 

Póki więc Meritum jeszcze istnieje na rynku, warto po prostu założyć lokatę na 5% i polecić konto znajomemu. W ten sposób jest szansa jest zarobić nawet więcej niż na poprzedniej promocji w Comperia czy na kończącej się dziś lokacie z bonusem w Idea banku. 70 zł płacone jest za jednego poleconego, a przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby polecić ich więcej.

Program poleceń Meritum ma jednak tę wadę, że jest jednostronny. Na start zarabia bowiem tylko polecający. W Inteligo program poleceń jest o wiele lepszy, bowiem tutaj polecający zgarnia 50 zł a polecony 100 zł, zaś warunki jakie musi spełnić nowy klient są łagodniejsze, o szczegółach pisałem więcej tutaj.

Link dla osób zainteresowanych założeniem lokaty na 5% oraz polecaniem konta za 70 zł

11 komentarzy:

 1. Ale czy warto płacić 50 zł za jedne dane personalne? Dziwne bo myślę że jak skończy się okres lokaty to nikt nie korzysta potem z ofert tego banku

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zalaczyles linka do regulaminu, piszesz jedynie "Kto więc jeszcze nie skorzystał z oferty Meritum może to zrobić jeszcze dziś", a co z tymi, ktorzy mieli tam konto i zamkneli - karencja dozywotnia, czy jest jakas data graniczna. Dzieki za info.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Meritum to jeden z najbardziej przyjaznych banków, gdzie można było wracać i zgarniać bonusy. Niestety Lokata na 5%, jak zresztą każdy wabik, jest tylko jednorazowa.

   Usuń
  2. A czy można na nowo otworzyć konto i brać udział w programie poleceń? Konto zamknąłem 2 miesiące temu. Przydałby się link do regulaminu, nie mogę go znaleźć na stronie banku.

   Usuń
  3. Można, testowane,

   Usuń
 3. Idz ze, idz ze Polcan z tymi wabikami. Ile tym razem 10 tys. 5 tys. a moze 1 tys.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z innej beczki - czy wszyscy dostali już sms i maila o uzupełnienie danych od Comperii w sprawie promocji Meritum? Gdzie mozna sprawdzić jaki jest status sprawy w konkretnym przypadku?

  OdpowiedzUsuń
 5. No właśnie cieszyłem się zakładając konto w Meritum ale zrzedła mi mina kiedy usłyszałem że wpadnie w łapy Aliora. Trochę to wróżenie z fusów ale przewidujecie jakieś nieciekawe ruchy? Poważnie zastanawiam się nad zamknięciem konta tym bardziej że pod szyledem Meritum to proste a obawiam się że Alior "rzuci kłody pod nogi". Czas na rozglądanie się za innym kontem?

  OdpowiedzUsuń
 6. coraz blizej swieta coraz blizej swieta... kto w tym roku da lepsza lokate swiateczna wigilijna sylwestrowa... moze komisarz z wolomina bo im forsa odplynie wartko z zapadajacych w grudniu lokat jubileuszowych... 5%? 6%?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten program poleceń z premią 70 zł był w Meritum od dawna, nowością jest tylko wykorzystanie w tym celu aplikacji mobilnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, sam brałem w nim udział, gdy byłem klientem Meritum.
   Stąd w tytule użyłem słów 'w nowym mobilnym programie'. Mnóstwo ludzi założyło lokatę w programie comperia bonus, więc teraz mogą zarobić dodatkową kasę.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...