poniedziałek, 10 listopada 2014

Zarządca w SKOK Wołomin bedzie analizować zwroty środków z lokat


widzę, że komisarz czyta uważnie nasze forum. Z jego komunikatu wynika, że dyspozycje mailowe będą działały jak dotychczas ...

Wielkim zaskoczeniem był dla mnie wydany w... niedzielę komunikat Zarządcy Komisarycznego, dotyczący bezpośrednio dyskusji toczonej na tym blogu. Nie wiem czy faktycznie czyta nasze forum jak w komentarzach sugeruje Arek, ale komunikat napawa optymizmem.

Przypomnę pokrótce, moja lokata skończyła się wczoraj i pierwotnie miałem zamiar wypłacić środki jak zwykle drogą mailową. Niestety zgodnie z mailem jaki dostałem od Przemka i przytoczonym w ostatnim artykule SKOK Wołomin już nie wypłaca pieniędzy z lokat mailowo i telefonicznie od piątkowego popołudnia, wewnętrzną decyzją zarządcy nie jest to możliwe.


Potwierdziła to w sobotę w rozmowie telefonicznej konsultantka z wołomińskiej kasy. Można jednak telefonicznie składać dyspozycje założenia nowej lokaty, więc rad nierad założyłem z przymusu nową. Opisana w artykule sytuacja wywołała waszą burzliwą dyskusję.

Spodziewaliśmy się oficjalnego komunikatu o tym zakazie w poniedziałek. Tymczasem nieoczekiwanie w dzień wolny od pracy czyli w niedzielę, ukazał się nowy komunikat zarządcy adresowany bezpośrednio do nas, czyli członków SKOK Wołomin o następującej treści


Odpowiedź na sobotni artykuł Źródło: skok.wolomin.pl


Z pewnością w komunikacie niepokojące jest zdanie: dyspozycje składane drogą mailowa i telefoniczną podlegają każdorazowo analizie. Czyli co? Cenzura rodem z Wielkiego Brata? Furtka do szukania dodatkowych interpretacji, czy faktycznie troska o dobro członków kasy?

Nie chciałbym wyciągać daleko idących wniosków. Czas pokaże czy hasło: dyspozycje złożone prawidłowo dotyczyć będą także zwrotu środków na konta bankowe z kończących się lokat. Jeśli tak, to wszystko w porządku.

Na duży plus należy zarządcy zapisać fakt podziękowania za opinie przedstawiane na forach internetowych, czyli między innymi takich jak nasze. Miejmy nadzieję, że to nie tylko puste słowa.  Każdy z nas chciałby aby wszystko było tak jak dotąd, a więc oferta lepsza od konkurencji oraz bezproblemowe wpłaty i wypłaty co uczyniło wołomińską kasę tak popularną.


Oczywiście sam zarządca lub jego przedstawiciel mogą także wypowiadać się na niniejszym forum. Niejednokrotnie zabierali tutaj głos przedstawiciele większości banków komercyjnych wyjaśniając sporne kwestie. Bez tego dalej bedziemy snuć tylko domysły co miał na myśli zarządca mowiąc ogólnikowo o analizie.

Nie sposób nie zgodzić się z poniższymi słowami:
Proszę o odpowiedzialne formułowanie opinii mających wpływ na podejmowanie decyzji przez Członków Kasy.

Niektórzy z czytelników czują się zagubieni w mnogości wypowiadanych opinii w komentarzach. Przypomnę więc, że depozyty są gwarantowane przez BFG, więc zakładanie lokat należących wciąż do najlepszych w kraju wciąż ma tutaj sens. 

Problem w tym, że jest tutaj zarządca, któremu mimo wszystko mało kto ufa. Nie jest to wina zarządcy rezydującego w Wołominie. Wina leży rzecz jasna po stronie "nieudolnych" poczynań zarządców w pozostałych SKOKach, których zarządzenia ewidentnie nie idą w parze z interesami Członków Kasy. 

W końcu chyba nikt z członków Kasy nie chce podzielić losu członków którym wyznaczono zarządcę. Przykładowo do Alior Banku przypisano członków SKOK im Św. Jana z Kęt, zaś do PKO mają być zmuszeni klienci SKOK Kopernik. Miejmy nadzieję, że nikt z nas nie będzie przymusowo przypisany do mBanku.

Póki co zarządca zapewnia, że jego działania mają wzmocnić kasę i zapewnić jej stabilne działanie. Czas pokaże na ile te słowa okażą się prawdziwe i kiedy wróci zwykły Zarząd, który został usunięty niemal natychmiast po jego wybraniu.

Dajcie znać w komentarzach czy jest możliwość dokonywania dyspozycji przelewu złożonych telefonicznie oraz mailowo tak jak było dotąd. Jeśli odpowiedź będzie twierdząca, zarządca będzie mieć okazję na zdobycie zaufania.

Ciąg dalszy: Początki afery wołomińskiej oraz nowa szata graficzna w SKOK Wołomin

87 komentarzy:

 1. Do zarzadcy: prosba o przedstawienie poprawnej dyspozycji emailowej/telefonicznej odnosnie srodkow wplacanych/wyplacanych do/ze Skoku Wolomin. Jakie konta sa akceptowalne (czy tylko te z ktorych bylo zasilane lokaty?).Utnie to wiele spekulacji z naszej strony i wyjasni sprawe:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już widać,że panikarze którzy zerwali lokaty popełnili błąd.
  Jeżeli oprocentowanie lokat w Skoku będzie konkurencyjne to przedłużę swoją.Polcan ,czy możesz napisać na jaki procent przedłużyłeś swoją lokatę ? Jeżeli nie chcesz to chociaż zdradź różnicę w stosunku do poprzedniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rentierska na rok 4,70%.
   Lokaty na piątkę są dalej w ofercie ale da nowych środków.

   Usuń
 3. Przytoczony komunikat tak na prawdę to jest o niczym. Niby miał uspokoić, ale nie dał jednoznacznej odpowiedzi czy zarządca wprowadza jakieś bardziej restrykcyjne warunki przy próbie wypłaty środków na zewnętrzny rachunek. Moim zdaniem to wiadomość na minus. Szczególnie jeśli przeczyta się ją kolejny raz. Gdyby miało być inaczej, stanowisko w komunikacie byłoby zdecydowanie czytelniejsze, jednoznaczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja nie musiałam czytać 2 razy komunikatu aby go zrozumieć. Skoro stoi jak wół, że wypłaty będą realizowane jak dotąd to dla mnie znaczy tylko jedno: ŻE BĘDĄ. Amen.

   Usuń
  2. Czytałeś wszystkie komentarze? Ludzie piszą, że różnie byli traktowani w przypadku próby wypłaty środków.

   Usuń
 4. Mądrej głowie dość po słowie, mnie wystarczy informacja, że wpłaty będą działały jak dotąd bez wycieczek skoko-krajoznawczych a Wy rozkminiacie temat na czynniki pierwsze, międlicie jedno i to samo. Sensu w tym brak.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim zdaniem Komisarz żadnego zaufania nie zdobedzie nawet jagby podwyzszył oprocentowanie lokat na 10% to w jakim stylu przejął stanowiska naszego prezesa Gazdy zakrawa na kpiny i hańbe z nas członków skok wołomin
  Przejecie stanowiska prezesa było w stylu Bolszewickim - ostatni komunikat komisarza świadczy o braku profesjonalizmu i traktowaniu członków jak baranów idacych na rześ - dziekujemy i chcemy powrodu i oczyszczenia pana Gazdy z oskarrzen mafijnych

  OdpowiedzUsuń
 6. Lokatowcy - teraz wiemy dlaczego oprocentowanie było takie, jakie było.
  Pieniądze na odsetki z tych lokat nie koniecznie czyste.
  Ciekawe czy Fundusz gwarancyjny zapłaci za szemrane interesy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szemrany to kolega jest z komisarzem

   Usuń
 7. Czytając zarówno ostanie wpisy jak i komentarze ludzi zastanawiające jest o co chodzi autorowi i komentującym:

  1. Poprzedni post i jego tytuł który umieścił autor bloga - na jakiej podstawie autor doszedł do wniosku że SKOK wołomin nie wypłaca pieniędzy, na podstawie jakiegoś maila od jednego z członków, czy osoba która go przesłała podała jakieś zapisy w regulaminie/umowie że kanał mailowy jest kanałem oficjalnym a nie tylko pójściem na rękę osobom nie mającym w pobliżu oddziału, aby móc się osobiście tam udać i zlecić przelew.

  Czy autor lub komentujący poświęcili choćby 10 minut na zweryfikowanie praktyk jakie były, z tym co jest w zapisach w regulaminie/umowie ? Czy składanie zleceń przelewów przez email jest legalne i zgodne z zapisami w umowie czy tylko z pójściem na rękę. Bo dzisiaj znów temat jest wałkowany bez żadnych konkretów.


  Pytanie do jednego komentarz który wpisał autor:
  Dla mnie jest to brak możliwości wypłaty kasy z lokaty, bo ani nie bedę brać urlopu by jechać kilkaset kilometrów po wyplatę środków, ani nie mam zamiaru planować wizyty u notariusza po tak banalną czynność jak wypłata środków z lokaty, innymi slowy Kasa nie wypłaca kasy, bez spełniania wydumanych warunków.

  Kilka pytań do komentarza autora:
  1. Czy autor ma konto/rachunek ?
  2. Czy autor wie że w przypadku kiedy kończy się lokata środki trafiają na to właśnie konto/rachunek który jest określony w umowie o lokatę ?
  3. Czy autor wie że w takim przypadku to nie jest odzyskanie pieniędzy z lokaty tylko zlecenie przelewu z konta/rachunku ?

  SPROSTOWANIE : Autor oczywiście zmienił tytuł postu dopiero po prośbie jednego z komentujących, co oczywiście jest na plus.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciąg dalszy ...

  2. Dzisiejszy post kolejne wprowadzanie niepewności wśród członków zadawaniem pytań bez odpowiedzi:

  Kilka cytatów:

  "Z pewnością w komunikacie niepokojące jest zdanie: dyspozycje składane drogą mailowa i telefoniczną podlegają każdorazowo analizie. Czyli co? Cenzura rodem z Wielkiego Brata? Furtka do szukania dodatkowych interpretacji, czy faktycznie troska o dobro członków kasy?"

  O co chodzi autorowi z cenzurą ? Proszę podać konkretne zapisy w umowie o tym kanale do zlecania przelewów a nie zakładania lokat ? Czyli mamy znowu temat, wierzę w to co mi mówili a nie intersuje mnie to co podpisywałem. Czy jak autorowi znikną pieniądze z konta bo ktoś wysłał maila z numerem konta na który mają przesłać pieniądze, to autor będzie wtedy weryfikował umowę czy przelew był legalny czy stwierdzi tylko ze no trudno stało się sam sobie jestem winien. Członkami SKOKÓW są również osoby starsze od których można łatwo wydobyć tego typu informacje, jeżeli da ich sie naciągnąć na danie pieniędzy obcej osobie to wyobraźcie sobie jak łatwo można od nich wyciągnąć tylko dane dotyczące kont.

  Dodatkowo można wspomnieć o zapisie dotyczącym co miesięcznej wpłacie na konto który jest w umowie a o którym również wszyscy zostali ustnie poinformowani że nie trzeba wpłacać. Ale czy ktoś ma to na piśmie ? Ja nie, może ktoś z was taki zapis ma na piśmie ? jak dobrze pamiętam ale oczywiścei mogę się mylić autor również o tym wspomniał że nie trzeba ale czy ma to na papierze ?

  ----

  "Problem w tym, że jest tutaj zarządca, któremu mimo wszystko mało kto ufa. Nie jest to wina zarządcy rezydującego w Wołominie. Wina leży rzecz jasna po stronie "nieudolnych" poczynań zarządców w pozostałych SKOKach, których zarządzenia ewidentnie nie idą w parze z interesami Członków Kasy. "

  Czy autor może udzielić informacji od kiedy zarządca sprawuje tą funkcję ? Autor od razu wyciąga wnioski po bardzo krótkim czasie że będzie tak samo jak w innych SKOKACH. Czy autor ma dostęp do materiałów dotyczących stanu poprzednich SKOKÓW lub na podstawie czego opiera że swoje opinie że to było ich nieudolne działanie ? Czy w tym Państwie ktoś się przyznał że jego rządy były nie udolne ? Zawsze mamy że przecież było tak super a oni to popsuli. Dlaczego kasa krajowa tylko wygłasza komunikaty a nie pokaże pełnowartościowych raportów pokazujących stan danych SKOKÓW ?

  -------

  "Póki co zarządca zapewnia, że jego działania mają wzmocnić kasę i zapewnić jej stabilne działanie. Czas pokaże na ile te słowa okażą się prawdziwe i kiedy wróci zwykły Zarząd, który został usunięty niemal natychmiast po jego wybraniu."

  A czy autor zastanowił się chociaż chwilę nad tym że może nowy zarząd został powołany tak szybko w celu zrobienia porządków po starym, tylko pytanie jakich ? Bo mogło by się nagle okazać ze pod nowym zarządem super zarabiający SKOK jest nie wypłacalny a może i kasa zniknęła bo ktoś wykonał przelew na 100 milionów złożony mailowo. Czy nie jest dziwną rzeczą że po aresztowaniu zarządu SKOK krajowy wydał oświadczenie że oni już od ponad roku informowali o nieprawidłowościach KNF. Ale wszyscy tylko mówią nikt nic nie pokaże. Czyli co informujemy KNF ale nie zgłaszamy tego do prokuratury bo po co ?

  Niestety w przypadku SKOK WOŁOMIN jest mnóstwo pytań bez odpowiedzi i nikt nie wie co się tam dzieje, chyba że autor ma dostęp do informacji innych niż te w prasie.
  w nie jest w stanie funkcjonować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnośnie obowiązkowych wpłat to akurat każdy ma to na piśmie. Wystarczy przeczytać par.18 pkt 2, ppkt2 Statutu SKOK Wołomin aby się dowiedziec, że nie trzeba ich dokonywać mając lokaty.
   ww.

   Usuń
  2. Jakieś szczegóły zapisów, bo umowy się zmieniają paragrafy i punkty tak samo. Zgadzam się odnośnie IKS, ale odnośnie zwolnienia z wpłat na ror w wysokości 300 zł miesięcznie ja nie doczytałem w umowie że jestem w jakikolwiek sposób z tego zwolniony o czym pisał również autor bloga w swoim poście.

   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/08/skok-woomin-przymyka-oko.html

   Więc to ze ktoś przymyka oko nie znaczy że ktoś inny może stwierdzić że nie należy zacząć egzekwować zapisów z umów.

   I bardziej bym się tego obawiał że zaczną egzekwować zapisy bo dla skoku to miesięczny przypływ 300 zl razy liczba członków to już spora gotówka,

   Usuń
  3. Jeśli pojawią się pierwsze informacje o odmowie wypłacenia odsetek z powodu niespełnienia tego warunku to kolejki przed oddziałami będą podobne do tych jakie widzieliśmy przed Amber Gold. Po co trzymać tam kasę do końca lokaty skoro wiadomo będzie, ze się nie dostanie odsetek? Lepiej byloby gdyby zarządca ogłosił, że z początkiem kolejnego miesiaca zaczynają egzekwować ten punkt umowy bardzo restrykcyjnie, ale nie wstecznie.

   Usuń
  4. Apeluję o rozwagę i opamiętanie się :)
   Kwotę wpływu 300 zł miesięcznie dotyczy umowa o prowadzenie rachunku ROR.
   Odsetki z lokat terminowej dotyczą umów lokat terminowych!
   To dwie różne umowy, czyż nie ? ;)
   Odsetki z lokat terminowych muszą być wypłacane na mocy umów lokat terminowych i nie mają powiązania z wpływem 300 zł z tyt. prowadzenia rachunku ROR.

   Usuń
  5. Według decyzji Zarządu SKOK w Wołominie, wydanych pełnomocnictw wiążących prawnie do 31.10.2104 r. stosowaną praktyką w SKOK w Wołominie rekomendowaną i akceptowaną przez Zarząd SKOK w Wołominie do 31.10.2014 r. było zwolnienie członków SKOK w Wołominie utrzymujących lokaty terminowe z obowiązku miesięcznego wpływu na ROR w wysokości 300 zł - ta praktyka była zgodnie z polityką Zarządu SKOK w Wołominie do 31.10.2014 r. rekomendowana członkom SKOK w Wołominie.
   Czy obecny zarządca komisaryczny SKOK w Wołominie powołany przez KNF dniem 4 listopada 2014 r. będzie nadal hołdował polityce odwołanego zarządu w w/w zakresie, czy może (czego należy chyba się spodziewać) będzie egzekwował obowiązek miesięcznego wpływu na ROR w kwocie 300 zł (lub innej ustalonej przez zarządcę komisarycznego KNF) pomimo posiadania lokat terminowych przez członków SKOK w Wołominie ?
   Należy wymagać od zarządcy komisarycznego KNF aby jednoznacznie określił (również na stronie internetowej SKOK w Wołominie) czy miesięczny wpływ na ROR w wysokości 300 zł (obecnie lub innej ustalonej przez zarządcę komisarycznego wysokości) będzie obowiązkowy również w przypadku posiadania przez członków SKOK w Wołominie z ROR lokat terminowych ?
   Jednakże zwracam uwagę Panu zarządcy komisarycznemu, że prawo i decyzje nie działają wstecz (!), a więc egzekwowanie w/w obowiązku zarządca komisaryczny może zadecydować jedynie, począwszy od 4/5 listopada 2014 r. - Panie zarządco komisaryczny to należy wyjaśnić członkom SKOK w Wołominie natychmiast (!?), pomimo, iż zapewnia w swoich pierwszych komunikatach, że zasady funkcjonowania SKOK w Wołominie nie zmieniają się wraz z Pana nadejściem!

   Usuń
 9. Ciąg dalszy .....

  Zatem pytanie, po której stronie stoi autor bo ostatnie jego dwa wpisy nie odbiegają poziomowi z blogu "Subiektywnie o finansach".

  Moim zdaniem w dużej mierze problem powstała z powodu tego że nie czyta się tego co się podpisywało a polega się na tym co nam mówiono. Ale nie wszystko to co mówiono jest poparte tym co podpisywaliśmy. I jeżeli nagle zaczyna się wymagać tego co zostało podpisane to jest wielkie halo.

  I życzę sobie i innym aby SKOK wołomin funkcjonował tak jak do tej pory Bo w braku rzetelnego podejścia do sprawy powoduje to wprowadzanie zamieszania i ludzie zaczynają wycofywać środki a wiadomo żadna instytucja finansowa bez środków nie jest w stanie funkcjonować.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A 'ciąg dalszy' dostał biegunki twórczej? Wyluzuj się trochę gościu.

   Usuń
 10. Autor bloga i komentatorzy stoją po stronie IV-RP a III-RP grzecznie dziekujemy

  OdpowiedzUsuń
 11. Gdzie wyrok sądowy na pana prezesa GAZDĘ - każdemy z nas mozna zarzucić członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej
  czerwony Komisarz przejął stanowisko prezesa jak spólka wykazywała dobre wyniki potwierdzone audytem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzednich latach też wszystko było potwierdzone.Wyrok będzie pozytywny lub negatywny dla pana Gazdy nie przesądzam tego bo nie jestem prokuratorem. Z tego co przeczytałem pan Gazda ma zarzuty na bazie informacji jakie ma prokuratura i ze względu na moje oszczędności w SW wolę, aby do momentu wyjaśnienia sprawy pan Gazda trzymał się z dala od prezesowania, tak "na wypadek gdyby"
   Tak długo jak SKOK będzie miał dobre oprocentowanie i nie będzie robił dziwnych akcji to nie interesuje mnie czy prezesem jest pan Gazda czy też inna gwiazda.

   Usuń
  2. Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Kolego dzieki panu GAZDZIE spółka fukcjonuje wzorowo - teraz gdy mamy czerwonego komisarza upadek SW murowany

   Usuń
 12. Proponuję zachowanie zdrowego rozsądku i nie uleganie nadmiernym emocjom. Powiedziane jest "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni" i tego się trzymajmy. Nikt z nas nie jest w stanie z całą pewnością stwierdzić, że JWP Prezes Gazda jest człowiekiem absolutnie bez winy (chociaż był wielokrotnie nagradzany) ani też, że PT Komisarz jest naszym Wrogiem nr 1. Poczekajmy, zobaczymy...
  Dla mnie osobiście ten fragment: "dyspozycje składane drogą mailową i telefoniczną podlegają każdorazowo analizie pod kątem prawidłowości i zgodności ich złożenia zarówno z wewnętrznymi regulacjami Kasy, jak też przepisami prawa. Dyspozycje złożone prawidłowo są realizowane" brzmi nieco enigmatycznie. Przychylam się więc do apelu, aby osoby, którym udało się zlikwidować lokatę dyspozycją emailową poinformowały o tym fakcie na forum.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Był taki zespół muzyczny o nazwie Led Zeppelin, który oficjalnie składał się z czterech osób. Nieoficjalnie z pięciu. Co ciekawsze piąty członek zespołu zajmował się finansami i organizacją ale nigdy nie podpisał z oficjalnym zespołem żadnej umowy. Zaufanie było tak całkowite że trwało do czasu samorozwiązania się zespołu. Zwał się i tak mówił: Peter Grant: „Dni, w których promotor rzucał kilka funciaków dla zespołów, a sam zgarniał kasę na bramce się skończyły. Menedżerowie, agenci i promotorzy prowadzą biznes, ale zabawne, że to zespoły przyciągają ludzi. I to muzycy powinni zarabiać”
   Jeśli w SKOK Wołomin pojawiają się problemy większe niż dotychczas to miano Czerwony Komisarz jest słuszne.

   Usuń
 13. A teraz sobie wyobraźmy sytuacje że skoki nie są objęte BFG. :):)  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To byłaby jazda bez trzymanki. WC non stop zajęte.

   Usuń
  2. Osobiście wolałbym nie mieć BFG, a co za tym idzie KNF-u w skokach. Był TUW Skok, który gwarantował wypłaty.
   ww.

   Usuń
  3. To by były ubezpieczone - miały wieksze gwaracje niż BFG

   Usuń
  4. Trzy pampersy założone na kupe by nie pomogły - taka by była sraczka - BFG to idealne lekarstwo na tą dolegliwość

   Usuń
 14. W dniu 12.11 kończy mi się lokata, zamierzam wydać dyspozycję zwrotu środków na e-maila, zobaczę jak będzie zrealizowana. Dla mnie kluczowe znaczenie ma sytuacja ekonomiczna SW a nie zarząd komisaryczny.

  OdpowiedzUsuń
 15. Powiedzcie kiedy Komisarz ma przedstawić bilanse SKOKU i ewentualny plan naprawy...ile ma na to czasu?

  OdpowiedzUsuń
 16. Kolego sytuacja ekonomiczna SW zmierza ku upadkowi dzieki nowemu zarządowi Komisarycznemu - za bolszewi to były trójki które wydawały wyroki

  OdpowiedzUsuń
 17. mnie sytuacja finansowa SKOK nie interesuje dopóki jest BFG.
  a dopóki jest tu dobra oferta, dotąd jestem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolego III-RP - okradnie cie ze nawet nie będziesz wiedział kiedy - pod każdym pretekstem wmówią ci ze jesteś członkiem z organizowanej grupy przestępczej - ze prałeś brudną kase - zrobią z ciebie głupka

   Usuń
 18. Kiedy przewidujecie UPADEK SW pod nowymi rządami III-RP -?

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja przewiduję niechybną zmianę miejsca zamieszkania wszystkich histeryków. W wariatkowie rzecz jasna.

  OdpowiedzUsuń
 20. widze ze tu pisze jakis jeden nawiedzony... myslałem ze mozna powaznie porozmawiac i wymienic sie informacjami ale szkoda czasu.

  OdpowiedzUsuń
 21. Nieznacie metod i perfidie jak działają urzednicy III-RP robią was głupków obiecująć PO-prawe - widze tu niektórych optymistów - nie wiedzą na jakim świecie zyją

  OdpowiedzUsuń
 22. Gdyby nie BFG to tutaj było już kilka tysięcy wpisów ludzi w panice a tak praktycznie obędzie się bez rozwolnienia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My członkowie SW martwimy sie o pana prezesa GAZDĘ znienacka go Aresztowała prokuratura jagby chcial obalic ustruj system III-PO-stkomuny

   Usuń
 23. Ja bym podszedł inaczej do tematu: Czy ktoś miał do czynienia z prokuraturą i w jakim charakterze ?
  Pewnie są różne opinie. Moja: prokuratura to kompletne dno. Co przez to rozumiem. Nie zajmują się sprawami bieżącymi np. oszustwami gospodarczymi bo to wymaga pracy, tylko czekają na jakieś zlecenia od dużego sponsora aby utrącić konkurencję polityczną lub gospodarczą. Tyle. Jacyś pijacy i kilka milionów, walizki z gotówką; służby są dobre w te klocki; i osadzony który z własnej woli wyspowiadał się prokuratorowi, możliwe że rozpłakał się jak dziecko. Jakie to romantyczne. Prokuratorzy nie wypracowali sobie żadnego kapitału moralnego. Trudno tym ludziom zaufać. Trudno nawet rozpoznać kto jest przestępcą a kto człowiekiem uczciwym. Np. prokuratorskie mataczenie przy Amber Gold itp.

  OdpowiedzUsuń
 24. przymusowy będzie ... BGŻ - już wkrótce
  przynajmniej takie samochody parkują pod SKOK od czasu pojawienia się zarządcy
  poza tym ... zna ktoś jakąś sytuację, kiedy zarządca oświadczył do czasu "pozamiatania" podmiotu choć słowo prawdy?
  ad. temat debaty: eskok to eskok - nie ma nic wspólnego z mail'owymi dyspozycjami

  OdpowiedzUsuń
 25. każdy prawdziwy członek jest dumny ze swojego prezesa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) ale tylko ten powyzej 20cm...

   Usuń
  2. ... nie długość, nie grubość, nie czas trwania a figlarność wykonania. No!

   Usuń
 26. Czekamy na wolność pana prezesa SW

  OdpowiedzUsuń
 27. Jesteśmy członkami na miarę naszych czasów

  OdpowiedzUsuń
 28. Jaka kasa - taki członek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taki członek jak KOMISARZ

   Usuń
  2. PO-papranców proszę PO-kasować wstydu nie mają

   Usuń
 29. Członkami wszyscy jesteśmy....zrobieni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Apel do Polcana: prosze o moderacje takich odpowiedzi.

   Usuń
 30. A tak na poważnie to orientuje się ktoś ile czasu ma ten Zarzad Komisaryczny na przedstawienie CZŁONKOM :) planu restrukturyzacji....

  OdpowiedzUsuń
 31. to zależy jakiej kategorii jesteś członkiem

  OdpowiedzUsuń
 32. obyśmy nie zostali PO-członkowani

  OdpowiedzUsuń
 33. czy dziś skok Wołomin pracował? Złożyłem dziś rano dyspozycję mailową i nie dostałem do tej pory żadnej odpowiedzi. Wcześniej zawsze była do godz. 18 tego samego dnia. Chyba jednak trzeba się ewakuować ze SW, bo robi się chaos.

  OdpowiedzUsuń
 34. SKOK Wołomin nie pracował 10 listopada 2014 r. zgodnie z wcześniejsza informacją.
  Kolega powinien się najpierw zapoznać z "kalendarzem" zamiast siać panikę !
  Chaosu nie ma, tylko Ty jesteś mocno zakręcony albo "zadaniowany" !?

  OdpowiedzUsuń
 35. Najpierw ustal czy SKOK miał wolne a potem chrzań swoje bzdety. Oprócz maili są jeszcze telefony. Było zadzwonić a nie zawracać poważnym ludziom głowę w środku nocy nad ranem.

  OdpowiedzUsuń
 36. Zarządca Komisaryczny działa na zlecenie KNFu i przed KNFem będzie się rozliczał. Więc i tak o wszystkim decyduje Pan Kwaśniak i spółka a oni wielokrotnie dowiedli, że nie o interes kas i ich członków tu chodzi. Niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 37. No i stało się! Dzisiaj odmówiono mi zwrotu pieniędzy z zakończonej lokaty na rachunek bankowy z którego pieniądze na tą lokatę wpłynęły. Zaproszono mnie do oddziału do którego mam 100 km! Dla mnie to koniec tej Kasy. Obym tylko zdążył wycofać pieniądze!

  OdpowiedzUsuń
 38. Mi też nie zrealizowano zlecenia :(

  OdpowiedzUsuń
 39. Herezje Waść prawisz, stało się bo coś Ci się porąbało z numerami kont. Mnie przed chwilą kobita z Wołomina powiedziała, że dyspozycje mogę składać jak dotąd - przez maile. Więc nie strasz ludzi i gadaj jak księdzu na spowiedzi: dlaczego akurat Ciebie zaprosili do Oddziału?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam
   Otóż wysłałem e-maila z zapytaniem o możliwość składania dyspozycji e-mailowych i potwierdziło się że SKOK Wołomin NIE WYKONUJE już więcej przelewów zleconych poprzez e-maila. Pani poleciła udać się do najbliższej placówki celem autoryzacji. Więc mam info z pierwszej ręki. Dobrze że mam eSKOK:)

   Usuń
 40. Wysłałem już polcanowi email z potwierdzeniem, że pracownicy nadal podpierają się decyzją Zarządcy Komisarycznego SKOK Wołomin, konieczna jest autoryzacja poprzez osobiste stawiennictwo !! - Zarzadca owija makaronem w tych swoich komunikatach ! Pod przykrywką dbania o klienta zaczyna nas kąsać na maxa.

  OdpowiedzUsuń
 41. Nie rozumiem,dlaczego ludzie,którzy mają więcej wolnego czasu i są członkami kasy,nie skrzykną się i nie zaprotestują przeciwko takim praktykom?Należy się taczka dla zarządcy komisarycznego i tej całej KNF za udupianie uczciwych posiadaczy lokat!!!

  OdpowiedzUsuń
 42. Mysle ze tylko histerycy i panikarze rezygnuja i wyciagaja pieniadze ze Skoku Wołomin. Osobiście uważam, że skoro SW posiada BFG, to nie ma sensu rezygnować z jednych z najbardziej opłacalnych lokat na rynku. Ja nie rezygnuje...

  OdpowiedzUsuń
 43. Anonimowy: W mojej ocenie ma to na celu zniszczenia dobrej opinii o SKOK Wołomin pod przykrywką dbania o klienta i jego kasę. Wszystko podparte regulaminem. Tylko czekać jak dowiemy się, że ktoś nie dostal odsetek bo nie zasilał systematycznie konta. Wtedy dopiero ruszy kula śniegowa! Oczywiście nie doczekamy się w tej sprawie jednoznacznego komunikatu ze strony zarządcy a jak w ostatnim przypadku będą próbowali uspokoić sytuację kolejnym laniem wody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat regulamin nie wymaga wpłat na ror.
   ww.

   Usuń
  2. To po co są te systematyczne wpłaty?

   Usuń
 44. To mamy niezły bajzel. W Krakowie powiedziano mi, że dyspozycje w sprawie lokat mogę składać jak do tej pory przez maila natomiast u źródła - w Wołominie - tylko osobiście, a jak ktoś ma daleko to należy się postarać o potwierdzenie notarialne. Można za jednym świstkiem wydać dyspozycje dotyczące wszystkich lokat. U mnie na wsi potwierdzenie rzeczonego świstka to koszt 25 zł. I teraz każdy kto mieszka daleko musi sobie policzyć czy opłaca się wydać kasę na benzynę/bilety czy wysłać glejt notarialny. Tak czy inaczej jest to granda, zawracanie głowy z punktu widzenia klienta. A celem rządzącej bandy jest zniechęcenie klientów i doprowadzenie do tego aby zdegustowani na maksa wycofywali swoją forsę. I tym sposobem udupią SKOK Wołomin. O to właśnie chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 45. Komisarz będzie analizować zwroty? A co tu jest do analizowania? Składam dyspozycję mailową i po sprawie.
  I nie rozumiem tego tekstu: "w trosce o bezpieczeństwo środków Członków SKOK Wołomin, dyspozycje składane drogą mailową i telefoniczną podlegają każdorazowo analizie pod kątem prawidłowości i zgodności ich złożenia zarówno z wewnętrznymi regulacjami Kasy, jak też przepisami prawa. Dyspozycje złożone prawidłowo są realizowane". Do tej pory składałem dyspozycje prawidłowo: czyli prawowity mail z dyspozycją przelewu na prawowite konto. A ten chce jeszcze analizować!!! ale co do cholery?

  OdpowiedzUsuń
 46. mnie tez odmowiono przelewu a jechanie do krakowa w moim przypadku to 130 km w jedna strone czy ktoś wie czy można osobiście wydac dyspozycje w biurze na 1 miesiąc do przodu bo jezdzic co chwile to się mija z celem taka objazdówka po krakowie

  OdpowiedzUsuń
 47. To raczej pytanie do SKOK. Sam jestem ciekaw, bo jeśli można wydać 1 dyspozycję do wszystkich lokat to jestem skłonny udać się do ulubionego Krakowa. W przeciwnym wypadku wyślę im moje dyspozycje potwierdzone przez notariusza. Koszt niby niewielki ale czynności upierdliwe.

  OdpowiedzUsuń
 48. Rozmawiałem dzisiaj z osobą która obsługuje mnie od kilku lat.

  1. Drogą mailową można wydać zlecenie założenia / przedłużenia lokaty - to tyle.

  2. Wypłaty z konta nie załatwi się już mailem. Jest jakaś opcja ale Skok wysyła do nas pocztą dyspozycję + jak zrozumiałem muszę dołączyć jakieś potwierdzenie od notariusza (czy podpisać notarialnie dyspozycję) i odesłać podpisaną dyspozycję do Wołomina - długie i kosztowne.

  3. Najlepszym wyjściem dla "zamiejscowych" jest E-skok. Tam można bez problemów zarządzać lokatami i wypłatami z konta. Żeby uruchomić e-skok należy odwiedzić najbliższy SKOK :) Tak wygląda to na tą chwilę - może coś uproszczą z E-SKOKIEM

  4. Lokaty na razie są na nie zmienionym poziomie więc np. można przedłużyć na 4,5% na 4M tylko opr jest zmienne i nie wiadomo co Komisarz wymyśli. Jest też na 4M 4% stała.

  5. Nowe środki można ulokować na 5% - 5,3% na 1M.

  OdpowiedzUsuń
 49. Jednak członkowie się ewakuują? -sporo wpisów na to wskazuje :(

  OdpowiedzUsuń
 50. Jak na jednej wizycie można wydać tylko 1 dyspozycje dla różnych zapadalność lokat???

  OdpowiedzUsuń
 51. Juz za kilka dni zobacze czy odsetki z lokaty rentierskiej zostana przelane na zewnetrzne konto w innym banku wg. dyspozycji emailowej zlozonej blisko rok temu i jak to odbywalo sie co miesiac od blisko roku.Wg Pani ze SW wszystkie dyspozycje skladane droga emailowa traca waznosc. No zobaczymy....a tak z wyprzedzeniem pytam: ile kosztuje przelew przez eSKOK wykonany na zwwnetrzne konto?

  OdpowiedzUsuń
 52. To się robi tak: przychodzisz do SKOKU, masz np. 5 lokat, wydajesz 5 dyspozycji za jednym pociągnięciem. Tak to widzę.

  OdpowiedzUsuń
 53. Ludzie nie siejcie paniki - ratujmy SKOK Wołomin ! Ja się nie wycofuję choć mam tam oszczędności swojego życia ! mam zaufania do tej kasy i dzięki niej należycie zaoszczędziłem !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także nie mam zamiaru wycofywać kasy. Jeżeli oprocentowanie będzie ok to przedłużam w grudniu wszystkie lokaty ...

   Usuń
  2. Tez sie nie wycofuje ale te odsetki z lokaty rentierskiej jednak chcialbym miec na swoim operacyjnym koncie bankowym...:)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...