czwartek, 19 marca 2015

3,20% na koncie w Smart Bank czyli gdzie nowi klienci mają się gorzej


Na PP3 powoli kończy się prawdziwy festiwal ofert firm oferujących dobry zysk. To efekt moich poszukiwań, bowiem skończyły mi się jednocześnie lokaty w Meritum bank, gdzie można było wrócić po 5% oraz w Open Finance, gdzie za wizytę w oddziale dawano 4,00%.

Niestety Lokata Doradcy w Open odnowiła się na zaledwie... 1,00% co jest zdecydowaną przesadą. Kto założył tę lokatę po moim opisie tutaj, nie pilnuje finansów niemile się zaskoczy, gdy pewnego dnia zaloguje się do bankowości internetowej Getin.

Środki trzeba ewakuować jak najszybciej w obu przypadkach na jakieś konto, bowiem poza Raiffeisen trudno dziś o dobrą lokatę. Chyba, że ktoś chce 5,40% a zarazem mieszka w jednym z miast wymienionych we wczorajszym artykule.

Konto pozwala wyczekiwać inwestycję, które opisuję od dłuższego czasu na PP3, nie blokuje bowiem środków. Te muszą być dostępne w dowolnym momencie, a spodziewam się w dalszym ciągu zapowiadanych od dłuższego czasu dobrych papierów na rok.

Co zatem jest do dyspozycji? Meritum na swoim koncie daje już tylko 2,75% przez co automatycznie wyleciał z marcowego rankingu kont. Szukać zatem trzeba gdzieś indziej. Niestety konta też zmieniają co chwilę swoje oprocentowanie.

Najnowsza zmiana zaszła ostatnio w popularnym Smart banku. Dla nowych klientów marcowe 3,50% już zostało tutaj obniżone o, 0,30pp. Dobrze że mają oni chociaż więcej aniżeli 3.00%, które można jeszcze znaleźć w wielu bankach. 

  Tym oprocentowaniem jest objęte 50.000 zł. Pokazuje to poniższe zestawienie:
 • 3,20% do 50.000 zł
 • 2,30% powyżej 50.000 zł
Co ciekawe i nietypowe na rynku bankowym, nowi klienci mają się gorzej od tych z dłuższym stażem. Tych zaś Smart dzieli na dwie grupy

1. Kto założył konto między 12.02.2015 - 17.03.2015 dostanie
 • 3,50% do 50.000 zł
 • 2,50% powyżej 50.000 zł
2. Kto założył konto między przed 12.02.2015 dostanie
 • 3,20% do 100.000 zł
 • 3,00% powyżej 100.000 zł
 • 2,50% powyżej 200.000 zł
A więc nowi mają się zdecydowanie najgorzej. Bank idzie zatem pod prąd, bowiem zwykle to albo liczy się nowy klient albo nowe środki. To z pewnością jest powodem, dla którego wielu klientów będzie chciało pozostać z bankiem, który traktuje lepiej lojalnych klientów.

Link dla osób, którzy chcieliby założyć konto w Smart Bank.

11 komentarzy:

 1. Open Finance i Home Broker 4% na lokaacie w oddziale do konca marca. Gobej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jaki okres?

   Usuń
  2. na 2 miesiące od 1000 do 100000. 7 dni na zasilenie lokaty po złożeniu wniosku w oddziale. Gobej.

   Usuń
  3. Jakis link do "zapisania sie" na wizyte w tej sprawie ?

   Usuń
  4. Po prostu zadzwoń na infolinię lub wypełnij formularz na stronie, oddzwonią.

   http://mamokazje.pl/okazja/2216/lokata-okragla-czworka-na-4procent-w-open-finance

   Usuń
 2. hehe, a ja aktywowałem konto Smart właśnie wczoraj, 18.03.15 i mam już tylko 3,20.... ech

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba się wystraszyli tego odjazdu klientów z poprzedniego miesiąca kiedy po kilku dniach musieli podnieść znowu oprocentowanie. Ci z najdłuższym stażem to jednak solidna baza klientów z niezłym średnim saldem. Reszta to trochę matematyki + zgadywanka jak dobrać oprocentowanie, aby bank zebrał w depozytach tyle ile mu potrzeba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak jak wpis powyżej, smart dba o starych klientów (zresztą po mocnym kopniaku od nich). Ta grupa pierwszych zakładających konto w smarcie ma na tyle poważne środki, że "konto oszczędnościowe" wcale dla nich nie jest oszczędnościowym, a zwykłą lokatą i przy dobrym procencie tej kasy nie ruszą. 3,2% to na dziś dobry procent, dobra przechowalnia, na kolejną perełkę typu "Piaseczno"

   Usuń
  2. Brakuje jeszcze informacji o tym, że to promocyjne oprocentowanie obowiązuje tylko do 10.04 (3,5%) i 17.04 (3,2%). Czyli bardzo krótko.

   Usuń
  3. Większość tych kont oszczędnościowych oprocentowanych na ok. 3% na kwoty powyżej 10 tys. zł funkcjonuje na zasadzie regularnie odnawianych co miesiąc promocji jak Bank Smart, Meritum albo kiedyś BossaBank. Czasami są regularne promocje na nowe środki (BGŻ Optima, ING, Millennium). Mając kilka rachunków i odpowiednio kontrolując salda i terminy promocji zawsze się znajdzie konto, na które można ewakuować pieniądze na dobry procent.

   Usuń
 4. Mam nagrany film jak to ładnie zablokowali mi środki tj ....
  Próbowałem zrobić przelew zaraz po obniżce oprocentowania i wyskakiwało mi okienko że barak środków na koncie ;)
  a środki były .....
  Nawet nie wiedziałem wtedy że przywrócili oprocentowanie na sensowniejsze ;) i w sumie zostawiłem tam cześć kasy ....
  Kiedyś wrzucę na youtuba ;) jako reklamę negatywną i dziwne poczynania banków

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...