piątek, 20 marca 2015

4% na lokacie okrągła czwórka w Open Finance


Wydawało się, że cztery procent na lokacie należy już do przeszłości. Pomijam tu oczywiście trwającą promocję 4% na lokacie mobilnej z bonusem do 65 zł w Raiffeisen. Pomijam zarazem wszystkie jednorazówki dedykowane dla nowych klientów.

Nas tutaj interesują przede wszystkim lokaty dla każdego, a więc także dla tych, którzy skorzystali już z podobnych akcji w przeszłości, a dziś mogą skorzystać z nich raz jeszcze. Okazuje się, że coś takiego można spotkać w Open Finance, a jedyne co trzeba zrobić to po prostu udać się do oddziału.

Pisałem już o tym w styczniu. Lokatę z doradcą założyłem jeszcze latem 2011, gdy można ich było założyć aż 10 sztuk! (to były czasy...). W tym roku założyłem kolejną lokatę doradcy na 4,00% o czym pisałem w osobnym artykule na PP3. W marcu mamy tutaj nową lokatę na 4%.Na żółto zaznaczyłem nowe oprocentowanie lokaty na 4,00%

W styczniu przypadku limit kwotowy wynosił 20.000 zł i według zapewnień doradcy, oferta była ważna do końca stycznia. Lokata trwała krótko bo tylko dwa miesiące. I, jak widzimy wyżej, odnowiła się na zaledwie... 1%, więc kto ją zakładał powinien jak najszybciej ją zerwać.

W marcu mamy nową ofertę, która wydaje się ciekawsza od styczniowej. Nosi ona nazwę Lokata Okrągła Czwórka, a więc jak sama nazwa wskazuje oferuje 4,00%. I co więcej można tutaj wpakować nawet 100.000 zł, co należy uznać za wyjątkowo dobrą ofertę dla osób, które zastanawiają się jak ulokować większą ilość środków.

Szczegóły oferty Lokata Okrągła Czwórka

W przeciwieństwie do niezwykle atrakcyjnej oferty Avivy z 5,40% opisanej w środę, tutaj wiemy z góry, że oferta będzie ważna do końca marca. Aviva informuje, że oferta jest limitowana i w dowolnym momencie owe 5,40% może zniknąć, Open zaś obiecuje stałość oferty dla osób, które zechcą odwiedzić oddział Open Finance.

Czwórki zatem jeszcze nie wymarły. Ciekaw jestem, czy mogą ją założyć osoby, które skorzystały z oferty styczniowej lokaty z doradcą. Być może ktoś z was przetestował już tę możliwość? W końcu obie noszą inne nazwy...

W chwili obecnej przyglądam się jednak papierom firmy motoryzacyjnej, które z całego festiwalu ofert z PP3 prezentowanego przez ostatnie dwa tygodnie wygląda najciekawiej. Rok czasu nie spotyka się często w tego typu ofertach...

38 komentarzy:

 1. @Polcan - skad wziales karte produktu ? Szukam jej od kilku dni i nigdzie jej nei ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejny raz podziękowania należą się Rafałowi, który potrafi zdziałać cuda:)

   Usuń
 2. Lokate można założyć mając styczniową na 4 %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest pytanie, czy stwierdzenie.

   Usuń
  2. nie widać znaku zapytania, zatem jest to twierdzenie

   Usuń
  3. Gdybyś zakończyl zdanie kropką, pytania by nie było.

   Usuń
 3. Coś nie gra. Dzwoniłem do oddziału i są 2 opcje na 4%. Jedna do 100 k ale tylko na 1 miesiąc a druga do 20k na dwa miesiące !

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprostowanie - w drugim oddziale potwierdzili mi że jest taka lokata :).

  OdpowiedzUsuń
 5. A jak wasze doświadczenia z wizytami w OF bez wcześniejszego umawiania się przez telefon, czyli z ulicy? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świdnica - wszedłem prosto z ulicy około 16.00 - czekałem 3 minuty aż będzie wolny jakiś 'doradca'

   Usuń
  2. Dzięki :)
   Zobaczymy jak to będzie na Śląsku.
   Pozdrawiam!

   Usuń
  3. Sprawdzał ktoś w Katowicach ?

   Usuń
  4. Jaworzno, wejście z ulicy około 10 minut i lokata założona - byłem pierwszy raz - doradca powiedział że skoro jestem klientem getin online będzie szybko :D
   miło, szybko, sprawnie - podobała mi się luźna rozmowa bez wciskania czegokolwiek :)

   Usuń
 6. Tylko że dodzwonić się do nich ciężko...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam dostępu do OF. Lokata jest odnawialna. Można zmienić w oddziale, ale czy w czasie trwania lokaty promocyjnej czy dopiero jak się automatycznie przedłuży np. na te nędzne 1proc. Czy ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można wcześniej, ale dopiero po założeniu lokaty, więc nie załatwisz tego na jednej wizycie (w sensie, że wniosek o lokatę i zerwanie odnawialności naraz).

   Usuń
  2. Uprzejmie dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że ta zmiana charakteru lokaty nie skończy się kolejnym kazaniem nt. struktur ;-). Znajomy był dziś założyć lokatę i musiał swoje wysłuchać nt. struktur opartych na wierzytelnościach i surowcach (ok.40min)

   Usuń
 8. OFF TOP - Afera w SKOK Wołomin - czyli jak PO / WSI / KNF / Komorowski wspierają przestepców:

  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-
  blizej/wideo/19032015/19044067


  Jes tez wypowiedź człowieka z grupy "over 100k"

  OdpowiedzUsuń
 9. A jak oceniasz warunki w Santanderze: https://www.santanderconsumer.pl/lokaty - warto się zainteresować ofertą lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko 3%. Do mnie dzwonili z OF i proponowali lokatę na 4% w siedzibie w Łodzi. Jestem umówiona na poniedziałek.

   Usuń
 10. Lokatę założyłem przez Home Brokera i to oni do mnie w tej sprawie sami zadzwonili ! Musiałem co prawda fizycznie pójść do oddziału HB, ale wizyta była b. krótka i bez prania mózgu. Samo otwarcie lokaty i to wszystko. Lokatę można założyć na maks 100k , czas trwania 2 m-ce, formalnym oferentem jest Open Finance, faktycznym bankiem oczywiście getin. Pewien haczyk stanowi automatyczna odnawialność lokaty po 2 m-cach na fatalnych warunkach, ale każdy kto ma aktywny elektroniczny dostęp do getin banku może sobie po założeniu lokaty samemu zmienić jej parametry i ustawić nieodnawialność (wystarczy kliknąć edycję lokaty). Sam to przetestowałem - lokata jest od razu widoczna w menu po zalogowaniu. Imho jest to całkiem sensowna oferta, choć głównie dla ludzi dysponujących większą gotówką. Przy 20k lepiej jest pobawić się z avivą.

  z17 (z17@gazeta.pl)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hej, czy na pewno lokate mozna założyć na max 100 k? a nie na 10 k? na stronie Open finance jest kwota max do 10 k....

   Usuń
 11. Na pewno jest do 100k. Byłam, założyłam na 35k, mogłam na więcej, ale więcej nie miałam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wniosek o założenie tej lokaty ma informację "oświadczam, że przed złożeniem niniejszego wniosku otrzymałem kartę produktu, Regulamin rachunków bankowych i kart debetowych w Getin Noble Bank i akceptuję określone w nich warunki".
  Ktoś dostał ten regulamin i może potwierdzić że nie ma tam jakichś przykrych zapisów? Podejrzewam że jest ok, ale... ja nie dostałem tego regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
 13. tu masz najświeższą odpowiedź
  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17649519,Wzrost_kosztow_pograza_wyniki_finansowe_Getin_Noble.html
  Wszystko to sprawia, że Getin Noble Bank nie zachwyca rentownością działania.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy lokata jest widoczna także w systemie Getin Online czy tylko w Getin Banku?

  OdpowiedzUsuń
 15. Byłem w oddziale Open i niestety lokaty okrągła czwórka nie udało się założyć. Błąd systemu...

  OdpowiedzUsuń
 16. ja wczoraj założyłam w oddziale open i dostałam od doradcy jeszcze inna ofertę: podzielenie wpłacanej sumy na 2 części: pierwsza cześć to lokaty 3-mce na 6% a druga to zainwestowanie w obligacje korporacyjne przez open life. Polcan wiesz co na ten temat? Warto się tym zainteresować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę. Oni mają zwykle fundusz obligacji korporacyjnych, a nie stricte obligacje korporacyjne, a to nie jest to samo. Możesz podesłać materiały na maila, to sprawdzę co i jak.

   Usuń
 17. jak to blad systemu? mozesz rozwinac?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doradca wpisał moje dane do komputera i informował mnie na bieżąco co się dzieje na ekranie. Nawet pokazał mi o próbie nawiązania połączenia 18 z 30 możliwych, przy 19 próbie zadzwonił do centrali.
   Kazali czekać, ale w końcu okazało się, że pierwsze trzy etapy przebiegły pomyślnie, ale czwarta już nie. Doradca tłumaczył to błędem systemu, który miał być naprawiony.

   Obiecał dać znać, jak tylko błąd zostanie usunięty. Minęły już 24 godziny, do chwili obecnej nikt nie dzwonił z Open Finance.

   Usuń
  2. Tydzień temu też byłem w Open. Zakładanie lokaty trwało prawie 1 h bo system cały czas szwankował ale ostatecznie się udało. W sumie Open to jedna grupa z Noble i Getinem - nawet po zalogowaniu na konto widzę wszystkie wspólne lokaty... Szkoda że Skok Rafineria nie dał oferty wcześniej to bym Opena odpuścił :)

   Usuń
  3. Ja otworzyłem ale faktycznie system działa wolno.
   W HB doradca nie wiedział o istnieniu takiej lokaty, dlatego gdyby Wam wmawiano iż nie ma jej w ofercie uparcie trwać przy swoim :). W moim przypadku Doradca zweryfikował, przeprosił i z systemowymi perypetiami założył.

   Usuń
  4. Miałem tak samo. Przy ostatnim etapie wyskakiwał błąd w systemie i też nie mogłem założyć. Doradca przeprosił i zaprosił na następny dzień. Wtedy już wszystko działało i udało się założyć ;) Dlatego kosztowało mnie to 2 wizyty, ale przy max kwocie tej lokaty i tak się opłacało.

   Usuń
  5. Ja byłem jakieś pół godziny w czwartek. Doradca obiecał zadzwonić jak tylko będzie możliwe ponowne założenie lokaty, niestety nie zadzwonił.
   Zresztą i tak bym więcej nie pojechał. Lokaty w OF zakładam tylko, gdy mijam placówkę przy załatwianiu innych spraw. Jechać specjalnie po lokatę to lekka przesada.

   Usuń
 18. Lokatę można było zakładać tylko do wczoraj, potwierdzam były pewne problemy z systemem ale się udało :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Już nieaktualne?

  OdpowiedzUsuń
 20. Aktualne?czy nie?bo mam sprzeczne informacje

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...