czwartek, 12 marca 2015

Finałowe odliczanie do promocji lokaty z bonusem w Comperia Bonus 3


Dostaję w ostatnich dniach dużo zapytań dotyczących szykowanej od dawna nowej, trzeciej już edycji Comperii Bonus. Poprzednia edycja, przygotowana wespół z Meritum, cieszyła się ogromną popularnością i rozbudziła apetyty na podobne akcje.

Nic dziwnego. Lokaty stają się coraz mniej atrakcyjne, a spadki trwają już od kilku lat. Co prawda analitycy zapowiadają już koniec obniżek stóp procentowych, ale banki i tak zawsze znajdą powód by obniżyć oprocentowanie lokat. W zamian lansuje się znów różnej maści fundusze czy dodatki do lokat.

Owszem spotkamy lokaty na więcej niż omawiane wczoraj 4%, ale będą to lokaty obłożone balastem w postaci planu inwestycyjnego, który zje zyski z lokat i raczej nie da nam zarobić. Nas tutaj interesują innego rodzaju dodatki do lokat, takie które na pewno zwiększą zysk z lokat:)W efekcie dla wisienkowiczów, którzy wykorzystali już wszystkie możliwe wisienki, oferowane jednorazowo przez banki, pozostały jeszcze lokaty z bonusem w postaci gwarantowanej nagrody pieniężnej. Ów bonus w jakimś stopniu wynagradza kiepskie oprocentowanie depozytów.
 
Od momentu zakończenia czekamy na nowe


Do tej pory mieliśmy już kilka takich akcji, które każdorazowo cieszyły się ogromną popularnością. Fakt, że pojawiają się coraz częściej jest pewnym światełkiem w tunelu, o którym pisałem wczoraj.

Odkąd skończyła się akcja Comperia Bonus 2, wiadomo było, że będzie kiedyś Comperia Bonus 3. Niektórzy czytelnicy zresztą podpytują co to będzie i czego się można spodziewać. Tu i ówdzie można już spotkać pewne informacje na ten temat.

W zasadzie w akcjach Comperii można dostrzec pewną regularność. Oferentami bonusów są banki idące na rzeź, a mówiąc nieco łagodniej, banki które będą przejęte przez inny bank. Fakt przejęcia powoduje, że bank przejmowany chce poszerzyć swoja bazę klientów o nowych klientów, a tych najlepiej przyciągnąć atrakcyjnym bonusem.

W roku ubiegłym bankami z bonusem była Optima w pierwszej edycji oraz Meritum w drugiej. Możemy śmiało przypuszczać, że w trzeciej odsłonie bohaterem będzie nowy bank idący na rzeź czyli Raiffeisen.

Działania Raiffeisena są jednak nieco inne od poprzednich skazańców. Wszak w ubiegłym miesiącu mieliśmy niezwykle popularną ankietę, gwarantującą 6% na lokacie. Wielu z Was już założyło sobie tę lokatę, wygląda jednak na to, że bank zagra w dwa ognie: z jednej strony strzeli 6%, z drugiej da bonus do lokaty.

Rodzi to pytanie, co jest bardziej opłacalne? Trudno oczekiwać, by można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Promocje w bankach lubią się wykluczać i normą jest, że gdy skorzystaliśmy z jednego bonusu, z drugiej już nie skorzystamy. Każdorazowo trzeba zamknąć konto i wrócić doń po kolejny bonus, do czego już zdążyliśmy przywyknąć.

Z tego wniosek, że kto skorzystał z lokaty na 6%, prawdopodobnie nie skorzysta już z lokaty z bonusem. Weźmiemy to pod lupę i porównamy obie oferty, gdy już będą znane warunki trzeciej edycji.

Podsumowując fajnie, że mamy do dyspozycji akcje bonusowe. Dzięki nim jeszcze warto interesować się co się dzieje w bankowości i czerpać dalej korzyści z jazdy n-pasmówką.

Ciąg dalszy: 65 zł bonus za założenie konta i lokaty w Raiffeisen

2 komentarze:

  1. Tak trochę refleksji na temat n-pasmówki mi się zebrało. Ten cały burdel w dokumentach dla 3-5tys więcej kapitału wcale nie cieszy. Po prostu podsumowując całą tą aktywność lepiej by było zarobić tą kasę choćby na walucie czy giełdzie lub w jaki tam kto umie sposób a korzystać jak człowiek z jedno bezpiecznego banku z dobrymi lokatami i produktami. Po czasie (tak mi się wydaje) docenia się inne wartości niż kilka tysięcy. Wątpię by byle przykładowo przedsiębiorca chciał mieć 10x więcej dokumentów i sam prowadzić księgowość dla tysiąca czy dwóch rocznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kasa Polska- 5% na 5 m-cy, nowe środki, tylko 5 000.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...