wtorek, 31 marca 2015

100 zł bonus + 300 zł cashback w promocji konta w Getin na grouponie


Trwa ostre promowanie kont w bankach z licznymi bonusami. Dla nas to oczywiście bardzo dobra wiadomość, pozwala nam bowiem nie tyle brać to co dają, ale dodatkowo wręcz wybrzydzać i wybierać tylko to co najciekawsze.

W ubiegłym roku straszono nas, że banki będą przykręcały śrubę i darmowe konta trzeba będzie ze świeczką szukać. A tymczasem nie tylko darmowych kont przybywa, ale dodatkowo do tych kont dla zachęty dodaje się bonus.

Sam skusiłem się ostatnio na ofertę z 650 zł w BPH, co opisywałem tutaj. Hitem ostatnich dni jest 55 zł w Millennium oraz 65 zł w Raiffeisen. Jakby tego było mało do listy bonusowych banków dołącza Getin, który do standardowego cashback 300 zł, dodaje 100 zł bonus.


O co chodzi? Samą ofertę można zobaczyć tutaj.Co ciekawe na powyższej reklamie mamy napis dla studenta, ale okazuje się, że adresatami nie są tylko studenci. Według regulaminu, który jak zwykle jest do wglądu na końcu artykułu, oferta jest dedykowana dla każdego kto od 1 czerwca 2013 nie miał konta w Getin. To dość dawno, więc wiele osób będzie wykluczonych, ale pewnie komuś z was się to przyda.

Ponieważ jednak jest to oferta na grouponie, niestety nie jest darmowa. Trzeba zapłacić za nią 5 zł, niby niewiele, ale jednak. Oferta jest ważna do 19 kwietnia 2015, więc jest jeszcze trochę czasu do wzięcia udziału w tej promocji.

Co trzeba zrobić aby otrzymać 300 zł? Jak zwykle w Getin premia jest podzielona na paczki po 50 zł. Wystarczy w tym celu dokonać tylko 5 płatności kartą debetową. Zatem warunek należy uznać za banalny.

No dobra, tyle podaje groupon. Należy jednak pamiętać, że są tutaj niestety haczyki, które doskonale znamy z opisów tej oferty na blogu. Dla przypomnienia karta do konta jest płatna i wynosi 2,99 zł na miesiąc. I tej opłaty niestety nie da się uniknąć.

Wszystko by było pięknie i ładnie gdyby nie fakt, że samo konto trzeba trzymać przez dwa lata. To z pewnością największa wada tej oferty. I chociaż do premii 50 zł wystarczy dokonanie tylko pięciu płatności kartą, to jednak dopiero płatność na kwotę 300 zł zwolni nas z opłaty za konto, a ta wynosi 9,99 zł.

Jakby tego było mało, Getin zwala podatek na nas. Banki przyzwyczaiły nas już do tego, że od 2015 podatek jest obowiązkowy. I albo płacą podatek za nas, jak to robi np PKO oraz Inteligo, albo nam każą się w to bawić. Getin niestety należy do drugiej kategorii.

Zatem podsumowując niby oferta wygląda ładnie bo te 400 zł wygląda kusząco. Ale 2 letni wymóg posiadania konta wydatnie ogranicza atrakcyjność tej oferty. A 100 zł bonusu nie dostaniemy w gotówce lecz jako bon do wykorzystania do końca roku na grouponie.

Link dla osób, które chciałyby skorzystać z promocji 100 zł + 300 zł w Getin.

Jest jednak także druga strona medalu. Warto nadmienić, że to oferta dla wisienkowiczów z prawdziwego zdarzenia. Ci wiedzą jak łatwo i bez problemów zrealizować wydatek rzędu 300 zł. A po drodze zgarniać inne częste bonusy jakie pojawiają się dla klientów Getin jak bonus 50 zł za przelew mobilny czy konto oszczędnościowe na 4,00% z gwarancją oprocentowania do 2016 roku! Getin w końcu przyzwyczaił nas do fajnych promocji dla swoich klientów.

Na zakończenie regulamin dla zainteresowanych.

30 komentarzy:

 1. Mam w getinie to konto i walcze teraz o wypłate ostatnich 50 zł za aktywną kartę.Panuje tam nowa matematyka,bo wmawiają mi,że 5x50=300!Makabra!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czas na ewakuację z Meritum - Alior zapuścił macki.
  Możliwa opłata nawet 14zł!!! za kartę!

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czego się spodziewać po tak beznadziejnym banku jak Alior?
   Na szczęście do czerwca jest spokojnie, a potem jak nie masz karty, to starczy przelew, więc jest znośnie.
   Mnie ciekawi, czy będzie można zamykać konto z Meritum w Alior banku, bo oddziałów Meritum jak na lekarstwo.

   Usuń
  2. można zamknąć online sam tak robiłem
   w związku ze zmianą regulaminu i tak dalej .........

   Usuń
 3. Skąd takie info o Meritum? Zmiana regulaminu nie daje możliwości natychmiastowego zamknięcia konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś Meritum wysłał maile do swoich klientów. Odsyła też do swoich stron:
   http://meritumbank.pl/zmiany.html

   Usuń
 4. sorry ale o czym wy mówicie? Mam tam proste konto osobiste od niedawana wraz z lokatą na start (bez karty) i nie widzę żadnych podwyżek, prowadzenie i przelewy za zero, o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiany będą obowiązywać od czerwca. Na razie jest ok.

   Usuń
 5. Deutsche Bank od 1 czerwca 10zl za kartę. Zwrot 10 zl za wydatki kartą na 700zł. Było odpowiednio 5zł i zwrot za wydatki 200zl. K... rozbój w biały dzień.
  https://www.deutschebank.pl/aktualnosci/2015/3/zmiana-w-tpio-za-czynnosci-bankowe-i-inne-czynnosci-od-1-czerwca-2015-r.html?pm=text&pc=zmiana-w-tpio-za-czynnosci-bankowe-i-inne-czynnosci-od-1-czerwca-2015-r

  OdpowiedzUsuń
 6. DOTYCZY TYLKO KONT Z KARTĄ! nie masz karty to dalej masz za darmo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro jest tak duże zainteresowanie tym tematem, jutro wyjątkowo artykuł na ten temat na PP1

   Usuń
  2. Skoro będzie artykuł, to warto napisać jak zamknąć konto. Czy wystarczy wysłać pismo, ze nie godzę sie na zmiany, czy muszę wstawić się osobiście w banku.

   Usuń
  3. Najlepiej pewnie wysłać pismo do Meritum. Nie trzeba na nic się nie zgadzać, po prostu rezygnujesz z konta i koniec. Nie musisz się z niczego tłumaczyć.

   Usuń
  4. No tak. Ale jakąś kartę muszę posiadać choć w jednym banku. Gotówke nosić w portfelu niekiedy większą.
   A co konto zmienie to chwilę jest za free a za jakiś czas opłaty. Niekiedy nie zrealizuje transakcji na 700zł i co.
   10złx12 miesięcy 120 zł dla złodziejskiego banku.
   Są banki wirtualne za free ale karty nie dają bo fizycznie placówek brak.

   Usuń
  5. Dlatego konta zmieniamy niczym skarpetki.

   Usuń
  6. Obligów nabrane od 8 emitentów i co chwile będę do wszystkich pisma słał ze konto zmieniam i tak do usr..smierci. Odsetki na listy polecone nie zdążą zarobić,a emitenci i pracodawca powiedza co ten chłop kombinuje. co miesiac inne konto???

   Usuń
 7. http://smskredytholding.pl/obligacje/obligacje.php

  kuszą mnie te obligacje nie chodzi mi tylko o te z linku ale nie wiem czy można całą kasę np stracić przykładowo kupuje obligacje za 30 tys zł i w razie czego je tracę czy tylko nie wypłacą mi obiecanych np 9% odsetek ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uuu, trzy lata to kawał czasu. Stawka zaś jest typową jaką oferują obligacje prezentowane na blogu Arkana Obligacji.

   Po pierwsze nie pakuj tak dużej kwoty w jedne obligacje. Za 30 tys możesz kupić kilka fajnych obligacji i zdywersyfikować swój portfel. Wtedy stracisz tylko część. Teoretycznie taka kasa jest do odzyskania, bowiem według ustawy o obligacjach emitent odpowiada całym swoim majątkiem za zobowiązania. Nawet jeśli są niezabezpieczone.

   Pytanie jednak ile będzie to trwać i jaka część majątku będzie przeznaczona na odzysk to już zupełnie inna bajka. Dla nas ważne jest by portfel był stabilny, a zyski z obligacji przewyższały zyski z lokat nawet w przypadku bankructwa jednego z emitentów.

   Usuń
 8. Opłata jest za kartę Jeśli ją zastrzegę konto będzie za zero do zakończenia lokaty w Lipcu. Dobrze myślę??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ jutro jest prima aprilis a data publikacji może sugerować, że to jest kawał artykuł o zmianach w Meritum zamieściłem dla Was już dziś.
   http://polakcan.blogspot.com/2015/03/alior-zaczyna-majstrowac-przy-kontach-w.html

   Usuń
 9. Stare : Proste Konto Osobiste bez karty nadal zostaje darmowe???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od czerwca nie. Trzeba robić przelewy na 2000 zł.

   Usuń
  2. polcan a skąd masz takie info? Przeanalizowałem dokładnie nową tabelę opłat. Mowa o Prostym Koncie Osobistym jest w rozdziale VII, gdzie absolutnie nie ma ani terminu ani kwoty jaką podałeś. Konto archiwalne bez karty nie podlega opłatom. Kwota 2000 zł pojawia się w rodz. VIII p. 2.2 i dotyczy karty debetowej (objaśnienie na końcu tabeli opłat.   Usuń
 10. polcan daj jakiś link że będzie opłata za Proste konto zakładane 2 lata temu

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak ktoś ma Proste Konto bez karty to nadal za free.. - wsio w nowym cenniku... polcan nie ma racji

  OdpowiedzUsuń
 12. ale to dotyczy opłat jak jest konto z kartą... bez karty nadal bezpłatne....

  OdpowiedzUsuń
 13. Proste Konto bez karty jak na razie za free.. polcan się chyba zagalopował :) :

  http://static.meritumbank.pl/asset/T/a/r/Taryfa_oplat_i_prowizji_2303.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, kluczowy jest rozdział VIII na stronie 5.
   Czyli jeszcze nie jest tak źle:)

   Usuń
 14. Ja już od dłuższego czasu obserwuję działania getin banku i muszę przyznać, ze jestem pod wrażeniem, bo jest on najbardziej nastawiony na klienta i jego potrzeby

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...