wtorek, 24 marca 2015

Zmiana na Lokacie na 80 dni w Toyota bank czyli balon zniża loty


Mamy takie czasy, że dobre oferty lokat nie dają na siebie czekać. Teoretycznie oprocentowanie lokat powinno być uwarunkowane stopami procentowymi w przypadku lokat o stałym oprocentowaniu, lub stawkami WIBOR dla lokat zmiennych.

Banki jednak mają swoją strategię rozwoju czy pozyskiwania klienta. Zamiast oferować zwykłe lokaty obarczają je dodatkowymi warunkami, gwiazdkami, dodają doń konto, ograniczają kwotowo, każą chętnym robić co tylko marketingowcom do głowy wpadnie.

Kto szuka lepszego oprocentowania rad nierad musi się z tym pogodzić. I jak tylko jest jakaś oferta, która nie wymaga jakiejś super akrobatyki jak np Lokata Cloud, to bierze się ją jak najszybciej zanim bank nie wymyśli jak tu jeszcze bardziej taką lokatę zagmatwać.


Do niedawna jedną z najciekawszych lokat na rynku była z pewnością oferta w Toyocie bank. Nie było tutaj wymogu opatrzonego hasłem tylko dla nowych. Brać mógł każdy, komu chciało się poszatkować blisko 50 tysięcy na siedem paczek po 7.000 zł.

Na początku lutego Toyota zaoferowała lokatę na 80 dni ze stawką 3,75%.  Górną granicą było tutaj 49.000 zł, ale nie można było wpłacić sobie tej kwoty na jedną lokatę. Kto ma większą gotówkę musi sobie ją podzielić na siedem lokat, każda po 7.000 zł, bo tak sobie bank wymyślił. Kto ma mniej wolne gotówki, może sobie założyć siedem lokat po 3.000 zł.

Oferta jeszcze nie zniknęła z rynku, ale niedawno ją zmodyfikowano. Teraz oprocentowanie spadło o 0,25 pp i dziś mamy już tylko 3,50%. To i tak dobrze biorąc pod uwagę, że w międzyczasie stopy spadły dwa razy więcej.

Nikt jednak nie wie jak długo będą one w ofercie. Po obniżce stóp, od drugiej połowy marca stawka 3,50% jest już uznawana za minimum dla pierwszej ligi. A więc lokata Toyoty mieści się jeszcze w rankingu na PP3. Pytanie czy dotrwa tam na 1 kwietnia, czy też zrobi brzydki kawał prima aprilisowy i znów spadnie.

Dla przypomnienia Lokata Welcome w Lion's bank, która wymaga aż 100.000 zł na start i jest dedykowana tylko dla nowych klientów banku oferuje już tylko 3,40%. A więc z pewnością nie jest tak ciekawa jak oferta Toyoty.

Link dla osób, które chciałyby założyć lokatę na 80 dni w Toyota bank.

W czasach gdy nie było jeszcze samolotów na świecie, Fileas Fogg odbył podróż dookoła świata w 80 dni. Oferta Toyoty z 3,75% nie rwała niestety przez 80 dni. Wytrzymała raptem tylko połowę tego okresu. Ale jeszcze jest.


6 komentarzy:

 1. Typowa zagrywka Toyoty. Zakładałem kiedyś u nich plan depozytowy na 13 dni na 7% (były kiedyś takie stawki oprocentowania). Jak dotarł kurier z umową było już tylko 6,5%. Jak pieniądze dotarły na konto to zaraz znowu spadło i później szło cały czas w dół. W tym czasie było konto "Enter" do obsługi lokat (wychodziło za darmo przy lokatach powyżej 10 tys. zł). Teraz trzeba chyba dodatkowo wykręcić kartą obrót żeby było za 0 zł.
  PS Dla ścisłości Fileas/Phileas Fogg nie podróżował balonem, tylko pociągami i statkami parowymi (+ niewielki odcinek w Indiach na słoniu). Ten balon to wymysł hollywoodzki utrwalony już niestety na okładkach książek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałem Verne'a jako nastolatek. Jakoś przygoda w balonie gdy panicznie wyrzucał balast spadając najbardziej utkwiła mi w pamięci. Tutaj pasuje mi to porównanie ze względu na zrzucania balastu przez Toyotę. Zamiast płacić 3,75% zrzucili 0,25 pp balastu.

   Inna sprawa, że na okładce książki jest balon, stąd aluzja w tekście:)

   Usuń
  2. Paniczne wyrzucanie balastu to oczywiście "Tajemnicza wyspa". Też są motywy finansowe do wykorzystania. Stracili 10000 franków w złocie wyrzucone do morza, żeby się uratować.

   Usuń
 2. Małe sprostowanie. Fileas Fogg nie obleciał balonem świata. Podróżował głównie koleją i statkami. Część trasy pokonał nawet na słoniu!

  OdpowiedzUsuń
 3. W SK banku też lecą lokaty.
  np 3 letnia rentierska z 5.1% na 4.6%.
  Od 25 marca..taką dostałem informację.

  Elokata od 1 kwietnia podobno:

  • do dnia 31.03.2015 r. 3,60%,
  • od dnia 01.04.2015 r. 3,25%.

  OdpowiedzUsuń
 4. w IdeaBanku Lokata Cloud tez spadla z 4% (3,63) na 3,6% (3,27)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...