poniedziałek, 13 kwietnia 2015

1000 zł w promocji Jesteś Gotowy w Credit Agricole w nowej wersji


Dziś na PP3 prezentuję najnowszy ranking kont osobistych. Wiosną pojawiło się naraz tyle dobrych promocji, że warto znów powrócić do przedstawienia najciekawszej dziesiątki. Tym bardziej, że sam założyłem kilka z nich.

Przeglądając wiosenne promocje okazało się, że jednej z nich jeszcze tutaj nie omówiliśmy. Mam na myśli kolejny powrót premii w postaci 1000 zł, jakie znów oferuje Credit Agricole. Warto więc przypomnieć na czym to polega.

Promocja potrwa do 31 maja 2015 przedłużono do 30 czerwca, jest więc jeszcze dość czasu do namysłu czy to konto też dodać do swojej n-pasmówki i złożyć na dedykowanej stronie swój wniosek. Tym razem warunki się trochę zmieniły. Do tej pory tysiąc złotych był podzielony na 3 części, tym razem jest on podzielony na 4 części. Jakie?Nieco zmodyfikowana wersja popularnej promocji

Zanim je omówimy odpowiemy na kluczowe pytanie kto może brać udział w promocji? Bez czytania regulaminu możemy przyjąć za pewnik, że będzie to 90 dni karencji. No tak, ale tym razem dodatkowo bank wyklucza uczestników poprzednich promocji Jesteśmy gotowi. A więc niestety nie można już dwa razy skorzystać z tej promocji.

1) 100 zł na start
Bonus który sam w sobie jest wystarczającą zachętą by skorzystać z promocji. Wystarczy wybrać pakiet konta osobistego. Są cztery takie pakiety, które omówiłem szczegółowo w artykule Wybór optymalnego konta. Najbardziej opłaci się wybór konta premium, gdyż jest całkowicie darmowe, a jedynym warunkiem to przelew na 10.000 zł. Sam wybrałem ten wariant, dzięki czemu nie trzeba było kombinować jak anulować opłaty na pozostałych kontach.

Miły bonus na start:)


2) 100 zł za przeniesienie konta
To ten punkt jest nowością, czego nie było w poprzedniej promocji co można sprawdzić tutaj. Wystarczy przenieść wynagrodzenie z innego banku. Dziś nie ma już świetnej promocji konta z premią w BGŻ, a trick w Eurobanku można zastosować jednokrotnie, więc wygląda na to, że warto to zrobić by zgarnąć dodatkową stówkę. Należy jednak pamiętać, że będziemy musieli być klientami CA przez 18 miesięcy, tyle bowiem wymaga regulamin.


Przeniesienie konta może nastąpić z jednego z 30 banków. Pełną ich listę znajdziecie na samym końcu regulaminu.


3) do 300 zł za rachunki 
Najbardziej newralgiczny punkt, który powoduje, że 1000 zł jest praktycznie nieosiągalny. CA zwraca bowiem tylko 5% za: energię elektryczną, wodę, gaz, telefon komórkowy i stacjonarny, abonament TV i internet. Maksymalnie 16,67 zł miesięcznie.Kluczowe zatem jest tutaj słowo do. Nie ma bowiem zwrotu za czynsz, który zwykle jest największym wydatkiem, telefon stacjonarny to praktycznie archaizm, który mało kto ma, komórkę wielu z nas ma na doładowanie, zaś telewizję z w wielu domach powodzeniem zastępuje internet. W efekcie zwrot raczej nie osiągnie 300 zł. Ale i tak się z pewnością przyda.


4) do 500 zł za płatności kartą
Tutaj jak widać zmalał bonus, gdyż w poprzednich wersjach można było zgarnąć 600 zł. W tym przypadku ważne jest by uruchomić usługę CAsaver, to bardzo ważne, bowiem brak tj usługi nie spowoduje prawidłowego naliczania premii. Sam się na to nadziałem, przez co musiałem składać reklamację.


W ciągu jednego miesiąca należy dokonywać płatności kartą na 500 zł. W przeciwieństwie jednak do innych banków, nie ma tutaj procentowego cashbacku, lecz zaokrąglanie z prawdziwego zdarzenia. Chociaż do wyboru mamy zaokrąglanie w trzech wariantach, wybieramy zawsze do 5 zł, gdyż jest najbardziej opłacalny.

Bank trochę zaostrzył tutaj swoje premie i teraz dodaje tylko 50%, a nie 100% jak było poprzednio. Innymi słowy jeśli zapłacimy 1 zł w sklepie, wtedy bank zaokrągli nam płatność do 5 zł. Czyli dopisze 4 zł i 50% z tego dostaniemy na konto jako bonus czyli 2 zł. W efekcie za wydaną złotówkę dostaniemy 2 złote zwrotu na konto:)

Tutaj założysz konto w Credit Agricole w promocji 1000 zł w programie Jesteśmy Gotowi.

Należy jednak pamiętać, że warunkiem promocji jest zapewnienie wpływu na 1500 zł na konto miesięcznie. Uwaga: w przypadku braku takiego wpływu przez dwa dowolne miesiące, powoduje utratę prawa do udziału w promocji.

Podsumowując, promocja jest nieco zakręcona, ale jeszcze nie taka zła. Chociaż kolejne wersje są coraz bardziej problematyczne. Dlatego w rankingu kont omawiane tutaj konto, mimo wysokiej premii zajmuje dopiero piąte miejsce.

Na koniec jak zwykle zostawiam wam regulamin promocji czy jesteś gotowy na 1000 zł.

Ranking kont osobistych kwiecień 2015

7 komentarzy:

 1. W poprzedniej edycji moznabylo dostac 5% zwrotu za oplacanie czynszu, ktory byl podciagniety pod kategorie rachunkow za wode. Placac 600 pln czyszu co miesiac dostaje zwrot 30 zl.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy te 10 000 zł można przelewać w ratach np: 5000, 3000, 2000 z konta w innym banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam konto założone w poprzedniej edycji.
   Honorowane są wpłaty cząstkowe, byle suma przelewów na konto przekroczyła 10 000 w miesiącu rozliczeniowym (Uwaga! W Credit Agr bankowy miesiąc rozliczeniowy nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym - trzeba pamiętać datę otwarcia konta!)
   MD

   Usuń
 3. Czy po otrzymaniu 100 zł za założenie tego konta należy je posiadać 18 m-cy ?

  OdpowiedzUsuń
 4. dlaczego trick za przeniesienie konta do Eurobanku można zastosować jednokrotnie? jeśli chce się korzystać z 4% wpływy na rachunek sprawdzane są w poprzednim miesiącu kalendarzowym

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam.
  Czy mogłabym prosić o informację, czy premia 100 zł za przeniesienie się z innego banku do CA, zostanie mi odebrana, jeśli po ponad miesiącu likwiduję konto na rzecz innego, lepszego w moim mniemaniu, banku?
  Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Nawet pracownik CA nie był w stanie na nie odpowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z rozpędu napisałam o 100 zł za przeniesienie się z innego banku, a chodziło mi oczywiście o 100 zł oferowane na "dzień dobry".
  Czy będę musiała zwrócić tę kwotę?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...