środa, 15 kwietnia 2015

4% na drugiej lokacie mobilnej w Raiffeisen oraz ostatni dzień akcji Comperia Bonus


Raiffeisen bank lokatę mobilną na 4% do 10k można mieć dwie. Jedna zakładana z konta głównego, druga z konta oszczędnościowego.

Komentarz anonimowego pod ostatnim kwietniowym rankingiem kont osobistych na PP3 był dość zaskakujący. Z pewnością nie wszyscy czytelnicy FpG zaglądają na drugiego bloga, gdzie można także znaleźć ciekawe rzeczy, warto więc tutaj omówić tę niecodzienną ofertę.

Zaintrygowany sprawdziłem swoje konto lokacyjne w Raiffeisen bank. I niestety nic nie znalazłem. Co najwyżej mało ciekawą lokatę na 2,20%, którą dawny Polbank uważa za atrakcyjną. A jednak okazuje się że jest taka lokata, co widzimy niżej.Faktycznie można mieć dwie lokaty mobilne na 4,00%:)

Powyższy obrazek pochodzi od anonimowego, który po prośbie o wyjaśnienie napisał:
Lokaty mobilne czyli zakładane przez aplikację mobilna banku Raiffeisen przez smartfonia. Tak jak zakładamy lokatę mobilną z konta "Wymarzone konto osobiste"(konto główne ROR), to przy następnej lokacie wybieramy w smartfonie konto: "Wymarzone konto lokacyjne"(Konto Oszczędnościowe) i pojawia się, lokata mobilna, nie na samym górze tylko pośrodku na ekranie smartfona.

Lokaty na 4,00% to dziś naprawdę rzadkość, więc na pewno warto skorzystać z podkręcenia zysku na dwóch lokatach zamiast jednej. Nieco więcej szczegółów jak założyć drugą lokatę mobilną z konta lokacyjnego podał inny anonimowy.

Faktycznie dziś po miesiącu założyłem drugą mobilną.U mnie procedura wyglądała tak. Wczoraj oczywiście przelałem na lokacyjne 10K.Dziś z telefonu po zalogowaniu otworzyłem menu główne (po lewej stronie- rozwijane) wybrałem lokaty->nowa lokata-> wyskoczyła lista proponowanych lokat,gdzieś po środku jest lokata mobilna, kliknąłem na nią i później WAŻNE trzeba przestawić ptaszek na konto lokacyjne, bo domyślnie jest główne. Wniosek przyjęty,sprawdziłem na PC-ecie i są już trzy lokaty :)

Dla przypomnienia w Raiffeisen konto mobilne na 4% z bonusem można zakładać jeszcze tylko dziś, gdyż według regulaminu 15 kwietnia kończy się Comperia bonus, w której za założenie można zgarnąć dodatkowe 10 zł + 55 zł za założenie konta. Teraz dowiadujemy się nowej rzeczy, że można mieć dwie takie lokaty zakładane z dwóch różnych kont:)

Spodziewałem się, że promocja zakończy się przed terminem tak jak to było w przypadku jesiennej akcji z Meritum. A jednak tak się nie stało, więc kto jeszcze nie skorzystał z tej niecodziennej oferty, dziś ma już zdecydowanie ostatni dzwonek. W kolejnej aktualizacji rankingu lokat na kwiecień ta oferta bowiem się już nie pojawi.

12 komentarzy:

 1. W regulaminie jest napisane ze lokate zakladamy do 30 .04

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy bez komórki nie założę takiej lokaty?
  Mam Nokię 6610i
  Bo nie wiem, czy zakładać konto...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dobrze bo jest bezpieczniejsza. Cały ten smartfonowy syf jest dobry ale do osobnego konta na drobne wydatki np. 1% portfela. Do większej kasy lepiej mieć taki telefon jak masz z karta sim na PIN bez podpiętych tabletów, smartfonów czy kart płatniczych.

   Usuń
 3. @ Anonimowy15 kwietnia 2015 14:43

  Za samo konto bez lokaty masz 55 zł darmo, więc warto. Tylko odznacz okienko karty na wniosku, jeśli Ci niepotrzebna, bo ta kosztuje 3 zł/m-c.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest jeszcze lokata Okrągła Czwórka (dzisiaj założyłem) w Open Finance u doradcy bez haczyków na 2 miesiące do 100k

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, bardzo się przydała ta informacja.

   Usuń
  2. Wow, ta promocja miała obowiązywać do końca marca. Czy naprawdę Okrągła Czwórka jest wciąż dostępna? Umówić się na spotkanie i się domagać? Każdy oddział będzie miał do niej dostęp? Gdzie zakładałeś/zakładałaś? Pytam na wypadek, gdybym musiała im wejść na ambicję i argumentować: "a w ...Poznaniu/Radomiu itd. wciąż mają tą lokatę..."

   Usuń
  3. Wczoraj była dostępna w Lesznie

   Usuń
 5. Dzięki za info! Właśnie założyłem z konta lokacyjnego na 4% i została przyjęta. :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam

  Czy orientujecie się czy to możliwe aby za przelew wewnętrzny z konta lokacyjnego na konto osobiste pobierana była prowizja w wys. 5 PLN. Właśnie niedawno taki przelew robiłem a dzisiaj odkryłem że brakuje 5 PLN.
  Jak tak to do d... takie konto ! Czekam na koniec lokat i zamykam !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest opłata za każdy przelew po 5zl. Pierwszy w miesiącu jest bezpłatny.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...