czwartek, 9 kwietnia 2015

2% cashback w mBanku w cieniu 3% w BPH czyli usterki to nasza specjalność


Jak było do przewidzenia omówiona w poniedziałek oferta 30-50zł cashback w Orange Finanse okazała się w większości przypadków ofertą widmo. Skoro oferentem jest tutaj dostarczający produkty finansowe mBank, nie jest to dziwne, bowiem mBank słynie z licznych wpadek.

mBank to zresztą bank, w którym najczęściej zamykam konto, bowiem gdyby wprowadzić nowy wskaźnik bankowy typu obietnice/realizacja, to mBank byłby bezsprzecznym liderem. Poczynając od sławetnego mSavera, gdzie zaokrąglanie zyskało nową definicję, na niedotrzymywaniu terminów kończąc.

Jak widać mBank też narzeka na odpływ klientów, skoro tutaj też wprowadzono wczoraj nową promocję. Teraz bank oferuje na swoim koncie mobilnym 2% cashback, ale ta oferta pozostaje w tyle za BPH.

Mało ciekawa oferta w bardzo problemowym banku
Nowa promocja potrwa do 30 czerwca i jest adresowana do nowych klientów banku. Przy czym znów definicja nowego jest komfortowa, nie ma bowiem żadnej odsiadki. Wystarczy, że na wczoraj czyli 8 kwietnia nie posiadało się tutaj konta.

Tyle na plus i raczej niestety tylko na tyle. Teoretycznie cashback jest banalny bowiem wystarczy tylko: 
 • przelew na 1000 zł 
 • wydanie 250 zł kartą
Tyle że aby zgarnąć 50 zł w miesiącu trzeba wydać 2500 zł. I w sumie oferta potrwa przez pół roku czyli teoretycznie można zgarnąć 300 zł.

Link dla osób które chciałyby założyć konto w mBanku z 2% cashback.

Mam prawo do założenia konta bowiem w marcu zamknąłem konto w mBanku. Powód był prosty: jak pamiętamy w listopadzie można tu było wrócić po 100 zł, za 20% cashback. A co ważne oferta była adresowana do wszystkich, co było nieoczekiwaną niespodzianką.

Według regulaminu dostępnego tutaj bank zobowiązywał się wypłacać premię po 50 zł ale najzwyczajniej w świecie... nie zrobił tego. W efekcie zamiast planowanego zamknięcia konta w lutym trzeba było poczekać do marca. A w marcu dowiedziałem się kilka kolejnych przykrych rzeczy o funkcjonowaniu bankowości w mBanku.

W Eurobanku wszystko funkcjonuje bez zarzutu

Co się okazało? W Eurobanku przykładowo nie ma żadnych problemów z funkcjonowaniem wpłatomatu. Idziemy do kina albo restauracji i chcemy mieć 5% cashback? Nie ma z tym żadnego problemu, wpłacamy kasę we wpłatomacie i od razu możemy płacić kartą z cashbackiem.

A w mBanku? Jak wpłacimy kasę, to nie jest ona do naszej dyspozycji od razu. Dokonałem wpłaty w mBankowym wpłatomacie i udałem się na zakupy. Niestety każdorazowe wbijanie pin kończyło się odmową wykonania operacji.

Udałem się zatem do mBanku celem wyjaśnienia tego dziwolągu. Jak się okazało operacja wpłaty we wpłatomacie jest księgowana dopiero po dwóch godzinach. Do tego czasu nic z tym nie poradzimy. Postanowiłem zatem wpłacić środki w kasie banku. Niestety tutaj spotyka nas druga niespodzianka, bowiem wpłata w oddziale to koszt rzędu... 9 zł.

A więc nie ma swobodnego dostępu do gotówki. Albo musimy się zgodzić na niemałą opłatę, albo czekamy dwie godziny, aż operacja zostanie zaksięgowana? Być może w innych miastach wpłatomaty działają inaczej, dla mnie jednak taka sytuacja jest nie do zaakceptowania.

Ze względu na brak wypłacenia obiecanej premii, złożyłem reklamację wraz z wnioskiem o zamknięcie konta. O dziwo po kilku dniach bank nagle zdecydował się wypłacić obie premie, i to w odstępie kilkudniowym. Dowiedziałem się tego od Was z komentarzy, dopiero później przyszło potwierdzenie mailowe z mBanku o pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.

Nie ma co ukrywać mBank jest bardzo rozczarowujący. To jedyny bank jaki znam  w którym po wejściu trzeba każdorazowo czekać, nawet jeśli nie ma żadnych kolejek. Powód jest dziwaczny, zawsze musi przyjść ktoś z zaplecza, mimo że konsultantów z pustymi fotelami dla klientów nie brakuje.


W BHP cashback jest wyższy, a bank bardziej przyjazny

Warto więc w tym miejscu przypomnieć o wiele ciekawszą promocję od omawianej wyżej. Wyższy bo 3% cashback jest gwarantowany dwa razy dłużej bo przez rok w BPH, co pozwala na zgarnięcie nawet 650 zł o czym pisałem niedawno. Dlatego wyjątkowo w tym wpisie fanom cashbacku polecam konto BPH w promocji Pieniądze cie lubią. Tutaj promocja także trwa do 30 czerwca, zaś konto Lubie To omawiałem tutaj.

Link do wniosku o założenie konta w BPH z 3% cashback i bonusem do 650 zł.

Moje dotychczasowe kontakty z BPH były całkowicie bezproblemowe, dlatego wybrałem ten bank. Zdaję sobie jednak sprawę, że kontakty z bankami zależą przede wszystkich od osób z którymi się kontaktujemy. Dlatego dla osób, które nie zraziły się jeszcze do mBanku odsyłam zatem do regulaminu.

Regulamin dla zainteresowanych promocją 2% cashback w mBank.

13 komentarzy:

 1. BPH jest na sprzedaż więc chyba pozyskuje klientów. Bank wprawdzie trochę trąci PRL-em (przynajmniej w Opolu), ale promocja ze zwrotem jest ok. A mBank "opamięta się" w sytuacji dopływu klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Guzik mnie obchodzi że na sprzedaż - chyba że kupi go alior.
   Dziś założyłem konto w oddziale. Jest ładnie na pomarańczowo. Kolejka duża - rzeczywiście trąci komuną. Nie dostałem maskotki ani powerbanku ani czegoś tam, co pisali inni którzy dostali,
   . Widać wszystkie już wybraliście :( Najniefajniejsze jest to że nie mogę się zalogować do bankowości internetowej i będę musiał jeszcze raz iść do placówki - to jest dopiero niekompetencja. Wiem - nie ma darmowych lanczów.

   Usuń
 2. mBank - czyli Wielki brat patrzy. Ostatnio miałem taką sytuację w mBinku - na konto wpłynęła mi kasa z zakończonej lokaty. 12:30 (po sesjach przychodzących) telefon od konsultantki, że maja super lokatę na coś 2%. Podziękowałem bo powiedziałem, ze jak da 4% to porozmawiamy :) Za kilka godzin przelałem kasę do żony (online). Nie minęło 10 minut - telefon do żony, że mają super ofertę na lokatę ...
  Wniosek - w mBanku śledzą cały czas co się dzieje na naszych kontach.

  W sumie dawno bym zlikwidował tam konto (zwłaszcza po zmuszeniu starych klientów do korzystania z nowego systemu, który mi absolutnie nie pasuje) ale gdzieś trzeba płacić rachunki. Mam sporo zleceń stałych poleceń zapłaty i jedynie to mnie trzyma. Za to nie trzymam tam nigdy więcej kasy niż potrzebuję na zapłatę rachunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrzą, patrzą. U mnie każdorazowo przy wypłacie większej gotówki z Millennium dzwoni konsultant z prośbą, by środki wróciły na konto:)

   A co do zleceń stałych, to tak trudno je przenieść do innego bardziej cywilizowanego banku? Są jeszcze takie u nas.

   Usuń
  2. Zlecenia stałe nie są problemem - bo sam je definiuje, ale polecenia zapłaty (a mam ich sporo) to już większa zabawa.

   Usuń
 3. MBank ma jeszcze inny minus. Wolno idą przelewy. Pieniądze z innego banku dochodzą kilka godzin później niż w innych bankach. W tym względzie bije ich nawet PKO BP.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem klientem mbanku chyba od 2001r, Używam konta aktywnie a w nagrodę dostaje nową tabelę opłat za kartę: 6zł
  - złozyłem wniosek o zamknięcie karty i z końcem zamykam konto.

  OdpowiedzUsuń
 5. Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów banku, czyli osób, które przed dniem 08.04.2015 nie były lub w dniu 08.04.2015 nie są stroną umowy o konto oszczędnościowo-rozliczeniowe (również wspólne).

  Nie każdy więc skorzysta z promocji.

  OdpowiedzUsuń
 6. BPH też nie ma co chwalić. Oferta lepsza, ale bank gowniany i odstaje od reszty, przynajmniej w Warszawce. Jak ktoś napisał, traci PRLem, niekompetencja obsługa, Google nie mają patronatów, tylko Euronet za grubą prowizję i nie są czynni w niedzielę. Tragicznie rozpatrują wnioski o produkty kredytowe. Ich analitycy to idioci. Takie jest moje skromne doświadczenie przez 5 lat bycia ich klientem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale chociaż zdarzają tu się wypasione oferty jak
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/04/kapitalne-konto-z-premia-na-start-do.html
   Gdzie 300 zł było bardzo łatwe do zgarnięcia i zaliczone zostało do okazji roku 2012

   Czy bardzo fajny darmowy kredyt na 3 tygodnie na blisko sto tysięcy
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2014/04/powrot-ciekawej-promocji-darmowego.html

   Moje dotychczasowe relacje z BPH należą do udanych, czego w żadnym przypadku nie da się powiedzieć o kabaretach z mBąkiem.

   Usuń
 7. Polcan, napisałeś, że promocja trwa do 30 kwietnia. Nie jest to jednak czasem 30 czerwca, na co by wskazywał Regulamin Promocji "Pieniądze Cię Lubią!"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałem "także do" by wskazać, że tyle samo co mBank. Oczywiście masz racje, to zwykły chochlik, o podmienił miesiące:)

   Usuń
 8. Cóż już WBK dał lepszą promocję niż BPH, a wydać trzeba mniej. 1650 zl to zbyt dużo, a 50 zł za to to śmiech na sali. Z drugiej strony nie bawcie się w promocję, też tak robiłem, lepiej poszukać lepszej pracy i gotówką płacić ;), już widać że banki trochę spowolniły i zwalniają, ale co po tym jak to nie pomoże. Właśnie ruszyła druga tura ludzi wyjeżdżających z naszego kraju, info z radia, nei są to starzy ludzie ;).

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...